450 tüüpi kopteri komplekteerimine.

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
User avatar
Wreckie
Posts: 359
Joined: Mon Jan 07, 2008 17:11
Location: Kagu-Eesti, Tallinn

450 tüüpi kopteri komplekteerimine.

Post by Wreckie »

Niisiis, olen otsustanud 450 tüüpi kopterit komplekteerida.
Olen jõudnud niikaugele, et otsustan võtta selle kiti.
Saatjaks ja vastuvõtjaks mõtlen võtta midagi natuke korralikumat, nagu näiteks selle.
Servod, ESC, Gyro ja mootor: link
Aku: link
Laadija kohapealt oskate äkki ise soovitada, võiks olla üsna odav.

Mis soovitusi veel anda oskate? Ise kahtlen selle Gyro suhtes, kuna teine suht odav, kuid kes teab, ehk teeb oma töö hästi ära.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Gyro võta parim mida rahakott kannatab, endal on lihtsam nii.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Wreckie
Posts: 359
Joined: Mon Jan 07, 2008 17:11
Location: Kagu-Eesti, Tallinn

Post by Wreckie »

Millist Gyro soovitaksid? Hind võiks jääda alla 1000.-.
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

Samas mõni 15$ güro võib olla märksa paremini õnnestunud kui mõni 5 korda kallim jublakas. Äkki leiad mõned kommentaarid asja kohta.

Kui see sul esimene kopter, siis võta varuosi ka korraga :D
User avatar
Wreckie
Posts: 359
Joined: Mon Jan 07, 2008 17:11
Location: Kagu-Eesti, Tallinn

Post by Wreckie »

aretaja wrote:Samas mõni 15$ güro võib olla märksa paremini õnnestunud kui mõni 5 korda kallim jublakas. Äkki leiad mõned kommentaarid asja kohta.

Kui see sul esimene kopter, siis võta varuosi ka korraga :D
Päris esimene ei ole, olen aasta lennanud Walkera 4#3B kopteriga, mis on küll 4 kanaliga, kuid natuke lendamist ikka õpib sellega.
frank 40
Posts: 96
Joined: Sun Aug 17, 2008 23:33
Location: Tartu

Post by frank 40 »

Mul sama kopter, või natukene parem. Mulle ei meeldinud selle kopteri alu tükid, teevad ta nõnevõrra raskemaks. Omal on Trex 450SE GF ja juba ka asju muudetud. Juppe võtsin kah nii et jagub, kui midagi on vaja eks küsige.

Aga seadistamine on üks paras peavalu, aga muidu lendab küll. Tulevikus lausa 3D-d.

Güro headuses, jah ma olen nüüd aru saanud et need kallid Futaba gürod ei ole enam paremad. Hiinlane on õppust võtnud ja ei jää enam millegi poolest Futabadele alla. Aga hind on küll siga hea sama töö juures! See on minu isiklik arvamus, küll lühikese aja jooksul. Aga eks aeg toob arutust.

Ja ära unusta simuga töötamast(normaalsa simuga nagu näiteks Real Flight G5), hoiad oluliselt edaspidi raha kokku! FR
Tartu 56150139
User avatar
Wreckie
Posts: 359
Joined: Mon Jan 07, 2008 17:11
Location: Kagu-Eesti, Tallinn

Post by Wreckie »

frank 40 wrote:Mul sama kopter, või natukene parem. Mulle ei meeldinud selle kopteri alu tükid, teevad ta nõnevõrra raskemaks. Omal on Trex 450SE GF ja juba ka asju muudetud. Juppe võtsin kah nii et jagub, kui midagi on vaja eks küsige.

Aga seadistamine on üks paras peavalu, aga muidu lendab küll. Tulevikus lausa 3D-d.

Güro headuses, jah ma olen nüüd aru saanud et need kallid Futaba gürod ei ole enam paremad. Hiinlane on õppust võtnud ja ei jää enam millegi poolest Futabadele alla. Aga hind on küll siga hea sama töö juures! See on minu isiklik arvamus, küll lühikese aja jooksul. Aga eks aeg toob arutust.

Ja ära unusta simuga töötamast(normaalsa simuga nagu näiteks Real Flight G5), hoiad oluliselt edaspidi raha kokku! FR
Aga äkki oskad sellise odavama Gyro linki anda, mida ise julgesti kasutaksid?

/Kasutajate hinnangul on see väga hea oma hinna kohta.
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

HK Piaget
Multiplex Mentor
frank 40
Posts: 96
Joined: Sun Aug 17, 2008 23:33
Location: Tartu

Post by frank 40 »

Seda sinu poolt pakutut ei julgend päris võtta ja võtsin selle, http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... Lock_Gyro_

Pole muret nagu olnud! FR
Tartu 56150139
User avatar
mrtn
Posts: 477
Joined: Fri Jan 16, 2009 16:22

Post by mrtn »

selle panin ka oma HK450 kopterile ja algajana sain ilusti sellega hakkama ja tundus väga ok olema! selle hk gyro discussionis üks lihtsakt ütles ,et see 13 dollarine pidi parem olema kui see assani oma! et sama elektroonika sees neil kõigil ma arvan!
kindlasti on olemas palju paremaid ja uhkemaid gyrosid aga minulgi oli kopterit kokku pannes kindel idee hoida kulud madalal!
HK Piaget
Multiplex Mentor
User avatar
Wreckie
Posts: 359
Joined: Mon Jan 07, 2008 17:11
Location: Kagu-Eesti, Tallinn

Post by Wreckie »

Vaatan siin veel pulte, tekkis küsimus, et kas kas peaks eelistama 2.4GHz või 72MHz pulti? Sesmõttes, et 72MHz tundub hinna poolest odavam.
Last edited by Wreckie on Mon Jan 04, 2010 23:07, edited 1 time in total.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Wreckie wrote: kas kas peaks eelistama 2.4GHz või 72MHz pulti?
Kui valik nende vahel, siis kindlasti 2.4!
Esiteks see on tunduvalt uuem tehnoloogia & vabastab nii mõnestki vanema tehnika "mõnust". Ennekõike muidugi kvartsindusest ja kanalikasutuskontrollist enne saatja sisse lükkamist.

Mis aga 72MHz puutub, siis minuteada enamus selle diapasooni lennumudelikanaleid/sagedusi peaks eestimaal ja ka EU-s üldsegi keelatud olema. Siinkandis elatakse enamasti "poole madalamalt", ehk siis 35Mhz alas.

PS. Ma ei julge väita, et *kõik* selle ala kanalid oleksid siinmail lendamiseks keelatud, kuid valides 2.4G (NB! võrgust telli ikka CE-ga tembeldatud kraami) või siis 35MHz on ikka tunduvalt kuivem ja muretum tunne ;)
User avatar
Wreckie
Posts: 359
Joined: Mon Jan 07, 2008 17:11
Location: Kagu-Eesti, Tallinn

Post by Wreckie »

Kas sabaservo tasub panna parema? st digitaalse? Miks see parem oleks?
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Wreckie wrote:Kas sabaservo tasub panna parema? st digitaalse? Miks see parem oleks?
Kopter on suht keeruline aparaat juhtida, aga miks oma elu veel keerulisemaks elada ja juhitamatu kopteriga üleüldse jännata ja mudelismialgus omale ebameeldivaks teha aeglase sabaservoga.
See võrdub samaga, kui mingi suvaline sell narkouimas ralliauto roolis rada sõitma panna...ja temalt max punkte nõuda :wink:
Sabaservo ja gyro koostöölt ootaks ikka suurimat reageerimiskiirust.
Väga efektselt on seda kuulda ja näha, kui kopterit enda ees hõljutades annad järsku max positiivset pichi ning kopter sabaservo lingi krõbinal saba suunda liigutamata kõrgustesse sööstab. :D
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
Post Reply