Appi!

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
Post Reply
stnabaum2
Posts: 13
Joined: Thu Aug 08, 2013 18:01

Appi!

Post by stnabaum2 »

Täna läks tugeva tuulega Nõmmel rändama DJI 450 multikopter varustatud NAZA M kontrolleriga ja FPV video süsteemiga.Umbkaudne lennusuund Metsanurga Loootuse pst nurgast Valdeku suunda.Aku kestvust umbes 9 min, seega ei ole aimu kaugele ta kandus.kuigi lülitasin failsafe peale,aga koju ta ei jõudnud.Seega on ainus lootus levitada sõna.Leidjale leiutasu
http://imageshack.us/photo/my-images/94/5p31.jpg/
Last edited by stnabaum2 on Thu Aug 15, 2013 15:22, edited 2 times in total.
Riibak
Posts: 82
Joined: Sat Apr 27, 2013 23:06

Re: Appi!

Post by Riibak »

stnabaum2 wrote:Täna läks tugeva tuulega Nõmmel rändama DJI 450 multikopter varustatud NAZA M kontrolleriga ja FPV video süsteemiga.Umbkaudne lennusuund Metsanurga Loootuse pst nurgast Valdeku suunda.Aku kestvust umbes 9 min, seega ei ole aimu kaugele ta kandus.kuigi lülitasin failsafe peale,aga koju ta ei jõudnud.Seega on ainus lootus levitada sõna.Leidjale leiutasu
Näita kaardi peal kus kohas kuhu poole lendas, ma saaks appi tulla otsimisega
YAK 55
Futaba T14SG
FlyCamOne HD 720p
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

hmm
Last edited by henryko on Wed Feb 03, 2016 13:04, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Ei tea naza gps on ikka suht ok (eile kogesin)
Julgelt lasete ilma igasuguste backup systeemiteta. Failsafe töötab ilusti vb ei rec homelocki ära?! Kas kõik setingud olid ajus testitud?
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

:roll:
Last edited by henryko on Wed Feb 03, 2016 13:04, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Naza gps polegi mõeldud fpv lendamiseks.Milleks sa ta maha myyd? Võtke veel korra manual ette ja lugege milleks on nazal gps.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

:?:
Last edited by henryko on Wed Feb 03, 2016 13:04, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Sellist rida ei ole. Ma sain su jutust aru et syydi on naza gps. Loomulikult vôib lennata fpv-d aga ei tasu sellele lootma jääda. Peale selle peab olema veel 100 muud vidinat et kindel olla et sa ta pàrast leiad. Suur tuul,linnas jumal teab kuhu ta takerdus. Kahju muidugi. Siin ei tasu naza ega gps syydistada ja veelvähem midagi maha myya:)
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

hmm.
Last edited by henryko on Wed Feb 03, 2016 13:05, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Wookong on juba teine maailm.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

Re: Appi!

Post by MihkelP »

stnabaum2 wrote:Täna läks tugeva tuulega Nõmmel rändama DJI 450 multikopter varustatud NAZA M kontrolleriga ja FPV video süsteemiga.Umbkaudne lennusuund Metsanurga Loootuse pst nurgast Valdeku suunda.Aku kestvust umbes 9 min, seega ei ole aimu kaugele ta kandus.kuigi lülitasin failsafe peale,aga koju ta ei jõudnud.Seega on ainus lootus levitada sõna.Leidjale leiutasu
http://imageshack.us/photo/my-images/94/5p31.jpg/
Jagasin Feissbuukis. Ehk on abiks.
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
stnabaum2
Posts: 13
Joined: Thu Aug 08, 2013 18:01

Post by stnabaum2 »

Muidu see failsafe töötas korralikult.Kas lülitist või toide välja,alati tuli 2-3 meetri tüpsusega kohale.Seegord mitte,kuna ta hakkas gps positsiooni kohalt kohe äratriivima.Kordinaatide rec tegi ta samuti.Huvitav kui kaugele ta võis triivida tuulega kui akus oli vähemalt 9 minutit lennuaega?Lisan pildi kust ma startisin ja kuhupoole ta suundus
http://imageshack.us/photo/my-images/839/4c7l.jpg/
telefon 5131023
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Oleneb kui kõrgel/madalal sa olid?! Kui failsafe peale läks siis ta peaks 20m kõrgusele minema ja koju tulema. Tuul on muidugi tugev täna. Fpv levi kadus ka ka kohe ära või kuidas see juhtus?
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
stnabaum2
Posts: 13
Joined: Thu Aug 08, 2013 18:01

Post by stnabaum2 »

Algul mõtlesin metsa alla minna lennutama puude vahel läbi prillide,aga laiskus sai võitu ja tõstsin ta hoovist üles .Algselt tõusis suht otse puude latvadest oma 5-6 m kõrgemale.nähes,et tuul veab teda ära,üritasin nii ati kui gps reziimis tagasi tuua kuid tulutult.FPV oli sisse lülitatud koos salvestamisega,aga selle fpv ga oli oma jant.Nimelt saatja on 400 mw .klowerleaf antennid nii saatjal kui vastuvõtjal,aga ometi eelnevatel katsetel hakkas ülespoole lennates umbes 150 m pealt kõvasti hakkima.Horisontaalis proovisin tänaval ,200m oli ilus pilt.Kaugemale ei viitsinud jalutada.Ometi peaks 400 mw 5,8GHz video toimima vähemalt kilomeetri kaugusele.Muidugi ma läksin ähmi täis ja unustasin prillidest jälgida lendu.Pealegi oli värav lukus ja ma ei pääsenud tänavale kohe,et visuaalselt kopterit näha.Suht kallis lõbu.kopter maksis 360,hd video 200,saatja70,OSD 200 pluss akud.No kui keegi ei leia peab hakkama sügisel uut komplekti tellima.
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Saatja oli ikka 25mW, eks. Mis riistapuu see 200 maksab ja HD video pakub?
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
stnabaum2
Posts: 13
Joined: Thu Aug 08, 2013 18:01

Post by stnabaum2 »

Video saatja oli 400 mw juhtpult futuba 8 kanaline.Videoks oli Horizon HD V3 ,sama hea kui GO PRO
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Ma isiklikult arvan et eks ta kuskil mõne pinsunäri õinapuu otsas on :(
Kurb.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
remy
Posts: 18
Joined: Mon Apr 08, 2013 16:10
Location: Tallinn

Post by remy »

Pakun, et see "return to home" ei osanud arvestada nii suure tuulega ja omaarust tuli ta kodupoole koguaeg aga samas triivis kaugemale.
Ja ta üritas seda "return to home" teha seni kuni aku tühjaks sai kusagile puu otsa maadus.

Isegi sai täna testlend tehtud ja vaevu vaevu sain kopteri tagasi kui oli ka just tõusnud puude latvadest kõrgemale ja tuul minema kandma hakkas. Täisgaasiga tuli tasapisi tuli vastu tuult tagasi ...

PS. oma tel nr oli peal ikka?
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Jagasin infot Feissbuukis.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Kas Naza RTL ei anna APM sarnaselt siis seadistada, et kõrguse ja kiiruse saad ise valida?
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
stnabaum2
Posts: 13
Joined: Thu Aug 08, 2013 18:01

Post by stnabaum2 »

Kõigile suured tänud abi eest.Multikopter on leitud.Männikult?Kuigi kahjuks sattus poisikeste kätte,kes üritasid ta ribadeks taguda,mida neil segati.kopter jõudis prügikasti,mida üks elanik nägi ,korjas ära ja teatas facebooki kaudu mulle. :P Üldiselt leidsin kõik jupid peale video aku üles.Nüüdseks on kõik töökorras peale osd.Nimelt olid pahatahtlikud poisikesed osd pistikud ümber vahetanud ja mina seda kohe ei märganud.Seega andes pinge peale läks midagi nihu ,igatahes video signaal läbi ei tule.Ilma osd ta toimib kõik ok.
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

stnabaum2 wrote:Kõigile suured tänud abi eest.Multikopter on leitud.Männikult?Kuigi kahjuks sattus poisikeste kätte,kes üritasid ta ribadeks taguda,mida neil segati.kopter jõudis prügikasti,mida üks elanik nägi ,korjas ära ja teatas facebooki kaudu mulle. :P Üldiselt leidsin kõik jupid peale video aku üles.Nüüdseks on kõik töökorras peale osd.Nimelt olid pahatahtlikud poisikesed osd pistikud ümber vahetanud ja mina seda kohe ei märganud.Seega andes pinge peale läks midagi nihu ,igatahes video signaal läbi ei tule.Ilma osd ta toimib kõik ok.
Vedas siis aga kahju et kohe lõhkuma hakatakse masinat. :(
Last edited by Climatix on Sat Aug 17, 2013 1:35, edited 1 time in total.
stnabaum2
Posts: 13
Joined: Thu Aug 08, 2013 18:01

Post by stnabaum2 »

Ma arvan samuti,et return to homega ta lihtsalt ei suutnud tuule vastu võidelda ja mina ei saanud teda manuaalselt juhtida kuna puud varjasid ta ära.Õpetuseks seegi,et 10-12 m/s tuulega ei tasu lennutada.Muideks poisikesed ütlesid täna,et leidsid ta metsast.Seega ta triivis oma 400 meetrit eemale ja hoopis teise suunda,mida mina oletasin.
stnabaum2
Posts: 13
Joined: Thu Aug 08, 2013 18:01

Post by stnabaum2 »

Vedas jah.Algselt üks jõmpsikas ütles,et teine kes ta leidis oli visanud 9 kordse aknast alla.Tõesti jupid olid umbes 5-6 m raadiuses
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

RTL puhul oli pigem mingi saedistuse või softi bug.
FPV kohta niipalju infoks, et cloverleafi leviala on sõõriku kujuline (vertikaalselt on levi väiksem kui horisontaalis). Eeldades, et kasutad videoprille soovitaks prillide küljes kasutada suunantenni (leviulatus vähemalt 2x suurem).
5.8Ghz puhul mängib ka õhuniiskus suurt rolli. Mida väiksem õhuniiskus seda parem levi.
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

:idea:
Last edited by henryko on Wed Feb 03, 2016 13:05, edited 1 time in total.
Image
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

stnabaum2 wrote:Õpetuseks seegi,et 10-12 m/s tuulega ei tasu lennutada.
Ma ka proovisin eilse tuulega lennukit. Tunne oli kui tuuletunnelis, lahti sain ühest propellerist ja teise üritamisega sain 7m puu otsa ronida.
See, et poisikesed kipuvad lõhkuma, ajab vihale küll. Kuna omal olnud mõni juhus, et asi käest plehku võib äärepealt minna ja alati ei pruugi leidmiseks ka telemeetria signaalist kasu olla, siis tahan ehitada 70cm lainealas töötava majaka. Saab vähemalt paremini leviva signaali kui 2.4 GHz ja käsijaamaga juba suunda taga ajada. Paha ei tee ka kontaktandmete paigaldus kerele leitavasse kohta
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
Post Reply