Probleem hexa taastamisega peale crashi

Tri, Quadro, Hexa, Octo, "Droonid" jne
Post Reply
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Probleem hexa taastamisega peale crashi

Post by felch »

Masin on HK HAL raamile ehitatud NAZA-M V2 ajuga heksa. Pealtnäha tuumaplahvatusekindel aga....
Alguses lendas ilusasti, siis olevat lennus paar mootorit oma teed jätkanud ja kopter kukkus.
Taastasin, mootorid tuli kõik vahetada kuna 2 olid päris ribadeks ja uusi ei saanud.
Lendas jälle aga keset lendu olla hakanud tugevalt küljelt küljele kõikuma ja kukkus alla.
Taastasin jälle aga nüüd käitub ebastabiilselt.
Sümptomid:
- alguses lendab
- kipub veidi paremale pöörama, selle paranes mootorite kallutamisega et oleksid horisontaalis (kukkudes läksid ära
- rudder kisub küljele või teisele roll-suunas
- ajuti teeb jõnksakaid roll suunas
- peale ca 5m lendu muutub kuidagi rohkem ebastabiilseks ja kipub paremale pöörama ja taha ka kalduma. Ajuti kõigub roll-suunas tugevamini, õnneks olen suutnud taltsutada ja maanduda
- maandumine sellises seisus ajab kopteri ümber.

Aju ja GPS/kompassi testisin oma heksal - lendavad nagu linnukesed.
Kalibreerisin ESCid ka igaks juhuks, ei miskit.
Ma ei suuda enam põhjuseid välja mõelda - kas ikkagi ESCid pahad? Muud nagu ei jää enam.
Iga ESC töötab laua peal kopterit kinni hoides kenasti. Tõsi, proovisin lühidalt sest isegi tester kippus tuulejoas lendu tõusma :)
Vigastel mootoritel olid tõesti lühised sees (mähis välja kistud) - äkki kuumenevad üle peale pikemat tööd või on plaatides mingid katkestused/jooted lahti ?

Mida veel uurida?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Kui proovida regud peeegelpildis ümber tõsta, kas siis kopteri käitumine ka samamoodi muutub?
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Seda pole proovinud aga kuna regude liigutamine on väga tüütu tegevus (tuleb joota), siis sel juhul pigem vahetan kõik teadaolevalt korras isendite vastu. Samasuguseid ESCe sahtlis ei vedele, muidu vahetaks vaid kahtlustatavad.
Peegelpildi telg on samuti küsimus. Kopter oli kukkunud nii, et kagu-suund oli lössis ja väänatud. Selle telje ümber siis pöörata ?
Jõnksutamine algab enamasti paremale ja siis vasakule kiikumisest. Tundub, et just viga saanud suunas on anomaaliad.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

ESC/mootori kombo probleem? ESC kaotab vahepeal sünkrooni. Järsult gaasiga mängides peaks ehk ka välja lööma (ilma õhku tõusmata).
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Enne crashi viga ei esinenud- lendas nagu nohune part... :)
Pole midagi paremat halvast ilmast !
rain421
Posts: 187
Joined: Thu Feb 20, 2014 20:07

Post by rain421 »

Kas Nazat ikka kalibreerisid uuesti peale matsu?
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Ta arvas, et pole vaja. Ma siiski kalibreerisin. Minu kopteril lendas kenasti (võtsin nii aju kui gpsi/magneto).
Vahetasin nüüd ka ESCid - ikka ei miskit või isegi hullem. Lammutan masina laiali ja ehitan uuesti üles - ehk selgub midagi.
Muide, sama effekt pidi tekkima ka ühe teise kopteriga (Walkera x800: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... N50PAQoQLv )
NAtuke aega lendab kuid siis kaotab tundlikkuse mingite kangide suhtes nt ei saa enam vasakule lennata. Maandudes hakkab tugevasti kõikuma.
Kukkunud ei ole ! Mida küll sellest arvata?
Walkera tuntud joodete probleem (nt. selle masina gimbalil oli toitemuundi kivi sisuliselt täieti plaadilt lahti, kukkus kätte jootekolviga puudutades) ?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
striker
Posts: 105
Joined: Sat Feb 05, 2011 0:30
Location: Viimsi

Post by striker »

felch wrote:Ta arvas, et pole vaja. Ma siiski kalibreerisin. Minu kopteril lendas kenasti (võtsin nii aju kui gpsi/magneto).
Vahetasin nüüd ka ESCid - ikka ei miskit või isegi hullem. Lammutan masina laiali ja ehitan uuesti üles - ehk selgub midagi.
Muide, sama effekt pidi tekkima ka ühe teise kopteriga (Walkera x800: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... N50PAQoQLv )
NAtuke aega lendab kuid siis kaotab tundlikkuse mingite kangide suhtes nt ei saa enam vasakule lennata. Maandudes hakkab tugevasti kõikuma.
Kukkunud ei ole ! Mida küll sellest arvata?
Walkera tuntud joodete probleem (nt. selle masina gimbalil oli toitemuundi kivi sisuliselt täieti plaadilt lahti, kukkus kätte jootekolviga puudutades) ?
Saatja/vastuvõtja? Oled erinevaid proovinud?
rain421
Posts: 187
Joined: Thu Feb 20, 2014 20:07

Post by rain421 »

Saatjas/vastuvõtjas võib ka asi olla jah,mul oli ka kunagi ühe saatjaga selline jama,et alguses lendas hästi aga siis hakkas alguses niisama vigurdama õhus kuni täitsa käest läks ja puusse lendas.Ostsin uue saatja ja jamad lõppesid
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Saatja on Devo 12 -kanaliga popi puuteekraaniga pill. Mitte et see kuidagi kvaliteeti garanteeriks (ma nimelt juba parandasin tema OFF-lülitamise loogikat ja aku laadijat - kontaktid jällegi !!! Laadija QFN-korpuses kivi oli eriti tüütu korralikult tagasi joota, pidi suisa mikroskobi appi võtma) aga ..nojah. Teadmiseks.
Tolle esmaltmainitud hexaga proovisin ka oma Turnigy 9XR pulti. Viga esines ikkagi. Seega vähemasti tolle kopteri puhul võib vist puldi mängust välja jätta. Vist...
Hetkel ehitan kopterit ümber ja kontrollin iga krdi joodet. You can never now...
Annan tulemustest teada.

PS. Märkus puldi kohta on väga pädev. Oma hexaga oli alguses probleem, õnneks vaid rudderi kanalis. Kuidagi ujus imelikult ja jupsis. Puldi monitor näitas korrektset pilti, oss aga jubedat "lag'i". Kalibreerisin viimase mõttena puldi kangid - mõjus! Jamamine kadus kohe.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Mul on ideed täiesti otsas...
- kontroller ja GPS/magneto proovitud teisel kopteril: OK
- ESCid vahetatud ja kalibreeritud: ei midagi.
- mootorite jms juhtmed kontrollitud mm-haaval: ei midagi.
- NAZA soft näitab laua peal et kõik on OK.
- lendu tõustes kisub kohe kuhugi ära, kõigub pühiliselt ca 45 kraadise telje suunas otsesihi suhtes tugevalt kuni suudan ta jälle alla tuua. Sisuliselt ei suuda lendugi tõusta!
OSD II mul pole,s eega ei saa lennus toimuvat logida. PEaks vist oma logeri ehitama...
Raam OLI kõver, mootorid OLID viltu, mootorid OLID tuksis - nüüd uued. Jah, propid on veel kahtlased aga senised kogemused ütlevad, et see pole põhjus.
Vahetamata on veel PMU (test laual: OK) ja akud.
Remote LED-i kaabli isolatsioon oli vigastatud aga ei midagi erilist. Vahetanud pole.
Hetkel juhin oma Turnigy XR puldi ja vastuvõtjaga (st. mitte see, mis algselt küljes oli). Oma kopteriga toimib ilusasti.
No mida wärki ?
Any ideas ?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

kuida vibratsiooniga on? kui vibra suur siis tekivad ka igasugu anomaaliad. Propid said ehk kannatada ja nüüd tekitavad vibratsioon?
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
Post Reply