O:Parallel charging Board

Koht kus hea-ja-parem kraam leiab endale uue omaniku!
Post Reply
User avatar
artjom112
Posts: 448
Joined: Sat Feb 01, 2014 14:16

O:Parallel charging Board

Post by artjom112 »

Kellegil vedeleb midagi sellist äkki??

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... T_60_.html
Trex 450 Pro, SkySurfer, Mustang P51, WLToys V977, Sbach 342, Flying Handjob:)
Frsky Taranis plus
IllimarR
Posts: 49
Joined: Fri Jun 19, 2015 8:58

Post by IllimarR »

Tere

Tahtmata midagi halba ennustada soovitan ma siiski sellistest leiutistest eemale hoida: akud ühendatakse paralleelselt, iga aku seisukorda eraldi ei jälgita, igat elementi eraldi ei jälgita. Üks vigane element mitme aku peale tekitab olukorra, kus teistesse akudesse/elementidesse laetakse rohkem ja tulekera on kerge tekkima.

IllimarR
User avatar
riivo
Posts: 5
Joined: Tue Apr 21, 2015 19:17

Post by riivo »

Äkki saad midagi sellist kasutada?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _XT60.html

akusõbralikum ja odavam..
Juhani
Posts: 246
Joined: Thu Dec 15, 2011 13:30
Location: Tallinn

Post by Juhani »

akud ühendatakse paralleelselt, iga aku seisukorda eraldi ei jälgita, igat elementi eraldi ei jälgita. Üks vigane element mitme aku peale tekitab olukorra, kus teistesse akudesse/elementidesse laetakse rohkem ja tulekera on kerge tekkima.
Palun täpsustada seda arvamust. Mitu väikest akut on ühendatud ja laadija näeb seda kui ühte suurt mille olukorda jälgitakse ja mille elemente jälgitakse. Vigase elemendiga akut üldse ei laetagi. Teistesse akudesse/elementidesse laetakse rohkem mida? Laadimisvool, pakkide pinge ja paralleelsete elementide pinge on laadija kontrolli all. Nõustun, et kõikidest akupakkidest ei käi läbi ühe tugevusega vool kuna mahtuvused ja takistused on aku iseloomust või vanadusest erinevad aga see on väike erinevus mis tuld kohe kindlasti ei tekita. Teades seda võib ju siis laadida nt 0.8C-ga ja ühe korraga on täis 6 akut
User avatar
revlis01
Posts: 154
Joined: Tue Jan 18, 2011 23:59

Post by revlis01 »

Ei mõista ka eriti IllimarR'i hirmu. Mis jutt see selline on? Sellel on ju balance connectorid olemas ja kui üks cell peaks mõnes akus olema läbi, siis vähemalt minu laadija ei hakka üldse laadima. Kui neid müüakse ja kasutatakse, siis ei tohiks hirmu olla, kui just ise rumal pole ning vigastatud/paisunud akut ei lae vms. :)
- A balanced cell is a happy cell! -
Mini Saturn F3A; E-Flite Rare Bear
Turnigy 9X w/ FrSky Module
Tristu
Posts: 37
Joined: Thu Mar 19, 2015 1:06

Post by Tristu »

Lipo akusid müüakse ka aga hirm on või vähemalt peaks ikka olema.
Mine hoiaksin eemale sellest.
User avatar
artjom112
Posts: 448
Joined: Sat Feb 01, 2014 14:16

Post by artjom112 »

tundub et ma siiski tellin selle kusagilt:)
Trex 450 Pro, SkySurfer, Mustang P51, WLToys V977, Sbach 342, Flying Handjob:)
Frsky Taranis plus
User avatar
Grim reaper
Posts: 33
Joined: Mon Aug 27, 2007 20:53

Post by Grim reaper »

Olen sama asja kasutanud 6S 8AH pakkide puhul. Kontrollinud pakke enne ja pärast laadimist. Peale laadimist kõik 6 6S pakki sama pinge juures. Ei tea millest selline väär arusaam sellest heast asjast. Pole sellist meeletut aega üle, et igat pakki eraldi laadida. Kui valida 2h kogu mandi jaoks või 6-8h, et eraldi laadida siis valik on üsna lihtne.

Telli ja naudi asja ;)
Baja 5T SS,carbon tuning
KONTAKT:555 628 95
User avatar
varustaja
Posts: 480
Joined: Sat Feb 25, 2012 23:30
Location: Tiskre

Post by varustaja »

Tristu wrote:Lipo akusid müüakse ka aga hirm on või vähemalt peaks ikka olema.
Mine hoiaksin eemale sellest.
Päris keeruline elu võib sul olla kui kõike karta! :twisted:
Team Losi LST XXL 1/8 scale Monstertruck, 105km/h electric speedboat, HBX massive 1/10 trophy truck, Align 450pro DFC,Compass Atom 500 fbl, MSH Protos MAX V2 800 (1.77m disk diam.)
IllimarR
Posts: 49
Joined: Fri Jun 19, 2015 8:58

Post by IllimarR »

Tere

Paralleelselt laadimise võimalikud murekohad:
* akud peavad olema sama tühjad/täis - üks aku 80% täis ja teine 20% täis on ohtlik - üks aku hakkab teist laadima, kuid sellisel laadimisel puudub laadimisvoolu/pinge regulaator (näiteks hakkab 12.3V pinget omav aku laadima 11.4V pinget omavat akut maksimaalse vooluga, mis headel akudel on 35C-45C, maksimaalne laadimine on aga soovitav teha näiteks 5C) - üldine soovitus on, et üle 0.1V erinevus on liialt palju
* akus olevate elementide jälgimine (balanced charging) - laadija ei näe igat elementi eraldi, vaid näeb mitme paralleelselt oleva elemendi keskmist pinget
* erinevate akude/elementide erinev sisetakistus tekitab erinevaid voolusid sama pinge juures - mitmest elemendist koosnevad akud omavad üldjuhul sobitatud elemente ehk sama sisetakistusega elemente (ohm matched)

Minu soovitus on osta kahe laadimispesaga laadija (HK pakub näiteks Turnigy Double Tap 7A 80Wx2 6S Balance Charger/Discharger 54€ eest) või nelja laadimispesaga laadija (HK pakub näiteks HobbyKing Quattro 4x6S Lithium Polymer Multi Charger 82€ eest) ja mitte muretseda erinevate pingete, voolude ja takistuste pärast. LiPo akud süttivad harva (isegi väga harva) aga kui nad juba süttivad siis on loetud sekundid aega midagi ette võtta.

IllimarR
User avatar
Grim reaper
Posts: 33
Joined: Mon Aug 27, 2007 20:53

Post by Grim reaper »

Ma ise laen Illimari esimese * juures kindlasti eraldi selliseid pakke millest 1 on peaaegu täis ja teine juba peaaegu tühi. Selline asjandus oleks kindlasti ohtlik.

Kogu oma aku kremplit kasutan elektri chopperi peal kus kõik akud saavad enamvähem samat vatti ja tühjenevad võrdselt. Sellepärast eelistangi paraleel laadimist. Peale kasutust on pakkide erinevus maksimum 0,03V ja peale laadimist 0,02V.

Loodan, et selline V erinevus on talutav ?
Baja 5T SS,carbon tuning
KONTAKT:555 628 95
IllimarR
Posts: 49
Joined: Fri Jun 19, 2015 8:58

Post by IllimarR »

Tere

Minu postitus oli mõeldud juhtima tähelepanu detailidele mida võibolla kõik ei tea ja soovides nendele tähelepanu juhtida. Mina ise paralleelset laadimist ei kasuta, kuid tean inimesi kes seda teevad ning midagi pole juhtunud - kuid nad kasutavad ainult samast partiist akusid, laevad ja kasutavad neid alati koos ning vahest igaks juhuks laevad akusid ka ükshaaval.

IllimarR
Post Reply