Maxpod vs kapa

Ise tehtud - hästi tehtud. Näitame siin oma projekte teistele!
Post Reply
mikkk
Posts: 7
Joined: Wed Aug 20, 2014 21:02
Location: Tallinn

Maxpod vs kapa

Post by mikkk »

Tere!

Ma olen alles alustanud selle hobiga. Ma olen kasutanud kapa-line plaati, et teha flitetest'i Old Fogey't. Aga foorumist olen lugenud, et deproni asemel võimalik kasutada ka maxpod'i. See peaks jutu järgi olema odavam kui kapa, aga mis on selle plussid ja miinused? Kas mul oleks mõtet kasutada maxpod'i Flitetest'i lennukite jaoks? Kust oleks kõige parem osta maxpod'i või kapat?

Mikk
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

kui tohib uurida siis kus kandis sa ehitad?
mikkk
Posts: 7
Joined: Wed Aug 20, 2014 21:02
Location: Tallinn

Post by mikkk »

Tallinnas, kesklinnas.

Mikk
atsa1
Posts: 32
Joined: Sun Aug 17, 2014 21:06
Location: Pärnu

Post by atsa1 »

Kapa kohta ei tea (on küll kallim, aga olemas need vajalikud paberkatted ümber).

Maxpodi saab k-rautast ja Bauhoffist.
NB! Vaata just laminaatide ja põrandakatete juurest.

Ise olen teinud nüüd Maxpodist Flitetest 3D ja Simple Storch mudelid.
Kuna Maxpodil ei ole peal paberit, siis kas: Oled julge ja liimid need küljed käitsi kõik lihtsalt kokku või: Scorecut (50% lõige) kohtadele paned allakülge teibi või: Lähed samas ehituspoes tapeediosakonda ning ostad neid kleebitavaid kilesid (üldiselt kas puidu või marmormustriga) ning kleebid selle täielikult plaadile ning seejärel saab painutada ja murda nagu vaja. Samas - see kile on pea 5€ jooksev meeter. Tuleb pea sama hind mis kappal juba. (kappal oli vist kõige odavam tahvel 1.4m2 ning 1m2 maksis 3.99 +tax seega 6,71€ per tahvel. Maxpodi saad aga 5mm 10lehte ~6€.

FT lennukil saad tegelt kereosa ka teibi abil kokku liimida, aga tiibadega (eriti just airfoili tegemiseks) tuleks kasutada kas siis seda kilet või rohkem armeeritud teipi (loe laiemat/laiemalt).

Enda Maxpodist FT Simple Storchi lähen vist täna õhtul katsetama.
Ahjaa: Maxpodist tuleb ka pisut kergem. FT ST pidi olema ilma akuta 800g mul koos akuga 800g.
Kappat saab Tallinnas Lexplastist.
Last edited by atsa1 on Thu Sep 04, 2014 16:00, edited 1 time in total.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Postitage kh oma lennukite ehitamisest pilte jne.
mikkk
Posts: 7
Joined: Wed Aug 20, 2014 21:02
Location: Tallinn

Post by mikkk »

Aitäh, atsa1! Nüüd on mul asi selge. Hakkan kasutama maxpodi ja teipi. Võib teema sulgeda.

Mikk
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Maxpodi on mõtekas murdekohtadel üle kleepida läbipaistva pakketeibiga mitte dekoratiiv kleepekatega, viimane on liiga paks ja raske.
Ma tegin nii terve profileeritud tiiva ühest tükist.
Esiserva murdekohale kleepisin algul 47mm laiuse teibi,
sisepoolele tegin ca poole pakse jagu lõike ja hakkasin vaikselt koolutama
kuni lõpuks sain plaadi peaaegu kahekorra murtud.
Tirman
Posts: 60
Joined: Mon Jan 27, 2014 15:18

Post by Tirman »

HEy

Ma ehitasin ft versa ja ft 3d ning ft flyeri kapa odavamast tootest nagu artfoam

leiab seda TLÜ juures olevast paberipoest zelluloos or smt. ja kusgilt mustamäelt pidavat ka saama.
Post Reply