polükarbonaat

Ise tehtud - hästi tehtud. Näitame siin oma projekte teistele!
Post Reply
User avatar
aviaator
Posts: 398
Joined: Fri Sep 10, 2010 19:18
Location: Tartu
Contact:

polükarbonaat

Post by aviaator »

Tere,

Kas keegi on katsetanud ehitada lennukit polükarbonaadist, see on selline kahekihiline soontega materjal mis on üpris vastupidav löökidele ja muudele mõjudele. http://www.proplastik.ee/failid/File/Ma ... did(1).pdf

Olen näinud ameeriklastel sellest tehtud lendavaid tiibu, kas ka meil on keegi teinud katsetusi ? andke teada ja jagage kogemusi.


Aivar
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

Olen teinud sellest asjast hunniku lennukeid (4mm plaat oli vist). Sellest kraamist saab teha väga pommikindlad lennukid, kokkupõrked lambipostide ja maaga pole enam mingi probleem! :D Ehitamine nagu tavalisest depronist, kuid mina kasutasin liimi ja teibi asemel kruvisid, konstruktsioon jääb natuke tugevam (lihtsam parandada ka).
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Reaalses kasutuses on sellest materjalist tehtud lennukikohvreid. Tundub hea asendus vineerile.
User avatar
aviaator
Posts: 398
Joined: Fri Sep 10, 2010 19:18
Location: Tartu
Contact:

Väga hea

Post by aviaator »

Tänud info eest,

Oli uitmõte teha üks EDF lennuk kunagi lähitulevikus ja kuna kiirused on suured ja kogemused mitte siis kalleid tehaselennukeid ei soovi harjutamiseks pruukida.

Egas midagi proovime järele.

Aivar
User avatar
piperpoiss
Posts: 65
Joined: Thu Jun 03, 2010 21:48
Location: Tartu, Eesti
Contact:

Post by piperpoiss »

kust ma selliseid plaate osta saaks?
(-_-)
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Ehituspoodidest, kasvuhoonetega tegelevast asutusest ja kindlasti ka proplastikust. Tegu suht kalli materjaliga
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

Ta siiski üpris mõistliku hinnaga, arvestades seda, kui vastupidav see materjal on...(kunagi oli u. 100kr 2ruutmeetrit, 4mm materjal)
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Huvitav meil kohalikus ehituspoes oli 1x2m 4mm polükarobonaati 29€ tahvel. Võimalik, et saab ka palju odavamalt
Post Reply