Allveelaev

Arutelu kõikvõimalikest veesõidukites - paadid, kiirkaatrid, allveelaevad, jahid, purjekad, jet-skid jms
Post Reply
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Allveelaev

Post by Submarin »

Tere

Minu nimi on Lauri :)
Olen pikkaega otsinud endale EL Allveelaeva ja oh näe imet ka Eestist on seda võimalik saada.

Küsimus: Kas kellegil siit foorumist on olnud ka võimalust neid (EL allveelaevu) oma käega proovida??? Mida ta endast tegelikult kujutab?
Näiteks On-Line poes müüdav WP MINI SHARK, MiniU-Boot ja Kit SHARK R/C submarine? ning kas nad mõlemad sukelduvad?

Tänan :)
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Tere,

Kõik need allveelaevad sõidavad ikka ka vee all... kõrguse korrigeerimiseks on vertikaalselt töötavad propellerid ja edasisõitmine/juhtimine käib nagu ikka taga olevate propelleritega.

Saadan sulle maili peale täpsemat infot :!:
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Sain tootjalt täpsemat infi.
See väike mini boot on vist ainult akvaarjumi jaoks mõeldud. :( kuna mul kalad puuduvad siis vannis ma temaga ka mängima ei hakka :D Tegin talle küll tellimuse aga kuna kirjas oli "laos" siis usun et pahandust ei tule kui ma tellimuse tühistan :S
Midagi odavamat tahaks esialgu soetada küll (lennuk)...kas on võimalik tulla kohapeale laos olevat kaupa vaatama?

Väike parandus ka: WP MINI SHARK, MiniU-Boot andmetes on sul kirjas
Length approx. 1120 mm "nii suur ta vast ei ole"
peaks olema 112mm : )
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Väikesed jah akvaariumi, vanni või basseini jaoks mõeldud. Peamiselt akvaariumis kalade vahel tiirutamiseks (küsi enne, mida kalad sellest arvavad!) :lol: Tänud vale pikkusele tähelepanu juhtimast, õige on muidugi 120mm ja viga parandatud. Tühistasin su tellimuse.

"Täisvereline" raadiojuhitav allveelaev on ka saadaval: "Shark" Graupner tootekood #2172 - hind 2279

Mudel on päris allveelaeva koopia. Võib liikuda kuni 2-3m/s. Soovituslikult kasutada teda ikkagi basseinis või väga hästi läbipaistvas vees. Originaalis on Speed 500 mootor, mis ülekande abil ajab ringi kahte vastassuunas käivat propellerit. Mootorit on võimalik hiljem võimsama vastu vahetada. Juhtimine: pöördetüür vasakule-paremale, "kõrgustüür" üles-alla, kiiruseregulaator edasi-tagasi. Standardmootoriga allveelaev on võimeline ka veest välja hüppama kuni 50cm kõrgusele. Komplektis on ainult kere lisavidinatega, eraldi on juurde vaja raadioaparatuuri, akut, mootorit jms.

Image
Image
Image
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

"Komplektis on ainult kere lisavidinatega, eraldi on juurde vaja raadioaparatuuri, akut, mootorit jms"

Kui on ainult kere koos mõne vidinaga...siis mootor,pult,aku sinna juurde
osta on päris kallis lõbu :)
Ma vaatan et hind ainult kere ja mõne vidina jaoks on suht soolane :S
Standard varustuses siis mootorit akud ja pulti ei ole (või ma sain valesti aru)
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Submarin wrote: Ma vaatan et hind ainult kere ja mõne vidina jaoks on suht soolane :S
Standard varustuses siis mootorit akud ja pulti ei ole (või ma sain valesti aru)
Täpselt nii... mudeli kirjelduses on tegelikult öeldud õigesti, et see on mõeldud advanced modeller-ile ehk siis inimesele, kes on juba raadioteel mudelitega tegelenud, kellel raadioaparatuur jms olemas on. Samas kui asja vastu huvi tunned, siis ega lihtsamalt või odavamalt taolist korralikku allveelaeva ei ole võimalik soetada (juurde tuleb raadioaparatuuri ~1000kr, mootor+aku+regulaator ~800-1000kr jms).

Võikski öelda, et see "Shark" on õige raadioteel mudel, kõik muu (lihtsam) on mänguasjad...
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Selge selge...ei vaidle vastu :D see on tõesti kallis lõbu
olen uurinud ka mujalt maadest seal ka ikka korralikud hinnad alates 350$ alla selle võid ise vette hüpata. Suured tänud info eest...Allveelaev jääb praegu pinnale :) Sihime nüüd WP MAX-i :) (esialgu ei julge võimsamat masinat osta)
See shark tuleb kindasti osta...aga...seda tahaks kohutavalt näha.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Lauri!

Sina kui spetsialist selle alal,äkki teed mulle Shark-i kohta pakkumise koos nn süsteemidega...mootor arku jne (muidugi ei ole vaja sinna panna viimasepeal tankerimootorit ega tuumareaktorit) :D
vb leiab koos mingi norm. lahenduse.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Lauri Laidna - www.pistik.com
Post Reply