Realflight

Arutelu mudelisimulaatoritest
elmar
Posts: 48
Joined: Tue Oct 10, 2006 17:19

Realflight

Post by elmar »

Tervist,
on keegi saanud demos klaverilt juhtimisel selle Impala .30 heli niimoodi lendu, et hõljub rootor all pool?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Pole proovinud demo variandiga, aga kopter lendab selili siis, kui gaasi-pitchi kangi maha tõmbad... ehk siis kui muidu lendad nö positiivse kangiasendiga, siis selili-lendu minnes pead kangi nö negatiivsesse-asendisse viima... ehk on abi? Õhtul proovin järele :)
Lauri Laidna - www.pistik.com
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Tõmbasin selle demo just ja asi on suht lihtne, kuna demos tingimused ideaalsed. Kuhu saan pildi uploadida?

K.
elmar
Posts: 48
Joined: Tue Oct 10, 2006 17:19

Post by elmar »

oi, õnnestus kah just :)
elmar
Posts: 48
Joined: Tue Oct 10, 2006 17:19

Post by elmar »

aga kuidas nii on võimalik demos, et rootor on maa pool ja kopter liigub ülesse st. et taeva poole?
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Ei oska ütelda, kustutasin demo kopmuutrist ära.

Üldjuhul vaata kopteri või simulaatori setingute alt kas saab muuta pealabade minimaalset nurka ehk siis minimum collective pitchi. Kui saab siis seadista see ca. -10 peale ja asi peaks korras olema.

K.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Proovisin järgi... kui keerad kopteri selili ja vajutad number "1" siis on võimalik kenasti selili lennata, küll ei jätku labanurka, et kopter selili kõrgust koguks ja Demos pole vist võimalik ka mudeli andmeid muuta (neg. labanurka suurendada).
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Kui juba jutt simu peale läks siis...kas kellegil on plaan ka seda osta? Olen aru saanud et ega muud mul üle ei jää. Peab oma rahakotikest kergendama :)
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

RealFlight G3 ostjatel soovitaks hetke oodata. Lähemal ajal peaks välja tulema RealFlight G3.5.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

G3 omanikele (vähemalt uutele!) on G3.5 upgrade tasuta!
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

Submarin wrote:Kui juba jutt simu peale läks siis...kas kellegil on plaan ka seda osta? Olen aru saanud et ega muud mul üle ei jää. Peab oma rahakotikest kergendama :)
Mul on ostetud, kui tahad proovida, siis anna teada.
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

vallojoe wrote:
Submarin wrote:Kui juba jutt simu peale läks siis...kas kellegil on plaan ka seda osta? Olen aru saanud et ega muud mul üle ei jää. Peab oma rahakotikest kergendama :)
Mul on ostetud, kui tahad proovida, siis anna teada.

Et siis..mis moodi?!
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

kõlla 5058951 või meil vallo at infonet punkt ee - see nädal on küll paras hullumaja, aga ehk mõnel õhtul ikka saab näidata. Läpakas on kiireim variant, aga seal on pilt suht kole - viletsa videokaardi tõttu.
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

Kasutan ise ka G3-me. Millegipärast on mu konrtoller väga tuim, nimelt kui ma kangi liigutan mõikab arvuri sellest alles ~0.5 seki pärast, kui aga võtan kontrolleri kalibreerimise või näiteks "edit aircraft" aknas on näha, et reaktsioon on enam vähem kohene.
Millest see tulla võib, äkki graafikakaart väike või protsessor aeglane??kasutan WIN2000 RAM512MB.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Soovitan kiiremat masinat proovida või settingud nõrgemaks keerata. Settingute all on ka midagi sellist nagu "simulaatori realistlikkus" mis eeldatavasti ka protsessori jõudlust vajab, kui on väga realistlikuks keeratud.

Eks RF G3 on nagu tänapäevane arvutimäng - kiiret protsessorit ja graafika-kaarti tahab, 512MB mälu peaks ok olema!

"h" nupu alt vist sai info-akna, mis ka FPS ehk siis kaadreid sekundis näitab. Oma kogemus ütleb, et väärtus võiks kindlasti stabiilselt 50+ olla. Alla selle kaob tunnetus ära (televisiooni videopilt on ka 50 kaadrit sekundis)!
Lauri Laidna - www.pistik.com
Henri
Posts: 47
Joined: Tue Sep 05, 2006 10:32
Location: Tallinn

Post by Henri »

Kuidas see RF teisi pulte tunnistab? Näiteks seda MX12-st. Oli vist.
Miljon miksi.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

INCLUDES: Two Great Planes Generation 3 RealFlight R/C Flight Simulator Discs
Interlink Plus Controller
One interface cable with round 6-pin adapter for use with most radios
One micro-plug adapter for Futaba radios such as the 9C
Printed Installation Guide

Seega ühendusjuhtmed on komplektis kaasas, ka MX-12-le sobiv. Saatjad ühendatakse Interlink Plus Controlleri (pult, mis kaasas) külge esimesena mainitud kaabli vahendusel.
Iseasi, kas kohe algul on mõtet päris saatja resurssi kulutada. Kuni päris saatja mikroprotsessorist tõelist tulu erisettingute näol ei tule, kulutaksin RFG3-e pulti.
Last edited by [J] on Mon Oct 23, 2006 20:43, edited 1 time in total.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

RF G3 komplektiga kaasasoleva saaja-puldi "kõhu all" on pistik, kuhu saab päris saatjaid ühendada. Kaasas on juhtmed Futaba, Hitec ja Graupner/JR ühendamiseks. Juhe külge ja toimib... veidi nikerdamist on saatjast mudeli paika panemisega (mudeli tüüp, settingud, tiiva tüüp, kopteri puhul swashplate tüüp jne) aga tööle saab asja hetkega!
Lauri Laidna - www.pistik.com
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Millest see tulla võib, äkki graafikakaart väike või protsessor aeglane
Võiks veel Task Manageri vaadata (Ctrl+Alt+Del) ja kui CPU Usage RFG3 töötamise ajal 100% pidevalt ei ole, kaldub asi ikka liiga uimase videokaarti poole.

Image
Last edited by [J] on Sat Nov 11, 2006 13:11, edited 1 time in total.
Henri
Posts: 47
Joined: Tue Sep 05, 2006 10:32
Location: Tallinn

Post by Henri »

Nagu ma aru sain, siis ilma originaal puldita ei ole võimalik teisi pulte kasutada?

Lihtsalt uurin elu.
Miljon miksi.
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Henri wrote:Nagu ma aru sain, siis ilma originaal puldita ei ole võimalik teisi pulte kasutada?

Lihtsalt uurin elu.
BINGO
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Originaal-puldita, mis on dongle'i eest, ei ole tegelikult üldse võimalik originaal RF G3 kasutada...
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

lauri wrote:Originaal-puldita, mis on dongle'i eest, ei ole tegelikult üldse võimalik originaal RF G3 kasutada...
Miski pole võimatu.
Vihjeks: internetiavarustes liiguvad ringi vastavad emulaatorid, millega saab simulaatorit ära petta.
User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

Post by Ropskar »

Aga kas eestis on mingeid edasimüüjaid või mingeid poode, kus müüakse realflight simulatorit?
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

Post by Ropskar »

1)Kas RealFlight simulatoris saab enda lennuki mudeli ka valmis modelleerida?
Et nagu alustad täitsa nullist ja lood enda mudeli, valid kas paned elektri või bensu mootori jne...? :?
2)Ja kas oleks mõtekas osta ennem see simulaator ja lennata sellega mõned kuud ning alles siis osta päris lennukimudel.
3)Ja kui kellegil on see simukas, siis kas olete sellega rahul?
4)Ja kas neid lisa pakette saab originaalmängu omaja niisama tõmmata, või tuleb need ka osta?(Add-on)
5)Selle simulaatori kodulehelt vaatasin et on ka mingi expansion pack 1 ja 2. Mis need on ja kuidas need erinevad add-onidest?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ropskar wrote:1)Kas RealFlight simulatoris saab enda lennuki mudeli ka valmis modelleerida?
JAH! Saab ka olemasolevaid muuta ja netist juurde tirida + saadaval ka add-on plaadid (tasulised) kus uusi mudeleid ja lennuplatse. Lennuplatse saab ka ise muuta.
Et nagu alustad täitsa nullist ja lood enda mudeli, valid kas paned elektri või bensu mootori jne...? :?
Täpselt.
2)Ja kas oleks mõtekas osta ennem see simulaator ja lennata sellega mõned kuud ning alles siis osta päris lennukimudel.
Kindlasti tasuks simulaatoris lendamine selgeks õppida enne päris lennuki või helikopteriga platsile minekut. Võid ka korraga osta mudeli ja simulaatori, kui simu peal harjutada ei viitsi, siis ehitad mudelit ja vastupidi.
3)Ja kui kellegil on see simukas, siis kas olete sellega rahul?
Täitsa olemas ja midagi halba öelda ei oska. Saab ka kahekesi lennata (puldi külge päris-saatja ühendada) ja ka internetis lennata (nagu multiplayer arvutimängudki, server ja värgid). Mul ainus mure, et läptop veidi vana ja ei jookse väga hästi. Selline 2+ GHz protsessor ja normaalne 3D graafika-kaart ja pole muret. Aeglasema masina peal saab ka resolutsiooni alla tõmmata ja kõiksugu mitte-vajaliku välja lülitada (suits, pilved, puud, inimesed jne)
4)Ja kas neid lisa pakette saab originaalmängu omaja niisama tõmmata, või tuleb need ka osta?(Add-on)
Hetkel tuleb RF G3 kaasa ka tasuta Add-On 1. Ega erilist vajadust Add-On juurde osta ei ole, aga kui tahad, siis võid! Netis on saada ka tasuta teiste tehtud mudeleid (näiteks Trex450 jne) aga nede kvaliteet on erinev - mõni tõetruum, teine vähem, kolmas täiesti lootusetu.

Kui huvi pakub, võta minuga ühendust ja võin simulaatorit tutvustada-näidata (Tallinnas Peterburi tee 81 - eelnevalt kokkuleppides). Ise pole teisi simusid katsetanud, kuid enamvähem võrdväärsed on veel AeroFly Delux ja Reflex XTR - mõlemad vist Euroopas tehtud ja rohkem siinseid mudeleid, RealFlight G3 on USA värk. RF G3 tuleb ka G3.5 kohe-kohe välja ja see on kõigile registreerunud G3 omanikele TASUTA!
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

Post by Ropskar »

Aga kas see pult on muidu normaalne ja reaalne, või on ta lihtsalt mingi hiina värk. Ja kas ta on ka umbes sama raske kui päris puldid on?
anton
Posts: 25
Joined: Fri May 26, 2006 1:25

Post by anton »

mul on küll realflight2, ilmselt RF3 lubab nats rohkem. Olen simuga rahul.

Saan lennukit ise ehitada, õigemini olemasolevaid lõpmatuseni muuta. RF2 puhul ei muutu sellise tegevuse tagajärjel lennukikuju. Tähendab, et lennuomadused on vastavalt sinu poolt ehitatud lennukile, kuid ekraanil näed ikka originaal lennukit. RF3-s on see viga justkui parandatud ja saad RF3 puhul lennukeid ka nullist alustades ise teha.

RF puhul saad allalaadida sinusuguste kasutajate poolt tehtud mudeleid, Add-ons kettaid tuleb osta. Ma ei ole kindel, et neid kõike vaja on. Suurt vahet ju pole, kas lendad Extra300 või CAP232-ga või Yak52ga. Vähemalt esialgu mitte.

Simulaatori ost on ainus kulutus mis võimaldab aktiivselt harjutada iga ilmaga või kui õues pime.
anton
Posts: 25
Joined: Fri May 26, 2006 1:25

Post by anton »

pult on täpselt sama kujuga nagu futaba 6 kanaline. Kuna akut sees ei ole, siis on kergem. Kangid on samad mis skyspordil.
Post Reply