V-style FPV quad

Tri, Quadro, Hexa, Octo, "Droonid" jne
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

V-style FPV quad

Post by Joukko »

Ülevaade kopterist ja tehnikast. Eesmärk on saavutada 4-5km 2,4Ghz puldi ja 5,8Ghz videoga.
Kopter:
Raam: Ise ehitatud(Al. Haarad, alumine plaat trükiplaadist kus + ja – rajad, ülemineplaat teadmata kihilisest plastist)[Malli on võetud TBS Discoveylt]
Mootorid: Hextronik DT750
Propellerid: 10x4.7 SF Carbon Fiber
ESC’id: Hobbyking 20A(SimonK firmwarega flashitud)
Aju: HKPilot32(3DR Pixhawk koopia)
GPS/kompass: Ublox NEO 7M kompassiga
OSD: MinimOSD(firmware: minimosd-ekstra)
Akud: 3x Turnigy 2200mah 30C Lipod
Saatja: FrSky Taranis
Vastuvõtja: FrSky D4R II(antennid moditud-dipole)
Video saatja: Boscam 5,8Ghz (ringpolarisatsioon antenn)
Video vastuvõtja: Boscam 5,8Ghz RC305(ringpolarisatsioon antenn)
Kaamera: Turnigy ActionCam 1080p
Ekraanina kasutan sülearvutit millesse saan pildi Easycap USB pulgaga.

Image
Image

Hetkel on max kaugus 1,8km.
Plaanid:
*Taranise pult modida ja uus antenn
*UUS 5,8Ghz Video saatja ja vastuvõtja(vastuvõtjale uus antenn)
*433Mhz telemeetria
*Antenna Tracker
*Võimalik, et tuleb uus longrange kopter ehitada kui lennuaega puudu jääb.

Kõik küsimused ja soovitused on teretulnud. Uuendustega hoian püsivat kursis ;)

Video 1,8km lennust: http://youtu.be/7r9azExASHI

1. UUENDUS
*Taranise pult moditud, et saaks erinevaid antenne kasutada.
*Puldile tegin uue BiQuad 11dbi antenni
*Uus Immersion RC 5,8Ghz A/V saatja
*Uus v4 Immersion RC Uno5800 5.8GHz A/V vastuvõtja
*5m võimendusega USB pikendus mille otsas on USB hub ja kus hetkel on küljes ainult Easycap.
*Ajul püsivara uuendus Arducopter 3.2 installitud ja uuesti kalibreeritud.

Katselennu püüan homme teha. Loodan vähemalt 2,5km kaugust saada.
Kui lend edukas, siis tuleb ka uus video.
Last edited by Joukko on Thu Nov 27, 2014 15:24, edited 2 times in total.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
User avatar
RistoNiinemets
Posts: 36
Joined: Mon Mar 03, 2014 22:52
Location: Tallinn
Contact:

Post by RistoNiinemets »

Kui palju kogu komplekt hetkel kaalub?
Vajad tõsiseltvõetavat kodulehte? Meie aitame!
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

Ma küsiks, et kas sa ei tea kui võimas võib eestis saatja olla? Kui ei tea siis uuri. Muidu on natuke naljakas kuidas sa reklaamid kogu internetile, et rikud seadust.

Ja soovitaks, et kui sa suundantenni kasutaksid, siis saaksid kindlasti kaugemale lennata. Antennide levialade kohta on ka foorumis mitu teemat. Üks paremaid see http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t ... nn+leviala

Parimat,
Sander.
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

RistoNiinemets wrote:Kui palju kogu komplekt hetkel kaalub?
Kogu kupatus on raske ca 1,7kg. Akud kaaluvad 660g :).
S4ND3R wrote:Ma küsiks, et kas sa ei tea kui võimas võib eestis saatja olla? Kui ei tea siis uuri. Muidu on natuke naljakas kuidas sa reklaamid kogu internetile, et rikud seadust.
Tean ja see on naeruväärne aga "point taken" ja rohkem võmsusest ei räägi ;)
S4ND3R wrote:Ja soovitaks, et kui sa suundantenni kasutaksid, siis saaksid kindlasti kaugemale lennata. Antennide levialade kohta on ka foorumis mitu teemat. Üks paremaid see http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t ... nn+leviala
Suunakas on plaanis kasutusele võtta koos Antenna trackeriga aga sinna läheb veel aega.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

S4ND3R wrote:Ma küsiks, et kas sa ei tea kui võimas võib eestis saatja olla? Kui ei tea siis uuri. Muidu on natuke naljakas kuidas sa reklaamid kogu internetile, et rikud seadust.

Ja soovitaks, et kui sa suundantenni kasutaksid, siis saaksid kindlasti kaugemale lennata. Antennide levialade kohta on ka foorumis mitu teemat. Üks paremaid see http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t ... nn+leviala

Parimat,
Sander.
Vahet pole, sest kui kasutaks ka lubatud võimsusega saatjat, siis suundantenni võimendus teeb selle asja ikkagi ebaseaduslikuks PUNKT
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

nemo wrote: Vahet pole, sest kui kasutaks ka lubatud võimsusega saatjat, siis suundantenni võimendus teeb selle asja ikkagi ebaseaduslikuks PUNKT
Ainult poolest saati ;)
Minu mäletamist pidi on piiratud siiski antenni *saate* võimsus. Samas, ei ole absoluutselt piiratud vastuvõtva antenni (suuna) tundlikus. Teoreetiliselt võin ma istutada legaalse võimsusega saatja ka näiteks marsile (tunnistan, et ei tea marsimatakate seadusandlusest tegelikult midagi) ja siis maapealse radioteleskoobimassiiviga (võtmesõna on väääääga kitsas suunddiagramm) selle signaali kätte saada.
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

cuprum wrote:
nemo wrote: Vahet pole, sest kui kasutaks ka lubatud võimsusega saatjat, siis suundantenni võimendus teeb selle asja ikkagi ebaseaduslikuks PUNKT
Ainult poolest saati ;)
Minu mäletamist pidi on piiratud siiski antenni *saate* võimsus. Samas, ei ole absoluutselt piiratud vastuvõtva antenni (suuna) tundlikus. Teoreetiliselt võin ma istutada legaalse võimsusega saatja ka näiteks marsile (tunnistan, et ei tea marsimatakate seadusandlusest tegelikult midagi) ja siis maapealse radioteleskoobimassiiviga (võtmesõna on väääääga kitsas suunddiagramm) selle signaali kätte saada.
Ok, sõnastasin vähe valesti, pool läks saatja kraesse ja pool vastuvõtja kraesse.
Tegelikult pole mitte *saate*võimsus, on siiski kiirgusvõimsus.
Lubatud kiirgusvõimsus on siis saatja lõppastme ja antenni võimenduse summa, dBW (selle väikese võimsuse jaoks ühik dBm)
Saatjaga kaasas olev kaigas on nö null võimendust, rahvakeeli ristikleht ka peaaegu ei oma võimendust - tema puhul annab eelise tema ehitusest tingitud kiirgusvälja kuju. Aga kes ostab ebay'st või mujalt omale saatja jaoks 5.8G kaika näit võimendusega 5 või 7dBi, see juba 25mW puhul ületab lubatud kiirgusvõimsust.
5.8GHz peal on üks hea asi see, et tee raadioamatööri eksam ära B või lausa A kategoorias ning vahemikus 5,65–5,85 GHz lubatud kuni 20dBW (ei ärgita siin teiste harrastajate videolinki suure võimsusega tapma)
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

nemo wrote: Ok, sõnastasin vähe valesti, pool läks saatja kraesse ja pool vastuvõtja kraesse.
Tegelikult pole mitte *saate*võimsus, on siiski kiirgusvõimsus.
Yeah, ma ise ei näinud ise kah unise peaga täpseid termineid :roll:
Aga loodan, et viimases postituses oli siis asi "tähenärijakindlalt" kirjas, ning rohkem kommenteerimist ei vaja.
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

Lubatud video 1,8km lennust: http://youtu.be/7r9azExASHI

Mainin ära, et lend on tehtud väljaspool lennujuhtimiskeskuse tööaega.

Hetkel mul paar muret ja ehk keegi oskab aidata.
1. Minim OSD-extra näitab valet kõrgust. Mission Planneris õige näit ja samuti toimetavad kõik reziimid ilusti mis kõrgust kasutavad.
2. Turnigy Action Camil date/time stamp OFF aga ikka näitab ja lisaks läheb kuupäev ka pärast igat väljalülitamist valeks.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

Joukko wrote: 2. Turnigy Action Camil date/time stamp OFF aga ikka näitab ja lisaks läheb kuupäev ka pärast igat väljalülitamist valeks.
See kaamera on sama mis SJ4000. Kuupäev ei tohiks kuidagi valeks minna peale väljalülitamist. Valeks läheb kui aku välja võtad.
Date/time stampi väljalülitamine käib nii:
Liigu menüüs teisele leheküljele. Seal on Date Stamp - see pane off. Mul on off ja ei kuva. Hetkel prooviks lükkasin ON ja hakkas kuvama ning peale OFF panekut ei kuva.
Osadel on olnud probleeme, et kaamera kipub tegema midagi, mis pole ette nähtud. Näit lülitad mingi reziimi välja ja ikka töötab jne. Siis pidi aitama see, kui võtad veidikeseks aku välja
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

nemo wrote:
Joukko wrote: 2. Turnigy Action Camil date/time stamp OFF aga ikka näitab ja lisaks läheb kuupäev ka pärast igat väljalülitamist valeks.
See kaamera on sama mis SJ4000. Kuupäev ei tohiks kuidagi valeks minna peale väljalülitamist. Valeks läheb kui aku välja võtad.
Date/time stampi väljalülitamine käib nii:
Liigu menüüs teisele leheküljele. Seal on Date Stamp - see pane off. Mul on off ja ei kuva. Hetkel prooviks lükkasin ON ja hakkas kuvama ning peale OFF panekut ei kuva.
Osadel on olnud probleeme, et kaamera kipub tegema midagi, mis pole ette nähtud. Näit lülitad mingi reziimi välja ja ikka töötab jne. Siis pidi aitama see, kui võtad veidikeseks aku välja
Aku eemaldamisest oli abi ja nüüd on time/date stamp läinud. Tänud info eest.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
rain421
Posts: 187
Joined: Thu Feb 20, 2014 20:07

Post by rain421 »

Taranisele pane frsky patch antenn.
Pole just suurem asi ja ei maksa ka eriti midagi aga 3.2km teostatav.
seda frsky x8r vastuvõtjaga (d8r2plus modimata vastuvõtjaga 2.5km)
5.8ghz vastuvõtjale ka mingi helical või patch ja saad ka kaugust juurde.

400mw boscami 5.8ghz tx-iga ka tavaliste cloveritega 3.3km teostatav,
200mw tx-ga tavaliste cloveritega jääb kuskil 2.2km kanti.
rain421
Posts: 187
Joined: Thu Feb 20, 2014 20:07

Post by rain421 »

Mis drivereid ja softi sa selle easycräpi pulgaga kasutad et asi normaalselt töötaks?Äkki saaksid mulle lingi anda vms.
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

rain421 wrote:Mis drivereid ja softi sa selle easycräpi pulgaga kasutad et asi normaalselt töötaks?Äkki saaksid mulle lingi anda vms.
Ebayst ostsin originaal toodangu koos programmi ja driveritega. Netist otsisin ise ka algul kuna mul mingisugune sarnane asi oli olemas aga ei leidnud miskit.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
indur
Posts: 44
Joined: Sat Apr 06, 2013 16:59
Location: Harjumaa

Post by indur »

Hei

Kui pikk sul see lag umbes on selle Easycap'iga?
Puude ja majadevahel vist sellega ei lenda.
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

indur wrote:Hei

Kui pikk sul see lag umbes on selle Easycap'iga?
Puude ja majadevahel vist sellega ei lenda.
Ma ütleks et see lag on phm olematu. Ma arvan et pole probleemi puude ja majade vahel lendamisega. Ma olen ise ümber puude lennanud ja puude vahelt ja pole siiani probleemi olnud. Kindlasti tasub muretseda originaal isend! Igasugu järgitehtud asju on väga palju. Mina tellisin enda oma USA´st ja kaasas oli miski USB pikendus normaal mõõdus CD(programmi ja driveritega) ja kogu toodang oli pakendis mitte kuskil kotis vms. Pajudel ebay asjadel kaasas miski mini cd ja sellesse ma ei usu ntx.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
rain421
Posts: 187
Joined: Thu Feb 20, 2014 20:07

Post by rain421 »

Äkki saad kuidagi seda kaasasolevat softi ja drivereid meiega ka jagada? Vb töötab ka minu knockoff pulgaga...
User avatar
rreims
Posts: 140
Joined: Mon Mar 12, 2012 14:30
Location: Pärnu

Post by rreims »

Kunagi seda pulka kasutanud softiga:
http://fpvr.lastowski.com/en/
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

rain421 wrote:Äkki saad kuidagi seda kaasasolevat softi ja drivereid meiega ka jagada? Vb töötab ka minu knockoff pulgaga...
Plaadi image on siin: https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Programmi S/N pead ise muretsema kuna seda ma ei jaga.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
rain421
Posts: 187
Joined: Thu Feb 20, 2014 20:07

Post by rain421 »

Palju su masina lennuaeg on?
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

rain421 wrote:Palju su masina lennuaeg on?
Vähe 15-17 min. Ma arvan et 3km on suht max kaugus kust tagasi ka veel jõuan aga eks seda näha ole järgneva kuu jooksul ;) Raske on kopter ja ilmselt tuleb uus ehitada. Pikemate haarade, pancake mootorite ja suurte propelleritega. Läheb küll omajagu maksma aga 25-30 min lennuaega pole väga keeruline saavutada.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
seriff
Posts: 737
Joined: Wed Dec 19, 2007 22:16
Location: Põlvamaa

Post by seriff »

saladus katte all ütlen et need samad mootorid ringi teha kannatavad 17 proppi ja 4c 5000 ning ongi saavutatud sinu soov.
nende mootorite mähised ümber ühendada ja ongi kõik.

katsetatud asi toimib ise oma silmaga näinud neid motosid 17proppil ja 33min lendu.
53457079



Ridali lennuklubi.
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

seriff wrote:saladus katte all ütlen et need samad mootorid ringi teha kannatavad 17 proppi ja 4c 5000 ning ongi saavutatud sinu soov.
nende mootorite mähised ümber ühendada ja ongi kõik.

katsetatud asi toimib ise oma silmaga näinud neid motosid 17proppil ja 33min lendu.
Teema kõlab huvitavalt. Netis sellest ka kuskil juttu? Kui kuskilt vähe täpsemat infot saaks võiks ära proovida. Raami jaoks on mul idee juba olemas.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

...huvitav asi jah aga kus sellist asja näha võiks??? :shock:
seriff
Posts: 737
Joined: Wed Dec 19, 2007 22:16
Location: Põlvamaa

Post by seriff »

primaat wrote:...huvitav asi jah aga kus sellist asja näha võiks??? :shock:
vat just selle mehe käest uurigi :D primaat oskab täpselt rääkida.
ja kui ta sul kaasas siis vaata paremale ning näedki.
53457079



Ridali lennuklubi.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

....on jah teine parempoolse istme peal.... :D
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

primaat wrote:....on jah teine parempoolse istme peal.... :D
Tahad äkki täpsemalt rääkida/ näidata mida ja kuidas tegid? Mähkisid ümber või tõesti on teema ainult mähise otste ringi tõstmises?
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Tegelikult ei taha aga kus ma ikka pääsen. Ma loll ja laisk inimene ei viitsinud ümber mähkida,lihsalt ühendasin mähiste otsad ringi. ....aga kuskil foorumis oli juttu ka nende mootorite ümbermähkimisest,poola ja mingi vene foorum aga need mehed olid ilmselt mingist ingliskeelsest foorumist selle asja leidnud.Ma ei viitsi otsima hakata aga kuskile ma panin lingid kah,oli vist meie foorumis keegi kes hakkas rääkima pikemast lennuajast. Oli vist Riho aga ärge peksma hakake kui eksin.
User avatar
Riho
Posts: 269
Joined: Tue Oct 04, 2011 18:12

...

Post by Riho »

Mina... Mootorite ümbermähkimisest ja FPV quad ide pikimast lennuajast :D :D :D
F2D
seriff
Posts: 737
Joined: Wed Dec 19, 2007 22:16
Location: Põlvamaa

Post by seriff »

Vaata teemas lennuaeg.
53457079



Ridali lennuklubi.
Post Reply