Kust osta?

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
Mudel2
Posts: 4
Joined: Fri Nov 09, 2007 15:43
Location: Elva

Kust osta?

Post by Mudel2 »

Ma tahaks endale helikopterit aga kust osta kas internetist või mujalt öelge kust
User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

Post by Ropskar »

Üks võimalus on muidugi kohe shop.pistik.ee'st osta. Kuid on olemas ka välismaa netipoode, kust võimalik tellida. Ka Kullo mudelipoest saab mudeleid jms. varuosi soetada. Sama ka Hobipood. Välismaa poodidest ei tea ma midagi.
Mudel2
Posts: 4
Joined: Fri Nov 09, 2007 15:43
Location: Elva

Post by Mudel2 »

Olgu ma vaatan
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Post by tola555 »

no osta saab paljudest kohtadest.
Millist kopterit tahad üldse? Kas mänguasja või päris mudelit? Päris mudeli ostuks pead ikka vast välismaa veebipoodi külastama. Tore kui meil kah pakutakse.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mänguasi - alates ~800krooni

Korraliku kopteri puhul tuleb alustada simulaatorist. On tasuta simu FMS ning sellele pult USB-porti vist nii 500krooni kanti saadaval. Võib ka oma päris saatjat kasutada, mis tuleb nagunii osta. Korralikud (kommerts) simud maksavad ~3000kr - RealFlight ja teised

Kopteri ostu puhul on esmatähtis eelarve. Umbes 10 tuhandega saab juba kõik vajaliku, kui olla kokkuhoidlik. 13 tuhandega saab juba korralikud jupid valida (parem laadija, paremad servod ja güro). Sealt edasi minnes läheb kopter suuremaks ja hind kallimaks...

On ka erinevaid "hiina" täiskomplekte näiteks Walkiera omad, mis maksavad nii 4-5 tuhat ja kõik vajalik lendamiseks on kaasas. Küll on aga kõik lihtsustatud - lihtne saatjapult, pole eraldi gürot, vaid kogu elektroonika ühe plaadi peal jne. Hiljem pole eraldi nende juppidega midagi peale hakata, kogu kvalieet võib olla ka halb ja reeglina tuleb tõsisemaks lendamise harjutamiseks näiteks servod kohe paremate vastu vahetada.

Esimene ost võiks olla simulaator ja siis simuga harjutamise vahele netist erinevaid koptereid uurida. Ise uurisin asja päris tõsiselt umbes kuu aega, enne kui oma esimese ära tellisin.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Post Reply