tiivakinnituskumm

Ise tehtud - hästi tehtud. Näitame siin oma projekte teistele!
Post Reply
User avatar
renard
Posts: 16
Joined: Sun May 12, 2013 20:25

tiivakinnituskumm

Post by renard »

Kus Tallinnas leiaks kummipaela, millega tiiba lennuki kere külge kinnitatakse?

Selliseid siis:
http://rc.markclarkson.com/wp-content/u ... -bands.jpg
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Tallinnas Kullo mudelipoes mingeid kumme oli, käisin eile sealt läbi. Täna on pood lühemalt lahti, vist 15-ni.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Paar aastat tagasi tööasjus olin firmas kus oli ca kantmeetrine konteiner kummijääkidele. Seal nad kuhjas olidki :)
"Uued" tiivakinnituskummid. Ma ei tihanud rohkem rabada kui paar liitrit. :)
läbilõige ca1x3mm, venitamata kujul ringi läbimõõt 7cm
mingi paarkümmend tükki on käeparast need võin ära anda.
User avatar
STan
Posts: 288
Joined: Fri Jun 14, 2013 14:19
Location: Tallinn

Post by STan »

Mina olen siiamaani oma Traineril "rahakumme" kasutanud. Ühe "riba" kohta 3 kummi. Väga hästi toimib.
X650F V4 + APM 2.7
HK Club Trainer
HK500CMT
Calmato 40 Trainer
FMS Mini F4u
Phantom wing v2 FPV + Fatshark Predator V2 + APM 2.7
HK250GT
ZMR250
Skyhunter FPV + Fatshark Dominator V3
Yuneec Q500 4K
Yuneec H
Sickle 46e F3A
VQ YAK-9
User avatar
renard
Posts: 16
Joined: Sun May 12, 2013 20:25

Post by renard »

Ostsin kullost 100mm x 4mmx 1mm kumme - ei ole väga head, suht kergesti purunevad :(

Igatahes katoasin kummipaela usu, natuke liiga pehme kinnitus tundus olevat.

Kas keegi krõpsupaelaga (velkro) ei ole proovinud? Tiiva ja kere vahele - saab tiiva maha rebida, kui vaja.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Kui kummid on kaua seisnud siis lähevad rabedaks. Ise hoian neid garaazis pimedas ja jahedas. Parajasti kasutusel olevad kummid panen pärast lendamist kilekotti vähekese talgipubri sisse. Igatahes seni on kummid lennu ajal terveks jäänud, osad on küll rohkem välja veninud (üks sort teadmata päritoluga).
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Head kummipaelad on pakis ka tihtipeale talgilaatse pulbriga koos. Rahakumme kontoritarvete poest olen mudelismis edukalt kasutanud - kindlasti tuleb kasutada mitut + veel mõni julgestuseks.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Kui m kasutasin prop saverit õigete kummidega siis pidi kummid vahepeal maha võtma.nädalaga läksid need ise kh katki.osad isegi seistes.aga rahakumm pidas isegi kukkumised vastu,ning tegi oma töö kukkudes kh hästi.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Päike, ultraviolettkiirgus ja enamus õlisid muudab kummid kiiresti kasutamiskõlbmatuteks.
Tasub õigel ajal uute vastu vahetada.
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Päike tapab kiiresti. Jäta autosse armatuurlauale ja vaata mis nädala pärast juhtub.
MIs õlidesse puutub siis kasutan mingit aerosool silikoonõli - hoiab hapniku eemal.
Kõik silikoonõlid tiba erinevad olgugi, et iga tootja kiidab ja märgib ära mingisuguse vastavuse mingile sertifikaadile või GOSTile.
kyylik wrote:Kui m kasutasin prop saverit õigete kummidega siis pidi kummid vahepeal maha võtma.nädalaga läksid need ise kh katki.osad isegi seistes.aga rahakumm pidas isegi kukkumised vastu,ning tegi oma töö kukkudes kh hästi.
Need "õiged kummid" on tegelikult tihti mingid tihendikummid, mis tegelikult pole kindlasti mõeldud erilist väänamist ja venitamist kannatama.
Võib-olla kallimate brandidel on ka tellitud tootjalt mingeid sobivamast kummist rõngaid aga siis on ka hind ilmselt 5x kallim kui HK-l.
Last edited by Oehh on Mon Aug 12, 2013 21:52, edited 1 time in total.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

CRC silikooni sprei tundub suht hea õli olevat. Tiivakummidel ma küll seda ei kasuta aga kopteri sabarihmale lasen paar korda aastas sutsu peale, samuti hea kabiini grommetitele jms.
Kas tiivakumm liiga libedaks ei lähe ja pulkade pealt maha ei libise selle silikooniga?
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

trebla wrote:Kas tiivakumm liiga libedaks ei lähe ja pulkade pealt maha ei libise selle silikooniga?
Ma olen lihtsalt säilitamiseks kummid mingisse minigripp kotti toppinud, seda õli siis sinna ohtralt sisse pihustanud, kummid läbi muljunud.
Kui põllul vanad tunduvad juba veninud olema siis võtan sealt kotist jälle mõned, tõmban korra WC paberiga suure õli maha ja väga hea.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Proppide kinnituskummid tõesti purunevad nädala paariga aga......õhupallide otsast lõigatud kummid on väga elastsed ja peavad väga hästi vastu.Pean silmas neid rõngakesi õhupalli otsas,st. igast õhupallist saab ühe.......ja kasu on topelt kellel on lapsi või lapselapsi,puhud palli täis ja peale seda lõikad rõngakesed ära.....aga kus see tiivakummide otsija on,võin mõned anda.Kummid on väga elastsed ja tugevad ja muidugi kui sobivad prügikastist korjatud kummid :)
User avatar
renard
Posts: 16
Joined: Sun May 12, 2013 20:25

Post by renard »

Tänud pakkumast, kuid ei ole aega kumme otsima tulla.

Panen hoopis paar tilka kuuma liimi teibitud pindade vahele ja töötab väga hästi. Avarii korral annab piisavalt järgi ja ei lõhu masinat - kaks kummiriba jätsin peale, nii igaks juhuks.
Post Reply