Algaja

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
staora
Posts: 83
Joined: Fri Jan 07, 2011 15:33

Algaja

Post by staora »

Soov oleks muretseda rc helikopter.Õues lendamiseks.
Milline oleks hea valik?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mis on eelarve?
Lauri Laidna - www.pistik.com
staora
Posts: 83
Joined: Fri Jan 07, 2011 15:33

Post by staora »

Noh, 130 eur aga võib ka natuke üle minna.
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Kindlasti ei teeks paha sinu enda taustauuring, et midagi soovitada:

* Kas oled ka varem lennanud millegagi ja on kogemused olemas?

* Oled täitsa algaja ja lihtsalt huvi lennutada?


Kui varem lennutanud pole, siis ilmselgelt vajab asi harjutamist ja võib tähendada kerget kopteri hävimist lühikese ajaga.
staora
Posts: 83
Joined: Fri Jan 07, 2011 15:33

Post by staora »

Olen täielik võhik. :roll:
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

staora wrote:Olen täielik võhik. :roll:
Sellisel juhul oleks hea valik simulaator ja simupult alguseks.

130EUR on selline summa, et selle eest erilist kopterit ja sinna juurde kuuluvat ei saa ning suur tõenäosus on, et kui saadki näiteks kasutatud suurema kopteri, siis sõidad selle esimese minutiga puruks.


Küll aga julgeks soovitada sellist asja alustuseks, peaks olema küllaltki tugev ning lennata saab toas ning ka väljas, kui on tuulevaikne. Kuna ta on 4 kanaliga ning ühe paari labadega, siis saab ka üsna hea tunnetuse kätte.

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... duct=10998
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kas sa ise ehitada ei taha? Kui jah, siis piilu trikopteri teemat. Masina saab valmis suht odavalt ja seega puruks kukkumisel pole kooliraha suur. Kui veab, oled veel samal päeval lendamas (nagu mina kord).
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Algaja

Post by särts »

Ärge siis kohe kergkaalu poksima minge.Muidu pakute küll toa koperdisi proovida.Aidake "tina" ka taevasse.särts
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Kui odavat toakopterit vaja, siis on just üks pakkuda. 8)
Sellega saab juba iga inimene lennata ja eks saab orientatsiooni harjutusi ka sooritada.
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

"Toa"kopter, simulaator ja "õue" kopter on väga erinevad asjad. Puldi käsitlemise õppimisel on simulaator muidugi parim valik alustamiseks.

Samas pakun ka algajale sobivat "õue" kopterit :) .
http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t=4318
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Kui pole kopteri pultigi käes hoidnud, siis vaevalt seda kopterit rohkem kui üheks lennuks jagub. Ühe korra kohta hind ka just odav pole.
Päris alustuseks soovitaks ma näiteks Blade MCX-i või siis MSR-i. Viimasega annab õueski lennata ja kiirust arendab ka päris palju. Kui midagi ära lõhud, ei ole parandamine ka ülemõsituse kallis. Kuhugi otsa lennates või külili kukkudes ei lähe labad katki ega midagi, nagu näiteks lamal. Lisaks lendad nendega ka toas, ei sega ilm ega midagi muud ja lõbu on päris palju. Kui juba pult käpas ja valele poole enam ei pööra, siis võiks juba midagi suuremat proovida jne.
Simulaatorit võid ka julgelt proovida ja sellega harjutada suuremate kopterite lendu.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Andsin sõbrale, kes polnud elus kordagi ühtegi mudelit proovinud sellise kätte:
http://majandustarkvara.net/3649/files/ ... irit_r.jpg

Tegi toas tiiru ära ja maandus tervelt. Ainuke minupoolne instruktaaz sisaldas juhtkangide kasutamist ja hoiatust, et kui alla kukub siis gaas kohe maha. Selle kopteri võib rahumeeli õhku rippuma jätta ning võileiba tegema minna. 8)

Mina olen näinud müügis nii Kullo kui Rocalmare mudelipoodides.

Kui soov niisama toas ringi tiirutada siis kõlbab väga hästi. Ettevaatust konditsioneeride läheduses- kopteril jääb jaksust puudus!
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Neid nine-eagles koptereid müüb ka http://www.rc-est.ee/catalog/index.php? ... eccf8b6cd9
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

simulaator ja siis edasi
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Simulaator kindlasti vaja hankida. Siiamaani täpselt meeles kuidas oma esimese singlerotori (GWS) esimese viie minutiga pilbasteks sõitsin. Selle aja sees jõudsin enne finitot veel korra jalaseid parandada :oops:
Siis hankisin FMS-i jaoks USB kontrolleri ja sain aru, et kopterit ma kohe üldse juhtida ei oska :roll: Siiski jäi FMS paari nädalaga nõrgaks, sest kopteri tunnetus jääb realismist üpris kaugele ning aelasemale õppijale (nagu mina) on paremat simulaatorit vaja. Investeerisin Real Filghti ja võin kinnitada,et see on mul kokku hoidnud tuhandeid kroone ja kümneid tunde mis muidu kulunuks kopteri remondile. Lisaks veel kaotatud aeg õppimiseks mis möödub tagavarajuppe oodates.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Ojaa, mul hetkel just see faas, et 450 T-Rex on kenasti karbis juppidena ja ei taha kokkugi teda panna kuna simulaatoris isegi lennata ei oska. Muidugi pole ka nüüd teab, kui palju üldse kopteriga üritanud simus harjutada, peamiselt siiamaani lennukiga. See kopteri lennutamine on ikka päris omamoodi tsirkus, kohe mitte ei taha ta mulle alluda ja pidevalt lähevad juhtkangid sassi. Lennukiga selle eest saab lennata küll ja harjus üsna kiiresti simulaatoris ära ja ka päris elus lennatades pole enam seda hirmu sees, mis kunagi alguses oli. Kopteriga aga nii kindla sammuga küll ei julgeks välja minna oma esmalendu tegema :D
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Kui simus juba hoverdamine välja hakkab tulema võiks juba kopteriga ka proovida. Simus see jama, et ei tunneta sügavust arvuti ekraanil õigesti. Kui kopteriga lennates mingi manööver tundub ebamugavustunnet tekitavat, ei maksa rohkem pungestada, proovi parem simus harjutada seda osa. Ja ikka nii vaheldumisi reaalsusega, sõltub kõik andekusest kaua see aega võtab. Ja reaalse kopteriga lendama hakates peaks harjutusalus all olema, minu arvates isegi nii kaua kuni figuur "kaheksa" lendamine käes on.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Nüüd mina ka siis HK450 lennutaja! Bluesmelli endine HK450V2 on taastusravi edukalt läbinud ning lendab jälle! Tugeva tuule tõttu sai ainult 0,5-1 m kõrgusel hoverdatud oma pisikeses õues ja sabahoidmist testitud. Roxxy ZX25C 2,2Ah akuga hoverdas 9 minutit ja 42 sekundit :D . Akul veel alles teine laadimine.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
staora
Posts: 83
Joined: Fri Jan 07, 2011 15:33

Post by staora »

Olemas

Juba poola aastat aga ei olnud mahti kirjutada.

Kopter on Lama. Praegas ehitan HK-450 V2.

Suur tänu kõigile soovitajatele!

:)
Post Reply