F3A 2012!?

Alateema kus käistleda vigurlennuga seonduvat - reeglid, mudelid jms

Moderator: Marek

Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

F3A 2012!?

Post by Marek »

No nii. Täna juhtusin viseerima Eesti mudel-mootorlennu võistluste kava mustandit ja seal oli F3A täitsa olemas. Kas see mustandist edasi ka nii on selgub vist siin teemas. Mis saab siis? On 2012 huvilisi? On tegijaid? :) Mis kava/kavad?
Mina arvan, et peaks ikka tegema ja ootaks uusi konkurente.
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

F3A 2012 toimub kindlasti. Võtan siis ehk ise see aasta järje üle? Kes/kui palju siis see aasta võistlejad on? Kui sama seis, mis eelmine aasta siis jääb ainult Nordicu kava.

Viimasel ajal on kuulda olnud, et Tartus on ka mootorlend elavnenud. Võiks julgesti teada anda siin teemas kui F3A mõtted peas on.
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

No kõige reaalsem võistleja on vist Margus Tartu poolt? Ülejäänud on vist rohkem combati või niisama lendamise huvilised. Kuigi kui etapp koju kätte tuleb,miks mitte proovida :) Ärge ainult 5kg piiri juhendisse pange.

btw.kuidas on 2012 litsentsidega? Eelmine aasta ärkasin vähemalt mina siis,kui juba hilja oli..
P28A- FPV
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

millise kava võtame :idea:
Mudeli piirangut pole mõtet rakendada - niigi võistlejaid vähe.
margus56
Posts: 18
Joined: Tue Aug 09, 2011 12:19
Location: Tartu/Jõgeva

Post by margus56 »

Kindla peale olen ma huviline kui mingisuguse lennuki õigeks ajaks korda saan või midagi uut leian sobivamat.Muidu takistuseks on ka see et kus kohas see on sel aastal siis ?
Kuna kuupäevaliselt esimene etapp toimub?
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Ma mõtlesin läheneda hooaja alguses samuti nagu ka 2011. Ehk võtab seekord ka F3A Sport vedu. Korraldamise vastu pole mul midagi, kui Tarmo ka huvitet on, siis võib nt kordamööda ka korraldada ju.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kas seda Sport kava lendamist eriti vabas vormis ei saaks teha? Ei mingit suurt arvestust ja litsentside nõudmist näiteks? Kuna Eesti vigurlennu mehed kõik kohapeal olemas, siis ideaalne võimalus ju kätt proovida ja nõu saada. Nimetada seda nüüd võistluseks või mitte, polegi nii oluline! Ei tasu unustada, et Sport kava on täpselt selline, mille saab ülatiivalise Trainer-tüüpi mudeliga läbi lennata ja kui kasvõi paar vigurit ära teha, on juba punktid olemas. Ei pea isegi kogu kava läbi lendama.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Hei korraldajad! Andke infi mis kava jne...Juhend oleks ka teretulnud...Iga aasta on juhend veidi täienenud...võiks ka see aasta täieneda.
Mõistlik oleks ka see aasta etapi kaupa diplome jagada ja aasta lõpus karikad...kas 2011 karikad on üldse välja jagatud - ei mäleta üldse :)
User avatar
Matsa
Posts: 682
Joined: Mon May 17, 2010 15:10
Location: Tallinn
Contact:

Post by Matsa »

Hei, kui tahan nordikus voistelda, siis ei saa enam kohtuniku ametit pidada.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kas on täienduste koha pealt konkreetseid ettepanekuid, mis võiks olla paremini, teisiti? Hetke kursiga tuleb lihtsalt juhend lahti ning 2011->2012 asendused.
Matsa, kohtunik saad sa ju Sport kava lendajatele ikka olla. Või lased mõlemas klassis? 8)
User avatar
Matsa
Posts: 682
Joined: Mon May 17, 2010 15:10
Location: Tallinn
Contact:

Post by Matsa »

Kui sporti tuleb ka rohkem, kui üks võistleja, siis küll.
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

margus56 wrote:Kindla peale olen ma huviline kui mingisuguse lennuki õigeks ajaks korda saan või midagi uut leian sobivamat.Muidu takistuseks on ka see et kus kohas see on sel aastal siis ?
Kuna kuupäevaliselt esimene etapp toimub?
Üks võimalus oleks Nurmsi lennuväli :wink:
Sügisel käisime Koigis ja siis oli Nurmsis lennutamisest kohalikega juttu :idea:
Saate lõuna- oblastitest äkki veel lisa juurde
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

F3A 2011 karikad saab täna minu käest kätte.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Nii, kallid lendajad!
Päike lõõmab ja kohe on muru roheline. On aeg lendama õppida! Üks väga hea variant mudellendu omandada on F3A kava läbilendamine ja võistlemine. See aasta teeme kindlasti Sport klassi, kus ei ole vaja litsentsi ega suurt midagi peale tahtmise! Eile Tarmoga arutasime seda ja arvatavasti on Mart ka nõus.
On lennutajaid, kes lendavad juba üle 10 aasta aga ikka lennukit ei valitse. Mis ei ole sugugi halb kui see ei ole ka eesmärk. Need, kellel on eesmärk väheke kõrgem võiks aga nüüd korraliku trenni ja õppega pihta hakata!

Ma loodan, et see aasta alustavad Spordiga Cuprum, Matsa, Andu, Submarin, Kati, Margus jne jne... IK ja Aviaator samuti...ei tule kõik kohe meeldegi

Tugevemas klassis (olgu siis mingi FAI variant või Nordic) võiks rivis olla Tarts, Jan, Kuno, mina, Reivo jne...
Paljud nimed läksid kindlasti meelest ära ja vabandan juba ette.
Saaksime kahe klassi vahel kohtunikud ka lihtsasti.

Noh! Kes on käpad!?
8) 8)
User avatar
Matsa
Posts: 682
Joined: Mon May 17, 2010 15:10
Location: Tallinn
Contact:

Post by Matsa »

Mina olen Spordis võistleja ja Nordicus kohtunik.
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Olen samuti nõus võistlema, kui keegi lendama õpetab ja litsentsi vaja pole.
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Kus saaks kavaga tutvuda? Asi on huvitav ja väljakutsena inspireeriv...
PS. Mis lennukiga sinna saab/tohib tulla?
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
aviaator
Posts: 398
Joined: Fri Sep 10, 2010 19:18
Location: Tartu
Contact:

F3A

Post by aviaator »

Eks siis tuleb lennuplaan välja printida ja elemente ükshaaval õppima hakata, ei tea muidugi palju see võib aega võtta, kuid iseenesest hariv ettevõtmine küll kindlasti :)

Aivar

NB: lennuplaan või kava pidi olema 2011 aasta samas teemas.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Bluesmell wrote:Kus saaks kavaga tutvuda? Asi on huvitav ja väljakutsena inspireeriv...
PS. Mis lennukiga sinna saab/tohib tulla?
Image
http://www.mudellend.eu/files/vigurlend ... k_2011.pdf
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

ja sõltuvalt tuule suunast võib kogu elu käia teispidi :)
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Sport kava on läbi lennatav sisuliselt mistahes mudeliga, millel on kald-, kõrgus- ja pöördetüür. Ka ei pea kava peas olema, vaid mõnel määral selge, sest alati võib ja peaks selja taga abiline olema, kes kava ette loeb ja vajadusel ka nõu annab. Näiteks võib elementidele enda nimed välja mõelda jne. Ka ei pea kogu kava läbi lendama, punktid saab kirja nende elementide eest, mis said sooritatud... enam lihtsamaks minna ei saa :wink:
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
aviaator
Posts: 398
Joined: Fri Sep 10, 2010 19:18
Location: Tartu
Contact:

Hea lohutus

Post by aviaator »

lauri wrote:Sport kava on läbi lennatav sisuliselt mistahes mudeliga, millel on kald-, kõrgus- ja pöördetüür. Ka ei pea kava peas olema, vaid mõnel määral selge, sest alati võib ja peaks selja taga abiline olema, kes kava ette loeb ja vajadusel ka nõu annab. Näiteks võib elementidele enda nimed välja mõelda jne. Ka ei pea kogu kava läbi lendama, punktid saab kirja nende elementide eest, mis said sooritatud... enam lihtsamaks minna ei saa :wink:
See on hea lohutus minusugusele profaanile, nüüd ei jää üle muud kui harjutada :wink:
User avatar
Matsa
Posts: 682
Joined: Mon May 17, 2010 15:10
Location: Tallinn
Contact:

Post by Matsa »

Nüüd vist aeg asjaga konkreetsemaks minna, ehk kes siis konkreetselt ja mis kavas osaleb, et oleks näha konkurente ja saada ka ülevaadet kas sellel aastal toimub võistlus nii Spordis kui ka Nordicus.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Mart Seger - F3A Nordic.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Marek - Nordic
User avatar
Matsa
Posts: 682
Joined: Mon May 17, 2010 15:10
Location: Tallinn
Contact:

Post by Matsa »

Andres Madissoo sport
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

That's it?
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

UP :!:
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Kuno-Nordic.Aga millise võtame?
User avatar
aviaator
Posts: 398
Joined: Fri Sep 10, 2010 19:18
Location: Tartu
Contact:

Kus toimuvad

Post by aviaator »

Palun öelge kuna võistlused on kavas läbi viia ja kus kohas, vabandan ette kui see info juba kuskil oli kirjas, kui vähegi aega on võimalik leida võtaks natuke osa või vähemalt prooviks alustuseks.

Aivar
Post Reply