Odavad kolme kanaliga kopterid

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
tarvo
Posts: 156
Joined: Tue Jun 12, 2007 23:11

Odavad kolme kanaliga kopterid

Post by tarvo »

Jyskis oli müüa 300 krooni eest kolme kanaliga infrapunagaa juhitav kopter.
Tal on siis kaks koaksiaalselt töötavat pearootorit ja samas tasandis sabarootor, mille abil peaks saama edasi-tagasi liikumist. Puldil saab trimmida pöörlemist ja edasi-tagasi triivimist.

Üldiselt õnnestub saada ta pöörlemisest enamvähem vabaks, kuid kui anda kas edasi või tagasi käsk, hakkab ta ühtlasi ka pöörlema. Kas tõesti see pisike sabarootor, mis edasi või tagasi liikumiseks sisse lülitatakse, viib pearootorid tasakaalust välja. Põhimõtteliselt õnnestus kohati edasi liikuda nii, et samal ajal ka vastu pöörates, kuid ikkagi kipub mingil hetkel ta kergelt pöörlema hakkama ja nii on küllalt keeruline teda kontrolli alla saada.

Kas üldiselt selliseid odavad kopterid ongi nii rasked juhtida või võib olla ka konkreetse eksemplari probleem. Võib-olla kellelgi juhuslikult on selline kopter omalgi ja oskab kommenteerida.
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

Nendega ongi keeruline...
Aga oleneb mudelist. Osasi annab ka korralikult tööle saada teisi ei saa kunagi normaalselt lendama...
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Picoozi olen ma lennutanud, julgen väita julgelt, et kontrolli all lendu on teha isegi trex450'ga lihtsam.
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Olen täheldanud, et nii mõnigi minu tuttav, kes ise mudelismiga üldse ei tegele saab nende pisikeste kopteritega paremini hakkama, kui mina.

Mul on Jamara XXS, ostsin kunagi Saksamaal ja lendasin hotellitoas.
http://www.jamara-modelltechnik.de/XXS

Ja kogemused on samasugused...

Kui pöörlemise seisma saan ja kõrgust kogun, hakkab kohe jälle pöörlema.
Kui kopter on paigal ja tahan ette liikuda, hakkab kohe jälle pöörlema.

Samas näen, kuidas töökaaslane suudab ilma mingi kogemusta kopterit hoopis paremini juhtida.

Peaks vist selle kopteri müüki panema, minu jaoks ta loodud pole.

Ilmselt on probleem selles, et need kopterid on nii pisikesed ja iga liigutus rikub tasakaalu. Sabarootori sisse lülitamine toob kaasa nõksaka pearootori töös ja sealt need pöörlemised tulevadki. Aga kellel rohkem silma/tunnetust/kogemusi/annet, need saavad paremini hakkama.


daapn
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Lisaks tuli meelde, et mainida...


Picooz on 2 kanaliga. 3 kanaliga minikopterid on hoopis teine muinasjutt.

Kaupluseletil vahe tegemiseks on lihtne vaadata sabas oleva propelleri asendit.

Serviti - 2 kanalit = Picooz (ja koopiad)
Lapiti - 3 kanalit (Silverlitil vist polegi sellist)

Silverliti vidinad on Juku mänguasjapoodides müügil (pole hinda meelde jätnud) ja Jamara omasid on noores tehnikus umbes 700-800 krooni eest.


daapn
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Lihtsalt olgu mainitud, et kui keegi tahab max. pisikest LENDAVAT (koaksiaal)kopterit, siis ainuke tõsiselt abix asi, millega mina olen kokku puutunud on eFlite Blade mcx.

Asi tuleb 2 variandis - üks ilma saatjata, aga klemmumisvalmis Spectrumi/JR 2,4G raadioga (99 USD), teisel tuleb pisike saatja-pult ka kaasa (+30 USD), seejuures 2,4GHz ja Spectrum DSM2 tehnoloogia!!!

Kaasas on tal ka aku ja laadija. Super!

Noh, jah, nõus, tuleb mõnevõrra kallim kui Sinu poolt alguses pakutu, aga see-eest saad sellest ka lennutamismõnu.

PS. Osta 1 aku veel lisaks kaasa - 2 akuga on ideaalne komplekt!

Lendab ülistabiilselt ja güro on väga hea pidamisega.

Terv,
I.
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Aga kui kopteritega lendama tahad hakata, arvan et tuleks hoopis võtta esky lama või selle taoline olend. Saad ka väga edukalt suhteliselt pisikeses toas lennata. + ka õues tuuleta ilmaga.
Võin omast kogemustest öelda, et kordades (lihtsamini) lennutatavam kui need pisikesed kolme ja kahe kanalised kopterid.
56481228- Erkki
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Esky Lama on ka variant, aga kui Sa vaatad, mis elukas on minu mainitu, saad isegi aru, et see on veel parem ;)

Nimelt, blade mcx on 28 grammi (!!!!) lennukaalus ja kõvasti stabiilsem kui lama, kuid samas isegi paremini juhitav kui lama - isegi võrreldes peale esky labaotste näsimist. Lisaks julgen väita, et ta on oluliselt vastupidavam, kui omad reaktsiooni maaga põkkudes throttle maha võtta. Praktiliselt läheb vaja seda vaid õhuvoolus kitseste kohtade läbimisel, näiteks mina tegin esimesel lennukorral tema omadusi alles avastades paar ootamatut õhukeeritsest tingitud kokkupõrget Jõulukuusega ;) Samas, olles asjast teadlik polnud mingi probleem ühest toast teise läbi ukseava hõljutada, tekkivate õhukeeriste kiuste.

Ehk siis, ainuke etteheide võiks olla, et ta on veidi lihtsamini omandatav kui esky Lama. Samas, lõbu tunduvalt rohkem ja mahub tunduvalt pisemasse tuppa ära. Lisaomadusena on veel võimalus soetada lisavarustusena helendavad keredetailid ja labad. Ninas on tal punane valgusdiood juba vaikimisi.

Mõningaid linke:

http://www.rc-airplane-world.com/blade-mcx.html

http://www.e-fliterc.com/Products/Defau ... D=EFLH2200

Image
tarvo
Posts: 156
Joined: Tue Jun 12, 2007 23:11

Post by tarvo »

See Blade mcx on mul täitsa kaalumisel, kuna erinevates foorumites palju häid sõnu tema kohta kirjutatud ja kodused ruumid pole suured. Kahjuks omal on korralik 35Mhz saatja, et peaks võtma puldiga variandi.

Lama v3 ka meeldib, aga sellega vist Mustamäe korteris väga hoogsalt ei lenda (vähemalt algaja).
tarvo
Posts: 156
Joined: Tue Jun 12, 2007 23:11

Post by tarvo »

Ma olen nüüd Blade mcx-iga 15 lendu teinud ja leian, et tegu on väga hea toakopteriga. Ei ole küll Lama suuruste koaksiaalidega lennanud, kuid mcx'i on lihtne juhtida, ka tavalises Mustamäe toas.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ma pean Inst'u arvamusega nõustuma. Blade mCX on väga vinge väike putukas :D
Eriti seff on minu meelest see, et saab oma Spektrum DX7se'ga lennata.

Ma lähen harjutan nüüd tagurpidi lendamist ;)
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

On kellelgi kogemusi noores tehnikus müüdava sellise kopteriga http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2 ... 7&id3=1099
Kuda selle juhitavus ja kukkumistele vastupidavus on? Picooz andis otsad, kuid tahaks ikka mingit väikest vidinat millega toas lennata. Video järgi tundub täitsa asjalik. Soovitusi paluks :wink:
User avatar
5245jah
Posts: 47
Joined: Sat Apr 18, 2009 16:09
Location: Saaremaa :P

Post by 5245jah »

Osta parem mõni kasutatud Lama: nati kallim, aga saad kohe normaalsete koperduste juurde asuda.
Hind võib paarsada eeku kallimaks ju minna, aga ei usu, et see mingi meeletu takistus oleks.
PS: kuidas täpsemalt su Picooz ära kärvas? aku otsas w?
From Lemps
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Just, aku otsas. Saan toale 2 ringi peale teha ja juba maandubki, peale minutilist puhkepausi teeb jälle ringi :D Laadimine on ka väga lühikeseks jäänud. Varem sai ikka üle 5 mintsa tugevalt lennata. Ostsin hobikeskusest uue aku, aga ei lenda sellega ka nii nagu enne. Mõtlesin, et tahaks veel sellist minikopterit, aga mitte picoozi. Lama on ju palju kallim, kui see 3 kanaliga airwolf?
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

1100.- ga saad lama v3.
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1166
Pood usaldusväärne, olen tellinud.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Aga mulle, kui väga algajale, kes on ainult picoozi ja ome ehitatud kummimootoriga lennukeid lennutanud üldse selline asi sobib? On seda väga lihtne juhtida? Picooz lendab sinna kuhu ise tahab ja kui veab, siis saab teda ka natuke keerata, et lendu enne hunnikusse sõitu pikendada :lol: Üldiselt ongi kartus selle ees, et esimesel lennul lõhun ära :(
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Olen lennutanud mingit picoozi taolist junni ja võin väita julgelt, et Trex450, mis üldiselt selline kipakas ja äkiline kopter, on kergemini juhitav ja kontrolli all hoitav. Ja lamat on trexist kordi kergem lennutada. :wink:
Lama ongi puhtavereline algajakopter, juppe ja nõu saad ka kullost.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Seda lamat muidu vaatasin ka hobikeskuses. Müüa soovitas samuti algajale seda.
Last edited by Ufonaut22 on Sun Jun 28, 2009 20:18, edited 1 time in total.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Blade mCX on väiksem kui Lama, nii et minu meelest parem variant toas lendamiseks. Ja ta on väga stabiilne (õigem oleks öelda, et ripub ise õhus). Olen andnud enda oma proovida inimestele kes pole kunagi RC kopterit näinud ja kõik on kohe esimesel korral üsna edukat hakkama saanud. Ära pole suutnud seda keegi veel lõhkuda (kopter on teinud umbes 60 lendu), nii et igati väärt aparaat minu meelest.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Post Reply