paadi mootor

Arutelu kõikvõimalikest veesõidukites - paadid, kiirkaatrid, allveelaevad, jahid, purjekad, jet-skid jms
Post Reply
mait
Posts: 3
Joined: Sat Apr 18, 2009 11:11

paadi mootor

Post by mait »

Sai mõnda aega tagasi ehitama hakatud üht koopia mudelit plaanis pana ta veebeal sõitma ja siit kohalt tekib mõningad küsimused mootorite suhtes olemas on 2 robbe super 540 elektri mootorit. Probleem on mul selles et ma ei tea kas neist mootoritest saab ülekannet juhtida otse sõukruvidele või tuleb panna vahele ka mingi vahe kast? Tegemist siis yahi mitte kiirpaadiga vajlik on hea manööverdus mite kiirus yaht ise on 1 meetrine. Kes asjast rohkem teab oskab häkki aidata
http://live.hot.ee/gallery/show_gallery ... id=1705119
gupi
Posts: 63
Joined: Thu Apr 09, 2009 8:38
Location: Tartumaa

Post by gupi »

Kasutan selle vana teema oma küsimuse põhjaks ära ehk siis kuidas valida paadile mootorit. Tegin ühe lootsiku valmis ja püüdnud netist miskit infi leida, kuid päris sotti pole veel saanud (vee teemadel ikka päris võhik). Kõik paadimootoriteks sobivad isendid on kuidagi väga kõrgete pööretega- ma lennukite puhul madalamate pööretega harjunud :) Tundub, et kõik need mõeldud kiirkaatritele, mitte rahulikuks kruiisimiseks. Minu pisike mõistus aga ütleb, et põhimõtteliselt peaks ju ka tavaline (lennuki)brushless asja ära ajama kui sõukruvi suurusega just üle ei pinguta ja see mootoril hinge kinni ei tõmba.
Või kuidas?
kõik on õpitav
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

mina soovitaks mootori võlli ja deifudivõlli vahele panna jäiga ühendusega kardaani maksab 2 eurot!(1tk)
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
imm
Posts: 574
Joined: Sun Oct 01, 2006 22:54

Post by imm »

ufo wrote:mina soovitaks mootori võlli ja deifudivõlli vahele panna jäiga ühendusega kardaani maksab 2 eurot!(1tk)
tegelikult küsiti vist rohkem mootori sobivuse kohta
gupi
Posts: 63
Joined: Thu Apr 09, 2009 8:38
Location: Tartumaa

Post by gupi »

Mootori ja võlli ühenduse lahendasin praegu lihtsal kombel riistakastist leitud juppide ja naharibadega ja piltidel näha, kuidas. Eks see ole praegu selline esimene katsetus, et vigadest õppida ja leida nõrgad kohad ning ehk õnnestub täna ka suurele veele katsetama minna. Laste basseinis õues proovisin ja tundus bro. Kõige rohkem huvitab, kuidas see drelli mootor vastu peab- tühikäigu 2A voolutarve muutus vees hoobilt ca viiekordseks ja kas see mõjutab ka mootorisse programmeeritud suitsu väljalaskmist, veel ei tea :)
https://picasaweb.google.com/arvoaunap/ ... t2w5-Du2wE#
kõik on õpitav
User avatar
helari55
Posts: 142
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:25
Location: Viljandi

Post by helari55 »

Mootoriteks sobivad põhimõtteliselt kõik mootorid aga sulle soovitaks panna suht lahja harjadeta mootori outrunner on kõige parem kui ei viitsi vesijahutust teha ja 2 purgine lipo aku.kui tahad vängemat ja kiiremat siis pead selle paadi ehitama klaasriidest ja selle täiesti veekindlaks tegema sest kui nad pole õieti tehtud siis nad kipudvad kummuli minema ja vesi tuleb sisse ja saad laevale ja tehnikale head aega ütelda:)
Hyper st pro:)
Hyper st:)
HK-450 (trex)
Robbe ghost bat
Phoenix 2000
gupi
Posts: 63
Joined: Thu Apr 09, 2009 8:38
Location: Tartumaa

Post by gupi »

Lahja all pead siis silmas madalaid pöördeid või võimsust? Nõrgemapoolne ta ehk olla ei tohi- vesi ikka paksem kui õhk :)
kõik on õpitav
User avatar
helari55
Posts: 142
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:25
Location: Viljandi

Post by helari55 »

Rohkem madalaid pöördeid võid ka võimsamat mootorit kasutada peaasi et sa liiga julgeks ei lähe :D
Hyper st pro:)
Hyper st:)
HK-450 (trex)
Robbe ghost bat
Phoenix 2000
gupi
Posts: 63
Joined: Thu Apr 09, 2009 8:38
Location: Tartumaa

Post by gupi »

Panin peale poolekilose lennuki outrunneri ja esimesed katsetused jätsid paadist hea mulje. Täispööretel astus päris nobedalt edasi ja pidas ennast igati ontlikult ülal. Mootori jahutuse tegin ka ja seda arvuti ventika baasil, mille mootori kohale istutasin, aga pole veel proovinud, kuidas toimib.
kõik on õpitav
ecofriik
Posts: 7
Joined: Mon May 28, 2012 17:42
Location: viljandi

Post by ecofriik »

kui suurte pööretega peaks olema eco-experdi mootor kv-des?
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

alla 30000 KV ple mõttet kuna mul endal 33000KV 200W Mootor, ja see on ikka väga nõrk ! :)
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Üks null sai küll liiast ;)
User avatar
Riho
Posts: 269
Joined: Tue Oct 04, 2011 18:12

paat

Post by Riho »

Huviga vaataks seda mudelit (paat) millel el. mootor 33000 kv :D
F2D
ecofriik
Posts: 7
Joined: Mon May 28, 2012 17:42
Location: viljandi

Post by ecofriik »

ega jh nalja peaks saama
ecofriik
Posts: 7
Joined: Mon May 28, 2012 17:42
Location: viljandi

Post by ecofriik »

kus kohast ma võiks leida eco-experdi mootorit vähemalt 4800kv
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Re: paat

Post by priitom »

Riho wrote:Huviga vaataks seda mudelit (paat) millel el. mootor 33000 kv :D
Ajas ilmselt pööretega sassi..
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

Sorry minu viga läks numbritega sassi :oops:
Endal on selline :
33.840 rpm
4.700 rpm/volt
200W
4.8 - 8.4V
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
Post Reply