Üks ostu idee..

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Üks ostu idee..

Post by jyri1234 »

Tere!
Mul oleks soov, osta endale väike kopter talvel toas lendamiseks.
Olin juba otsustanud mis ma tahaks:

E-flite Blade mCX S300
http://www.fasthobbies.eu/blade-s300-p-2034.html
ja saatja..
Spektrum DX5e
http://www.fasthobbies.eu/spektrum-dx5e ... -2106.html

Aga täna vaatan siis, et veel mingi Blade mCX on müügis http://www.fasthobbies.eu/blade-mcx-bnf-p-1924.html

Nüüd ongi küsimus. Mis teie arvate selle teise Blade mCX kohta?? Ise olen ainult S300 lennutanud ja tean et on hea seda lennutada..
Kumba osta kokkuvõttes?

Ja veel, kas ma olen õigesti aru saanud, et DX5e'ga saab ka teisi lennukeid/koptereid juhtuda peale nende Blade'de?
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Tere!
Täiesti hea valik alguse kohta.Puldiga on jah nii et saad kohe kümme isendit sisse seada.Esiteks mugav ,ei pea mitut pulti kaasa vedama ja akusid vahetama.Võtad aga puldi ja kümme kopterit,lennukit ja lähedki lendama.See teeb ka lennuaparaatide hinnas võidu.Meil on DX6 ed.Ja on ka mõlemat sorti koptereid.Põhimõtteliselt on kopterite vahe vaid välimusel.No mCX on tõesti niisugune aparaat et rahulikult alustades ei pea isegi simuga harjutama.Aga kui soovid ka simuga(Phoenix) lennata ja harjutada siis sama pult, juhe taha ja ongi kõik.(ok arvutit ka)
Väike vihje ,et meil soov ka office Cup-iga(Lama Cup-i väike vend) alustada ja siis just selline suurus sobib.Ja mida rohkem nende omanikke on seda huvitavam on võistlus.
No ja ausalt ei ole mina seda veel lennutades katki saanud,ennem kulub vist ära. :)Ning pimedatel ,külmadel ,tuulistel ,vihmastel sügis- talveõhtutel võtad ka väikses toanurgas kastist välja ja naudid lendamist :) :)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Neil kahel mCX'il pole muud vahet kui välimus. Lendavad nad mõlemad täpselt ühte moodi.

Mis pulti puutub, siis DX5e'l ei ole mudelite mälusid. Aga loomulikult saab teda ka kõigi teiste E-flite ja Parkzone BNF toodetega kasutada (mis ei vaja rohkem kui 5 kanalit). Ja ka kõigi Spektrum'i lennu vastuvõtjatega.

Kui Sul on plaanis kunagi ka mingit suuremat kopterit lennutada, siis tasuks ehk DX6i poole vaadata.

Kui on tõsisem huvi, siis helista 712 00 11 või kirjuta ja räägime. Kumbagi pulti hetkel laos ei ole, aga tellida on võimalik, tarneaeg oleks umbes nädal. Kuna on jõulud, siis mõtleks ehk mingi jõulusoodustuse ka välja...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

Tänud vastusete eest! Muide, prosper, ma olin just hiljuti Hiiumaal see, kes Sinuga paar tundi rääkis ja mCX'i proovisin!

To JazZ: Mul pole mudelite mälusid vaja ma arvan, sest tegelikult peaks ju saama ka ilma mäludeta teisi lennukeid/koptereid kasutada.

DX6i ei taha osta sest siis mu eelarve ületab ennast..

Hetkel siis mõtlen, et osta tavaline Blade mCX ja Spektrum DX5e.
(aitäh selle jõulusoodustuse asja eest ka kui see tuleb!)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

jyri1234 wrote:To JazZ: Mul pole mudelite mälusid vaja ma arvan, sest tegelikult peaks ju saama ka ilma mäludeta teisi lennukeid/koptereid kasutada.
Saab küll, lihtsalt iga kord kui lennuvahendit vahetad pead uuesti bind'ima.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

Mida see bindimine endast täpselt kujutab?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

jyri1234 wrote:Mida see bindimine endast täpselt kujutab?
Nu maakeeles peaks tähendama "paaritamist" :oops:
Ehk siis tutvustad saatja ja vastuvõtja omavahel, et nemad ja ainult nemad omavahel koos tegutseksid.

Mis aga ilma mäluta saatjasse, ning mitmesse mudelisse puutub, siis kipub see olema natukene keerulisem, kui lihtsalt bindmine. Mälus hoitakse ka servode käike, keskpunkte, gaasikõveraid.... igatahes üüüüüsnaaagi palju asju.
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

cuprum wrote:
jyri1234 wrote:Mida see bindimine endast täpselt kujutab?
Nu maakeeles peaks tähendama "paaritamist" :oops:
Ehk siis tutvustad saatja ja vastuvõtja omavahel, et nemad ja ainult nemad omavahel koos tegutseksid.

Mis aga ilma mäluta saatjasse, ning mitmesse mudelisse puutub, siis kipub see olema natukene keerulisem, kui lihtsalt bindmine. Mälus hoitakse ka servode käike, keskpunkte, gaasikõveraid.... igatahes üüüüüsnaaagi palju asju.
Nojah, aga ma ei usu, et ma niipea veel mudeleid ostaks ja neid siis järjest vahetada oleks vaja..
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Aga pärast pead lisaks uu(t)ele mudeli(te)le eraldi puldi ka ostma lisaks. Lihtsam ja soodsam on praegu natuke kauem koguda ning osta kohe korralik aparaat pikemaks ajaks.. :)
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

kui mudelismiga kavatsed tegelema hakata pole vahet mis saatja alustuseks ostad, varem või hiljem tahad paremat :lol: alguses vb ei usu, aga nii see paraku on.
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

olgu nii
frank 40
Posts: 96
Joined: Sun Aug 17, 2008 23:33
Location: Tartu

Post by frank 40 »

Võtsin Futaba 6EX-i ja olen juba sigarahul. Kuigi pooli asju ei saa veel aru mis nad teevad ja milleks, aga T-Rex 450 juba lendas. FR

Pea sama raha eest kui Spektrum aga 6 mudeli mälu!
Tartu 56150139
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Oda nüüd natuke Frank, viimati kui mina vaatasin, siis Futaba 6EX oli kallim kui Spektrum'i DX6i. Ja Spektrum'i DX6i omab seejuures 10 mudeli mälu ja oluliselt suuremat ja paremat ekraani.
Jyri plaanib osta DX5e'd, millel pole mudeli mälusid ja hind on umbes 3x odavam kui Futaba 6EX.
Märgiks selle ka ära, et Jyri tahab seda kasutada E-flite Blade mCX kopteriga ja Futaba saatjaga see kohe kindlasti ei toimiks.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

JazZ ma ei teagi nüüd mis teha.
üle 3000 maksta ei tahaks, aga kõik ütlevad et mõtet ikka DX6i osta.
Tegelikult ma ei kujutagi ette kui suur töö see bindimine on, kui tahad teist lennukit/kopterit proovida.
DX6i ja Blade mCX ostes tuleb mul maksta 3290, DX5e ostes aga pea 1000 krooni vähem!
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

jyri1234 wrote:JazZ ma ei teagi nüüd mis teha.
üle 3000 maksta ei tahaks, aga kõik ütlevad et mõtet ikka DX6i osta.
Tegelikult ma ei kujutagi ette kui suur töö see bindimine on, kui tahad teist lennukit/kopterit proovida.
DX6i ja Blade mCX ostes tuleb mul maksta 3290, DX5e ostes aga pea 1000 krooni vähem!
Eks DX6i oleks mõistlikum variant küll kui on plaanis kunagi ka muid asju lennutada...
Aga kirjuta mulle (PS või mail) ja mõtleme midagi välja, jõulud ju ikkagi tulemas ;)
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Tere Jyri!
Nüüd panin küll jah pildi kokku.Sina oled üks asjalik poiss ja saad paljude asjadega hakkama.Tavaliselt ei ole noored nii kannatlikud.Sisemudelite ehitamine noores vanuses nõuab palju püsivust ja täpsust.Teet kirjutas ka natuke meie kodukal sisemudelite võistlusest ja pani ka pilte ülesse.Aga kui RC mudelitega tegelema hakkad siis ära kindlasti ka teisi isetehtud mudeleid unusta.Arvan et järgmisel etapil viid rohkem karikaid koju.Edu Sulle! :)
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

prosper wrote:Tere Jyri!
Nüüd panin küll jah pildi kokku.Sina oled üks asjalik poiss ja saad paljude asjadega hakkama.Tavaliselt ei ole noored nii kannatlikud.Sisemudelite ehitamine noores vanuses nõuab palju püsivust ja täpsust.Teet kirjutas ka natuke meie kodukal sisemudelite võistlusest ja pani ka pilte ülesse.Aga kui RC mudelitega tegelema hakkad siis ära kindlasti ka teisi isetehtud mudeleid unusta.Arvan et järgmisel etapil viid rohkem karikaid koju.Edu Sulle! :)
Tänud!
Tahan jah RC mudelitega tegelema hakata, kuid ei plaanigi vabalendu unustada!
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Jyri: miks Sa ei osta seda mCX-i koos puldiga varianti... Saad harjutada esialgu 300 kroonise kaasa tuleva puldiga. Pealegi käib see ilusasti kopteriga samasse karpi jne.

Kui asi tõsiselt meeldima hakkab, pead niikuinii nii uue/suurema kopteri kui ka puldi seotama. Siis äkki tahad kogemuste lisandudes teadlikult valida Futaba, Spectrumi ja JR puldide/vastuvõtjate vahel jms...

Aga kui pulti ostma hakkad, osta _võimalikult hea_, st. selline mida rahakott vähegi kannatab. Neil on peale kõige muu ka mingi turuväärtus, st. saad hiljem maha müüa kui enam ise kasutada ei taha...

I.
User avatar
jyri1234
Posts: 34
Joined: Thu Sep 20, 2007 19:12

Post by jyri1234 »

ints wrote:Jyri: miks Sa ei osta seda mCX-i koos puldiga varianti... Saad harjutada esialgu 300 kroonise kaasa tuleva puldiga. Pealegi käib see ilusasti kopteriga samasse karpi jne.

Kui asi tõsiselt meeldima hakkab, pead niikuinii nii uue/suurema kopteri kui ka puldi seotama. Siis äkki tahad kogemuste lisandudes teadlikult valida Futaba, Spectrumi ja JR puldide/vastuvõtjate vahel jms...

Aga kui pulti ostma hakkad, osta _võimalikult hea_, st. selline mida rahakott vähegi kannatab. Neil on peale kõige muu ka mingi turuväärtus, st. saad hiljem maha müüa kui enam ise kasutada ei taha...

I.
Hetkel jääb ost üldse ära :(
Vaatab kevadel..
Post Reply