Picoozil aku kärvand?

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
Basilio
Posts: 19
Joined: Tue Dec 09, 2008 15:49
Location: Pärnu

Picoozil aku kärvand?

Post by Basilio »

Ostsin suht hiljuti SilverLite Picoozi. Mingi kuu-poolteist sai teda käulatatud ja siis äkki ühe korraga ei jõua lennata. Laadimisaeg puldi küljes jääb suht lühikeseks. Korraks läheb käima, heal juhul tõuseb korraks ja laskub jõuetult tagasi. Kui edasi piinata, lülitub üldse välja. Puldil proovitud erinevaid akusid, patareisid ja panin koguni välise toiteploki taha, et äkki ei jaksa kopterit laadida. Rahulikus olekus testriga mõõtes aku pinge 3,6-3,7V. Koormuse all ei ole veel mõõtnud, peab enne veits lahkama. Kui on aku läbi, kas on mõistliku hinnaga uut saada või on targem vidin üldse ära visata?
Silverlite biplaan ja Picooz koperdis
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

Basilio
Posts: 19
Joined: Tue Dec 09, 2008 15:49
Location: Pärnu

Post by Basilio »

Tänud lingi eest! Kalliks see saatmine kokku võiks minna? Endal kogemusi ainult Netisulleriga, kes on valmis sul üdi ka kontidest välja imema.
Silverlite biplaan ja Picooz koperdis
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

Ma nii väikest asja pole tellinud :P
aga mingi registered airmail oli kunagi ~20$
ei mäleta kas post ka miskit tahtis.
Igatahes tasub sisi juba 2 või rohkem akut tellida või mingeid muid pudinaid, näiteks kellegiga kopereeruda. Peaasi, et alla tolli huvitava numbri jääks kogu pakk.
Basilio
Posts: 19
Joined: Tue Dec 09, 2008 15:49
Location: Pärnu

Post by Basilio »

Jah, kui ainult 1 aku tellida, siis teeb sama välja, mis uus koperdis osta. Need nüüd igal pool sigaodava hinnaga saada.
Silverlite biplaan ja Picooz koperdis
User avatar
silver
Posts: 185
Joined: Fri Nov 16, 2007 13:37
Location: Värska

Post by silver »

mul sellele vidinale kodus akku olemas, kasutatud küll aga täiesti korras.
Kui soovi siis helista +358 407116235 , või kui ei taha soome numbrile helistada , siis saada mulle sõnum oma numbriga.
53 401 449
Kopter: T-Rex 450 Sport , Mini Titan E325
Raadio: Spektrum DX6i 2,4GHz
prederik
Posts: 159
Joined: Thu Aug 31, 2006 13:14
Location: Tartu
Contact:

Post by prederik »

Võid proovida sealt: http://www.indoorflyer.co.uk/ Hind ja postikulu on väga normaalne ja nael odav. Ise pole küll sealt veel tellinud.
Või Hobbycity-st 50 mAh-se - http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=7565
Post on 3 - 4 $, aga neil kohe pühad tulemas :)
User avatar
5245jah
Posts: 47
Joined: Sat Apr 18, 2009 16:09
Location: Saaremaa :P

sama asi

Post by 5245jah »

mul oli ka sama asi, nati lendab ja siis langeb jõuetult jälle maha. Lisaks sellele kiilus ka sabapropeller, viisin hetkel garantiiremonti, eks näis, mis saab
From Lemps
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

kas keegi oskab aidata kui Picooz aimult keerutab ja kogu lugu!
Sabamootori puhastasin prahist, puhastasin alkoholiga jne. ikka ainult keerutab kellaosuti suunas.
HK Piaget
Multiplex Mentor
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

vabandust vastupäeva ikka keerutab!
HK Piaget
Multiplex Mentor
ttr
Posts: 85
Joined: Wed Jul 05, 2006 16:59
Location: Tallinn

Post by ttr »

Ausalt aitab asja k2itlemine recycle bin-ga. Katsetatud ja t2itsa toimib. Kogemus omastk2est :) (Elektroonika v6id igakselujuhtumiks maha katkuda. Sain sealt pisividinaid teise projekti tarvis:)
Nonii, milles on probleemi. Võtke püksid jalast ära, ei-ei mitte teie. Sealt kus teie vaatate on hardcore, mina näen asja softi poole pealt.
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

:D tänud nõuande eest!
HK Piaget
Multiplex Mentor
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kindlasti oled lahenduse juba leidnud aga kui ei siis...
Tollel tükil on nõrk koht sabaprop. Peale asjadega põrkumist peab ta labasid veidi väänama (labanurka) et jälle normaalselt "puhuks". Nii olen seda elukat korduvalt praavitanud. Lendab jälle!
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

no painutasin seda igat pidi ja ei midagi!
HK Piaget
Multiplex Mentor
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Prop ise pöörleb ikka? Siis vaata, et tema ja mootori korpuse vahele jääks pisike vahe, nt. 1mm. Et hõõrdumine ei takistaks. Löögist prop nihkub mõnikord ja kuigi tundub pöörlevat, sellest ei pruugi piisata.
Labasid tuleks ettevaatlikult (!!!) pöörata propi teljega risti oleva telje sihis õige veidi. Ja lõpuks lennates saab pöörlemist korrigeerida puldil parema käe all olevate nuppudega.
Igatahes enda oma sain niiviisi lendama küll.
Kui huvi, astu pealelõunasel ajal TTÜst läbi ja uurime kopterit lähemalt.
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

ma puhastasin mootori alkoholiga ,painutasin propi nagu välismaa foorumites räägiti jne. aga lõpuks nagu jõudsin järeldusele ,et see tagamootor on nõrgaks jäänud kuidagi? et ta töötab ilusti kiiresti aga ?
saaks korra teise propiga proovida? peaks jah läbi tulema aga jube kiire on! proovin tulla ! annan teada! tänud
HK Piaget
Multiplex Mentor
Basilio
Posts: 19
Joined: Tue Dec 09, 2008 15:49
Location: Pärnu

Post by Basilio »

Äkki on sul propp võllil libisema hakanud? Mul pearootoriga juhtus nii, peale mõningaid crashe muidugi. :D Algul ei saanud kah aru, mis tal viga on. Käis ringi küll, aga kopter keerles koha peal ja ei suutnud õhku tõusta. Panin liimitilgaga propi jälle võlli otsa kinni ja lendas mõni aeg, kuni aku ära suri.
Silverlite biplaan ja Picooz koperdis
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

proovin järgi! tänud
HK Piaget
Multiplex Mentor
Post Reply