Hexcopteri kokkupanek filmimiseks

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
transistor
Posts: 4
Joined: Tue Oct 23, 2012 0:40

Hexcopteri kokkupanek filmimiseks

Post by transistor »

Oleks mõistlik siin targemate käest küsida, et on se projekt perspektiivikas?
Mõtlesin, et võiks kokkupanna lennumasina, et saaks go pro'ga õhukaadreid filmida.
Eelarve oleks 500-600euri, silma hakkas see raam juba:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 625mm.html

Selle raha eest paneb siin kodukal mingi aluse kokku küll..
Saab selle raha eest midagi mõistliku kokku panna? Ja kui stabiilset selle eest saaks? Vb. on lisada mingeid näpunäiteid kui juppe valin mootorid, tiivikud jne. et stabiilsemat pilti saada.

Ettetänades
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Raam on täitsa kobe! Aga ära arva, et see purunematu on.
Enne kui mingigi kogemuse saad oled ca 32.- eur eest torusid ja muid vidinaid välja vahetanud. Pluss propse ja ... veel teist samapalju.
Võta algatuseks midagi odavamat. Nelikoter tõstab ka vabalt kaamera üles.

Loe hoolega läbi multikoterite teemad.

Eelarve on muidugi algaja jaos peaaegu OK!
Aga kas on mõtet seda nii-sama lammutada kui saab oluliselt odavamalt.
Selle eelarve eest võiks äkki kaubale saada juba mõne second-händ multikoptri omanikuga.

Ära unusta, et vajad peale saatja ka korralikku laadijat ja vähemalt kahte kolme akut!

P.S. See ala vajab peale keskkoolifüüsika ka Oomi seadusest ARU SAAMIST mittea ainult eksamil valemi teadmist.
Peale kineetilise füüsika adumist on väga oluline osa ka elektroonikal.

P.P.S. Liiga palju aga-sid ... aga see on vist Google tõlke viga :roll: 8)

Aga tere tulemast igatahes :) :) :)
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

Seda Turnigy raami Goporo kaamera tarbeks kindlasti ei soovita.
Puuduvad igasugused võimalused kaamera kinnitamiseks ning jalad on väga madalad.
http://www.omgfly.com/index.php?main_pa ... cts_id=815
On piltide järgi kõige asjalikum mis olen ise leidnud. Goodlckbuy'st saab odavamalt kätte.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Äi-äi .. Ega kõik asjad siin ilmas ei saagi olla "plug and play" :wink: Samuti puuduvad sellel raamil ju "igasugused võimalused" Šveitsi noa, trummi ja vibraatori kinnitamiseks, mis ei tähenda ju ometi, et seda vajalikku kinnitust ise oma käekestega valmis teha ei tohiks, või ei saa. :lol: Mõningane nuputamine pole ju ometi tervisele kahjulik ...
Aga sellest Goodlckbuy`st soovitan ma küll soojalt suure ringiga mööda minna!
User avatar
TU.144
Posts: 174
Joined: Fri Oct 01, 2010 14:49
Location: Tartu

Post by TU.144 »

Kuna sa ostad kopteri mitte lõbu pärast lendamiseks vaid filmimiseks siis soovitan ka väga suurt tähelepanu pöörata ka sellele mis aju sa ostad talle! Sul on vaja, et kopter oleks väga stabiilne. Niipalju kui ma kuulnud/lugenud/näinud olen siis HK plaatidega lõppkokkuvõttes sa korralikke ja stabiilseid aerovideosid ei lindista...

Ja kuna su eelarve on juba päris hea siis soovitan HK kontrolleritest kindasti eemale hoida :P
See on muidugi minu arvamus ... mitte kogemus ... ja ei pretendeeri absoluutsele tõele nagu öeldakse :)

Endal ka plaanis järgmiseks hooajaks multikopter soetada aerofotode ja videote jaoks. Endal on silma jäänud DJI NAZA kontroller.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
k3rpzor
Posts: 70
Joined: Mon Feb 13, 2012 18:26
Location: Hiiumaa

.

Post by k3rpzor »

Ega kopter kõige olulisem pole filmimiseks. Minu meelest kõige tähtsam on piloodi osavus lennata ja kopter sedasi seadistada, et lennuaparaat oleks stabiilne, kergesti juhitav, video sujuv.
Asjad tahavad aega saada: proovimist, katsetamist, ebaõnnestumisi, millest õppida ja lisaks kõvasti lennutunde. Kõige lihtsam oleks vast Euroopast osta kellegi kasutatud kopter, mis on juba seadistatud ning sealt edasi aretada.
HexaExa
Posts: 55
Joined: Thu Oct 20, 2011 10:16

Re: .

Post by HexaExa »

k3rpzor wrote:Ega kopter kõige olulisem pole filmimiseks. Minu meelest kõige tähtsam on piloodi osavus lennata ja kopter sedasi seadistada, et lennuaparaat oleks stabiilne, kergesti juhitav, video sujuv.
Asjad tahavad aega saada: proovimist, katsetamist, ebaõnnestumisi, millest õppida ja lisaks kõvasti lennutunde. Kõige lihtsam oleks vast Euroopast osta kellegi kasutatud kopter, mis on juba seadistatud ning sealt edasi aretada.
eestis on ka täitsa asju müügiks. tuleb vaid küsida:)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Huvitav kas Eesti on juba Euroopast eraldunud? :D Ma arvan et peeti silmas mitte Hiinat ega Ameerikat vaid Euroopat tervikult. Vahest mõne asjaga on tunne ,et mujal Euroopas on need odavamad kui Eestis.
Näiteks mul pojal läks katki peegelkaamera objektiiv. Eestis tehti asi peeneks ja küsiti 3500 EEKi. Võtsin kogu kupatuse kaasa Rootsi ja tõin tervelt tagasi makstes kokku remondi eest 250 SEKi. Aga see pole ka reegel ,et kõigega nii on. Lihtsalt üks juhus. :roll:
Teemaga seonduvalt on pakkuda kvadrokopteri raam. PS kui mõte tekib.
transistor
Posts: 4
Joined: Tue Oct 23, 2012 0:40

Post by transistor »

Uurisin ja panin mingi kondikava kokku, äki kunagi tulevikus annaks sellele isegi raskemat kaamerat panna kui go pro? Ootaks siis kriitukat kuidas tundub...
ATG-X6-700mm Dual Arm Carbon Fiber Frame http://www.omgfly.com/index.php?main_pa ... cts_id=815
Suunysky V2814 KV700 http://www.omgfly.com/index.php?main_pa ... cts_id=370
Slow Fly Electric Prop 11x4.7SF RH Rotation http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
DJI NAZA
ESC 30A
Turnigy 4000mAh 4S 30C Lipo Pack
Turnigy 9X 9Ch Transmitter without Module (Mode 2) (v2 Firmware) http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ware_.html
Turnigy 9X 2.4GHz 8Ch Receiver (V2) http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_V2_.html

Panin lihtsalt margid paika, ei pruugi sealt osta kus lingd olid. Kuidas mootoreid komenteerida, tõstaksid nad tulevikus ka peegelkaamera ülese nt.?
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Ma võtaks vähemalt 2x akusid. Mul peab octocopter 10 000 mAh energiaga 10 min. Hexa oleks 4000ga ilmselt 5-6 min?

Kui ma ei eksi, siis 9X vastuvõtjast ei piisa, kuna puldil ei ole saatjat kaasas. Võta kohe FrSky komplekt juurde, kui kavas asjaga tegelema hakata.
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Scoop wrote:Ma võtaks vähemalt 2x akusid. Mul peab octocopter 10 000 mAh energiaga 10 min. Hexa oleks 4000ga ilmselt 5-6 min?
:? Mis see kaal oktal on Sul?
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Ca 4000g :D
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
HexaExa
Posts: 55
Joined: Thu Oct 20, 2011 10:16

Post by HexaExa »

Scoop wrote:Ma võtaks vähemalt 2x akusid. Mul peab octocopter 10 000 mAh energiaga 10 min. Hexa oleks 4000ga ilmselt 5-6 min?
midagi väga mäda? mul DSLR küljes ja duubel lennuaega kui sul.
6600mAh.. gps, fpv
tommi
Posts: 89
Joined: Mon Dec 12, 2011 16:24
Location: tartu

Post by tommi »

HexaExa wrote:
Scoop wrote:Ma võtaks vähemalt 2x akusid. Mul peab octocopter 10 000 mAh energiaga 10 min. Hexa oleks 4000ga ilmselt 5-6 min?
midagi väga mäda? mul DSLR küljes ja duubel lennuaega kui sul.
6600mAh.. gps, fpv
Mina saan oma octoga (5.5kg koos dslr'iga) 7-8min lennuaega.
13x4.7" apc, 770kv mootorid ja 4s 2x5000mah akut.

Mis su setup on hexaexa, et 20min saad?
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Jah mind ka huvitab setup?
ja kogukaal selle 20 minuti juures.
tommi wrote:
HexaExa wrote:
Scoop wrote:Ma võtaks vähemalt 2x akusid. Mul peab octocopter 10 000 mAh energiaga 10 min. Hexa oleks 4000ga ilmselt 5-6 min?
midagi väga mäda? mul DSLR küljes ja duubel lennuaega kui sul.
6600mAh.. gps, fpv
Mina saan oma octoga (5.5kg koos dslr'iga) 7-8min lennuaega.
13x4.7" apc, 770kv mootorid ja 4s 2x5000mah akut.

Mis su setup on hexaexa, et 20min saad?
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
usamees
Posts: 446
Joined: Sun May 11, 2008 1:30
Location: Tallinn telefon 55 21 404

Post by usamees »

Tegemist küll püsilabanurgaga kuid siiski tuleb väga suur erinevus nii lennuajas/"kütusekulus" seoses lennustiiliga. Kui üks mees vaid riputab kohapeal 5000g ning teeb mõningaid järske tõuse ja teine lendab nn optimaalseima kiirusega edasilendu. Minu esimesed kopteri hõljutused( praktiliselt kohapeal rippudes ) olid sama "kulukad" kui nüüd hilisemad täiskoormusel rapsimised. Vahepealsetel vaid ringilendude aegadel oli lennuaega vähemalt 2x rohkem. Optimaalseimal kiirusel liikumisel tuleb ju mängu nn lennukiefekt. Minul olid sama mootori ning kopteri puhul need näitajad 8 minutit ja 20 minutit ! :D
transistor
Posts: 4
Joined: Tue Oct 23, 2012 0:40

Post by transistor »

Puldiks on mul
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=20976
ja saatja/vastuvõtja on http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14355

Probleem on, et ei saa need sedmed omavahel ühendust, teen justkui õpetus tahab, hoian nuppe all jne. Ehk keegi oskab aidata või jäi mul midagi kahesilma vahele jäänud?
transistor
Posts: 4
Joined: Tue Oct 23, 2012 0:40

Post by transistor »

sain korda!
Post Reply