Klapp propeller elektriplaanerile

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
Post Reply
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Klapp propeller elektriplaanerile

Post by vana »

Jäin hätta oma Chempion elektriplaanerile klapppropi tellimisega.
Oleks vaja 8x6 kuni 10x6” klappproppi, spinneriga 35mm ja mootorivõlliga 5mm. Mootor on Hackeri A30-M12, 1350p/V, 25A, 3 purki LiPo.
Ootan soovitusi.
Tänades
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Paljukordse maailmameistri Rudolf Freudenthaler propid ja spinnerid on siin:

http://www.modellbau-freudenthaler.at/en_shop/index.asp

See on tippklass ja kvaliteet ning hind vastav ja tellimine suht keerukas.
Firma "Aeronaut" klappivad on sama mehe tööstuslikud, odavad, samuti head ja ka Graupneri süsiplast ja plastikklappivatel pole häda midagi (mõlemaid saab kasvõi shop.pistik.com).
Spinnereid olen kasutanud RF-i originaale ja muid seepärast soovitada ei oska, kuigi valik on väga lai.
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Kulla [J]
Pean end isiklikult ja omaarust absoluutseks tipptehnoloogia fänniks. Samas olen küllalt elukogenud, samuti negatiivsetest kogemustest karastunuks. Minu kogemuste ja olematute piloteerimisoskuste tõttu pole mulle kardetavalt tipptehnoloogia vajalik. Samas loodaksin, et mu omaarust kena Chempioni plaaner pole mitte “dlja odnorazovovo polzovanija”, st. kuni esimese korrani.
Igal juhul vaatan üle kõik võimalused.
P.S. Jäin hätta propi diameetri, sammu, sisemise ava D ja spinneri läbimõõduga, mida ei leidnud ühest kohast ja korraga.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Rudolf Freudenthaler-iga püüdsin anda garantii, et firma "Aeronaut" laiatarbepropid on head.
8x6 on läbimõõt tollides x samm tollides, Graupneril on need asjad SI süsteemis. Lisaks on klapppropil antud veel spinneri külge kinnituse mõõdud, näiteks (S8,R3) - propi kinnituskoha laius 8 mm ja ava poldile 3 mm.
Kui neid asju antud pole, siis ei oska soovitada muud kui vaadata õigest poest.
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Kasutan Aeronaudi CAMCarbon klapppropellereid, samuti RF omi. Erinevus on olemas, RF omad on tunduvalt jäigemad ja ka ilmselt parema kasuteguriga, kuid pea topelt kallimad. Mis spinneritese puutub, siis siin sama lugu.
Kui ei ole just tegemist viimase piirini optimeeritud vöistlusspordiga, siis Aeronaudi CamCarbon klapplabad väga head.
Meeldivad mulle palju rohkem, kui Graupneri omad. Kergemad ja parema tootlikusega.
Soovitan soojalt Aeronaudi CamCarboon labasid. Spinneriga veidi segasem. Aeronaudil 35 spinnerit ilmselt pole, küll RF reas on 32 ja 36 olemas.
Ostan omale propellerid siit:
http://www.hoelleinshop.com.

Kui raskusi, vöi ei olekindel, mida vaja, siis tasub Hölleini helistada.
Väga lahked inimesed. Annavad nöu ja räägivad saksa vöi inglise keeles.
Hinnad möistlikud. Teenindus esmajärguline.

Palju su muundaja voolu kannatab? Kui 35A välja veab, siis tasub 40 kesktükiga 10x6 Aeronaudi CC proovida. 40 kesktükk peaks 36 spinnerile hästi sobima. 8x6´ga saab selle mudeli ka öhku, on aga ca 100W vähem vöimsust.

Mart.
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Tänan lahke abi eest.
Mu probleem on selles, et ei oska valida kesktükki, sellele sobivaid labasid ja spinnerit. Tean küll igaühe vajalikke mõõtmeid, kuid nad peavad ka omavahel kokku sobima.
Mu muundaja on jah 35A, ka pood pakub laba 10x6 kuni 11x6".
Ilmselt on Aeronaudi komplekt mulle sobivaim, samas uurin ka Lauri pakkumist.
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Hei!

Komponentide valikul ei lähe asi vössa, kui püsida ühe tootja liinil.
Aeronaudi komponendid sobivad üldjuhul omavahel, samuti on nad ühilduvad ka RF omadega, kuivörd RF on nede väljatöötaja.
Olen proovinud oma asjade valikul seda printsiipi ka jälgida. Erinevad mudelid omavad sama rea spinnereid ja labasid ning vahetükke.

Millest spinneri, vahetüki ja propelleri valikul lähtuda.

1. millisel läbimööduga on mudeli nina, kuhu spinner ette tuleb. Vastavalt selle valida spinner.
2. Vahetükk.... peab olema ca 2mm suurem, kui spinneri läbimööt, et labad hästi liikuda saaksid. Suurem vahetüll pole probleemiks, väiksem küll, kuivörd labad ei lähe piisavalt vastu keret.
3. Labad ise.... nende puhul oluline, et antud mootoripöörete korral, pinge korda pöörded/v, vajaliku tömbe tekitaks ja samas selleks vajalik vool mootorit ja regulaatorit maha ei pöletaks.

Arvutusteks palju variante, motocalc jne.

Mina kasutan Drive Dalculator´it http://www.elektromodellflug.de/Uploads/AR-V221_019.zip
Programm nii saksa, kui ka inglise keeles.


Mart.
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Veelkordsed tänud Mardile.

Võtsin ühendust http://www.hoelleinshop.com. ´iga. Sain mitmekülgse ja ammendava vastuse kesktüki, laba, spinneri kokkusobimise, j.p.m. kohta.
Post Reply