juppide tellimisest ja tollist

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Teate, mis...

Ma olen palju kaupa tellinud Netikulleri kaudu. Arvut, kell, lennukid, laserklaviatuur ja võibolla veel midagi, mis praegu meelde ei tule.

Igal juhul lasevad nad mul rahulikult omi asju ajada, kuni nemad kauba saamisega jahmerdavad. Mingit kirvest mulle seni pandud pole ja tellin imevidinaid sealt ka edaspidi.

Äkki tasub nendega nõu pidada mõne järjekordse saadetise tellimisel?

www.netikuller.ee on aadress.

daapn
PS: loodan, et see väga reklaamina ei kõlanud.
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

> Ja mulle öeldi, et ENAM EI saa teha ise deklaratsiooni enne kui Eesti Post on selle ära teinud. Absurd!

See on kusjuures alati niimoodi olnud. Lihtsalt tehti mööndusi seni. Aga tõenäoliselt tüütas neid see erandite tegemine või siis hakkasid liiga paljud sellest 100kr maksmisest loobuma.

Arne
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Tegelikult peaks EMS ja teisi rahvusvahelisi KIIR-posti üldreegleid uurima. Kas see on nende reeglitega kooskõlas, et Eestis munetakse 2 kuni x päeva ja siis ka peab pakile ise järele minema, kuigi makstud on tegelikult ka paki kojutoimetamise eest.
Lauri Laidna - www.pistik.com
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kojutoojate firmadel on vist oma "moositatud uksed". Olen näinud kuidas nad tollis tegutsevad. Keeldusin neile ükskord lisa maksma ja käisin ise huvi pärast lennujaama tolliterminaalis pabereid ajamas.

Eesti Posti arusaam kiirusest on selline:

Tere,

Täname Teid saadetud e-kirja eest.
Vastame Teile esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 7 tööpäeva jooksul.
Kaebustele ja järelotsimistele vastame 10 tööpäeva jooksul.

Lugupidamisega,
Eesti Posti Klienditeeninduskeskus

info@post.ee
www.post.ee
tel: (+372) 661 6616
faks: (+372) 605 3345
Eesti Posti Klienditeeninduskeskus on avatud E - L 9.00 – 18.00
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Olen korra EMS´i kasutanud. Oluliselt kiirem, õnneks helistasid ja tõid kokkulepitud kohta. Ei hakanud mind nädalate kaupa kodust otsima.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Minu tellimise lõplik saatus oli selline:

11-Oct-2007 18:33 Pick Up Service

Date # Location Delivery Status
11-Oct-2007 Hong Kong Item posted.
11-Oct-2007 Hong Kong Processed for departure.
12-Oct-2007 Hong Kong The item left Hong Kong for its destination on 12-Oct-2007
13-Oct-2007 Estonia (Republic of) Arrived.
14-Oct-2007 Estonia (Republic of) Pending customs inspection.
20-Oct-2007 Estonia (Republic of) Unsuccessful delivery because the addressee was not at the address indicated or addressee's office was closed.
22-Oct-2007 Estonia (Republic of) Delivered.

Ju siis tuleb peale tellimist 3 nädalat kodus istuda, et "office was closed" ei juhtuks. Seejuures 20.okt oli laupäev ja kindlasti oli keegi kodus - seega valetavad ka uhkelt.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

[J] wrote: 20-Oct-2007 Estonia (Republic of) Unsuccessful delivery because the addressee was not at the address indicated or addressee's office was closed.
22-Oct-2007 Estonia (Republic of) Delivered.

Ju siis tuleb peale tellimist 3 nädalat kodus istuda, et "office was closed" ei juhtuks. Seejuures 20.okt oli laupäev ja kindlasti oli keegi kodus - seega valetavad ka uhkelt.
Aga millest Sa seda kodusistumist järeldad - Laupäeviti ju tavaliselt ikka kõik offitsad kinni om, vähemalt kultuurmaades.
Aga seda kinni olemise kammi saaksid vast edasi ajada - kesse neil siin lokaalne esindaja on? Ma ei usu, et isand KingKongist isiklikult Sul uksetaga käis, pigem oli see ikka kohalik sorgus sulgedega postikana ;)
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

EestiPosti kutse postkontorisse järgi minna tuli esmaspäeval, 22. okt. Laupäeval midagi ei toimunudki ja aadress oli tegelikult kodune, nagu aastaid. See Office on EestiPosti "luule" väljamaale kaunite vastuste tegemisel. Neil polnud mingeid takistusi, peale töökultuuri, 20. okt asi lõpetada.
Postkontorist mulle kutse toimetamine võttis aega sama palju kui paki Hiinast Eestisse saatmine.
tommy
Posts: 46
Joined: Thu Oct 05, 2006 23:32

Post by tommy »

tyypi 'delivery attempt failed' teateid tekib peale eesti posti ka kulleritel .. olen n2inud seda nii fedexi kui ka upsi trackingus .. ja loomulikult olukorras, kus keegi ei ole isegi yritanud pakki 2ra tuua .. olen n2inud juhtumit, kus yks ylalnimetatud kulleritest k2is v2idetavalt kolm korda pakki 2ra toomas ja eba6nnestus ...

proovisin yhel sellisel juhul asja uurida, paraku on nii, et miski jama puhul saab uurimist algatada ainult saatja pool, ja m6nele v2ljamaa firmale ei ole eriti lihtne selgeks teha, miks nad peavad oma aega selle peale raiskama ...

k
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Normaalne firma (DHL, DPD jt) toob paki isegi teisele aadressile ära. Mul mitu pakki saadetud vanale aadressile, siis kuller helistab, et ei leia mind. Mina ütlen, et asun nüüd uues kohas... ja pole mingit probleemi! Toovad uude kohta ära. Eesti posti kullerite suhtes on seni ainult üks positiivne kogemus olnud. Negatiivseid küllaga. Väga halva suhtumiseg kullerid on Pelgulinnas/Koplis, Lasnamäes Peterburi tee kandis, Tartus mingis kands jne... ühesõnaga kohad, kus on korduvalt olnud probleeme paki kohaletoimetamisega 100% kulleri/kirjakandja süü tõttu! Kuigi PEAVAD helistama, siis ei ole mingit kõnet tehtud ja kirjas, et ei saanud pakki kohale viia. Tõenäoliselt ei proovitudki - kui inimene oli kodus ja samas ka ei helistatud!

Aga eks neil on ka suva, sest pea iga postkontori uksel on kiri" Võtame tööle kirjakandjaid" - vaevalt et kedagi vallandatakse seni :?
Lauri Laidna - www.pistik.com
SASS160
Posts: 96
Joined: Sun Oct 21, 2007 13:39

Post by SASS160 »

Tekkis huvi, et millise firmaga on kõige parem lasta USA-st pakki saata?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ega peale USPS eriti varianti pole (www.usps.gov). UPS ja teised kullerid USA-st on päris kallid.
Lauri Laidna - www.pistik.com
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Isiklik rekord kauba tellimisel.
Maksin 23. septembril, saadeti välja 24 sept, Eestis oli 2 oktoobril, kätte sain 1. novembril.
Põhi kammaijaa oli Pallasti tänavaga, kus nõuti kauba maksumust tõestavat dokumenti.
Nad teavad, et paljalt paki saatekulud ületavad tollimise miinimumsummat. Pidin neile pangaülekande väljavõtte ette näitama.
Pallastist Õismäele jõudis mu tovaar (laadija) rekordilise 4 päevaga. Ühesõnaga, see värk liigub siin ENSVs nagu tigu kurvis…
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

See asi on seal täiesti käest läinud :evil: Varem asi toimis, eriti kui saate e-mail, et minu pakk on nüüd kohal ja palun tehke ära... nüüd on asi palju-palju hullemaks läinud ja kahjuks tundub, et mitte ainult minu puhul.

Kui mul vaba aega tekib, siis kirjutan kaebekirja. Lisan ka oma mobiili kõnede väljavõtte, kuidas kõnedele tööajal ei vastata jne. Ehk saadaks seda kirja siis juba mitme inimese poole :wink:
Lauri Laidna - www.pistik.com
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Ma juba kujutan ette, palju selle kaebekirja protsessimisega aega kulub. Aimatagi ei oska, mitu kaebekirja on vaja kirjutada, enne kui midagi muutuma hakkab.

Kui Joulutaadi kaest keegi soovib mudeldamises vajalikke asju saada, siis parem on vist kohe tellida.


daapn
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

arvata on, et posti/tolli käive on viimaste aastatega mitmekordistunud ja postkontor ei tule asjaga toime enam, nii nad hakkavadki meelevaldselt seal susserdama ja natukenegi millegi taha varju pugema......minu meelest
kogun vanu vene lennukimootoreid
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Olen teinud pidevalt ettepanekuid, et jätaks postiljoniteenuse vahelt ära ja teatatakse pakil olevale telefoni numbrile või mailiaadressile.
Aga ei midagi, ütlevad viisakuse pärast ja jah, või saadavad kuu peale.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Mul õnnestus saada mingil imelikul teel üks telefoni number, kuhu helistades olen saanud tolli ühe päevaga tehtud ja paki ka järgmiseks hommikuks Pärnu :)
Viimase tellimuse tegin Tower'ist reedel (26.10) ja paki säin kätte Pärnus neljapäeval (01.11).
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Jagaksid seda numbrit äkki? :D
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Eesti Post Tollimaaklerid - 6053237 (number saadud Eesti Posti üldnumbrilt)
Kaks numbrit on veel, aga need mul kuskil paberil kirjas!
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Nullpointer
Posts: 110
Joined: Tue Jul 03, 2007 13:26
Location: Tartu

Post by Nullpointer »

Saksa Ebays on jäänud silma päris palju tehnikat, mille asukohaks Hollandi Antillid ("Niederländische Antillen", Venetsueela rannikul).
Sealt tellides ei tule tollimaksu maksta?


EDIT: Vastus on, et tuleb küll (käibemaks kindlasti).
PeepK
Posts: 91
Joined: Fri Sep 29, 2006 11:57
Location: Tallinn

Post by PeepK »

praegu on üle kogu EL-i väljaspoolt tulevale pakile tollivaba kuni 22 eurot. tuttav teadis rääkida et seda tõstetakse lähiajal 150 euro peale. teab keegi asjast täpsemalt või viitsib uurida? kui tõsi siis lähevad asja ikka hulga rõõmsamaks.

PeepK
User avatar
mcmatrix
Posts: 266
Joined: Wed May 09, 2007 17:01
Location: Peetri alevik / Harjumaa
Contact:

Post by mcmatrix »

PeepK wrote:praegu on üle kogu EL-i väljaspoolt tulevale pakile tollivaba kuni 22 eurot. tuttav teadis rääkida et seda tõstetakse lähiajal 150 euro peale. teab keegi asjast täpsemalt või viitsib uurida? kui tõsi siis lähevad asja ikka hulga rõõmsamaks.

PeepK
Seda olen ka mina kuulnud, tuttaval keegi tollis töötab ja teadis rääkida.
See peaks juhtuma detsembris.
User avatar
Nullpointer
Posts: 110
Joined: Tue Jul 03, 2007 13:26
Location: Tartu

Post by Nullpointer »

pipercub
Posts: 516
Joined: Wed Dec 13, 2006 13:10
Location: Tartu

Post by pipercub »

Väga rõõmustav. Viimane kord löi mul Tolliagentuur küüned sisse 50g kaaluvale 99$ maksikirjale. Enne lõppu täiesti segaseks läinud.
erxx
Posts: 7
Joined: Thu Oct 02, 2008 7:22
Location: Tartu, Jõgevamaa

Post by erxx »

Minul juhtus selline asi, et Hobbycity-ist tellitud kaup (307$) toodi uksetaha, mingit tollivormistust ei olnud tehtud, ei küsitud isegi käibemaksu.
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

Küsimus. Kui ma esitan tollile tõestuse tellimuse maksumuse kohta, näiteks PayPali makse kinnitus. kas siis toll saab kontrollida kuidagi minu panga arvel tehtud arveldusi, nagu näiteks summa kuupäev sihtkoht?
User avatar
mcmatrix
Posts: 266
Joined: Wed May 09, 2007 17:01
Location: Peetri alevik / Harjumaa
Contact:

Post by mcmatrix »

tarts wrote:Küsimus. Kui ma esitan tollile tõestuse tellimuse maksumuse kohta, näiteks PayPali makse kinnitus. kas siis toll saab kontrollida kuidagi minu panga arvel tehtud arveldusi, nagu näiteks summa kuupäev sihtkoht?
Paypali makse kinnitusest on mul siiani piisanud aga nad võivad paluda ka krediitkaardi väljavõtet kui muud tõendit pole.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Nonii, kui nüüd dollar ka veel natuke kukus siis oleks ju täitsa hea elu. :)
56481228- Erkki
Post Reply