Vaja teie mõtteid RC epoe loomiseks

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
Post Reply
User avatar
majorsarge
Posts: 13
Joined: Mon Sep 26, 2016 13:31

Vaja teie mõtteid RC epoe loomiseks

Post by majorsarge »

Tervist herrad ja preilid.
Mul siin mõte epood teha kus hakkaks mõõma RC kraami, kuna multirootorid hingelähedased siis sellest hakkas ka mõte kerkima. Aga mul oleks teie mõtteid vaja et kas teiearust tasuks see nali ära?
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Ei taha sind kurvastada..aga mle tundub et mitte väga .tasuvuse määrab ju hind mida küsid.arvuta läbi mõne toote hankimise kulu ning siis vaata hinda millega sina müüksid.. kas sa ise ostaksid siis endalt? Kui jh..siis proovi muidugi!
User avatar
majorsarge
Posts: 13
Joined: Mon Sep 26, 2016 13:31

Hinnanäited

Post by majorsarge »

Nii, klopsisin kokku paar hinnanäidet koos teiste eesti pakkujatega
1. Turnigy nano-tech Li-Po 1500mAh 3S 25-50C
Oomipood.ee - 32€
ma pakuks - 21€

2. Turnigy nano-tech Li-Po 4000mAh 3S 25-50C
Oomipood.ee - 63€
mina pakuks - 36.30€

3. Turnigy 2200mAh 3S 20C
ITT group - 15.6€
Amazon.com - 22,99USD
Mina pakuks - 13.4€

Raske on hinne näiteid tuua natuke :D
Siin lihtsalt kolme aku oma

Mis te mu pakutavatest hindadest arvate? On liiga kõrged?
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

HK
Turnigy nano-tech 1500mah 3S 35~70C Lipo Pack - 13.49.-
EU laost.....
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
majorsarge
Posts: 13
Joined: Mon Sep 26, 2016 13:31

Post by majorsarge »

HK's jepp aga eestis kohe olemas?
Mõte selles ongi et siis ei pea inimesed välismaalt tellima ja vb nad ei oskagi.
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

HK EU laost ca 3-4 päeva......pole väga hull aeg.....
aga 21 vs. 14 .......2 võrdub 3...
Last edited by Ervin2 on Sun Oct 09, 2016 19:49, edited 1 time in total.
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
revlis01
Posts: 154
Joined: Tue Jan 18, 2011 23:59

Post by revlis01 »

http://shop.fpv.ee/batteries.html Sul on kõva konkurents, sest see pood müüb pea ostuhinnaga mõnda asja. :) Veel, et kui sa oskad omale mudeliakut valida ja sul on ka vastav teadmine ja varustus, et neid laadida, siis on mõeldamatu, et sa ei oska HK'st tellida. Tänapäeval on välismaalt Internetist tellimine igapäevane nähtus.
- A balanced cell is a happy cell! -
Mini Saturn F3A; E-Flite Rare Bear
Turnigy 9X w/ FrSky Module
User avatar
majorsarge
Posts: 13
Joined: Mon Sep 26, 2016 13:31

Post by majorsarge »

Nad müüvad jepp kuidagi väga pisikese hinnaga :D
Neile küll ei saa konkurentsi pakkuda.
Aga ilmselt vast siis pole mõtet jep teha seda poodi.
User avatar
revlis01
Posts: 154
Joined: Tue Jan 18, 2011 23:59

Post by revlis01 »

http://www.markoladu.era.ee/ Siia oled vaatanud?
- A balanced cell is a happy cell! -
Mini Saturn F3A; E-Flite Rare Bear
Turnigy 9X w/ FrSky Module
User avatar
majorsarge
Posts: 13
Joined: Mon Sep 26, 2016 13:31

Post by majorsarge »

Jepp täitsa olen.
User avatar
Germo7
Posts: 36
Joined: Tue Sep 13, 2016 0:16
Location: Tartumaa

Post by Germo7 »

Mina oleks küll selle poolt ,et neid müüjaid veel oleks.. :) Nt tihti on nii,et just need akud mida ostaks on otsas.. Nt kohe seesama shop.fpv.ee - täpselt mida vaja see on out of stock..
Ja HK-st tellides peab ikka päris mitu tükki korraga ostma ,et see 15.70eur saatmiskulu end ära tasuks.. :(
User avatar
majorsarge
Posts: 13
Joined: Mon Sep 26, 2016 13:31

Post by majorsarge »

Ma kohati sama meelt, aga kas tasuks ära mul seda aega investeerida. Selles on küsimus ja sellepärast ma küsingi siin targemate arvamust
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

majorsarge wrote:Ma kohati sama meelt, aga kas tasuks ära mul seda aega investeerida. Selles on küsimus ja sellepärast ma küsingi siin targemate arvamust
Rohkem sa investeerid oma raha, kui aega. Põhitööna seda äri eestis ajada ei tasu ära. Käive on väike ja hiinast saab ikka suht odavalt asju kätte. Nii et kasumit suurt ka ei teeni. Kui pakukisd näiteks hiinast kraami kohe kätte ilma 2-3 nädalat ootamata siis oleksin nõus ka mõned eurod rohkem maksma kui hiinas hinnad.
User avatar
majorsarge
Posts: 13
Joined: Mon Sep 26, 2016 13:31

Post by majorsarge »

Aga tooge näited mida te sooviks nt epoes näha.
Asju on palju ja kõike ei olegi võimalik müüa
Juhani
Posts: 246
Joined: Thu Dec 15, 2011 13:30
Location: Tallinn

Post by Juhani »

Aga tooge näited mida te sooviks nt epoes näha.
Asju on palju ja kõike ei olegi võimalik müüa
Hetkel kõlab see ettevõtmine nagu tavaline külapood, kus kliendid saava tellida mida nad lähiajal osta plaanivad :D.

Aga sellised algatused on teretulnud. See on täiesti skaleeritav. Kui su toimetamisi saadab edu, siis suurendad valikut ja kui ei, siis vähemalt omahinna peaks ikka kätte saama enne lõpetamist. Igal juhul kogemuse võrra rikkam.

Ole valmis käest kätte tehinguteks.
ollo
Posts: 2
Joined: Wed Jul 27, 2005 12:21
Location: Tallinn
Contact:

Post by ollo »

Olles ise 1998-2011 hobikorras RC (auto)mudeliäri eestis ajanud, julgen soovitada ainult juhul, kui sul on palju vaba raha, mille põlemisest sul kahju ei ole ja sa tead täpselt, mida teed, st. sa näed turul mingit auku, mis on vaja ära täita. Niisama, "müün internetis sama kola, mis AliExpress ja HobbyKing, ainult et kallimalt" ei ole minu arvates töötav ärimudel, nii palju rikkaid lolle meil Eestis ei ole.
Reaalselt ei ole minu jaoks harrastajana mingit vahet, kas ma tellin asja HK EU laost, kusagilt UK'st/Saksamaalt või Eesti internetipoest. Eestist tuleb paari päevaga, Saksast nädalaga, pole suurt vahet.
Kallimat hinda on võimalik küsida ainult "kaup kohe kätte" versioonis. See tähendab kas füüsilise poe pidamist kohas, kus harrastajad liiguvad (mitte kusagil Obinitsas) või muul moel oma kaubaga mudeliüritustel kohal olemist - kellelgi läheb midagi katki, sina müüd talle kohe uue tüki.

Hinna osas pead arvestama sellega, et legaalselt asju müües maksad igal juhul impordi käibemaksu, mida eraisik otse Hiinast tellides alla 22€ paki puhul ei maksa (ja juhtub ka, et suuremad asjad lipsavad läbi). Seega ettevõtjana oled sa kohe halvemas seisus. Et asi ära tasuks, peaksid sa saama oma kola (otse tootjalt) vähemalt 40-50% odavamalt kätte, kui HK/banggood/gearbest/ebay välja müüb, ja selle kõik ka maha müüma. Mul jäi tegevuse lõpetamisel kätte umbes 2000€ eest kola (ostuhinnas), millega ei ole mütsigi teha, sest need on aegunud/vanade mudelite jupid, mida pole 100 aastat kellelegi vaja.

Kui Hiina tootjalt lähed hinda küsima, küsib ta vastu, "mitu võtad"? Ja ta ei mõtle tükke, vaid merekonteinereid. Või minimaalselt aluseid.
Erki.K
Posts: 274
Joined: Sat Feb 15, 2014 1:03
Location: Saare mk

Post by Erki.K »

Edasimüügiga vast rikkust loota pole. Kuid hoopis teine tera oleks ise midagi kodumaal tootma hakata ja siis ülemaailma laiali paisata.
Hea disaini ja omadustega komponendi(toote) korral saadab kindlasti edu ja kuulsus.
User avatar
mcmatrix
Posts: 266
Joined: Wed May 09, 2007 17:01
Location: Peetri alevik / Harjumaa
Contact:

Post by mcmatrix »

Ervin2 wrote:HK
Turnigy nano-tech 1500mah 3S 35~70C Lipo Pack - 13.49.-
EU laost.....
Olgem numbrites täpsed!
Pane ikka aku hinnale Hollandist Eestisse transport ka juurde +EU15.71
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

mcmatrix wrote: Olgem numbrites täpsed!
Pane ikka aku hinnale Hollandist Eestisse transport ka juurde +EU15.71
Kui päris täpne olla, siis ostetakse tõenäoliselt juba mitu akut korraga.
Moosivaras
Posts: 117
Joined: Sat Dec 12, 2015 16:24

Post by Moosivaras »

tikka wrote:
mcmatrix wrote: Olgem numbrites täpsed!
Pane ikka aku hinnale Hollandist Eestisse transport ka juurde +EU15.71
Kui päris täpne olla, siis ostetakse tõenäoliselt juba mitu akut korraga.
Jah, me fpv klubis teeme pea alati koondtellimusi kui akusi tellime. Keskmine posti hind tuleb ehk kuni 1.50€ aku kohta.
User avatar
wwdww
Posts: 169
Joined: Wed Sep 23, 2015 0:08
Location: Tallinn

Post by wwdww »

Ma arvan, et võimalus järelmaksu teha atraktiivsemaks poest osta kalleid komponente nagu raadio kontrolli ....
näiteks
nagu öeldakse ----
rikas lollid Eestis vähe
palju asju ostsin järelmaksuga
Ma ei ole loll
ja ma tean, et maksta rohkem lõpuks
pere ei võimalda kulutada palju korraga
Pitts Special 2C - Elektric
Apollo 1550 DLG
Wilga 20CC Scale Trainer Composite 1970mm
HobbyKing Pitts EPP-CF
Slope Soaring Wing/Skywalker X7-Fatshark Dominator V3
ok 38(fizler storh)
Turnigy TGY-i10/spektrum DX7S
Lukas
Posts: 25
Joined: Mon Nov 17, 2014 2:07
Location: Kaerepere

Post by Lukas »

Eesti on nähtavasti liiga pisike kasumliku epoe pidamiseks. Ja kõike kõigi jaoks ei saa laos hoida ei hinna ega servast serva ulatuva sortimendi tõttu. Võibolla akud/servod/propid? Aga sama küsimus "kellele tütar,kellele ema"?
Nn. Mudelismikeskus võiks meil olla, nähtavasti mõne suurema linna lähedal. Rajad autodele, muru rataste peale maandujatele, kopterilauad, vaba õhku planeristidele, mõnikümmend meetrit päris või tehis mäeveeru tuulega tavaliselt õigest suunast igal aastaajal plaanerdamiseks. Paar instruktorit, renditehnika. Samas kui instruktor rendiriistaga on uustulnukal hamba verele ajanud, jalutatakse platsil asuvasse poodi oma kola soetama. Vanad kalad teevad kõrvalasuvas kohvikus pisikese pausi samal ajal. Teemakohase tegevusega huviring. Jätkata võiks pikalt...

PS! Olen kirjutades täitsa kaine, õlut ei joo aastaid.
Lukas
Posts: 25
Joined: Mon Nov 17, 2014 2:07
Location: Kaerepere

Post by Lukas »

Ja Hobbyking ei ole parim koht isegi ``laiatarbe`` Lipode ostmiseks minu isikliku arvamuse kohaselt.
Efektiivseim epood kliendile tarnimisega seoses on Propeleris.lt . Leedu mudelismipoodide kett, kes ka netis toimetab. Midagi väga spetsiifilist sealt ei leia(planeristi vaatevinklist), aga akud olen küll sealt muretsenud ja need Tattud ja Gensace`id korrektsete mahalaadimisvõimsustega eeskujulikult vastu pidanud. Kui sa tellid tööpäeval enne 14.00 ja produktid laos, toob DPD poiss need järgmise päeva lõunaks kätte!!! Maksab 4.90!!!
Kui järgi teed, olen Sinu klient!
Patriootlikum nii öelda oleks Gensace tegelikult osta omamaisest professional-multirotors.com. Ka kohapeal olemas!!!
Ainult müümisele võiks lisada midagi veel. Võibolla see olekski oma maa müüja eelistamine(patriootlikkus), mingid garantiid, asjatundlikkus. Aga võibolla hoopis midagi laiemat kui ainult RC. Ja optimismi ning eneseusku tonnide kaupa. Eesti on väike küll aga statistika järgi müüakse riigi kohta 1000 mob.telefoni päevas, uskumatu!!!
Post Reply