Minikopteri varuosad

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Minikopteri varuosad

Post by Ufonaut22 »

Sai ostetud selline kopter http://www.helipal.com/v-max-x-power-mi ... r-red.html Vähe stabiilsem ja paremini juhitav, kui näiteks picooz, aga ka palju hapram. Omast lollusest kukutasin alla ja üks laba kohe pooleks. Kaasas on üks ülemise ja alumise rootori laba ja seekord vahetasin ära, kui veel sama laba läheb, siis pole enam midagi teha. Olemas on küll varulabade komplekt ja terve varuosade pakk http://www.helipal.com/xpower-z-02r-crash-pack-red.html , aga kust neid Eestist saada. Kui kellelgi on infot oleksin väga tänulik :wink:
User avatar
Wreckie
Posts: 359
Joined: Mon Jan 07, 2008 17:11
Location: Kagu-Eesti, Tallinn

Post by Wreckie »

Kardan et Eestist sa neid varuosasid ei leia, sest antud kopterit meie poed ei esinda.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Aga nii ongi, varuosasid võiks sealt küsida kust kopteri ostsid.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Siis vist suht lootusetu, ostsin grossi poest selle kopteri. Nägi hea välja, metallist raamiga ja puha, maksis ainult 480 eeki. Lendab ka täitsa normaalselt, aga vahest kipub käest ära minema nagu odavad mängu kopterid ikka. Eks järgmiseks tuleb ikka blade mcx rtf ära osta. Selle lennuomadused tunduvad ikka teisest puust olema ja eestist on võimalik ka varuosi hankida.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Minimaailma messil Jazz lendas sellega. Ja Bluesmell samuti. Vägev oli vaadata...
Aga kas tollele "imelikule" siis ei saa osi tellida? E-bay'st nt. Ootad küll kuukese aga tulevad kohale.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

felch wrote:Minimaailma messil Jazz lendas sellega. Ja Bluesmell samuti. Vägev oli vaadata...
Aga kas tollele "imelikule" siis ei saa osi tellida? E-bay'st nt. Ootad küll kuukese aga tulevad kohale.
Pakun et pole eriti mõtet tegeleda sellisele asjale osade otsimisega. Blade mcx-i juhtimine toimib siiski rohkem nagu "päris kopteril".
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Labasid võiks ju osta, aga tervet varuosade hunnikut mitte. See nii odav kopter, et kuskilt välismaalt juppide tellimine läheb sama kalliks või kallimaks, kui kopter ise maksab.
Kui vastupidav too blade mch rtf kukkumisele üldse on ja kas mina, kes on ainult selliseid mänguasju lennutanud, saaks selle lennutamisega kergesti hakkama? Huvi on täitsa olemas ja blade tundub päris ahvatlev olema.
Kui see hiinaks nüüd otsad annab ja uue ostaksin, siis on juba peaegu blade raha nende alla ära maetud. Ostaks pigem kopteri millele saab ka varuosi osta.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Blade on nii kerge et ta peaks küll väga kõrgelt ja õnnetult kukkuma et katki minna. Pigem jah, osta see. Osad ja "support" on kodusel pinnal olemas. Ilmselt suhtutakse klientide muredesse ka paremini , kui kusagil väljamaal (kurb kogemus Rangevideo praaktoodetega - ei vaevuta vastamagi).
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ufonaut22 wrote:Kui vastupidav too blade mch rtf kukkumisele üldse on ja kas mina, kes on ainult selliseid mänguasju lennutanud, saaks selle lennutamisega kergesti hakkama? Huvi on täitsa olemas ja blade tundub päris ahvatlev olema.
Kui see hiinaks nüüd otsad annab ja uue ostaksin, siis on juba peaegu blade raha nende alla ära maetud. Ostaks pigem kopteri millele saab ka varuosi osta.
Hakkama saad kindlasti, see lendab põhimõtteliselt ise. Isegi need on esimesel korraga hakkama saanud kes pole kunagi kopteri pulti käes hoidnud.
mCX on väga vastupidav. Kui märkad enne kukkumist või millegi vastu lendamist gaasi maha võtta, siis ei juhtu temaga mitte midagi. Gaas peal on halva õnne korral võimalik midagi ära lõhkuda, aga ka see tõenäosus on suht väike.
Neid mCX'e olen müünud kõige rohkem, samas nende varuosasid läheb kõige vähem.

Kurb ongi see et inimesed ostavad neid odavaid junne ja ainuke kogemus mis nad saavad on see, et see ei lenda, ei ole juhitav ja puruneb kohe. Ka Minimaailmal käis mitu inimest sellel teemal minuga rääkimas. Mul lausa kahju, et selliste mittetoimivate asjadega inimestel huvi asja vastu ära võetakse... Need kes peale mingi nikatsiga proovimist veel midagi korralikumat ostavad on vähemuses, nii et müts maha Ufonaut22 ees, et tal veel huvi alles.

Mis supporti puutub, siis Blade micro kopterite osad on Fast Hobbies poes kohapeal olemas. Mida pole, saab nädalaga tellida. Nõu ja abiga olen nõus alati aitama.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Kahju, et minimaailma maha magasin, aga mis parata.
Nende minikopterite vastu on huvi alati olnud, aga hetkel piirdub kogemus picoozi ja sellega millele osi otsisin. Viiamne on täiesti stabiilselt lendav, aga ikkagi suht halvasti juhitav kopter. Youtubest blade videosid vaadates tundub, et see tõesti lendab ise ja hind on ka täiesti vastuvõetav. Eks ma lendan sellega kuniks seda veel on ja järgmiseks ostan blade ära.
snoopy
Posts: 112
Joined: Sat May 01, 2010 11:22

Post by snoopy »

Kui koaksiaali asemele natuke rohkem väljakutset otsid, siis võiksid ka Blade mSR-i kaaluda, see on võimeline peale hõljumise ka suht nobedalt ringi liikuma :idea:
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Videodest olen näinud jah, aga mulle kui algajale on arvatavasti mcx parem :P See tundub selline rahulikum mudel olevat.

Kas mcx-iga on keegi proovinud väga vaikse ilmaga õues ka lennata või oleks see suht mõttetu üritus. Pärast viib ootamatu tuuleiil pilli kaasa?
Mida rohkem ma seda mcx-i videodest vaatan, seda suurem taha on see juba omalegi muretseda :P
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

otsija
Posts: 10
Joined: Mon Jul 19, 2010 17:55

Post by otsija »

Aga kas nendele odavatele ise ei kannata näiteks poole liitrisest plastpdelist sama kuju välja lõigates midagi aretada:D. vaatan et see kaldenurk peaaegu klapib, iseküsimus kas läbi ei paindu, samas ehk mitte, kuna originaallabad on ka suht pehmed.
pipercub
Posts: 516
Joined: Wed Dec 13, 2006 13:10
Location: Tartu

Post by pipercub »

se ei kannata näiteks poole liitrisest plastpdelist sama kuju välja lõigates

Kunagi sai hädapäraseid labasid kääridega alumiiniumist rulookardina ribist välja lõigutud.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Hiinakas veel lendab ja polegi tükkiteks kukkunud :lol:
Ainus mure, et aku hakkab vist otsa saama kuna enam üle 2 minuti õhus ei püsi. Tekkis mõte, et telliks fast hobbies-t sellise aku http://www.fasthobbies.eu/lipo-120mah-p-3333.html ja kaabli http://www.fasthobbies.eu/pistik-koos-j ... -2069.html sest ilma kuidagi seda akut vist ära ei ühenda? Selline aku mahuks kopterisse ära ja mahtuvus on ka suurem kui originaalil. Laadimine käiks ikka läbi kopteri mitte nagu mcx-il eraldi laadijaga, peaks toimima või mis arvate?
snoopy
Posts: 112
Joined: Sat May 01, 2010 11:22

Post by snoopy »

Oma mSR-ile tellisin varuakudeks pihutäie selliseid http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=10980
Seni olen väga rahul.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Kaua need akud üldse vastu peavad, et nii palju neid vaja oli?
MSR-ile saab selle aku kohe külge ühendada, aga oma hiinakale pean selle pistikuga kaablijupi ka ostma, et aku ära ühendada. Läbi kopteri laadimine peaks ka selle aku puhul ju toimima?
snoopy
Posts: 112
Joined: Sat May 01, 2010 11:22

Post by snoopy »

Juurde tellisin neid rohkem sellepärast, et kui lendamise isu tuleb, siis ei peaks vahepeal laadimise järel ootama.
Seni kestavad need Turnigy-d hästi, kuid üks originaalakudest on praeguseks koolenud. Niiet igavesed need ei ole ja on hea kui mõni tagavaraks ka on.
Pakun, et läbi su kopteri kaudu laadimine peaks toimima kenasti, kui originaalaku ka ikka lipo oli. Kui kavatsed kopterisse sisse installida, siis võibolla on mõtet aku otsast see plastjunn ära lammutada ja juhtmed otse klemmidele joota. Või parem oleks mitu akut + juhe + mingi kiirkinnituse süsteem aku jaoks.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Ise mõtlesin juhtmega pistiku osta nagu mcx-il on ja siis saab aku kenasti ära ühendada. Kopterisse mahub aku kenasti ära, sellega probleemi pole.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Sai fasthobbiest uus aku tellitud ja kõik toimis kenasti 2 päeva, kopter püsis õhus üle 5 minuti nagu originaal akuga :?
Ühest hetkest lõpetas laadimise lihtsalt ära ja kogu muusika, voolu enam sisse ei võta ja kopter tõuseb maast natuke lahti. 300eeku natuke palju ka maksta 2 õhtuse lennutamise eest. Kas võib olla, et läbi kopteri laadimise süsteem laeb akud üle ja keerab akud sedasi tuksi? Kopteril oli kaasas ka usb kaabel, et arvuti abil aku täis laadida ja seda olen siiani kasutanud. Puldi abil laadimine ka ei toimi, et siis nagu aku täiesti läbi. Originaal aku pidas ka vähe, vaevalt 2 kuud, aga nüüd uus aku kestis ainult 2 päeva.
Need hiinakad on ikka mõttetud relvad ja veel mõttetum on neid remontida. Tuleb ikka mcx kiirelt ära tellida, sest odavale käkile uusi akusid on mõttetu osta, muidu vahva putukas oli :(
Kaua mcx-il muidu aku eluiga on, mõne kuu peab ikka vastu või ongi neil akudel eluiga 2 päeva?
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Olen sinuga 100% nõus. Võta MCx. Ise olen ka selle õnnelik omanik ja rõõmu kui palju.
Akude koha pealt väike vihje siin (ja kestavad kõvasti rohkem kui 2 päeva): http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... oduct=8864

Ufonaut22 wrote: Need hiinakad on ikka mõttetud relvad ja veel mõttetum on neid remontida. Tuleb ikka mcx kiirelt ära tellida, sest odavale käkile uusi akusid on mõttetu osta, muidu vahva putukas oli :(
Kaua mcx-il muidu aku eluiga on, mõne kuu peab ikka vastu või ongi neil akudel eluiga 2 päeva?
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Kaua sul muidu aku vastu on pidanud ja kas oled oma mcx-i pidanud remontima ka mingil põhjusel?
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Akud kestavad siiamaani - s.o. üle poole aasta.
Remontimise koha pealt niipalju, et teisel nädalal läks üks mootor läbi, mille Jazz garantii korras ära vahetas. Korduvalt vastu seina ja põrandat põrgates andis lõpuks järgi ka ühe kruvi vint. Jälle oli abiks Fasthobbies.eu kust sain tellida vajaliku jupi ja peale selle vahetamist lendas asi nagu uus...
Ufonaut22 wrote:Kaua sul muidu aku vastu on pidanud ja kas oled oma mcx-i pidanud remontima ka mingil põhjusel?
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Minu vanim mCX aku (E-flite 110mah) on kasutuses olnud üle 1,5 aasta, siiani toimib nagu uus.
Välismaa foorumites on palju teemasid kus akud ei kesta eriti kaua ja üldjuhul on põhjuseks see et lennatakse nii kaua kui kopter ei jõua enam lennata, st liiga tühjaks.
Mina olen kasutanud timerit ja lennanud 5 minutit ja akud kestavad väga hästi. Seda sama on soovitatud ka välismaa foorumites. Tegu on ikkagi LiPo akudega ja neid ei tohi liiga tühjaks lasta.

Ufonaut22: mis Sinu probleemi puutub, siis julgen arvata et sinu laadija laeb liiga suure vooluga või tarbib kopter palju rohkem kui mCX ja see rikkus aku. Ega aku paisunud ei ole?
Oleks Sa seda akut laadinud originaal laadijaga ja kasutanud Blade kopteril, siis oleksin saanud selle välja vahetada.
Mis mahtuvusega aku Sul sellel kopteril originaalis oli?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Aku paisunud küll ei ole, aga hakkasin mõtlema, et äkki see usb laadur laeb aku üle. Kuskil 10 korda laadis kenasti 45 minutit seda akut ja kõik toimis suurepäraselt. Kopter lõpetab ise laadimise ära, kui aku täis saab. Ühe korra unustasin kopteri arvuti külge ja arvan, et see saigi saatuslikuks. Originaal akuga polnud probleemi, aga väha kestis ju seegi (umbes 1,5 kuud). Laadijal hakkas led hõõguma, et nagu laadimine oleks lõpetatud, aga kas tegelikult ka lõpetati seda ma ju ei tea. Võibolla laadis täiega üle ja rikkus aku ära. Ühest hetkest oli aku nagu pooltühi ja järgmisel laadimisel enam voolu sisse ei võtnud. Originaalis oli ka 130mA lipo aku ja valisin ka uue selle järgi kuna mahtus kopterisse kenasti ära, suuremad poleks enam sisse mahtunud. Lennanud olen tavaliselt nii kaua, kui kopter ise alla tuleb, siis veel aku täiesti tühi pole. Peale paari sekundilist puhkepausi lendaks veel oma pool minutit. Seda ma ausaltöelda ei teadnudki, et ei tohiks päris tühjaks lennata. Ega ma kedagi süüdistagi, lihtsalt väike pettumus, et juba aku läbi. Lihtsalt odav mängu kopter ja kes teab kuidas need akusid laevad jne. Pikemat aega plaanin juba MCX-i osta, aga nüüd tuleb palgapäev ära oodata ja seda tehagi. Pool aastat aku eluiga oleks juba hea ja arvasin, et too kopter lendab jälle mõned kuud aga võta näpust.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Võtsin igaks juhuks kopteril kupli pealt ära ja asualtöelda on aku tõesti paistes nagu seapõis. Taskulambiga läbi klaasi vaadates ei saanud arugi. Järelikult on aku saanud korralikku üle laadimist? Huvitav, kui kasutaks laadimiseks pulti kas siis oleks selline probleem olemata olnud? Võibolla usb pesast saab ikkagi liiga palju vooli peale? Arvan, et ikkagi viimane laadimine rikkus aku ära, panin laadima ja läksin ise õue. Tagasi tulles laadia tuluke hõõgus, et nagu laetud, aga peale seda laadimist enam korralikult ei lennanudki. Enne lendas nagu muiste, krt oleks pidanud ikka puldi abil laadima. Puldi abil laadides kasutatakse patareide voolu nagu mcx-i puhulgi (laetakse patareidelt). Tasuks ühe korra äkki veel üritada või äkki rikkus kopter ise liiga suure voolu tarbimisega aku ära, kas see on võimalik?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kuna Su originaal aku oli ka 130mah, siis oleks võinud kõik tegelikult toimida.
Kui Su kopteri laadija on võimeline LiPo aku üle laadima, siis mina viskaks selle laadija minema, ma lihtsalt ei julgeks seda kasutada. See on ohtlik! 45 minutit on pikk aeg, samas ma muidugi ei tea mitme ampriga Sinu laadija laeb. mCX'i originaal laadija laeb aku täis 20-25 minutiga.
Kas laadija toiteks on patareid või midagi muud ei tohiks asja muuta.
Väide "Lennanud olen tavaliselt nii kaua, kui kopter ise alla tuleb, siis veel aku täiesti tühi pole." on VALE! Üldjuhul on cutoff liiga hilja, ka mCX'idel on see liiga hilja. Kui tahad et aku kestaks on taimer ainuke kindel variant. Samas sellel põhjusel aku üldjuhul nii kiiresti ei anna otsi, selleks läheb ikka paar kuud.
Kui LiPo aku on juba paisunud, siis palun ära ürita seda enam laadida ega kasutada! See võib lõppeda väga kurvalt.

Lõppkokkuvõtteks panustaks mina sellele, et laadija laadis selle aku üle. Jah, teoreetiliselt on võimalus, et aku oli praak, aga kuna laadimiseks kasutati "jumal teab mida", siis mina ei julge küll tootjat süüdistada.

Kui otsustad Blade mCX'i osta, siis lisan omalt poolt ühe lisa aku tasuta. Ma lihtsalt ei taha et see raha mingi hiina nänni süül raisku läks. Kui otsustad mCX'i kasuks, siis palun tuleta mulle seda lubadust meelde.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Ega ma kedagi peale selle odava kopteri süüdistagi, lihtsalt pani imestama, et nii läks kuigi vana akuga asi toimis.
Mcx on plaanis paari nädala jooksul ära tellida küll, eks ma siis tuletan meelde :P
snoopy
Posts: 112
Joined: Sat May 01, 2010 11:22

Post by snoopy »

Sa telli omale posu neid akusid, millele ma ülal viitasin ja lenda rahumeeles. Kui ka kooleb mõni ära, siis ~20 krooni aku pealt ei pane küll muretsema. Minul on praeguseks kustunud üks mSR-i orginaalaku ja üks Turnigy, need kaks mida olen ka vaheldumisi kõige rohkem kasutanud. Lasen rahumeeles kuni kopter ise maha tuleb, selle raha eest raatsin omale seda mugavust lubada küll, et ei hakka taimeriga mässama 8)
Post Reply