Minikopteri varuosad

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Tegelikult peaks seda proovima küll, et tühjaks akusid ei lase. Ma olen just arvanud, et akud tulebki tühjaks lasta ja siis uuesti täis laadida, seepärast olen ka alati meelega lõpuni lennutanud. Seepärast ehk suri ka kunagi picoozi aku kiirelt ära. Selle hiinakaga iseenesest oli aru saada kui aku otsa hakkas saama. Kopter jõudis veel vabalt lennata, aga "gaasi andes" enam väga kõrgust ei kogunud. Peale seda tuli umbes poole minuti pärast alla ka. Täis akuga oli jube äkiline ja jõudu oli looma moodi. Huvitav kas mcx-iga sarnast tunnet pole ja tuleb aku tühjenedes kohe maha? Telefonil ka taimer peal nii, et võib taimerit kasutada küll. Kaua mcx muidu normaalselt õhus püsib enne kui akut laadima peaks, 5 minutit veab kindlasti ära?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ma kordan ennast, ära lenda nii kaua kui kopter alla kukub kui Sa tahad et akud kestaksid.
Blade mCX lendab umbes 8 minutit. Mina kasutasin taimerit mis oli pandud 5 minuti peale.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Selle tarkuse olen juba "kõrva taha" pannud ja tänud seda mainimast. Aga kas kuidagi tunda ei anna, et nüüd oleks just õige aeg lendamine ära lõpetada? Saaks ka kuidagi ilma taimerita. Nagu mainisin, siis hiinakal hakkas jõud vaikselt kaduma, aga lendas "poole gaasiga" täiesti vabalt. Järelikult oleks olnud õige aeg laadima panna, mitte lendu jätkata. Mina aga lendasin aku tühjaks, mida ma enam teha ei kavatse.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

See jõu kadumine on veidi kahtlane kriteerium - sõltub asjaoludest. Taimer on kindlam variant. Tegelikult peaks küll mõlemat tingimust silmas pidama (et kui jõuetu siis kohe maha, kui ei siis kella järgi). Ideaalne oleks, kui masin suudaks ise cut-off'i teha kui aku alla teatud piiri langeb. Suuremate kopterite ESCid teevad nii. Tollest ei tea.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ka Blade mCX'il on cut-off. Kasutusjuhend isegi lubab lennata selleni, aga aeg on näidanud, et sellisel juhul kestab aku umbes 100 laadimist, mitte rohkem. Minu poolest muidugi võite lennata selleni ja mulle on see ainult kasulik ;) Aga ma tahaks et inimestel seda rõõmu natuke kauemaks jätkuks.

Probleem selles ongi, et need cut-off'id ei toimi, ei väikestel ega ka korralikel kiiruseregulaatoritel, st toimivad liiga hilja.
Oma T-rex500'ga ma ka cut'off'ini ei lennanud, vastasel juhul oleks need akud ka väga vähe kestnud.

Onroadi vennad tegid testi 3,5k maksva kõige popima võistlusreguga. 2S lipoga lasi pinge 2,8V enne kui cut-off tuli (kui ma nüüd hästi mäletan), edasi mõtle ise...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Selge pilt akude kohapealt.

Sain täna oma mcx-i ka muideks kätte. Kirjutaks paar sõna kuidas kopter võrreldes nende odavate hiina mänguasjadega ka tundub. Esialgu karbist välja võttes tundub selline habras asi olema, et kere on kile taolisest materjalist ja raam väga peenikestest pulgakestest jne. Hiina kopter oli näiteks selline kõva ja raske metallist raamiga, mis ka esimese kukkumisega katki läks. Välimuselt on mcx väga äge ja samas pole kukkumistele vastupidavuse kohta midagi imestada, kuna materjalid on pehmed ja ei murdu kergesti ära. Akude laadimine on muideks väga mugav ja kiire kaasasoleva laadijaga. Lendamine on minu jaoks, kes on ainult mängu koptereid lennutanud lausa müstiline. Kopter on õhus ikka väga stabiilne, trimmi polnud vaja üldse teha ja püsib tõesti õhus nagu ise. Hiinakaga oli vaja pidevalt pöörlemist korrigeerida, aga mcx oleks nagu tiiviku külge naelutatud, ei pöörle kuhugi suunas. Vasakule ja paremale pööramised käivad väga täpselt ja sellist tunnet, et kopter käest ära läheks ei teki. Kuna pole sellise kopteriga enne lennanud, siis kangid veel väga käpas pole. Üles-alla, paremale-vasakule, edasi-tagasi je ringi lendamisega tulin hetkega toime, aga näiteks 20X20cm karbile maandumisega veel väga mitte. Kopter on nii tundlik ja pole veel harjunud sellega, aga lendamine on tõesti lahe sellega. Hiinakas oli ka õhus hõljudes üsna paigal, aga näiteks mingit manöövrit sooritades tegi kohe mitu pööret ümber telje ja edasi liikumiseks pidi kange natuke vastu hoidma, muidu edasi ei saanudki, hakkas kohe ühe koha peal pöörlema. Juhtida oli raske ja seetõttu kukkus algul mitmeid kordi alla ja katki läkski. Samas käppa sain sellegi ja lendas nagu muiste :D Mcx-iga seda muret pole, võtad karbist ja väikese harjutamise järel juba lendadki.
Mcx on ikka hoopis teisest puust kopter ja ausaltöelda oleks õigem olnud kohe selline osta mitte mitut odavat hiinakat, nende hind tegi juba mcx-i hinna kokku. Lisaks on mcx ka mõnusalt vaikne, nendel mängu kopteritel on selline kõva inin lennates. Soovitan kõigile kes kavatsevad sama ostu teha, jube lahe putukas ikka ja olen täiesti vaimustuses sellest :lol:

Tekkis ainult selline küsimus, et laadija laeb aku täis kukil 12 minutiga. Kasutusjuhendis mainitud, et kuskil 20-25 minutiga. Panin stopperi käima ja 12 minuti pärast hakkas laadijal tuli juba vilkuma, kas siis võib aku juba välja võtta või tuleks ikka 20 minutit ära oodata?

Lisaks veel suured tänud JazZ-ule lisa aku eest :wink:
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Ufonaut22 wrote: Tekkis ainult selline küsimus, et laadija laeb aku täis kukil 12 minutiga. Kasutusjuhendis mainitud, et kuskil 20-25 minutiga. Panin stopperi käima ja 12 minuti pärast hakkas laadijal tuli juba vilkuma, kas siis võib aku juba välja võtta või tuleks ikka 20 minutit ära oodata?
Aku on siis täitsa täis kui tuli on laadija peal kustunud.
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
snoopy
Posts: 112
Joined: Sat May 01, 2010 11:22

Post by snoopy »

JazZ wrote:Probleem selles ongi, et need cut-off'id ei toimi, ei väikestel ega ka korralikel kiiruseregulaatoritel, st toimivad liiga hilja.
Küllap nad toimiks kenasti, aga sel juhul jääks ühe laadimisega lennuaeg sellevõrra lühemaks ja see teadagi tootele marketingiosakonnast kooskõlastust ei saa :p
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Tutvu juhendiga! Vilkuv tuluke ei tähenda et aku on täis. Aku on täis, siis kui tuluke ei vilgu ka enam.
Aga väga tore et rahul oled!
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Eks suures lendamise tuhinas ei tulnud juhendi lugemine meeldegi :D
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Täna tuleb lendamine palju paremini välja ja ka maandumistega saan juba hakkama.

Aku laadimise kohta uurisin juhendist, aga õhku jäi küsimus, kui aku täis saab ja aku laadijas on, siis led vilgub intervalliga kord minutis? Vilkumine ei kao isegi 30 minuti juures ära, või tähendab, et laadimine siiski veel toimub. Krt mul inglise keel ka tipptasemel ole, et võibolla sain midagi valesti aru?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Mul kasutusjuhendit hetkel käepärast ei ole, aga kui ma hästi mäletan, siis seal oli kirjas et aku on täis siis kui vilkumiste vahe on 40 sekundit.

Ma pole kunagi päris seal kõrval istunud ja vaadanud kas ta jääb iga minuti tagant vilkuma.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Tänud!
Täna kasutasin esimest korda trimmimist, hakkas kergelt vasakule poole tiirutama. Millest neil muidu trimm paigast üldse läheb. Siiani pole veel kordagi kasutanud seda?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Üldiselt ma ei ole täheldanud, et läheks ise paigast ära. Samas pole ma ka koguaeg ühte pulti kasutanud, et seda märgata.

Samas on mulle toodud pulte millel on trim'id täiesti paigast ära ja kasutaja ise väidab et pole midagi teinud...
Üks näiteks tõi kopteri ja väitis et on praak ja ei toimi üldse. Ei toiminudki, punane tuluke põles aga kumbki mootor ei toiminud. Ma siis kratsisin pool päeva kukalt (polnud sellist asja varem näinud) kuni märkasin trim'i nuppe proovida ja gaasi trim oli põhjas, seega gaas põhimõtteliselt peal ja seega kopter ei aktiveerunud.

Üldiselt tekivad saba driftimis probleemid siis kui midagi on kukkudes natuke viga saanud ja tekitab vibratsiooni.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Kukkunud pole veel kordagi, nii palju olen juba hiinakaga harjutada saanud. Ühe korra kergelt tegelikult kukkus umbes 30cm kõrgusel lennates, maanduda enam ei jõudnud ja tõmbasin gaasi maha kuna ei suutnud kopterit nurgast tagasi tuua ja oleks vastu seina põrutanud. Peale aku laadimist enam ei tiirutanudki. Viga pole midagi ja kõik töötab laitmatult, lihtsalt vaatasin nagu teeks paari meetrise raadiusega ringe, aga see võib ka lihtsalt tunduda nii. Lihtsalt harjunud hiinakaga mis tahtis kogu aeg tiirelda :D
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Mäletan kuskilt et JaZZ pani üles isegi pildi swashist.See võib natust lahti vajuda kukkudes ja siis peaks kohendama teda.Ka sellepärast võib trimm paigast minna.Aku laadimisega on minul olnud nii et kestvus umbes 15 minutit ja vilkumine jääb järele ka umbes 5-10 minuti jooksul.Võib küll olla nii et kui laed akudega mitte vooluvõrgust siis lihtsalt akud hakkavad tühjaks saama.Vaheta laadija akud või patareid .
Ja kui harjutada siis maanduda saab täpselt plekk purgi peale.

http://www.youtube.com/watch?v=dqWF-mic ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=0i9np-1G ... re=related
Leidsin samas suuruses maandumisplatsi ,lapse mänguasja näol.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Ufonaut22 wrote:Viga pole midagi ja kõik töötab laitmatult, lihtsalt vaatasin nagu teeks paari meetrise raadiusega ringe, aga see võib ka lihtsalt tunduda nii. :D
Hmm, Peldiku Poti Effekt? :oops:
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ma sain aru et saba ei püsi paigal.
Aga kui kopter ise teeb ringe ja/või kaldub kuhugi poole, siis on asi lahti vajunud swashplate'is. Kuskile ma panin sellest pildi jah, aga ma ju ei mäleta kuhu...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Cuprum andis jälle head lugemist.Tänud! :)
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

prosper wrote:Mäletan kuskilt et JaZZ pani üles isegi pildi swashist.See võib natust lahti vajuda kukkudes ja siis peaks kohendama teda.Ka sellepärast võib trimm paigast minna.Aku laadimisega on minul olnud nii et kestvus umbes 15 minutit ja vilkumine jääb järele ka umbes 5-10 minuti jooksul.Võib küll olla nii et kui laed akudega mitte vooluvõrgust siis lihtsalt akud hakkavad tühjaks saama.Vaheta laadija akud või patareid .
Ja kui harjutada siis maanduda saab täpselt plekk purgi peale.

http://www.youtube.com/watch?v=dqWF-mic ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=0i9np-1G ... re=related
Leidsin samas suuruses maandumisplatsi ,lapse mänguasja näol.
Patareid on need mis karbis olid ja võtsin stopperiga aega, mis aja tagant täis aku korral led vilgub. Kuskil 20-25 minuti pärast vilgub täpselt kord minutis, kui aku laadijas on. Nii vilgub ka 30 minuti pärast.
JazZ wrote:Ma sain aru et saba ei püsi paigal.
Aga kui kopter ise teeb ringe ja/või kaldub kuhugi poole, siis on asi lahti vajunud swashplate'is. Kuskile ma panin sellest pildi jah, aga ma ju ei mäleta kuhu...
Selle teemaga olen juba tutvunud, asub mcx-i teema all. Mul pole veel nii kõva matsu saanud, et midagi paigast ära oleks ja kõik korras, swashplateil on ka 1 mm või väiksem vahe nagu peab olema. Mõned väikesed potsatused villasele vaibale kuskil 30cm kõrguselt on juhtunud. Selliste kukkumistega ei läinud isegi hiinakas katki, vaevalt siis mcx vigagi saab. See on juba picoozi ajast käppa jäänud, et gaas tuleb kiirelt maha lasta, kui alla kukub või matsu ei anna enam vältida. Muidu võib midagi ka lisaks labadele ära lõhkuda. MCX käest ära ei lähe nagu hiinakas läks, aga juba hakkan kiiremaid manöövreid ja väikseid trikke tegema, aga päris hästi ei saa veel hakkama. Siis võib juhtuda. et tahab käest minna. Trimm läheb harva paigast kergelt ära küll, aga se on väga vähe ja 1 kord 10-nest võibolla juhtub seda. Samas lugesin kuskilt, et lamal pidi trimmi peale aku laadimist tegema. Paar nupuvajutust ja kopter püsib jälle kenasti paigal. Üldiselt see ie häiri ka, aga täpismaandumiste puhul segab natuke. Lihtsalt lennates ei saa sellest arugi ja korrigeerin lennu suuna kangidega paika. Algul oli harjumatu see, et pööramised käivad vasaku kangi abil. Hiinakal oli vasak ainult gaas, paremaga pööras ja liikus edasi. MCX liigub täiesti otse ükskõik kuhu suunda, kui kangi liigutada, hiinakal aga pidid tööd tegema, et edasi saada. Siiani olen sigarahul mcx-ga :P
Post Reply