30.augustil lendama!

Teavita toimuvatest võistlustest ja kokkusaamistest ning treeningutest.

Moderators: Marek, mart63

Post Reply
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

30.augustil lendama!

Post by Kuno »

Jätkaks traditsiooni ja üritaks lennata kolmapäeval.Kuna hüürus käib pidevalt kange sõnnikulaotamine,tekkis mõte,et võiks minna Keilasse,Aadu Salumäe platsi vaatama,see asub mudelismiklubist (lennuk AN tee ääres) edasi paremat kätt metsatuka taga.Varem oli seal ka niidetud rist maas.Kas on kellelgi aimu,mis seal praegu toimub?Kui sinna minna,tuleb lennuki juurest läbi käia ja väljas olevale kvartsipuule pesulõks oma telefoninumbriga paigutada,siis on teada,et see kanal on hõivatud.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

aga kui läheks sinna Aleksandri välja pakutud platsile? Mul muidugi ükskõik, sest ise ei lenda (ootan mootorit) aga tahaks lennuplatsi üle vaadata küll :) Ja sealt mul lähemal pärast trenni minna. Keila on ikka mõnusalt kauge tegelt.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kui üles leian, siis saab lasnamäe lennutamisplatsist ka pildid varsti...
Lauri Laidna - www.pistik.com
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

tundub, et homme jääb asi katki, läheb tuuliseks.

www.windguru.cz
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Marek on alati optimist ... v.a. siis kui ta ise ei kavatse lennutada :lol: Ehk ikka õnnestub homme!
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

mis kell see toimub? tulen ka teadmisi koguma
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

võiks nii kella 1830 alates koguneda,aga kuhu?
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

minu jaoks on Keila kodusem, olen seal palju lennutanud

ainuke ametlik mudeliplats ka Tallinna ümbruses
kogun vanu vene lennukimootoreid
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

Kas Hüürus käib laotamine kõigil platsidel või? Põhimõtteliselt tähendab see seda, et asi küntakse üles ja tuleval aastal on üldse põllumaa seal.

Teisel pool Kiiat (seal kus see laut on mäe otsas) on veel heinamaid järel - äkki hoopis sinna vaadata? Plaaneri jaoks on see Keila plats vastikult ahtake.

Arne
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Kuidas siis arvamused on - kus tuleb kogunemine?
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

nigelale ilmale vaatamata lennud siiski toimusid :wink:
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

eile sai siis Keilas lennatud,nagu Reimo juba mainis.Ilm oli nagu oli,mitte kõige hullem,aga Keila platsi jaoks vähesobiv- tuul kippus lennukit metsa kohale kandma ja seal on tuulise ilma korral vastikud keerised.Seoses sellega sai selgeks,et on tekkinud tõsine puudus platsidest.Hüüru esimene põld on sõnnikut täis,sellega ei ole enam midagi teha,teine plats oli veel puhas aga ilmselt ka mitte kauaks.Keila probleem on kaugus Tallinnast,eile jõudsime sinna ca 1900 ja aega jagus põhimõtteliselt kaheks lennuks,siis oli pilvealune maastik juba nii hämar,et lennata ei tahtnud.Tuleb leida uusi lähemaid platse.Kas on kellelgi veel häid mõtteid peale Lasnamäe?
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Mnjaa, kunagi ma lennutasin päris tihti hipodroomil. Kes seal käinud pole ei kujuta vast ettegi kui suur see ala tegelikult on. Ma olen isegi hoovõturaja sinna niitnud ja vähemalt 2 lennukit puruks sõitnud. Keegi mind sealt ära ka ei ajanud, kui 1 kord välja arvata ja siis ka lihtsalt üks tädi palus oma hobust mitte traumeerida. Siiski arvan, et enam seda kohta kasutada ei saa - samas kui nt meie klubi (mida veel vist pole) veidi maksaks poleks vast probleemi (meie jalgpalliklubi lasti kohe sinna peale kui jutt raha peale läks).
Pakuks välja hoopis Stroomi rannas ühe platsi. Suvel on see muidugi raskelt rahvastatud koht aga hetkel ei käi seal eriti kedagi. Sama platsi kasutavad ka tuulelohe lennutajad - üksteist me teatavatel põhjustel ei segaks (tuul). Plats ise on lage aga selle ääres on kõnnitee valgustid ja veidi kaugemal puud ja metsatukk. Plats on sile ja muru suht alati niidetud. Mõõtmed pole just kolossaalsed aga kui lennuk käpas siis pole mingit probleemi. Ainuke mure on tervisejooksjad ja muud uudishimulikud. Üritan kuidagi pildi sellest kohast üles saada ka.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

püüan nüüd pildi lisada :)

Image
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Peterburi suund Jõelähtme.Tallinna poolt sõites paremat kätt on suht palju vaba ruumi.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

On veel nn KOLLANE PLATS (vaata kaarti punase ja sinisega ...). Hüürust lähemal, suur jne. Keskelesõidu tee kaartil näha. Servades on kõrgepingeliinid, aga nende alla pole vajadust jääda.
Seal on käidud mitmeid aastaid ja ainus puudus ehk hea maaststardi võimaluse puudumine.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Stroomi rannas tean seda kohta väga hästi.Seal võiks niiske ilmaga isegi rannaribalt startida,laius on piisav.Aga õhtuti on see ala väga rahvastatud (ujujad,koerad,hobused,muidu joodikud).Talvel olen seal rannas lennanud,väga lahe on,aga praegu kardan,et väga ei õnnestu.Tegelikult võiks lennata platsil,mis on enne Hüüru silda.Kevadel põletas seal keegi kulu ja nüüd on keset välja rohi vähe madalam.Kui kambaga minna,võiks trimmeri kaasa võtta ja jalgealuse lagedaks niita.Ega keegi viimael ajal Tabasalu mäe all käinud pole,seal ka suht lage?
Post Reply