kopterimeeste/naiste esindusriietus.... ;-)

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

kopterimeeste/naiste esindusriietus.... ;-)

Post by ints »

Selline idee tekkis meil Tiiduga, et kuna mitu aastat pole Helicampi logoga riideid teinud, ja kellel on vanad kulunud, kes siis veel alaga ei tegelenud...

Yhesõnaga, teeks äkki ühistellimuse....

Valisime välja 4 "eset".

Variant 1: puna-must variant. Eeliseks on kallim/parem fliis.
Variant 2: sini(must-valge) variant. Esimesel Helicampil sai umbes sama värvi riietusesemaid tehtud/tellitud. Fliis on selles variandis odavam, aga "tavaline".

Sisuliselt valisime välja neli "eset":
1) fliis
2) t-särk
3) nokkmüts
4) pika varukaga t-särk (seda on kahjuks vaid musta värvi).

Peaks siis valima emba-kumba värvilaenduse vahel.

Proovin homme-esmaspäeval täpsustada lõplikud tellimishinnad, aga umbkaudu võiks asi koos logode tikkimisega maksta midagi taolist (koos käibemaksu ja kahe tikandiga - Helicamp logo rinnal ja kiri "Estonia" käisel. Mütsil ainult siis tikitud logo).

NB! Kuna me ei tea veel logo tikkimise hinda, võin selle võrra ka eksida.

- kallim (punamust) fliis: ca 1000 eek kanti
- odavam (sinine) fliis: ca 400 eek
- tsärk - 250..300 eek
- müts - 150..250 eek

Väike probleem on selles, et mütse saab vaid 25 kaupa. Ehk siin tuleb võtta kas väike risk ja loota, et keegi tulevikus veel mõne ostab või tellime kamba peale igaüks kohe mitu või paneme hinnale veidi lisakatet ja jätame "omanikuta" mütsid selle ja järgmiste aastate auhinnafondi.

Mis arvamust tekitab? Kumba värvilahenduse/fliisi hinnaklassi valime?

[järgmises postituses on lingid piltidele ja kirjeldused]

Terv,
Ints
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Logo siis umbes selline (4-värviline):
Image

Miks umbes? Sest minu meelest oli tikandina ta selline, et sõna "Estonia"
asemel võis seal olla ka kas tühjus või siis aastaarv. Kuna eesmärk on kulusid kokku hoida, prooviks taaskasutada olemas olevat tikandifaili, ja ma ei saa ise kontrollida, milline see täpselt on ;-(

-- Variant "punane/must" --

[ruumi säästmiseks eemaldatud]

-- Variant "sini-must-valge" --
Odavama, kuid siiski kvaliteetse fliisiga rahvuslik variant ;-)
Kordab esimese Helicampi sinist värviteemat. Sobib suurepäraselt ka logoga kokku ;-)

1. Sinine fliis

Image

Jerzees colours, 100% polüester, pikk lukk.
Combines a compact fabric, a smooth surface and a contemporary fit for maximum warmth and performance. Designed to fit and flatter. To be worn alone or as a warmth layer.
- Dense, compact pile for improved wearer warmth
- Smoother surface for ease of decoration
- Cord pulls on all zips
- Panelled construction
- Two front pockets with reverse zips
- Strong hand warmer pocket bags
- Bungee cord in hem
100% polyester anti-pill fleece
Weight: 320g/m²

2. finine T-särk

Image

Clique Kentucy sinine, 100% puuvill
(valmistajafirma oli minu meelest küll teine kui pildil, st. Clique)

3. Sinine-must-valge müts

Image


4. Must pika varukaga kvaliteetsärk firmalt "Best in town"

Image

Europe Long Sleeve T-Shirt. Half moon on the neck and
reinforced shoulder and neck. Single jersey knit of 95% combed
Cotton and 5% Dupont® Lycra. 210g/m².
Last edited by ints on Wed Jun 09, 2010 18:10, edited 1 time in total.
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Mis edasi?

Nyyd oleks vaja otsustada:

1) kumba komplekti kasuks otsustame
2) milliseid esemeid keegi täpselt tahab (st., kas fliisi, või/ja t-särki jne.)

Kui mingit eset moodustub piisav kogus, telline ära ja kuna see käib minu ja Tiidu rahakoti pealt, siis eeldan, et kõik kes lubavad ka oma osa kinni maksavad...

Ja siis me tellime need ära ja loodetavasti saab Helicampil kätte jagada ja hiljemalt siis sooviks ka ära arveldada.
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Teine variant - see sinisega - võtan kõik mis saab - st fliis, T-särk ja nokats... mis seal veel oli?

Jah .. must T-särk ka!

Ma arvan et Eestis leidub vähemalt 18 kopteri meet/naist kes endale neid tahab hankida ... Ja kui mitte, siis koolitame kiirelt sellised välja, mul kodus juba üks kiheleb...
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Saame äkki julgemalt ja kiiremini soovijad kirja, siis saab ära tellida :wink:
Tegelikult Helicamp on juba kohe-kohu tulemas.
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Ma oleks huvitatud kui oleks sinine. Ärgu logo autor solvugu aga saare inimesena meenutab kopter kaugelt vaadates kala, ma teeks selle sabaga midagi.Pakun ümmargust saba http://www.highsnobiety.com/uploads/RTE ... 01.jpg.jpg
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Selline väike pisiasi veel...

Paluks ära märkida vajalik suurus...

A-la S, M, L, XL, XXL....

I.

Tundub, et siis sinine on otsustatud? Või on ka punase eelistajaid?

---------
Logo autor on mu sõber, üsna tuntud lasteraamatute illustreerimisega tegelev kunstnik, kes on mind korduvalt vastavasisulistest hädadest välja päästnud. Aga kuna ma omavolitsesin tema drafti kallal, eemaldades kopterilt teliku (ilmselt olin ma siis harjunud kopterit peale igat lennutuskorda ilma telikuta olekus rohkem nägema kui koos telikuga....) ja polnud veel kursis, et tulemas oli pod-n-poom kopterite asemel täiskerekopterite ajastu (mida antud kopter ka sisuliselt kujutab). Lisaks sai esialgset kirja Helicamp 2004 ratsitud veidi hiljem Helicamp EST-iks ja siis veel veidi hiljem Helicamp Estoniaks. Mis on hea taaskasutuse ja esemete moraalse ea seisukohalt, aga päris hästi ei lähe kokku esialgse disaini filigraansusega...

Mis puutub aga sabasse, siis minu meelest on see päris tore ja stiilne täiskere-F3C-kopteri saba kujutis. Ühe esimese säärase kere nimi on muide Black Shark, niiet kui assotsieerumine kalaga on vähemalt professionaalsele saarlasele ilmne, on lootust, et siis ehk ka teistele... ;-)

Yhesõnaga, pika loo moraal on selles, et pigem on minu jaoks kujunduse juures probleem selles, et sõna "Estonia" on ca 4 tärki liiga pikk (kuna sõna Helicamp me muutma ei hakka;-). Kahtlemata on siin võimalik tarvitusele võtta drastilisemaid abinõusid, aga ma isiklikult eelistaks kirja fondi sujuvat vähendamist saba suunal...

Hea ja halb uudis ka:
- tikandiprogramm on kadunud (koos tikkija töökohavahetusega)
- see-eest logo vektorkujul õnnestus ülesse leida, või täpsemalt, kohast kus me teda modifitseerisime aastal 2006 kätte saada. Tänud asjaomasele reklaamibüroole ;-)

Seega, särkidele tuleb logo, mille sõna Estonia on paremini joondatud kui ülevalpool oleval madala resoga pildil ;-) Ja kui ma aega saan saab ka veebis logo paremaks/suuremaks jne. teha ;-)))))

Halb on see, et meie poolt valitud trükifirma on tööga üle koormatud ja mul pole endiselt sendi eestki rohkem selge, mis selle logo tikkimine võiks maksta ja kas nad nädalaga suudavad asja ära teha....

Terv,
I.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Aitähh Indrekule ammendava ja veenva vastuse eest :) logo suhtes :)
Kaks sinist fliisi mõlemad "M" ,üks sinine T-särk "M", 2 sini-must -valget mütsi.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Väga hea idee!
Soovin 1 sinise fliisi ja sinise mütsi. Suurus: L
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Bluesmell wrote:Teine variant - see sinisega - võtan kõik mis saab - st fliis, T-särk ja nokats... mis seal veel oli?

Jah .. must T-särk ka!
Suurus "L"
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

Post by MihkelP »

Mina soovin sinist fliisi XL, Sinine T-särk XL ja müts ka sinine.
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
User avatar
Antu
Posts: 191
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:42
Location: Järvamaa
Contact:

Post by Antu »

Võtan sinise T-särgi XXL ja sini-must-valge mütsi.
T-REX 700E DFC, Falcon 3D, Blade mSR
Mentor, Yak
Spektrum DX6i
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Täna viimane päev nimi tellimusega kirja panna. :!:
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Kas seda mütsiga meest saab ka tellida :) oli Hiiumaa naiste küsimus ? Sest mehed on nii kui nii kaugel ära ja jändavad oma mudelitega.
Eri soov oleks sinise mütsiga :)
User avatar
Trex
Posts: 186
Joined: Mon Jan 11, 2010 22:20
Location: Harjumaa/Hüüru

Post by Trex »

Võtan sinise T-särgi XL, mütsi ja sinise fliisi XL.
T-Rex 600; T-rex 700;
Futaba T10 CHG 2,4 G
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Tundub, et seoses masuga ei ole FIFAA-l eriti tahtmist ja aega meiega tegeleda. Suure hädaga sain täna õhtul nendega lõpuks kontakti, oodatud arve asemel paraku laekus info, et neid siniseid fliise mida me soovime saada ei saagi osta. Või kui olla täpne, saab "Meeste fliisid tulvad nüüd alles 16 juuli ja naiste omad 13 august ja 17 september." :-((((( Endiselt pole nad suutnud teada anda ka, kuna ülejäänud asjad kätte saaks.

Seega,
kas:
1) ootame fliise kuni nende tekkimiseni (teised asjad siis loodetavasti ikka on olemas, mitte ei selgu homme, et neid pole tegelikult ka üldse olemas)
2) võtame asenduseks (pildil on meeste ja naiste vastav mudel):

[ruumi säästmiseks eemaldatud]

Nojah, sellega pole võimalik kohapeal tutvuda ja erilist vaimustust lähedased mudelid ka ei tekitanud.

3) otsime uue firma?

Terv,
Ints
Last edited by ints on Wed Jun 09, 2010 18:11, edited 1 time in total.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kas fliis on pealt "karvane" ? Ja mis ta hind pidigi olema?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

Post by MihkelP »

See asendusfliis näeb pildil rohkem talveriietuse moodi välja. Aga võiks siiski üle vaadata, äkki on ok.

Kui aga vaja teist firmat, siis soovitan vaadata http://www.giftshop.ee/Kataloogid.html
Sellest spordiriiete kataloogist http://www.giftshop.ee/cat/GC_sportswear09/ leiab päris viisakaid asju.

Minule soovitas seda firmat minu hea tuttav, kelle kvaliteedinõudlikkuses ma ei kahtle. Ta on oma firmale
juba mitu aastat sealt oma sümboolikaga fliise, jopesid, mütse, T-särke jm nänni tellinud. Temalt saadud
fliisi kannan juba üle viie aasta ja olen rahul. Ei ole see topiliseks läinud ja värvus on ka endiselt sinine.

Nende hindadest ei tea ma kahjuks midagi, samuti ka saadavusest. Helicampi ajaks ilmselt kätte ei saaks.

Mihkel
Last edited by MihkelP on Tue Jun 08, 2010 23:24, edited 1 time in total.
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Ei saa siin Eesti firmadega mingit asja ilma probleemideta aetud. :?
Või jätaks fliisid sügiseks. Tuleb ehk soe suvi.
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

teised asjad siis loodetavasti ikka on olemas, mitte ei selgu homme, et neid pole tegelikult ka üldse olemas
ooo neetud.... miks ma ära sõnusin... loomulikult pole neil ka T-särke...!!!

Ühesõnaga, mulle tundub, et Helicampiks ei saa vist muffigi.

-UPDATE-
Kaisin vaatasin lõuna ajal üle, mis neil siis tegelikult olemas on. Pehmelt öeldes - kui me värvi muuta ei soovi - siis pole neil suurt miskit. Ja see mis on, tuleb juulis-oktoobris.

Varuplaanina käivitasin paraleeltegevuse Mihkli soovitatud firmaga.

NB!
Kõik fliisid on pealt karvased. Erinevus on paksues/tiheduses, kvaliteedis ja selleks, kaua asi vastu peab. Alternatiiv, nn. softcell on seest nagu vähekarvane fliis, pealt pigem jope moodi - libedam. Osad lausa kergelt libedad, osad sellise linase riide moodi. Eelistaks ise viimast, sest kile võib tekitada õhu liikumisele takitsust (a-la 2006 kollane fliis, mis on muidu hea, aga soodustab higistamist tänu kilele).
Last edited by ints on Wed Jun 09, 2010 18:08, edited 4 times in total.
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Nokatsi võiks ikka saada, muidu paistab päike silma - muidgi kui seda (päikest) ikka antakse...
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Hetkeseis:

Särkidega edeneb tasapisi.
=================
Mustad pika varukaga särgid (see, mis esialgselt plaanitud) ja sinised T-särgid (uus tootja, veel kvaliteetsem materjal kui eelmised olid = päris ok juba;), võimalik, et värv on veidike tumedam kui pildil toodud) õnnestus sisuliselt ära tellida - homme hommikul saab veel nüansid kokku leppida. Kuna need on Soome laos olemas, siis esmaspäevaks jõuavad nad siia ja loodetavasti saab keegi neljap.-reede laekuv kodanik need Helicampile kaasa.

Image

Mütsidega on ikaldus.
==============
Midagi enne juuli lõppu pole. Leidsin siiski veel ühe 2-värvilise mudeli (variant 1 tagant valge, eest sinine või variant 2 tagant kollane, eest sinine). Pildi ja hinna ja saadavuse saab homme. Kui veab, saab ehk ka need samase "patta", kui ei vea, läheb nii nagu fliisiga. Vast isegi ilusam kui vahepeal töös olnud asendusvariant.

Fliisiga on suur ikaldus.
===============
Variant üks on oodata Soomest paljukiidetud Grizzle firma fliise, mis sisuliselt ka august alguseks kohale jõuavad. Kuna 2004 Helicampi fliis oli ka Grizzle, ja mulle tundus ta selline "nii-ja-naa" [2006 kollane oli kvaliteetsem!], siis tahan enne näidist näha. Ilmselt esmaspäeval. Hind tuleks ilmselt siiski kallim kui 400, pigem 500...550 kanti. Samas, minu arvates oleks see kindlasti parem lahendus kui Clique (mida vajadusel saaks, kui meeldiks.)

Variant kaks on loobuda naiste fliisidest ja tellida see esialgne. Aga see poleks meist vist ilus, Prosper, mis arvad? Tarnimisaeg oleks ikkagi pigem augusti algus.

Variant kolm nõuab tööd. Nimelt, valida välja "softcell". Paar tükki on päris kvaliteetset juba ka leitud, aga nendega on kaks probleemi:
- sobivat sinist pole. See-eest, äkki sobiks ka must või hall. Ise ma eelistaks isegi helehalli, see on pigem selline "mitte kõige uuem valge", aga seejuures väga viisakas ;-) Sini-must-valgesse teemasse läheks sisse küll. Ja erinevalt teistest on nad sellise mõnusa mati pinnaga. D.A.D. firma.
- hind on kallim kui meie valitud fliisidel. Hetkel tundub, et 700,- oleks helehall või tumesinine variant. Esimene oleks veelgi kallim :(

Homme saab selgemaks ehk asi.
Last edited by ints on Wed Jun 09, 2010 19:14, edited 2 times in total.
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Kõige kallim, pigem vist fliis... D.A.D. Must. Kallis :-(
Tumesinine softcell D.A.D. Liiga tume?

[pildid eemaldatud]

Helehall softcell D.A.D. Värv iseenesest ok, ca 700.-
Image

PS. PUNASEID fliise on linna peal nagu jalaga segada ;-)))
Last edited by ints on Fri Jun 11, 2010 0:21, edited 1 time in total.
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Helehall softcell D.A.D. Värv iseenesest ok, ca 700.-

... see on täitsa lahe, hind on muidugi krõbe - aga noh odavam kui kopterit crashida.
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Mulle endale tundub see ka kõige vingem... Hind ka muidugi...

Ja kuna hind siiski oluliselt erinev algselt arutatust, paluks kõikidelt fliisitellijatelt kinnitust, et nad sellega nõus on.

PS. Tarneaeg lubati tuvastada homme - st. kas on Soomes kõik numbrid laos või mitte.

PS2. Kui selgub, et emba-kumba (fliisi või mütsi) Helicampiks ei saa, võtaks aja maha ja arutaks Helicampil, kas tellime üldse neid see aasta veel või mitte?
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Helehall softcell meeldib küll. Võtan selle kui ikka annab tellida. Seda et...kui ma ikkagi ei jõua üritusele (Tipi rühma kokkutulek samal ajal) siis...kas logo ikka saab fliisile või mitte? :)
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

Post by MihkelP »

Helehall softcell tundub täitsa ok. Hind on küll pisut kallivõitu, kuid ega head asja T-särgi raha eest ei saagi. Nõus.
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Softcelli asi on "in progress", st. veel saadavust ei tea.

Kuna mul on nelja inimese kinnitus olemas, läheme teemaga edasi, lihtsalt ootaks kinnitusi jooksvalt edasi ka teistelt.

Mütsi tellisin just ära - kahjuks polnud aega enam nõu pidada - see läheb särkidega samasse saadetisse - selline sini/valge nokats-müts, mille pea-osa on sarnane pildil tooduga, nokk aga pigem nagu punasel mütsil (valge värv katab ühe noka ääre - nagu punasel mütsil kattis must värv). Kolmanda värvi puudumist palusin kompenseerida musta ESTONIA kirjaga valgel alal ;-) Ühesõnaga, mina ise olen kyll sellega rahul...

---
Jah, kõikidel asjadel saavad olema tikitud logo ja tikitud kiri ESTONIA.

---
Mütsi pildi saan alles õhtul veebi orgunnida.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Olen nõus enamusega.
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Lõpuks ka mytsi pilt ;-)

Image
Post Reply