Mis saatja HK-450-le?

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
staora
Posts: 83
Joined: Fri Jan 07, 2011 15:33

Mis saatja HK-450-le?

Post by staora »

Sooviks teada mis saatja sobiks HK-450-le ning, kus seda müüakse?

See võiks olla hea ja soodne.
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Re: Mis saatja HK-450-le?

Post by Bluesmell »

staora wrote:Sooviks teada mis saatja sobiks HK-450-le ning, kus seda müüakse?

See võiks olla hea ja soodne.
Kui tahad HEAD ja ODAVAT siis tuleb kaks saatjat osta - üks hea ja teine odav.
Vaja on miinimum kuue kanaliga saatjat.
Üldiselt oma funktsioonide poolest on piisav see:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8992
Image
Kui aga rahakott kannatab ja huvi on suurem siis soovitaksin Spektrumit või Futabat
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
tuupola
Posts: 117
Joined: Tue Apr 21, 2009 17:17
Location: Laagri,Saue vald
Contact:

Post by tuupola »

Osta kohe alguses hea saatja. Kui ostad mingi odava variandi niigunii hiljemalt kuue kuu pärast ostad korraliku. DX6 on ok aga DX7 on minu arvates parem valik (natukene lihtsam progeda).

http://www.fasthobbies.eu/spektrum-dx6i ... -1505.html
http://www.fasthobbies.eu/spektrum-koos ... -1507.html
User avatar
ArdiK
Posts: 190
Joined: Sun Mar 06, 2011 21:48

Post by ArdiK »

Mis on need turnigy 9x puudused või mille poolest ta siis halvem on kui näiteks spektrumi dx6? On see siis algaja jaoks väga halb ost? Hinnavahe on päris suur....
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

ArdiK wrote:Mis on need turnigy 9x puudused või mille poolest ta siis halvem on kui näiteks spektrumi dx6? On see siis algaja jaoks väga halb ost? Hinnavahe on päris suur....
Eks kvaliteet on enamasti see määraja. Kujutan ette, et kallimad puldid näevad ja tunduvad käes ka edevamad. 9X on ka minu esimene pult ja olen asjaga rahul. Käes on ta enamvähem, ei tundu kõige odavam ja ei tundu ka kallis, selline piisav esimeseks puldiks, et mitte kohe ei tule tuhin peale millegi uue vastu.

Puudusteks :

* Ekraanivalgustus on kehva ja tekst võiks olla loetavam.
* Menüü nupud võiksid kohati paremad olla ja loogilisemad.
* Puldil on taga eemaldatav saatja moodul, ometi selle juhe läheb pulti sisse ja otseselt seda sealt ära võtta ei saa ilma modifikatsioonita.
* Osad isendid võivad olla defektsed ja samuti vastuvõtjad, vähemalt HK lehelt uurides on saanud paljud mitte töötavad isendid.

Muidu kärab hästi esimeseks puldiks ja funktsioonidest on tal kõik vajalik olemas. HK450 saab täiesti ilusti selle puldiga toimima, kõik vajalik on seadistustes olemas. 9X on niiöelda odavama otsa isend, millel on kõik kallima puldi omadused, selle raha eest väga mööda panna ei saa.
T-Rex 450V2, AXN Clouds-Fly
User avatar
ArdiK
Posts: 190
Joined: Sun Mar 06, 2011 21:48

Post by ArdiK »

wermecher wrote:
ArdiK wrote:Mis on need turnigy 9x puudused või mille poolest ta siis halvem on kui näiteks spektrumi dx6? On see siis algaja jaoks väga halb ost? Hinnavahe on päris suur....
Eks kvaliteet on enamasti see määraja. Kujutan ette, et kallimad puldid näevad ja tunduvad käes ka edevamad. 9X on ka minu esimene pult ja olen asjaga rahul. Käes on ta enamvähem, ei tundu kõige odavam ja ei tundu ka kallis, selline piisav esimeseks puldiks, et mitte kohe ei tule tuhin peale millegi uue vastu.

Puudusteks :

* Ekraanivalgustus on kehva ja tekst võiks olla loetavam.
* Menüü nupud võiksid kohati paremad olla ja loogilisemad.
* Puldil on taga eemaldatav saatja moodul, ometi selle juhe läheb pulti sisse ja otseselt seda sealt ära võtta ei saa ilma modifikatsioonita.
* Osad isendid võivad olla defektsed ja samuti vastuvõtjad, vähemalt HK lehelt uurides on saanud paljud mitte töötavad isendid.

Muidu kärab hästi esimeseks puldiks ja funktsioonidest on tal kõik vajalik olemas. HK450 saab täiesti ilusti selle puldiga toimima, kõik vajalik on seadistustes olemas. 9X on niiöelda odavama otsa isend, millel on kõik kallima puldi omadused, selle raha eest väga mööda panna ei saa.
Selge...Ilmselt on see ka minu esimeseks puldiks.Kuskilt peab ju alustama ja kui kohe korralik pult osta siis ei oska seda ju niiväga hinnata ka kui ei tea mis tähendab kehvema puldiga lendamine :)
User avatar
wermecher
Posts: 176
Joined: Tue Dec 14, 2010 23:24
Location: Tartu

Post by wermecher »

Tellid, siis soovitan kohe võta mitu vastuvõtjat kaasa, siis hea taskust võtta kui tuleb teine mudel kõrvale ning teiseks maandad selle riski, et kui üks ei tööta või on leviprobleemid, siis on teine võtta.

Ning üks konkreetne õpetus, kuidas HK450 kopter ära seadistada 9X puldiga : http://rctech.blogspot.com/2011/03/turn ... setup.html
Enam lihtsam ei saaks vist ükski õpetus olla, enda kopteri sain kiiresti seadistatud.

Lisaks soovitan võtta kohe puldiga kaasa ka aku(d). Soovitaks seda esimest varianti, mahub täpselt sisse ning kestab kenasti ja saab kasutada tavalise lipo laadijaga, mis ilmselgelt kuulub nagunii ühe mudelisti varustuse hulka.

* http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=7346

* 8x http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=10456

And For safety sake, kui lipodega mässamiseks läheb siis võiks ka see olemas olla, et oleks endal ja naabritel turvalisem elada : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=4134
T-Rex 450V2, AXN Clouds-Fly
andi
Posts: 140
Joined: Mon Aug 23, 2010 23:18
Location: Harjumaa, Järvamaa

Post by andi »

ArdiK wrote:Kuskilt peab ju alustama ja kui kohe korralik pult osta siis ei oska seda ju niiväga hinnata ka kui ei tea mis tähendab kehvema puldiga lendamine :)
Ma kahtlen, kas see filosoofia siin kehtib. Ma olen umbes sama põhimõtet järginud oma mudelite puhul, et algul peaks olema lihtsam ja odavam, mille koguhind on samasse kanti, nagu kallima mudeli paar varuosa. Mul on see toiminud: refleksid selgeks, samuti igasugused tuulte ja kauguste tunnetused (puu otsa lendamised jne).

Puldiga on teine jutt, kui see saab ostetud perspektiiviga mitut lennumasinat sellega juhtida. Selles osas soovitan kasvõi natuke aega raha kõrvale panna ja kohe või siis kui aeg küps, korralik pult soetada. Ma lendasin kogu aeg kuni 4 kanaliga mudelitega ja tundus, et sellest piisab või siis vähemalt 5-st, kui tagatiivad (flaps) ka juurde.

Ostsin siis 6-kanaliga puldi, ise arvates et 1 kanal jääb varuks. Aga ei - lennuk, millele mõeldes ma selle ostsin, kasutab kõik 6 kanalit ära: gaas, kõrgustüür, pöördetüür, kaks kanalit on kaldtüüridele (eleronidele) ja tagatiibadele veel üks. Igasugu tulede ja vilede jaoks ei jätku enam midagi.

Teine asi on igasugu mikside ja muude lisadega. Seni arvasin, et need on tarbetud lisad, sest tavaline 4-kanaliga analoogpult on mind seni hästi teeninud. Paraku selgus, et äsjaostetud 6-kanaliga pult pakub ainult kahte miksi, ehkki mudel, millele mõeldes selle ostsin, pakuks lisavõimalusi kui saaks rohkem mikse kasutada.

Nii et mõtle sellele! Ehk ootad ja kogud raha kuniks saad sellise puldi, millest niipea välja ei kasva. Endal on väike okas hinges. Arvasin, et vajadus uue puldi järele on alles aastate kaugusel, mitte kohe pärast pakendi avamist. Samas jah, rahalised kalkulatsioonid ja reaalselt kasutada olev vaba aeg julgustavad natuke kompromissidele minema.
Raadiod: 35MHz kanal 61 ja 63
2,4GHz DSM2/DSMX
User avatar
ArdiK
Posts: 190
Joined: Sun Mar 06, 2011 21:48

Post by ArdiK »

andi wrote:
ArdiK wrote:Kuskilt peab ju alustama ja kui kohe korralik pult osta siis ei oska seda ju niiväga hinnata ka kui ei tea mis tähendab kehvema puldiga lendamine :)
Ma kahtlen, kas see filosoofia siin kehtib. Ma olen umbes sama põhimõtet järginud oma mudelite puhul, et algul peaks olema lihtsam ja odavam, mille koguhind on samasse kanti, nagu kallima mudeli paar varuosa. Mul on see toiminud: refleksid selgeks, samuti igasugused tuulte ja kauguste tunnetused (puu otsa lendamised jne).

Puldiga on teine jutt, kui see saab ostetud perspektiiviga mitut lennumasinat sellega juhtida. Selles osas soovitan kasvõi natuke aega raha kõrvale panna ja kohe või siis kui aeg küps, korralik pult soetada. Ma lendasin kogu aeg kuni 4 kanaliga mudelitega ja tundus, et sellest piisab või siis vähemalt 5-st, kui tagatiivad (flaps) ka juurde.

Ostsin siis 6-kanaliga puldi, ise arvates et 1 kanal jääb varuks. Aga ei - lennuk, millele mõeldes ma selle ostsin, kasutab kõik 6 kanalit ära: gaas, kõrgustüür, pöördetüür, kaks kanalit on kaldtüüridele (eleronidele) ja tagatiibadele veel üks. Igasugu tulede ja vilede jaoks ei jätku enam midagi.

Teine asi on igasugu mikside ja muude lisadega. Seni arvasin, et need on tarbetud lisad, sest tavaline 4-kanaliga analoogpult on mind seni hästi teeninud. Paraku selgus, et äsjaostetud 6-kanaliga pult pakub ainult kahte miksi, ehkki mudel, millele mõeldes selle ostsin, pakuks lisavõimalusi kui saaks rohkem mikse kasutada.

Nii et mõtle sellele! Ehk ootad ja kogud raha kuniks saad sellise puldi, millest niipea välja ei kasva. Endal on väike okas hinges. Arvasin, et vajadus uue puldi järele on alles aastate kaugusel, mitte kohe pärast pakendi avamist. Samas jah, rahalised kalkulatsioonid ja reaalselt kasutada olev vaba aeg julgustavad natuke kompromissidele minema.
kuna turnygil on kanaleid piisavalt siis ei tohiks probleeme olla sellega, et kanalite puuduse tõttu peaks uue puldi ostma.

Aga tänud heade nõuannete eest andi ja wermecher :wink:
User avatar
TU.144
Posts: 174
Joined: Fri Oct 01, 2010 14:49
Location: Tartu

Post by TU.144 »

Turnigy 9X väga hea valik. Ei saa aru miks enamus kasutajaid siin foorumis pidevalt odavaimaid süsteeme maha teevad ja soovitavad hingehinda maksvaid pulte ja saatjaid. Algaja ei peaks iialgi endale ostma kohe tehnika viimast sõna kuna vbl hobi ei meeldigi. Endal on 9x ja asjaga väga rahul - pole veel ühtegi probleemi esinenud. 9X'il on kanaleid ja mixe algaja jaoks nagu muda ja enamgi veel.

55 eurot 9x'i eest või 190 eurot dx6 eest on ikka meeletu vahe kui mitte öelda, et kuristik. Eriti tänasel päeval kui kõik sente loevad.

Pole neil hiina asjadel viga midagi - hind kompenseerib selle kõik ära. Kui isegi saad vigase isendi, osta teine veel ja oled ikka kõvasti plussis :lol:

Aga noo eks neid inimesi peab kah olema kes meie Eesti majandust toetavad ja oma puldid meie kaupmeestelt soetavad ;)
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
Kiku
Posts: 173
Joined: Tue Jan 26, 2010 22:55
Location: Tallinn, Mustamäe

Post by Kiku »

Olen ise ka vaatams endale seda sama pulti. Räägi kuidas sellel lennuki poolega on, eriti plaanerite toetusest, mitu miksi saab teha jne. Mis puudused välja tooksid?
User avatar
TU.144
Posts: 174
Joined: Fri Oct 01, 2010 14:49
Location: Tartu

Post by TU.144 »

Endal on Radian PRO. Mix'e saab teha 5 manuaalselt + hunnik juba eelprogrammeeritud mix'e. Siiamaani olen hakkama saanud ise manuaalselt mixe seades. Eelprogrammeerituid pole veel tundma õppinud.

Ühe vea mille välja tooks on see, et kui mix'e seadma hakkad ning üleüldse menüüdes kolama jne siis tuleb pulti ise tundma õppida ja vaadata mida üks ja teine asi teeb - sest detailset õpetust kui sellist olemas pole. Katse-eksitus meetodil :P
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
Kiku
Posts: 173
Joined: Tue Jan 26, 2010 22:55
Location: Tallinn, Mustamäe

Post by Kiku »

Kas liblikas(butterfly-reziim) on tal ka eelprogrammeeritud või see tuleb ise välja nuputada?
User avatar
TU.144
Posts: 174
Joined: Fri Oct 01, 2010 14:49
Location: Tartu

Post by TU.144 »

butterfly on eelprogrammeeritud
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
Post Reply