projekt VTOL

Ise tehtud - hästi tehtud. Näitame siin oma projekte teistele!
Post Reply
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

projekt VTOL

Post by pohjakas »

On siis plaan kokku panna sellise nimetusega lennuvahend. Esmalt üritan kokku saada nimekirja asjadest mida vaja läheks ja siinkohal igasugune abi kulub ära. Kuna ma ise pole netipoodidest midagi tellinud siis ei tea ka neid niiväga palju.
Mulle lihtsad asjad meeldivad ja sellepärast üritan ehitada midagi sarnast.
https://www.youtube.com/watch?v=Rr_DcaioawI

alutan vastava lennuki otsimisest. tõstan algul mõned varjandid siia omale ja teistele õrdluseks.
Go Discover 1600mm - http://www.youtube.com/watch?v=C9_d-FtNsoc
FX-79 Buffalo 2000mm - http://www.youtube.com/watch?v=gmVl-9z8CKc
Skywalker X8 2180mm - http://www.youtube.com/watch?v=M3iz8LNPV0I
nendel tundub sees piisaval ruumi olevat ka tehnikale.
oskab keegi aitada mõne poega kus leiduks esimeses videos sarnaseid tiibu?
(selliseid lihtsamaid ja lapikumaid.)
Last edited by pohjakas on Mon Sep 15, 2014 22:59, edited 3 times in total.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

See on küll lahe asi, nüüd näen ka multirootoris mõtet enda jaoks :D
Juhtimissüsteemiga peab vist veidi vaeva nägema, st multirootorilt lennuki peale ümberlülitamise seadetega, lennukireziimis tahaks ka samade kangidega juhtida mis multirootori reziimis.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
real
Posts: 4
Joined: Fri Mar 21, 2014 13:31

Post by real »

Kaks pulti?
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Aga kui multikoperi raam asendadagi lennuki kerega..st.kallutamise jne teeb kopter ise,ning edasi liikumis mootor millegi nupu alla vms.kuna moblaga netis siis ei pand tähele kas antud videos olnu lennukil ikk eleronid jne olid? Ehk tüüride asemel olid mootorid aind.
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

ei tahaks kahte pulti,eks peab võimalused leidma. kuidas spammi kustutada saan?
servod paistavad antud isendil küll alt kui õhku tõuseb.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

ok vaatasin video uuesti,nagu ma arvasingi! sisuliselt ehita multikopter ja pane lisaks üks mootor veel.miksi mingi nupu alla see lisa mootor ja olemas!

maandumisel on näha kuda lennuki mootor seisab ja 4multika mootorit liigutavad lennuki tagasi ja siis maandub.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

kyylik wrote:Aga kui multikoperi raam asendadagi lennuki kerega..st.kallutamise jne teeb kopter ise,ning edasi liikumis mootor millegi nupu alla vms.kuna moblaga netis siis ei pand tähele kas antud videos olnu lennukil ikk eleronid jne olid? Ehk tüüride asemel olid mootorid aind.
Hmm, mina multirootorit kogu juhtimiseks eriti ei usaldaks, vaid pigem paneksin ta horisontaallennu ajaks lihtsalt "magama" ;)
- miks ta peaks energiat kulutama. Lisaks veel muidugi piiratud juhtimisvõimekus "lennuki reziimis". Näiteks puuduks täielikult mingi serva alla surumise funktsionaalsus.

Mis juhtimisesse puutub, siis tegelikkuses on ju multirootor puldi poolt vaadatuna "täiesti tavaline lennuk" - ehk siis mootor; "saba" ja kallutamised olemas eraldi kanalites. Ei mingit keerukat kollektiivset; kallutusservode asetust ja miksinguid. Lihtsalt võta kaldetüüride (ailerons, elevator) signaalid *enne* multiajule sisestamist Y-kaabliga servodele, ning ongi kogu lugu.
Gaasiga on pisut keerukam. Mina oma tagasihoidliku ja hommikul veel piisavalt kohvistamata ajuga soovitaksin "lennuki gaasiga" alustada mingi eraldi poteka/kanali abil. Tegelikult võiks vast sobida ka lihtlabane on/off lüliti. Lõpptulemuses võiks ilmselt olla niimoodi, et sellesama lisanupuga jagatakse "saatja gaasipulga" poolt antud signaali kopteri ja lennukikomponendi vahel. NB! Mingil hetkel kopterist lennukile ülemineku käigus peavad mõlemad "gaasid" töötama. Tagurpidine protsess on lihtsam. "lennukimootori" võib varem välja lülitada, ning kasutada planeerimist.
PeepK
Posts: 91
Joined: Fri Sep 29, 2006 11:57
Location: Tallinn

Post by PeepK »

Juhani
Posts: 246
Joined: Thu Dec 15, 2011 13:30
Location: Tallinn

Post by Juhani »

Kindlasti annab er9x-ga mixida gaase lüliti alla nii, et kui multikopteri gaas maha jookseb siis samal ajal jookseb peale lennuki gaas.

Multirootor muidugi disarmib ennast kui gaas maha võtta. Lahendus oleks mootorid vaikselt käima jätta.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

kyylik wrote:Aga kui multikoperi raam asendadagi lennuki kerega..st.kallutamise jne teeb kopter ise,ning edasi liikumis mootor millegi nupu alla vms.kuna moblaga netis siis ei pand tähele kas antud videos olnu lennukil ikk eleronid jne olid? Ehk tüüride asemel olid mootorid aind.
Eleronid on videos näha aga nende töötamist mina küll ei märganud
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

Lõpus näitab korraks ühte vtol projekti, kasutatud on ainult KK aju http://www.youtube.com/watch?v=M0CvW2FySyk
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

kas on ka mõni aju mis suudaks multikopteri ise õhku tõusma panna? maanduda mõned vist oskavad nagu olen aru saanud.
paika pandud punktide järgi oskavad sõita: Ardupilot mega ja Openpilot ja kindlasti paljud veel aga kas nad ka eelmainitud asju teha oskavad seda ma pole veel aru saanud :?
oskab keegi mõnda sellistele soovidele vastavat aju soovitada mis täidaks võimalikult palju eelmainitud soovidest. :)
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

pohjakas wrote:kas on ka mõni aju mis suudaks multikopteri ise õhku tõusma panna?
Oda, defineeri palun, mis on Sinu jaoks ise õhku tõusmine, ning miks APM/Arducopter Sind ei rahulda? ;)

Kui ma õieti mäletan, siis APM-i peal töötavad asjad juba üsna pikka aega ise startida suudavad. Ainus asi, et jah, stardi käivitamiseks mingit "välist ärritajat" vajavad - umbes samasugune turvalisuse teema nagu arm/disarm

http://diydrones.com/forum/topics/auto- ... to-used-it oli esimene jahumine sel teemal, mis ette jäi
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

ilmselt see plaat teebgi seda millest mõtlesin. ei jõudnud kahjuks piisavalt internetti filtreerida :)
rain421
Posts: 187
Joined: Thu Feb 20, 2014 20:07

Post by rain421 »

Post Reply