Pärnusse lennuplatsi rajamine

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
Post Reply
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Pärnusse lennuplatsi rajamine

Post by mg3a1@hot.ee »

Siia siis kõigi arvamused ja ettepanekud.
Palju kaasosalisi oleks, kuhu ja milline, kuidas???
Mida peaks platsi asukoha juures jälgima???
Plats peaks võimaldama ka mingeid võistlusi üle elama.
Poleks paha kui F3A üks etapp Pärnus peetaks.
Sauga ringrada asub lennuvälja lennurajas mõned sajad meetrid ja seega välistatud. Olen korra päris lennukiga rinda pistnud, rohkem ei julge.

Minu ettepanek
http://regio.ee/?op=archive&id=24&e=539 ... &name=Sinu punkt58*25\'43\"N 024*30\'26\"E&symbol=ring&color=ff0000&opacity=80

Kui sulle Jazz selline asukoht sobib olen nõus kohe omanikuga rääkima minema.

Kaspar
tel.53484239
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Mina oleks osaline.
Mida peaks platsi asukoha juures jälgima teavad ehk rääkida need kes seda asja ajanud on.
Võistluste osa ma ka kommenteerida ei oska.
Minule sobib see asukoht väga hästi.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Et siis mina ja Kaspar olemegi ainukesed kes Pärnu kandis lennata tahaks?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
esp
Posts: 24
Joined: Tue Apr 02, 2013 19:37

Post by esp »

See küll väga vana teema, aga kas ajaga on midagi muutunud?
Kus Pärnus või Pärnu lähistel lennutamas käidakse ka?
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kunagi tegid Pärnu lendajad igal aastal raadiolennukite võistlust isegi Kihnu saarel koos laevaga sinna sõiduga :!:
Riikliku tasemega võistlused on minu arust vähemalt mujal maailmas igale lennuväljale au- ja prestiižiasjaks.
Edu hea plaani elluviimisel :!:
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Maaomaniku nõusolek on asi mida uurida. Läheduses asuvad asulad/elamud - kui 1 km raadiuses väga ärrituvaid inimesi ei ole, siis on tulevikus endla mõnusam. Igaks juhuks peaks ka lennuvälja lähenemisalasi tudeerima ja õhuruumi piiranguid.
Kui plats tuleb ja on huvilisi, siis tuleb ka F3A ja muud võistlused.
Korraliku platsi saab ikka ainult rasketehnikaga. Loodetavasti seal teil mõni traktorimees lähedalt leida ja kasutada.

Edu!
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

Tere

Kui nüüd aega tagasi meenutada, siis asi jäi katki kuna kaasalööjaid nappis.
Oli plats Sindi "taga" ja Vana Pärnu rannas, aga ega korralikku maandumisrada ei olnud kusagil.
Nüüd ikka paar head aastat vahele jäänud, aga uue lennuki ehitus juba käib. Sedapuhku küll alles lennuki ehituseks sobiva garaazi põranda valamine käsil, aga näiteks servod ja sabaratas on sahtlis olemas ja joonisedki välja prinditud.
Kui valmis saan, siis kindlasti lenuvälja vaja.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

M kyll lennuvälja ei vaja aga olen arvatavasti 3-4august pärnus lennutamas.ehk mõni / kohalik kh siis ikk platsis:) täpsemalt reiupuhkekeskuses.m loodan see väga kaugele teistele ei jää
esp
Posts: 24
Joined: Tue Apr 02, 2013 19:37

Post by esp »

ma siin just mõtlesin et peaks lähi tulevikus ratastega lennuki peale mõtlema, aga kui kohti pole kus lennutada siis on kahju küll. Põllu peal viskekaga pole probleemi aga tahaks teada mõnda kohta kus saaks ka hooguvõtta ja maanduda. Kas Pärnu lähistel sellist varianti üldse on?
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

esp wrote:ma siin just mõtlesin et peaks lähi tulevikus ratastega lennuki peale mõtlema, aga kui kohti pole kus lennutada siis on kahju küll. Põllu peal viskekaga pole probleemi aga tahaks teada mõnda kohta kus saaks ka hooguvõtta ja maanduda. Kas Pärnu lähistel sellist varianti üldse on?
See va ratastega lennuk on muidugi väääga lai mõiste. Väikesed vahukad maanduvad ilusti rannaliival, väiksem parkimisplats jne., aga kui kaaluks juba mitmed kilod, siis väheke suuremat ja stabiilsemat murulappi vaja. Kuna ennast paelub mudellendamise juures kõige enam õhkutõus ja maandumine, siis saigi endale vesilennuk tehtud. Polnud kunagi lennurajaga probleeme: jõgi, meri, rannaliiv, madal muru ja häda korral ka kruusatee asfalt. Need viimased muidugi kulutasid veekindlust, aga kõik on parandatav.
Eelnev jutt, siis mõeldud julgustuseks otsimaks alternatiivi kuni Pärnu lennuraja valmimiseni.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Olen kindlalt 3-4august pärnus reiupuhke kohas lennutamas.kas keegi yhineb? Tutvustaks laagri rahvale mudelismi?
Post Reply