nihm uue aku minimaalne pinge

Arutelu kõigist mootoritest ja sellega seonduvast... elektrimootorid, sisepõlemismootorid, kiiruseregulaatorid jms
Post Reply
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

nihm uue aku minimaalne pinge

Post by tola555 »

Kas täiesti uus ja kasutamata aku võib tehasest tulla täitsa tühi või on see poe ja ladustamise viga?
pipercub
Posts: 516
Joined: Wed Dec 13, 2006 13:10
Location: Tartu

Post by pipercub »

Firmaakud tulevad korralikult laetult, 1,2V pingega. Tööle on saadud ka 0,5V aku. Üldiselt on õigem alla 0,8V akud müüjale tagastada, rääkigu ta mistahes, endal hiljem vähem probleeme.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

kui suur pinge on,seda pole mõõtnud,aga poest ostetuna nad on üsna tühjad,igal juhul lennuki aparatuuri sisselülimisel käib kerge värin läbi servode ja siis on kõik - vaikus majas.Olen neid kõiki peale ostmist öö läbi laadinud ja peale seda on kõik nagu töötanud.Muidugi käib jutt akudest,mis toidvad aparatuuri ja servosid.Kõige vanem komplekt akusid mudelil on mul 5 aastased,väsimise märke nad ei ole ilmutanud,samas ei ole ma neid ka mingi tedusliku aparatuuriga ka testinud.
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

Huh? NiMH akud tulevad laetult?

Arne
Kristoka
Posts: 328
Joined: Fri Nov 03, 2006 17:53
Location: Tallinn

Post by Kristoka »

Ma ostsin kunagi ühe paki akusid,pinge oli 0v panin 12v taha paariks seci.
Hakkas tööle.
Kristo
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

niipalju kui mina neid tarvitanud olen (nii paar/kolmkümmend tk), on nad kõik ikka tühjad olnud, st mingi pinge sees on, aga värske akuga teha pole midagi enne laadimist.
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Testisin just hiljuti 35 1,5Ah`st nimhi kõik ükshaaval ära, purgid polnud tehases spetsiaalselt valitud ja mingit eeltöötlemist saanud.
Enamuse pinge jäi kättesaamise hetkel 0,92 ja 1,21 V vahele, kusjuures akude perfomance ei paistnud olevat algse pingega kuidagi seotud.

Päris alla 0,1-0,3 V langenud pingega purkide puhul aitab ka madala vooluga pikaks ajaks(10h+) laadima panemine, sellised elluäratatud purgid on muidugi suur küsimärk igasuguses süsteemis, hetk millal see purk ära surra võib on täiesti aimamatu.
pipercub
Posts: 516
Joined: Wed Dec 13, 2006 13:10
Location: Tartu

Post by pipercub »

Firmaakud tulevad korralikult laetult
- väljendusin ebatäpselt, mõeldud oli, et nad tulevad nimipingega, mõneprotsendise laenguga,

Uutel Sanyo NiMH akudel on algpinge 1,20-1,25V, NiCd akudel on asi kõikuv, 0,8-1,2V. Kadmiumakudel on väga kiire isetühjenemine, nii, et mõni neist võib karbis päris nullis olla. Reegel on siiski, et alla 0,8V algpingega akut vastutusrikkasse kohta ei panda. Üldiselt taluvad NiCd-d jõhkramat suhtumist, kui NiMH-d.

Tööl tuleb mul aegajalt töö- ja mõõteriistadele akupakette komplekteerida. Akusid ostetakse tehasepakendis, karpide kaupa. See et akud on karbis erinevad, on ostja risk. Kes tahab paketti sobivaid akusid, see peab ostma liiaga ja ise valima. Müüakse ka spetsiaalseid eelvalitud akusid aviomudelistidele, aga need on oma poolteist korda kallimad. Kunagi ostsin 7 tk. 1200mAh NiCd, hind oli ligi 600kr. Senise kogemuse järgi on ainult 2 usaldusväärset brandi - Sanyo ja Panasonic, viimane veidi odavam. Nendel on ka laiatarbeakud professionaalseks kasutamiseks sobivad. Kord sai prooviks võetud 30 odavat NiCD elementi, selliseid, mida 400kr drellidesse pannakse. 3 päevase testimide järel läksid kõik jäätmekasti.

Oma tarbeks võib odavaid akusid muidugi kasutada, aga ei või kunagi teada, millal mõni element üles ütleb.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Seismisega NiCa ja NiMh akud mõlemad isetühjenevad. Väga pikalt ladudes seisnud akud võivad seetõttu liiga tühjad olla küll ja neid ehk osta ei tasuks.
LiPo-d on seisnud mul ületalve nii, et kadu on ainult mõned protsendid.
arne
Posts: 467
Joined: Thu Aug 11, 2005 23:07
Location: Tallinn
Contact:

Post by arne »

Kas te tahate väita, et isetühjenemisega kaasneb mingi pöördumatu keemiline protsess? Ja et sellega seoses on NiMH elementidel mingi maksimaalne lubatud säilimistähtaeg? Või tahate te väita, et lõplik isetühjenemine on vigase elemendi tunnus?

Arne
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Plii, NiMh ja LiPo akude nimipingest madalamal pingel säilitamine toob pöördumatud muutused. Neist kolmest "õrnem" on LiPo.
Ise olen siit Tallinnast ostnud nelja fima NiMh akusid ja minu kurvastuseks on need olnud kas saast või täielik saast. Et asjast õieti aru saada, peab olema kompuuterlaadija.
Tasub kohe poes kontrollida pinget (tester kaasa!), nii jääb ära hilisem närvesööv jama.
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

minul on probleeme olnud ainult GP roheliste/kollaste AA laiatarbe akudega

üks pakk läks põlema lennuki sees (autos) ja üksikuid pulkasid on ära koolenud, tundub et need ei kannata üle 2 A laadimist
D-purakaid pole suutnud läbi lasta

Ansmann eri seeriate akude kohta pole ühtegi paha sõna öelda.
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
kurikoer
Posts: 39
Joined: Wed Sep 07, 2005 20:47
Location: Tartu

Post by kurikoer »

Roheliste GP-dega oli minulgi halb kogemus. Kaks purki olid ostes nullis. Ärkasid küll ellu, aga peale lühiajalist kasutust, laadis ainult 1/4 mahust sisse. Laadija õnneks selline, millega saab natuke aku seisukorrast aimu. Samas olen korras GP akudega varem mitu hooaega lennanud ja probleeme polnud. Hetkel kasutan pardaakuna Sanyo Cadnica-d (1500mAh), millest peaks ~10A kätte saama. Tavaliselt on poes müüdavate(laiatarbe) akude probleem selles, et on mõeldud muusika kuulamiseks ja muuks sääraseks, mitte näiteks kuut koormusega töötavat servot toitma.
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Post by tola555 »

kasutatud aku säilitamine on üks asi aga kas poest testriga mõõtes 0...0,5V 6paki peaks tagastama ja raha tagasi nõudma? Või ütleb müüja selle peale: "kui pole kunagi laetud, siis võibki tühjana säilitada."
:?:
Post Reply