kere valmistamine

Arutelu kõikvõimalikest veesõidukites - paadid, kiirkaatrid, allveelaevad, jahid, purjekad, jet-skid jms
Post Reply
mait
Posts: 3
Joined: Sat Apr 18, 2009 11:11

kere valmistamine

Post by mait »

Milist materjali oleks kasulikum kasutada kas vaiku või epot vaik on odav rabe ja ei kannata eriti painduda kohe mõrad sees epo seevastu plastiline ja kerge pole ka nii mürgine kuid maksab kole palju. Ise ehitan luksus yahi mudelit meetri pikkust kerele on kulunud juba ligi 800 ja 220 kulub ilmselt veel.
Äkki oskab keegi odavamat materjali soovitada
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

kere

Post by särts »

Igal juhul vaik etem.Epo ei sulata klaaskiudu,jääb küll armeeritud materjal aga tugevus pole see.Korralik vaik pole odav midagi(osta saab nt venemaalt) ja müüa on ka spetsiaalsed plastifikaatorid mis teevad vaigu elastsemaks.Epo ka muuseas vaik ainult vilets.Odavamalt saad kui teed nt vineerist või balsast karkassiga korpuse ja katad 1-2 kihi riide/vaiguga siis pole tarvis riiet ja liimi nii palju kulutada.Ise olen nii teinud mitu kiirpaati,kannatavad isegi kaldalkäimised ära.Minul läks 70 sm kere maksma mingi 200.-
mait
Posts: 3
Joined: Sat Apr 18, 2009 11:11

Post by mait »

Ma ise olen valmistanud ainult koopia mudeleid ja neil on väga palju kaari ja süvendeit et viineeri ja palsa kasutamine vormi tegemisel lädeb suht keeruliseks nii siis olen valmistanud kere pappist ja hiljem 90% ulatuses pappi välja kakund jättes kere alumisele osale papi sisse et tekkiks kahe kihi vahele õhk padi ja kere on ka suht tugev. Kuid äki oskab keegi soovitada kust saab kvaliteetset vaiku osta sest lõpp kokku võttes loeb ainult kvaliteet.
Post Reply