Veebruar 2013

Teavita toimuvatest võistlustest ja kokkusaamistest ning treeningutest.

Moderators: Marek, mart63

User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Veebruar 2013

Post by Andu »

Tuult trotsides vaatasin Viljandile ülevalt alla.
Image
Image
Image
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Lahe. Millega pildistasid? NY-s ka tugev tuul mitmendat päeva. Sain uue go pro kätte, saab siis varsti ka seda proovida. Homme Niagara poole teele. Kahju, et miskit lendavat kaasas ei ole. Mudelipood Manhattanil oli suht väike aga hinnad tekitasid kiusatust. DX7S ilma vastuvōtjata 250 $. Müüakse palju kuni 1,5 m mudeleid aga endale imestuseks lennatakse siin lähedal Brooklynis ka kuni 1/4 mudelitega. Ühel mahajäetud lennuväljal. Mudelistidel on kontakt lennujutimiskeskusega ja teatud kellaaegadel peab nt paar tundi pausi tegema, kui päris lennuliiklus rohkem ruumi vajab. Tervitused!
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Kaameraks Nokia N95, pilt iga 10s või 30s tagant.
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Veidi tugevam tuul, testisin elektroonikat.
Viljandi kõrgelt, teise külje alt:
Image

Kommentaaridega video (Raptorilt esimene pärast tulekahjut ja elektroonika välja vahetamist):
http://youtu.be/Gky5ibwBpVw
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

New Yorki "Kollane"
50 Aviation Road, Brooklyn, NY, United States
Vaadake google mapsis ja vaadake seal ümbruses tehtud fotosid, kutid lendavad jetidega JFK lennujaamale suht lähedal. Neil muidugi side JFK torniga ja vahepeal peavad maad ligi hoidma.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Seal nagu juba päris lennuväli ja angaarid suurte lennukitega :shock:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Varsti paneb EestiÕhk pillid kokku ja meil ka ehk oma lennuväli, lendame klapid peas, igat pööret/manöövrit torniga kooskõlastades... :lol:
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

käisin ka siis paides lennutamas,,kuigi lennukit üle mõne meetri kõrgemale ei ajandki,,nähtavus oli ikk mega "hea".vähemalt oli piisavalt palju ruumi kohaliku tehisjärvepeal lennutada,nii 4-5m kõrgusel:D maandudes tilkus gopro kh,nagu olex ämbris olnud.
video faili polnd ka mõtet vaadata,natu lendu ja ylejäänd vihmapiisad jne.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Kes kuhu laup minemas? Tahaks oma uut GoProd katsetada aga vastavat lennuvahendit veel ei ole. 8)
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Marek wrote:Kes kuhu laup minemas? Tahaks oma uut GoProd katsetada aga vastavat lennuvahendit veel ei ole. 8)
Leidsin mõned nõukaegsed mudelraketi mootorid, äkki saad nendega kaamera ülesse :lol:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Peaasi, et nalja saab aga igastahes tundub, et Riho oleks käpp, keegi veel? Kui Rihol seekord tüürid õiget pidi käivad, siis saab pigem sellega mõned head võtted teha. Ja kell 16 lennujaama globemasteri äralendu vaatama minna võiks :)
User avatar
Riho
Posts: 269
Joined: Tue Oct 04, 2011 18:12

Post by Riho »

Marek wrote:Peaasi, et nalja saab aga igastahes tundub, et Riho oleks käpp, keegi veel? Kui Rihol seekord tüürid õiget pidi käivad, siis saab pigem sellega mõned head võtted teha. Ja kell 16 lennujaama globemasteri äralendu vaatama minna võiks :)
Rihol endal ei käi ammu juba tüürid õiget pidi :D
Aga BIXSLER on homseks valmis... Nädalad tagasi tegi Kuno tuulega korraliku 21 minuti pikkuse katse lennu :wink:
Marek anna märku kus ja mis kell, olen kohal!
F2D
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Riho wrote: Marek anna märku kus ja mis kell, olen kohal!
Aga jah - minek kuhu ja kunas? ;)
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

No teeks alguseks Harku ja mingi 11 ajal? Kui Harkul ei saa, siis sõidab edasi Hüüru nt.
martc
Posts: 394
Joined: Tue Jan 08, 2008 21:47
Location: jüri

Post by martc »

Marek tule parem Jürisse ,lähme Vaskajala veehoidla peale.Mentoris on
küljepeal auk gopro jaoks olemas.Pärast saaks video värvitelekas vaadata.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Keegi rakvere kandis ka ehk lennutab?
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

martc wrote:Marek tule parem Jürisse ,lähme Vaskajala veehoidla peale.Mentoris on
küljepeal auk gopro jaoks olemas.Pärast saaks video värvitelekas vaadata.
Eriti äge, aga helistab hommikul, äkki tulengi :)
Kleemann
Posts: 74
Joined: Mon Jan 09, 2012 20:06
Location: Tartu

Post by Kleemann »

16. äkki soosib ka Tartus lennutamist. Lähen tiirutan lõuna paiku "kuskil".
Angaar: Aerobird Swift, Multiplexi Twinstart 2, Blizzard, Funjet, Cularis, PVC toru ja Easyglider PRO ristand ning FPV kola koos EagleTree OSD ja träkkimisega.

Pole olemas lolle küsimusi, probleem on selgitajas..
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

ma lähen vist lõunasse, kui ilm lubab,siis ehk ka Korsaarile külla.
P28A- FPV
Kleemann
Posts: 74
Joined: Mon Jan 09, 2012 20:06
Location: Tartu

Post by Kleemann »

Täna õnnestus üle pika aja üks mõnus tiirutamine teha. Ilm juhtus olema ideaalne - 0 kraadi ja peaaegu tuulevaikus + päike paistis ning lennutamiskohas lund ei sadanud.

Homme kaen lõuna paiku Raadil olukorda. EMHI ennustab ka siis lennatavaid olusid, eks näis.
Angaar: Aerobird Swift, Multiplexi Twinstart 2, Blizzard, Funjet, Cularis, PVC toru ja Easyglider PRO ristand ning FPV kola koos EagleTree OSD ja träkkimisega.

Pole olemas lolle küsimusi, probleem on selgitajas..
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

500-sega on ikka väga hea lennata (suurematega kindlasti veel parem).
Seekord hõljutasin kopterit niisama - lennutasin kopterit nina ees, saba ees, üks külg ees ning siis teine tehes erinevaid kujundeid horisontaaltasapinna suhtes (ruut, kolmnurk jne) - need on head harjutused, kui ei ole natuke aega õhus olnud. Väga meeldis lennata 0,5-1m kõrgusel üliaeglaselt sileda lume kohal, ilus vaade oli, kui pinnal olnud lumi keerutab. Järgmine huvitav tegevus oli kiiresti liikuda vertikaalselt ~20m kõrgusele otse üles ning rahulikult alla tagasi. Seejärel juba kiiresti üles ning kiiresti alla ja proovides hoida alumist kõrgust pidevalt samal tasemel 8)
Lennuplatsiks oli seekord hoov, 10x10x20m lennukast.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Tänane uus trikk oli kopteriga saba ees ringide tegemine horisontaaltasapinnas. Ühtlast raadiust ei suutnud veel hoida, kuid asi edeneb.

Tahaks proovida mõnda piruetti juba, kuid hoov on liiga väike selleks (vähe varu ruumi) - keeruline aega leida lapse kõrvalt.

5 akut sai tühjaks lennatud. Proovisin ka statiivi ja kaamera abil filmida lendu, kuid kasulikke kaadreid on vähe.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Head vabariigi aastapäeva!

Eile filmitud ~30 minutist leidsin vaid 5 sekundit kasulikku videomaterjali :)
Siin siis esimene saba ees kurv (ring ei jäänud kahjuks peale) ning esimene videotöötlus Movie Maker abiga.

http://youtu.be/gIjb8ZAdDlM

Raimo
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Kahju, et keegi Tallinna läheduses oma tegemistest teada ei andnud. Ilus ilm oli ja aega oli ka. Järgmine ilus ilm on homme ja siis kunagi märtsis.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Kahju, et keegi Tallinna läheduses oma tegemistest teada ei andnud
ma käisin uhkes üksinduses Harku järvel - keegi ei tahtnud ühineda.Sinu telefon oli välja lülitatud :cry: llm oli tõesti super - mu meelest peale jaanipäeva pole sellist ilma olnud 8)
User avatar
Riho
Posts: 269
Joined: Tue Oct 04, 2011 18:12

Post by Riho »

Kuno wrote:
Kahju, et keegi Tallinna läheduses oma tegemistest teada ei andnud
ma käisin uhkes üksinduses Harku järvel - keegi ei tahtnud ühineda.Sinu telefon oli välja lülitatud :cry: llm oli tõesti super - mu meelest peale jaanipäeva pole sellist ilma olnud 8)
Pea nüüd hoogu Kuno :D Ma olin ju ka Harkul umbes 10.00-11.00 paiku...
F2D
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

Riho wrote:
Kuno wrote:
Kahju, et keegi Tallinna läheduses oma tegemistest teada ei andnud
ma käisin uhkes üksinduses Harku järvel - keegi ei tahtnud ühineda.Sinu telefon oli välja lülitatud :cry: llm oli tõesti super - mu meelest peale jaanipäeva pole sellist ilma olnud 8)
Pea nüüd hoogu Kuno :D Ma olin ju ka Harkul umbes 10.00-11.00 paiku...
ühe penoplasti tiirutamist ma märkasin küll meie lennutussektoris :)
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
Riho
Posts: 269
Joined: Tue Oct 04, 2011 18:12

Post by Riho »

Ropka wrote:
Riho wrote:
Kuno wrote: ma käisin uhkes üksinduses Harku järvel - keegi ei tahtnud ühineda.Sinu telefon oli välja lülitatud :cry: llm oli tõesti super - mu meelest peale jaanipäeva pole sellist ilma olnud 8)
Pea nüüd hoogu Kuno :D Ma olin ju ka Harkul umbes 10.00-11.00 paiku...
ühe penoplasti tiirutamist ma märkasin küll meie lennutussektoris :)
Huvitav kus asus see lennusektori vaatleja :shock:
F2D
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

teiselpool järve, kelguga
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Tänane ilm oli üle pika aja hea, kuid lennuplats ja päikese asukoht ei sobinud hästi kokku. Natuke üle poole platsist oli kasutu kuna ei saa lennata päikese poole vaadates.

http://youtu.be/DzDrCpGvOiE

Sai lennatud ka päikese loojangu ajal, küll läheb kiiresti külmaks...
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
Post Reply