F3K World Championship Arboga 2011

Viskekad ehk HLG ja DLG plaaneri
Post Reply
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

F3K World Championship Arboga 2011

Post by [J] »

Päevakava

Paistab, et Läti ja Leedu võistlevad. Tänu neile saab hea võrdluse, kus F3K Balti Cup oma tasemelt maailmas asub!

Image
World Championship F3K 2011 - Arhoga, Sweden
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Esimese päeva tulemused väljas. RS kõrbes esimeses lennus ja on alles 50. ...
Võistlejaid 77. Parim rootslane hetkel 4., lätlane 16., leedukas 23., soomlane 30.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Seis enne FLY OF lende
Rootslane 3., lätlane 14., leedukas 18., soomlane 28.
Minu järeldus, et Baltic Cup-i parimad saavad hakkama kenasti.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Tervitus. Ei ole ma ära kadunud :) Käisin ise kohal. Muljed on sellised et esialgu ei saanudki aru kuidas võistlus käis ja kuidas aega võeti. Aga natuke sisseelamist ja hakkas juba klaarima . See esimene võistluspäev oli küll oht et hakkab sadama ,sest teel Stockholmist Arbogasse sadas kohati. Kohale jõudes oli ilm jahe. Aga ikkagi oli enamusel lennuk mullis. Tundus et iga hingetõmme tekitas neile vajaliku tõusva õhuvoolu. No ikka oli ka seda et kellel mulli nina polnud lasid teiste leitud mullis vabalt liugu. Kokkupõrkeid oli samuti sest nad ei tahtnud sinna ära mahtuda :) Aga päris viga ei saanud keegi , kaotasid vaid pisut kõrgust ja siis uuesti. Õhtupoole muutus ilm soojaks ja päike tuli välja ning siis polnud enam mingit otsimist vaid visati otse mulli. Sakslased nii noored kui vanad olid hea vaatepilt. Ilusad visked ,praktiliselt otse üles ja siis tuulepeale. Nipp ongi selles et õigel ajal ,õige kiirusega horisontaali saada. Tehnikaid oli erinevaid. Jätsin meelde :) . Rootslased olid HEAD. Rääkisin ka nendega ja mis seal muud kui ikka see vana tõde ,et suvi on lühike ja praktiliselt iga ilmaga ainult VISATA ,VISATA ,VISATA. Meeskond üle Rootsi kokku pandud parimatest. Kahjuks vaid üks Juunior Stockholmist ,teised kõik kaugemalt.
Üks asi jäi ka silma et noored ei visanud nii kõrgele aga siiski võttis ka 50-60 meetri pealt allatulek üsna kaua aega .Mõõtsin ühe võistleja aega umbes kaheksa meetri pealt. Sain ajaks üle pooleteise minuti. Betoonlennukiga seda aega ei saa aga viske harjutamiseks pole oluline kas viskad viis või 90 meetrit treeningul. Päris lõpuni ei olnud mul aega seoses tööga seal olla ja ootan samuti lõpp tulemusi. Kuid arvan et parim on siiski sakslane ja siis rootslane. (loomulikult kui küsisin kes võidab siis rootslased ütlesid et nemad,eks näis). Leedukad ja lätlased ja ukrainlased samuti tasemel. Ja pole need baltipoisid maailmas väga kehvad. Kahju vaid et Eesti sinna ei kuulu. Paljud küsisid kas Eestlasi saab ka siis näha varsti. Mida mul muud üle jäi vastata kui andsin neile jaatava vastuse :) aga see ei tähenda et ma midagi lubasin :? . Muidugi kes seda teab kus teised MMid toimuma saavad.
Televisiooon samuti kohal ja isegi sain filmilindile jooksva pildi.
Mulle igaljuhul meeldib ja see tase ei kohutanud põrmugi. Püüame järgi teha. :)
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Väga huvitav. Jah panin mööda. Vahel võtavad võistlused hoopis teise pöörde. Aga siiski on Rootslased koos väga heal tasemel.
Post Reply