5 pin pistikuga servo asemele 3 pin

Saatjad, vastuvõtjad, servod, elektroonika jms
Post Reply
MPX-M
Posts: 67
Joined: Mon Apr 09, 2007 21:51
Location: Tallinn

5 pin pistikuga servo asemele 3 pin

Post by MPX-M »

mini servo näeb välja selline: http://h1071118.hobbyshopnow.com/produc ... od=PKZ1070
R/C vastuvõtja pistik ka siis 5 pin (kokku seal 2 servo ühendamis võimalus), küsimus oleks kas sinna vastuvõtja taha on võimalik ühendada ka 3 pin pistikuga Hitec servosid. Netist ei õnnestunud leida ka 5 wire servo elektriskeemi nii, et ma ei tea mis klemmide alt mis tuleb.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: 5 pin pistikuga servo asemele 3 pin

Post by cuprum »

MPX-M wrote: Netist ei õnnestunud leida ka 5 wire servo elektriskeemi nii, et ma ei tea mis klemmide alt mis tuleb.
Kõige tõenäolisemalt on seal klemmide all 2 äärmist mootori otsad ja keskmised 3 on poteka otsad (jällegi "otsad" väljaspool ja keskmine klemm on "liugur"). NB! ära mind usalda, hetkel mälu järgi kiren. Täpsema info saamiseks tegele ise lahkamisega, või oota õhtuni - siis võin ma oma majapidamises ühe kadunikese kõhu jälle avada.

Vastuvõtja taha otseselt vaevalt õnnestub ja küllalt suure tõenäosusega on ka ei õnnestu vastuvõtjast "pulssi" välja meelitada (elab "kivi" sees) - seega kardan kogu ürituse mõttekust.
Lisaks veel võid üle vaadata, aga kui mu mälu mind ei peta, siis vaevalt Sul õnnestub leida 5-sele sarnaste füüsiliste mõõtudega servot ( jälg oli vist miski 5 milli pikem, laius peaks väikeste servodega sobima).

PS. Ega Sa samuti "mänguasjast" täis komplekti aretada kavatse?
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

MPX-M
Posts: 67
Joined: Mon Apr 09, 2007 21:51
Location: Tallinn

Post by MPX-M »

RX ise siis selline: http://www.parkzone.com/Products/Defaul ... ID=PKZ1554
all in one :) plaanis see MPX Easystar-i peale ümber tõsta. 5-pin sevod
jäävad ParkZone mudeli peale.
prederik
Posts: 159
Joined: Thu Aug 31, 2006 13:14
Location: Tartu
Contact:

Post by prederik »

Kui 5-pinnisel servol on välja toodud mootori ja poteka juhtmed, siis on väike võimalus, et ka "tavalisest" servost saab elektroonika välja visata ja 5 juhet välja tuua.
Post Reply