Otsin elektroonikast jagavat pilooti Tartu kandis

Kõik mis seotud õhust pildi tegemisega.

Moderator: Kristjan

Post Reply
Goof
Posts: 7
Joined: Thu Oct 21, 2010 14:43
Location: Tartu

Otsin elektroonikast jagavat pilooti Tartu kandis

Post by Goof »

Valmistan ette projekti hexacopteri ostuks (Miskipärast on vimeost vaadatud videod jätnud kolme ja kuue propelleriga kopteritest parema mulje.)

Otsin sellega seoses paarimeest, kes aitaks asja korralikult tööle saada hiljem keikadel lendaks. Minu teha jääks siis kaamera liigutamine.

Rahastamise poole ajan ise korda, hetkel panen kokku eelarvet

Plaanis on osta siis see:
https://www.mikrocontroller.com/index.p ... 08cd7097ab

Ootan soovitusi saatja ja vastuvõtja osas.

Samuti oleks vaja nõu fpv valimise osas.

Ise ma lendaja ei ole, siiani ainult simulaatoriga möllanud ja ei julge arvatagi, mis reaalses olukorras võiks juhtuda.

Kaameraks olen praegu plaaninud kas Panasonic GH2 või Canon 550D

Mul endal on olemas ka 5D, aga sellega esialgu ei riskiks.

Natuke on plaanis ka ulmet proovida, nimelt tahaks kaamerale lisada elektroonilise follow focus-i.

Oma elektroonikapädevusest niipalju ,et seni olen ise suutnud ehitada arduino baasil lihtsama CNC.

Kunagi tahaks sama elektroonika baasil umbes kaks korda suurema raadiusega aparaadi ehitada, et suuremaid kaameraid lennutada ja stabiilsemat lendu saada. Lisaks oleks soov jõuda selleni, et nii kopteri kui ka kaamera liikumisi saaks salvestada ja taasesitada.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kahjuks otse abiks olla ei saa, aga töötades igapäevaselt video asjadega käin välja ühe mõtte. Nimelt ei ole mingit mõtet tahta 5D mkII sellise apraadi külge panna. Miks see aparaat tavaelus nii popp on? Sest tal on suur sensor ja "filmilik" hästi kitsas teravussügavus (narrow). Kui sa aga õhust filmid või pildistad ja vähekenegi üldplaani tahad teha, siis sa pigem tahad, et teravussügavus oleks lai (shallow). Ehk siis ma ei näe mingit mõtet taolist aparaati lendava platformi peale panna. Äärmisel juhul 60D/7D millel on rolling shutteri probleemi vähem.

Üldiselt on õhust filmimise põhiprobleem CMOS sensori rolling shutter, kuna see toob ebaloomuliku "marmelaadiefektina" välja kõiksugu kõikumised ja vibrad. Ehk siis tasuks vaadata sellist kaamerat, millel oleks rolling shutterit võimalikult vähe. Näiteks filmida 50fps ja pooled kaadrid välja jätta vms.

Kusjuures GoPro HD teeb väga head pilti oma hinna ja mõõtmete kohta. Miskit GoPro HD ja DSLR vahelist oleks vaja õhust filmimiseks. Ehk siis kui on soov HEAD videopilti õhust saada, pole 5D mkII just see õige pill ;) Ei olegi mõtet riskida, oli mu jutu point.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Goof
Posts: 7
Joined: Thu Oct 21, 2010 14:43
Location: Tartu

Post by Goof »

Tänud kiire vastuse eest.
Sa vist lugesid nii kiiresti, et jäi vahele see osa lausest, kus ma märkisin, et ega ei tahagi seda 5d-d sinna külge panna. See on liiga raske ka, vähemalt selle kit komplekti jaoks. Jutt käib pigem 550D-st.

Rolling shutterist niipalju, et selle vastu on natuke tarkvaralist rohtu ka juba leitud, aga point on sul täitsa õige.

GoPro HD on minu maitse jaoks ikka liiga kehva pildiga, ja ega sellel ka see rolling shutteri probleem just väga väike pole. Eriti kui mingi vibra on kopterisse sisse jäänud.

Ma ei usu, et ideaalset kaamerat üldse hetkel olemas on. Vähemalt selle konkreetse kopteri jaoks.

DSLR-ide kaitseks - kujutame, et ma tahan näiteks kaadrit, kus kaamera on paar meetrit eemal majaseinast ja tõuseb kolmanda korruse akna juurde, kus jääb seisma ja filmib seal lahtise akna taga toimetavat tegelast. Sel hetkel ma väga tahaks, et mul oleks sutsu sügavust ka. Pluss veel see toores fakt, et suurem pind püüab rohkem valgust kinni ja sellega saab hämaras rohkem pilti.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Ainult paar asja. Xl saab 550d raskusega hakkma küll. Kui kopterisse vibra sisse jääb, on see küll pigem oma laiskus :) Enda oma olen niivõrd-kuivõrd välja timminud, et GoPro kopteri all - akuraami küljes, miskit vibra välja ei näita. Ammugi siis korraliku kaameraalusega.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Goof wrote:DSLR-ide kaitseks - kujutame, et ma tahan näiteks kaadrit, kus kaamera on paar meetrit eemal majaseinast ja tõuseb kolmanda korruse akna juurde, kus jääb seisma ja filmib seal lahtise akna taga toimetavat tegelast. Sel hetkel ma väga tahaks, et mul oleks sutsu sügavust ka. Pluss veel see toores fakt, et suurem pind püüab rohkem valgust kinni ja sellega saab hämaras rohkem pilti.
Selle jaoks on kaamera kraana (jib) välja mõeldud ;) 4- või 6-kopter sobib hästi kasutada siis, kui mõnda traditsioonilisemat kaamera liigutamise varianti pole olemas - üldplaanid kaugelt kõrgelt. Relse või kraanat "mängida" pole väga pointi...
Lauri Laidna - www.pistik.com
Goof
Posts: 7
Joined: Thu Oct 21, 2010 14:43
Location: Tartu

Post by Goof »

ok lauri, väljendasin end valesti, aken asub 24-dal korrusel :).
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

mmm. siis saab kasutada "nööri" otsas tõstukit, a la aknapesijad või siis ehitusmeeste suurem variant.
Muidu võib juhtuda, et kulu tuleb lõpuks kopter + tõstuk + lõhutud klaas ;)
Sellise kõrgusega maja juures on juba päris krralikud tuuled, nii, et liiga ligi minna ei kannata.
Post Reply