palun abi aku laadimisel !!!

Tri, Quadro, Hexa, Octo, "Droonid" jne
Post Reply
Arco
Posts: 33
Joined: Fri Jun 05, 2015 15:04

palun abi aku laadimisel !!!

Post by Arco »

Tere
Vaja laadida phantom 2 akut, aga kuna olen puhkusel, siis unustasin laadija maha. Alles ostsin universaalse laadija, mida pole veel kasutanud ja see on kaasas aga sellel pole selliseid otsikuid mis laadjal (laadija pilt all)
Asi oleks lihtne, kui ei pea vahel olema seda pistikut (ei tea õiget nimetust) mis aitab kõigel kolmel pütil korraga ühtlaselt täis saada. Muidi paneks lihtsalt juhtme vastu aku pluss ja miinus klemmi ja laadiks täis, aga nii vist ei tohi, kuna peab ka see relee taoline pistik (mis iganes selle õige nimi on) mis aitab kõige kolm pütti täis võrdselt laadida. Kuid minu akul seda pistikut eraldi ei ole (all pilt) mida saaksin antud laadijaga lisaks ühendada. Samuti ei ole mul siin kuidagi võimalik lisaks osta erinevaid pistikuid. Kas on võimalik kodustest vahenditest meisterdada ajutine laadija? Kas see kuidagi halvasti akule ei mõju. Tahaks hirmsasti puhkusel filmida aga ei saa nüüd.
Jutt on segane aga vast saate põhimõttest aru.
http://static4.album.ee/files/1169/94/o ... 5_JnMZ.jpg
http://static4.album.ee/files/1169/94/o ... 7_eOpa.jpg
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: palun abi aku laadimisel !!!

Post by cuprum »

NB! Enne, kui tavalise laadijaga lähened, vaata järgi, kas Sul Li-Po laadijat tegelikult juba aku sisse pole ehitatud ;)
kui tavaoise laadijaga lähened, võid aku...... Sul tõenäoliselt vaja lihtlabast toiteblokki konkreetsele pingele ja voolutaluvusele
User avatar
-Ilmar-
Posts: 367
Joined: Mon Jan 08, 2007 11:08
Location: Viljandi
Contact:

Post by -Ilmar- »

Hei!

Midagi sellist?
https://youtu.be/CA1cWjFD1Cw

Parimat soovides,
Ilmar
...ülevalt on ülevaade...
-Paranull- pildiblogi
Arco
Posts: 33
Joined: Fri Jun 05, 2015 15:04

Post by Arco »

Aku on täpselt sama, nagu alloleval youtube õpetusel. Et seega saan aru, et selle akulaadija + ja - klemm külge ja voilaaa? http://static4.album.ee/files/1169/94/o ... 7_eOpa.jpg`

Cuprum, ka tavalise laadija all pead silmas sellist laadijad, nagu juba näidatud ülemisel lingil? Balance pordi juhtmed minu akul puuduvad.

Ja kuidas ma kindlaks teen, et Li-Po laadija pole juba aku sisse ehitatud?

Ja sellest õpetusest jääb arusaamatuks, miks ta valib laadimis reziimiks Pb charge, mitte aga Li-Po charge, kuna tegu ju siiski Li-Po akuga? https://www.youtube.com/watch?v=CA1cWjF ... e=youtu.be
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Arco wrote: Cuprum, ka tavalise laadija all pead silmas sellist laadijad, nagu juba näidatud ülemisel lingil? Balance pordi juhtmed minu akul puuduvad.
Jah. Tavalise laadija all mõtlesin ma seadet, mis on võimeline oma väljundparameetreid (põhiliselt küll pinget) vastavalt laetava aku seisukorrale korrigeerima. LiPo puhul siis *alguses* mängitakse pingega, et saada konstantne laadimisvoolu tugevus.

Nu hakkab juba tulema - kui Sul ikka LiPo (tegelklt ikka on küll), siis tõenäoliselt keegi seal aku sees purkide võrdse laetuse eest hoolt kannab, lisaks niisama tulede vilgutamisele.

Arco wrote: Ja sellest õpetusest jääb arusaamatuks, miks ta valib laadimis reziimiks Pb charge, mitte aga Li-Po charge, kuna tegu ju siiski Li-Po akuga? https://www.youtube.com/watch?v=CA1cWjF ... e=youtu.be
Sest Pb reziim ei ürita nii palju pingega "mängida", kui pesuehtne LiPo reziim ;)
User avatar
-Ilmar-
Posts: 367
Joined: Mon Jan 08, 2007 11:08
Location: Viljandi
Contact:

Post by -Ilmar- »

Hei!

Pb valitakse, kuna kogu akude balanseerimine tehakse pantomi aku sees,
tema valib lihtsalt õige pinge ja voolutugevuse, ülejäänu eest hoolitseb phantomi aku.
Phantomi laadija on lihtsalt toiteplokk õige väljundpinge ja voolutugevusega.
Mõnes mõttes, see kiri "Battery Charger" oleks nagu eksitav, kuna laadija on akus endas.

Vaatasin Phantom charger: OUTPUT 12.6V 4.0A
DJI Phantom 2 Vision Battery Charger
Image

Kui leiad toiteploki 12.6V 4.0A ja nikerdad pistiku mis sobib aku klemmidega, kindlasti jälgi, et +- valesti ei oleks, siis anna minna :)

PS. Ise seda testinud pole, info põhineb interneti vaatlusel :)

Parimat soovides,
Ilmar
...ülevalt on ülevaade...
-Paranull- pildiblogi
Arco
Posts: 33
Joined: Fri Jun 05, 2015 15:04

Post by Arco »

Hei !
Nii et Li-Po akut laadides valin alati Pb laadimise mitte Li-Po laadimise?
Mul mõned Li-Po 12 V akud, millel on see balace kaabel eraldi, siis kas ka nende laadimisel valida Pb laadimine?
Või ainult Phantomi aku laadimisel, kuna sellel pole eraldi balance kaablit?
Ma ei saa nüüd hästi aru, kui mul on see laadija http://static4.album.ee/files/1169/94/o ... 7_eOpa.jpg
siis milleks mul lisaks veel vaja 12,6V 4.0A toiteplokki? Kas lihtsalt selle laadijaga laadida ei saa? Või selleks ongi sinna vahele vaja panna toiteplokki 12,6 V? Kuigi siis kaob antud laadija mõte ära.

Kui valin Pb laadimise, ei saa valida 12,6 V vaid 10V (5P), 12 V (6P) jne (mida see 6P veel taga sulgudes tähendab?)

Kui valin Li-Po laadimise, saab valida 11,1 V(3S) järgmine aste juba 18V

Seega 12,6 ei saa üldse valida??? Kas see laadija ikka siis selleks ei sobi?

Programmi alt saab veel valida mingit LiPo V.Type, mis vaikimisi 3,7V
Kas seda peab ka näppima :) ?

Ette Tänades :)
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Arco wrote:Hei !
Nii et Li-Po akut laadides valin alati Pb laadimise mitte Li-Po laadimise?
Kui akut tuksi keerata ja võimalik, et ka maja põlema panna, siis jah.
Kui aga soov akut täis laadida ja teda võibolla teinegi kord kasutada - siis LiPo laadimiseks ikka LiPo reziim.
Arco wrote: Mul mõned Li-Po 12 V akud, millel on see balace kaabel eraldi, siis kas ka nende laadimisel valida Pb laadimine?
Kindlalt EI
Arco wrote: Või ainult Phantomi aku laadimisel, kuna sellel pole eraldi balance kaablit?
Balance kaabli olemasolu või puudumine ei tähenda siinkohal mitte midagi. Akusid laetakse vastavalt nende keemiale ette nähtud reziimiga.


Arco wrote: Ma ei saa nüüd hästi aru, kui mul on see laadija http://static4.album.ee/files/1169/94/o ... 7_eOpa.jpg
siis milleks mul lisaks veel vaja 12,6V 4.0A toiteplokki? Kas lihtsalt selle laadijaga laadida ei saa? Või selleks ongi sinna vahele vaja panna toiteplokki 12,6 V? Kuigi siis kaob antud laadija mõte ära.
Sulle pakuti kaks erinevat võimalust.
1. Laadida puhtalt eraldi toiteblokiga. Laadija võib sel ajal näiteks kapsatünnil vajutuseks olla.
2. Videos näidatud viisil - ehk siis oma laadijaga ja Pb aku reziimis. Selles reziimis sellepärast, et siis suudab Su laadija kõige paremini "tavalist toiteblokki" mängida

Arco wrote: Kui valin Pb laadimise, ei saa valida 12,6 V vaid 10V (5P), 12 V (6P) jne (mida see 6P veel taga sulgudes tähendab?)
See 5P-6P... võiks tähendada "purkide" arvu, kuid, need "purgid" peaksid siiski *S*eerias olema, mitte *P*aralleelis. Niiet, sorry, aga kindlat vastust ma Sulle siinkohal anda ei oska - RTFM ;)


PS. Tundub, et siinkohal on Sinu jaoks kõige olulisem segaduse allikas see, et Phantomi aku ei ole aku selle sõna tavalises tähenduses (mingisuguse keemilise mõginaga täidetud purk - kaks juhtmejuppi küljes). Phantomi aku on tegelikult toiteseade. Sisaldab lisaks akule ka selle aku parimaks majandamiseks vajalikku elektroonikat (labaselt võttes siis toitelülitit; laadijat; balansserit ja akuvahti /voltmeetrit ning nende komponentide sidestust Phantomi "ajuga").

Sellise toiteseadme laadimiseks on vaja konstantset pinget, ning "hädaabilahendus" laadija näol suudab seda anda kõige paremini justnimelt Pb reziimis.

AhJah - see, milline keemia Phantomi toiteseadmes sisaldub ei oma laadimise seisukohalt mitte mingisugust tähendust. Seadme elektroonika varjab selle täielikult välismaailma eest ära.
User avatar
-Ilmar-
Posts: 367
Joined: Mon Jan 08, 2007 11:08
Location: Viljandi
Contact:

Post by -Ilmar- »

Hei!

Cuprum juba seletas põhilise ära, minu jutt käis Phantom2 akude kohta, ära hakka nüüd lipo akusid Pb režiimis laadima!
traditsioonilist lipo akut lae ikka lipo režiimis, muidu paned jah maja põlema!

Phantom2 aku - tee nii nagu videos oli näidatud, ära hakka juurde mõtlema, või kasuta Phantomi enda laadijat :)

12,6V ei saa jah Pb režiimis valida ja selles videos kasutatakse 12V. Ju see 12V ajab ka asja ära, või on tegelik väljundpinge natuke kõrgem,
minu laadijal(accucell6) Pb režiimis on "end voltage 14,7V", et Phantomi elektroonika saab vajalikud voldid kätte.

Parimat soovides,
Ilmar
...ülevalt on ülevaade...
-Paranull- pildiblogi
Arco
Posts: 33
Joined: Fri Jun 05, 2015 15:04

Post by Arco »

Tere jälle!
Teate, mul on juba lausa piinlik sama asja küsida, aga ei saa põhimõttest ikka aru Sad
Kirjutate, et LoPo akut tuleb ikka LiPo reziimis laadida-OK

Samas kirjutate järgmised kaks lauset:
1." Videos näidatud viisil - ehk siis oma laadijaga ja Pb aku reziimis. Selles reziimis sellepärast, et siis suudab Su laadija kõige paremini "tavalist toiteblokki" mängida"

2. Phantom2 aku - tee nii nagu videos oli näidatud, ära hakka juurde mõtlema...

Phantomi 2 aku ongi ju LiPo aku mida ei tohi Pb reziimis laadida, nagu saan aru. Eelnevalt on Pb reziimis laadimine rangelt keelatud ja teises lauses, selles reziimis suudab kõige paremini mängida "tavalist toiteplokki" ja soovitus laadida täpselt nii, nagu antud vidoes. Antud videos laaditakse Pb reziimis, mis on keelataud.

Jääbki arusaamatuks, et kui maha midagi põletada ei taha, tuleb antud Phantom 2 akut laadida siiski LiPo reziimis, samas video ja eelnev soovitus Pb reziim? Nagu üksteisele vastu käivad.

Vaatasin, et phantom 2 akul peal märgitud hoopis 11,1V, mitte 12,6 V?
Ja videos laadib antud akut 3A kuid aku ise 4A.

Ärge siis kõvasti lööge Smile

Miks on mul vaja antud laadijaga laadida on see, et kuna sellel ka võimalik toiteks panna (laadija toiteks) 12V , siis tahan sigareti süütaja juurde lisada, et oleks mul võimalik akusi ka autos laadida. Võib ikka nii?

100 tänu juba ette Smile
snoopy
Posts: 112
Joined: Sat May 01, 2010 11:22

Post by snoopy »

Kui su laadija on nõus ilma balansi kaablita laadima (kõik ei ole nõus), siis pane laadija LiPo reziimi ja kuni 4A vooluga laadima. Kui laadija ei ole nõus niimoodi laadima hakkama, siis Pb reziimi ja 12V ehk 6 purki (Pb akud on 2V per purk). Balansseerimine toimub nii ehk naa phantomi aku sees.
*Tavalisi* LiPo akusid ei tohi Pb reziimis laadida.
jarno83
Posts: 16
Joined: Tue May 12, 2015 14:37

Post by jarno83 »

Phantomi akul on oma elektroonika(bms) sees, mis tegeleb aku laadimise/jälgimise ja kaitsmisega. Phantomi laadija annab lihtsalt 12.6v pinget ja ülejäänu eest hoolitseb aku. Seega PB resiimis saab laadida küll.
Arco
Posts: 33
Joined: Fri Jun 05, 2015 15:04

Post by Arco »

aaa, ok, nüüd saan aru :)
Kuna Phantomi aku pole nn. "tavaline" LiPo siis seda võib Pb reziimis laadida :)
Et kui hakkab Phantom LiPo reziimis laadima, siis laadida selles reziimis ja kui mitte siis Pb laadimine valida.

Et LiPo laadimisel valida 11,1 V ja Pb laadimisel siis 12V ja 4A?

Point oligi selles, et ei saanud aru, et LiPo akud on ka kõik erinevad ja vajavad erinevaid laadimisreziime.

Kui ma nüüd ehitan selle laadijale juurde "sigaretisüütaja pistiku" ja hakkan laadima 12V pealt, kas laadimise aeg pikeneb võrreldes 220V pealt laadimisega. Laadijal 12V voolu pistik täitsa olemas, lihtsalt sigari süütaja pistik ise juurde meisterdada.
Aga tänud kõigile, kellel kannatus jagus :D
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Arco wrote:aaa, ok, nüüd saan aru :)
Kuna Phantomi aku pole nn. "tavaline" LiPo siis seda võib Pb reziimis laadida :)
Et kui hakkab Phantom LiPo reziimis laadima, siis laadida selles reziimis ja kui mitte siis Pb laadimine valida.
Ma ei saa aru, mille kurivaimu pärast Sa kogu aeg Phantomi akust, kui LiPo-st räägid? Siin juba piisavalt rõhutatud, et Phantomi aku keemia *ei* *määra* mitte kui miskit. Akusse sisse ehitatud elektroonika maskeerib selle piisavalt hästi. Laadimiseks vajab see "aku" oma sisendisse konstantset pinget piisava voolu võimekusega - KÕIK!

Arco wrote:
Point oligi selles, et ei saanud aru, et LiPo akud on ka kõik erinevad ja vajavad erinevaid laadimisreziime.
LiPo aku on LiPo aku ja selleks ta jääb. Laadimise skeem on *alati* sama. Ainus, mis erinevatel LiPo akudel muutub on maksimaalne laadimisel läbi lastav (lubatud) vool. Rusikareegliga oli see kunagi 1C, kuid olen käes hoidnud/laadinud ja ka pikaajaliselt kasutanud akusid, mida võib 10C-ga laadida. Täiesti töötab ;)
Arco wrote: Kui ma nüüd ehitan selle laadijale juurde "sigaretisüütaja pistiku" ja hakkan laadima 12V pealt, kas laadimise aeg pikeneb võrreldes 220V pealt laadimisega. Laadijal 12V voolu pistik täitsa olemas, lihtsalt sigari süütaja pistik ise juurde meisterdada.
Aga tänud kõigile, kellel kannatus jagus :D
Ei julge ennustada. Kui laadija sisemus korralikult ehitatud, siis laadimise ajad ei tohiks muutuda. Teema taandub 220 ja 12 voldiste toiteahelate võimsusele. Kui võimsused võrdsed, siis laadimisajad võrdsed. Muideks, selle 12V pistiku aretamise soovitaksin asendada "krokodillide" hankimisega. Sigaretisüütaja on küll suure võimsusega ja piisavalt läbi laskva kaitsme ning juhtmestikuga, kuid otse akult võttes on vahel vähem juhet ja erinevaid kontakte (loe takistust). Yeah, see on muidugi eraldi teema, kui tahad näiteks "objektile sõitmise" ajal laadida. Siis võivad kaasliiklejad tõesti "naeratavale" autole pisut imelikult vaadata ;)

Ok, aga veel pisut infot tolle laadimisaja kohta - laadimisaeg pikeneb tavaliselt selle tõttu, et laadijal jääb võimsust väheks. Suuri akupakke võib alguses laadida küllaltki suure vooluga, ning pinge korda (lubatav) voolutugevus jäävad laadija poolt saavutamata.
snoopy
Posts: 112
Joined: Sat May 01, 2010 11:22

Post by snoopy »

cuprum wrote:Phantomi aku keemia *ei* *määra* mitte kui miskit. Akusse sisse ehitatud elektroonika maskeerib selle piisavalt hästi. Laadimiseks vajab see "aku" oma sisendisse konstantset pinget piisava voolu võimekusega - KÕIK!
Ei ole päris nii lihtne. See originaallaadija on täitsa tavaline CC/CV LiPo laadija, lihtalt ilma balansseerijata. Ainult balansseerija on akus sees (koos mitmesuguste kaitselülituste ja muu mudruga, aga need ei puutu hetkel asjasse).
Niiet laadimiseks vajab see aku toitekat, millel on akule sobiv voolupiirang (originaalis 4A) ja lõplik koormuseta väljundpinge 12,6 V. Tavaline hobilaadija 3S LiPo režiimis sobib hästi, kui too on nõus ilma balansiotsata laadima (ja kui ei ole nõus, saab tolle 3 takistiga ära petta).
Võib laadida ka 12 voldiga, aga siis ei saa aku lõpuni täis.
Võib (proovida) laadida ka võimsama toiteallikaga / suurema vooluga, akus olev lühisekaitse lükkab aku tagant ära kui üle pingutada.
Võib laadida ka toitekaga, mille koormuseta väljundpinge on rohkem kui 12,6 volti, 12,8 voldi peal lükkab akus olev ülelaadimise kaitse jällegi aku tagant ära.
PS. Kõik need eksperimendid teeb aku omanik muidugi omal riisikol 8)
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

snoopy wrote: Ei ole päris nii lihtne. See originaallaadija on täitsa tavaline CC/CV LiPo laadija, lihtalt ilma balansseerijata. Ainult balansseerija on akus sees (koos mitmesuguste kaitselülituste ja muu mudruga, aga need ei puutu hetkel asjasse).
Ok, ei julge vastu vaielda. Loodan, et Sina olid virgem, kui mina, kes googlist paari esimest linki uuris, ning "puhta toiteka" järelduseni jõudis ;)
Post Reply