Multiwii/Megapirate flightcontroller

Tri, Quadro, Hexa, Octo, "Droonid" jne
Post Reply
User avatar
zamka
Posts: 25
Joined: Wed Jan 02, 2008 23:48
Location: Tallinn

Multiwii/Megapirate flightcontroller

Post by zamka »

Ega kellelgi ei ole isiklikke kogemusi sedasorti flight controlleriga.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Suutsin Arduinoga peale lasta Megapirate'i ning tööle sain seejärel ka Mission Planneri. Paraku Mission Planneris ei tööta baromeeter, ega ka kiirendusandurid. Seejärel lasin plaadi üle megapirate'i flashtooliga ning MP hakkas kuvama kõike, mis oli hea, kuid sel juhul tekkis probleeme raadio kalibreerimisega ning ei saa kuidagi mootoreid tööle. Internetis on küll palju õpetusi, kuid kõik on omamoodi ja täpselt seda õiget ei oleks kahjuks leidnud siiani. Kui kellelgi on kogemusi, siis maakeeli oleks neid hea lugeda.
User avatar
RistoNiinemets
Posts: 36
Joined: Mon Mar 03, 2014 22:52
Location: Tallinn
Contact:

Post by RistoNiinemets »

Ma enda omaga veel lennata ei ole jõudnud (st ei saa, pulti pole), aga lasin peale MegaPirateNG (arduinoga), plaadiks määrasin Crius V1 (APM_config.h):

Code: Select all

#define MPNG_BOARD_TYPE   CRIUS_V1
MissionPlanner näitab kõiki liikumisi kenasti, raadio kalibreerimise kohta ei oska öelda veel.
User avatar
taavipa
Posts: 64
Joined: Wed Feb 26, 2014 22:35

Post by taavipa »

Sul peavad radio seaded ka õiged olema. Vt. Siia: http://docs.megapirateng.com/documentat ... figuration seal all pool juttu. Kui sul tuleb cppm signaal siis jääb kõik samaks aga kui pwm siis pead seial_pwm kinni keerama, näiteks mul turnigy 9x ja oli sama jama ja see aitas.[/url]
User avatar
zamka
Posts: 25
Joined: Wed Jan 02, 2008 23:48
Location: Tallinn

Post by zamka »

Väga meeldiv on näha kiiret tagasisidet. Ma sain omal kõik hetkel tööle nagu peaks. Ka kopter startis ja liikus nagu peab, kuid paraku hakkas kopter võnkuma tugevasti. Üritasin PID parameetreid sättida, kuid läks hullemaks. :) Ei tea nüüd, kas on kuidagi valesti soft peale lastud või on default PID parameetrid ebasobivad. Kasutan raamina

www.hobbyking.com/hobbyking/store/__325 ... ouse_.html

Kellelgi ka hakanud kallutama küljelt küljele? Ning see kallutamine kipub resonantsi minema, mis lõppeb omamoodi flipiga.
User avatar
taavipa
Posts: 64
Joined: Wed Feb 26, 2014 22:35

Post by taavipa »

Propid, mootorid tasakaalus? Megapirate'l selline tore feature nagu Autotune... Käsitsi saab ka, kui tead mida teed.
User avatar
zamka
Posts: 25
Joined: Wed Jan 02, 2008 23:48
Location: Tallinn

Post by zamka »

Propid on katseks võetud otse pakendist, mootoridki uued. Täna sain hästi maast lahti, aga siis hakkas uuesti 45kraadi küljelt küljele viskama, intervalliga sekund. Võimatu õhus hoida seda.
Juhani
Posts: 246
Joined: Thu Dec 15, 2011 13:30
Location: Tallinn

Post by Juhani »

Kõlab nagu mootori juhtmed aju külge vales järjekorras pandud.
Olen sarnast vaatepilti oma kopteri peal näinud.
User avatar
zamka
Posts: 25
Joined: Wed Jan 02, 2008 23:48
Location: Tallinn

Post by zamka »

Ja, sarnane asi on endal juhtunud Y6 juures, aga antud hetkel olukord lahenes. Viga oli ebapädev ESCide kalibreerimine! Siit ka hea märkus teistele, et alati polegi programm või aju süüdi, vaid lihtlabane ESCide kalibreerimine mõjutab palju. Aitäh, kes aitasid probleemi lahendada!
rain421
Posts: 187
Joined: Thu Feb 20, 2014 20:07

Post by rain421 »

Mul oli kunagi hexal peal crius aio megapiratega ja
kippus algsete seadetega õhus hirmsasti õõtsuma.
Siis lasin uuema mpng firmware peale millel juba autotune funktsioon oli ja peale teist ebaõnnestunud autotjuuni+crashi mõtlesin,et p***se see crius ja ostsin omale Naza M-i ja hiljem juba Naza M v2 koos gpsi ja osd-ga.
Peale seda pole mul ühtegi jama olnud mis seostuks flight controlleriga ja kõik toimib pm.out of box.
Mu fpv lennukil on siiski peal samuti crius+gps ja seal toimetab hästi,kuigi see seadistamine on minu meelest paras porr küll:D
Mind on muidu väga palju aidanud mpng ja criuse küsimustes Kasutaja Šeriff oma hüva nõuga,kes minuarust jagab seda matsu päris hästi:)
Edu!
Rain.
Post Reply