Vajan abi :S

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
Calibra
Posts: 11
Joined: Tue Mar 08, 2011 16:08

Vajan abi :S

Post by Calibra »

Tere- sai siis suure RC kopteriga esimene lend tehtud ja nagu ikka esimene lend kestis 30 sec . :D kuna hindasin asupaikka lendamiseks halvasti- kadus suht kiiresti nähtasvus kopteri ja minuvahel- ja mul ei jäänud muud üle, kui tõmmata hoovad maha ja pult välja, et mootorid tööle ei jääks.- Jõudsin kukkumispaikka umbes 30 sec. ja juba tuli suitsu igaltpoolt kopterist- ühendasin kiiresti lahti akujuhtme- ja mis selgus:
Vastuvõtjal läkasid põlema 2 transistorit.
Leidsin netis koha, kus antud kopterile kõike varuosi müüakse- kuid kahtlen, et sealt midagi võimalik tellida on kuna see pole eesti leht jne.
Oskab ehk keegi anda nõu- kas antud vastuvõtjat oleks võimalik vahetada mingi muu vastuvõtja vastu välja ? (mida on võimalik eestis soetada )
Lisan siia lingi, mis on orginaal vastuvõtja ja annan ka kopteri margi- see on XBM-11
45.650 Mhz

http://www.rc-auto.nl/aviate-xbm-11-ond ... -unit.html
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Tundub, et tegu on all-in-one vastuvõtjaga, mida teise vastu vahetada ei saa. Viidatud lehel on asi out-of-stock. Muul juhul ilmselt saaks tellida küll.
Transid on arvatavasti mootori juhtimiseks ja neid annab vahetada.
Pulti ei oleks tohtinud välja lülitada, piisab gaasi maha tõmbamisest.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Calibra
Posts: 11
Joined: Tue Mar 08, 2011 16:08

Post by Calibra »

Antud transistorid juhivad tõesti sabamootorit- selle ma ajasin juba skeemi jälgides välja- vidin võtab voolu sisse- on/off tuli läheb põlema- kaks mootorit toimivad ideaalselt- kuid sabamootor jäi lumme kinni ja see panigi skeemi põlema- olen transse. oomipoest tzekanud kuid sellise koodiga ma ei leidnud- või tõesti ei osanud otsida õieti- nedeks on-
ML H
D882 ja B772
P38 B8D
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Tegemist on ilmselt mingi tehase markeeringuga, et lihtlabane kasutaja ei saaks neid ise asendada vaid peaks viima ametliku remondi punkti või ostma samalt tootjalt uue.
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

Tegu on ühe inetu kopteriga, aga varuosade saadavus sellele pole probleem.

Terve all-in-one karbi väljavahetamine läheb sulle maksma mingi 35 juurot. Suht kallis.

Sellele ei pea üldse originaali otsima. Sobib enam-vähem igasuguse teise sarnaste näitajatega masina gyro/receiver/control box. :roll: Vaja ainult mootorite juhtmeotsad välja vahetada, kui need uuega ei sobi.
Calibra
Posts: 11
Joined: Tue Mar 08, 2011 16:08

Post by Calibra »

priitom wrote:Tegu on ühe inetu kopteriga, aga varuosade saadavus sellele pole probleem.

Terve all-in-one karbi väljavahetamine läheb sulle maksma mingi 35 juurot. Suht kallis.

Sellele ei pea üldse originaali otsima. Sobib enam-vähem igasuguse teise sarnaste näitajatega masina gyro/receiver/control box. :roll: Vaja ainult mootorite juhtmeotsad välja vahetada, kui need uuega ei sobi.
Tere- äkki annaksid lingi, kus antud toode eestis müügil on- olen algaja ja ega lambist ei oiska osta küll :roll:
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

Post by MihkelP »

Need transid on Oomipoes täitsa olemas: 2SB772 ja 2SD882
http://www.oomipood.ee/?t=k_o&otsi=2sb772
http://www.oomipood.ee/?t=k_o&otsi=2sd882

Kui nende transside juhtahelas muud maha ei põlenud, siis peaks nende asendamisega uuesti lendama saama.

Mihkel
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
Calibra
Posts: 11
Joined: Tue Mar 08, 2011 16:08

Post by Calibra »

Sai- siis elektroonikupoolt uued transid peale joodetud- kuid ei saavuta vajalikku pinget enam sabamootorile- 2 minutilise katsetamisejärgi- kuumenesid transid taas üle- võimalik et kahjustada on saanud veel mingid takistid- kuna skeem on ääretult pisike ja tihe - ei ole seda võimalik enam eriti parandada - üks- rada on ka maha põlenud- tuleb siiski uus osta - kuid pole veel netist leidnud midagi - Arusaamatuks jääb
kas iga 45,650 Mhz vastuvõtja sobib- või millejärgi ma midagi ültse otsima pean- kui keegi targem oskab öelda mis täpselt sobib- siis abi oleks teretulnud.
Post Reply