kiirpaat

Arutelu kõikvõimalikest veesõidukites - paadid, kiirkaatrid, allveelaevad, jahid, purjekad, jet-skid jms
Post Reply
Deagle
Posts: 2
Joined: Wed May 14, 2008 17:42

kiirpaat

Post by Deagle »

Olen mõelnud teha ise paati nii umbes 80cm pikkust ning tahaks sellele ka võimalikult võimsat elektrimootorit kuid olen ise selle koha pealt võhik .Kas elektrimootoritel on mingi vahe ka et milline millisele sõidukile sobib.
SASS160
Posts: 96
Joined: Sun Oct 21, 2007 13:39

Post by SASS160 »

Miks mitte valida bensiinimootor?
Üpriski suure mahutuvusega akud pead sinna peale sättima, kui tahad kiirpaati.
Deagle
Posts: 2
Joined: Wed May 14, 2008 17:42

Post by Deagle »

ei oska ega taha eriti nende bensiinimootoritega jamada suht kallid kah teised
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

Ega sul korralik elektroonika komplekt odavamgi tule.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kõige odavam tuleks ehk mingi RTR paadikomplekt osta. Ma kujutan ette, et mingi 2-3 tuhandest alates võiks juba üht-teist saada. Ise ehitades läheb ka eelarve lõpuks sinna kanti ja ülegi.
Lauri Laidna - www.pistik.com
SASS160
Posts: 96
Joined: Sun Oct 21, 2007 13:39

Post by SASS160 »

2-3t eest kohe kindlasti ei saa.
Korralik vastuvõtja-saatja ja servode komplekt on juba niipalju.
http://www.hpi.ee/pood/product_info.php ... cts_id=617
Kui ise tahad ehitada, siis arvesta sarnase summaga.
Korralik bensu mootor maksab 3-4t.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Elektripaat lihtsa 2-kanalise AM aparatuuriga... Suur korralik bensumootoriga paat nõuab juba palju enamat, võimast tüüriservot, korralikku töökindlat aparatuuri ja on ise ka kallis tõesti.

Muidugi onendiselt variant ka kõik ise ehitada, soovitaks siis juurde :
- lihtsat 2-kanalist aparatuuri, selle saad Kullo poest või siit foorumist ostu-müügi kaudu, kellelgi on kindlasti üle. Tasub ka foorum.hpi.ee uurida. Lisaks saatjale-vastuvõtjale ka ühte servot tüüri jaoks vaja.
- mootor (koos ülekande), võll, tüürimehhanism, sõukruvi komplekt... saab komplektsena osta kuskil alates 500kr vist
- lisaks vaja siis veel aku - kui selle foorumi ost-müüki vaatad, siis võid kasutatult ääretult odavalt saada korraliku.
- kiiruseregulaatorit mootorile, tasub vast ka kasutatult otsida, muidu nii 500kr kanti või ehk ka veidi alla.
- laadija alates paarsada krooni, laeb kõiki akusid (saatja, vastuvõtja aku, mootori aku)

Ise ehitades on mõistlik näiteks mingi ECO-tüüpi paat näiteks. Ma vean kihla, et jooniseid leiad, kui viitsid otsida! Igasugu ehitustehnoloogiate kohta on ka palju infot, isegi siin foorumis.

Ega ma ise ühtegi paati nullist ehitanud pole, aga loodan, et soovitustega väga mööda ka ei pannud praegu :roll:
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kui lähed elektrika teed, siis odavat tehnikat saad HobbyCity-st
SASS160
Posts: 96
Joined: Sun Oct 21, 2007 13:39

Post by SASS160 »

Enne peaks selgeks tegema, mida sa täpselt tahad. Ja just millise kerega.
Ja oleneb ka kiirusest, mida loodad saavutada.
Post Reply