FPV

Saatjad, vastuvõtjad, servod, elektroonika jms
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

FPV

Post by primaat »

Sai siis kogemata muretsetud selline asjake aga ohh jama,ei saa kuidagi pilti telekale ette,arvutiga pole proovinud.Ehk oskab keegi soovitada kust otsast alustada või üldse,millest alustada selle pildi otsimist.Ise olen mõelnud sellise variandi peale et kui kellelgi oleks miskit taolist siis saaks ehk katsetada kaamerat või saatjat minu vastuvõtjaga või vastupidi,mu vastuvõtjat teise kaamera ja saatjaga?
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Mis asjaga konkreetselt tegu on? Üldiselt peaks väljalülitatud saatja puhul olema ekraanil vaid müra. Kui seda pole, on midag vastuvõtja või tema ühendusega.
Edasi lülita saatja sisse ja vajuta kanali nuppu vastuvõtjal kuni pilt ilmub.
NB!! Saatjal peab antenn olema küljes! Vastuvõtjal muidugi ka aga ilma antennita saatja võib maha põleda.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Asi selgem tiba.....tänud aga asjad siis sellised http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ...no,õige pisu võimsamad :oops:
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: FPV

Post by cuprum »

Jah, natuke rohkem infot süsteemi kohta oleks väga abiks...

Kaamera, (video)saatja ning vastuvõtja ja "teleka" margid ntx.

Kui tegu miskite "hiina imedega", siis mina alustaksin "Põrnika" otsinguid:

1. Toited - kas seadmetel miskid märgutuled, ning kas need põlevad
2. Video kanalid - Hmm, lisaks sellele vaataksin üle, et kasutatav kanal oleks ka puhas
3. kaabeldus - Kui tegu on 3.5-ste "pulkadega", siis NB! Erinevatel tootjatel on klemmide asetus ERINEV. Kusjuures erinev on ta väga värdjalikult - ei piisa kaabliotstega kabetamisest, vaid tuleb "pulga" otsi ümber jootma hakata.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Jahh,maipõrnikat tea ja teisigi aga kahtlustan et antud juhul ei tea ma põrnikast miskit,hiina ime on ta jahh.Kas pulgad on su mõistes antennid kui jah siis need on ja sellised nigu kaasa pandi.Ühele telekale justkui sobiks aga marki momendil küll ei tea ja vaatamisvõimalust ka pole.Telekal olemas video ja audio sisend ja väljund,mingid augud olid veel ja mingisugune lai pesa mitmete otstega,neid kaks.Ma ise tean neist asjust sama palju kui siga pühapäevast aga himu on..... :oops: taevast allapoole vaadata.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Need 2 suurt ilmselt SCART pesad - vastava kaabliga *võibolla* ka võimalik sealt composite sisse lükata....

A ega Sa ometi seda telekat kavatse põllule kaasa vedada? ;)
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Toas oli isu proovida aga miks mitte teda ka põllale viia,ma ju suuremat sorti autuga,24 tonni lubatakse vedada.....tegelikult oli plaan ikka läpakale see asi sisse susata.
k3rpzor
Posts: 70
Joined: Mon Feb 13, 2012 18:26
Location: Hiiumaa

..

Post by k3rpzor »

Siin võib väga lihtne viga olla. Kuna tundub et on vanem telekas, siis ta ei pruugi NTSC toetada, Euroopas on PAL värvisüsteem. Arvuti toetab mõlemaid värvisüsteeme.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Ähh, mis sa ikka pead vaevad, aja oma 24 tonnile hääled sisse ja vura siiapoole. Paneme käima :wink:
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Tiba kaugevõitu aga eks võtan ühendust kui eestis tagasi ja vaba aega ka antakse.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Nii,Siim,sa muidugi ei tea millega riskisid,ma nüüd kodus ja valmis minema kas Elvasse,Rõnku või Otepääle.Puudu ainult su telefon et kokku leppida millal sul mahti oleks! 56223894,see minu number.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Härrased,on keegi istutanud vaidtiivale sellist asja peale sokutada http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 68PA_.html või siis üldse lennukile??Mul esiotsa asi nõnna et nigu gaasikangi näpin nii servod ka ju liiguvad ja kui nüüd tiba mõtelda siis loogiline ongi ju.......või mis?
illukas
Posts: 5
Joined: Thu Mar 22, 2012 15:44

Post by illukas »

Sellel controlleril tuleb uus tarkvara peale lasta.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

No nii,aitähh,kuigi see jutt mind ei rõõmustanud :shock: .
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Kas uue tarkvara pealelaskmine tähendab ka selle loomist või on mõnda kohta viidata kus keegi jagab seda?
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Seal alguses on pakutud softi erinevatele multi-kopteritele ja on ka raudvara tegemiseks inf...
Aga küsimus ikkagi konkreetselt selle HK-multikopteri kontrolleri vaidtiivaks voi hõljukiks ümber progemiseks.
User avatar
rreims
Posts: 140
Joined: Mon Mar 12, 2012 14:30
Location: Pärnu

Post by rreims »

Terv,

Ise kasutan Minsoo Kim poolt tehtud firmware, variandid on siin:

http://www.kkmulticopter.kr/index.html? ... controller

Vahest sobiks "Aeroplane" firmaware vaid tiiva jaoks?

Firmware flashimiseks parim soft, mis tõmbab automaatselt värskemad firmwared programmi kokku:

http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Vaata rreims minuga tuleks taolistel teemadel rääkida hästi aeglaselt ja kaks korda (kui sellestki abi oleks?) ......suuremast jaost sõnadest saan aru aga mida see flashimine tähendab eesti keeles (muidugi sobib ka võru keeles)?
Tuletades tundub et see on miskit tegema aga mida?.........ja üleüldse,eks ma püüa selles asjas tütre poole pöörduda,tema teab arvutitest ikka rohkem ja ma loodan et õpib ka programmeerima. :oops:
Juhe ja mingi plaadike mis arvutisse käib on olemas.
User avatar
rreims
Posts: 140
Joined: Mon Mar 12, 2012 14:30
Location: Pärnu

Post by rreims »

Flashima st. kirjutad plaadile uue programmi (firmware) peale. Kas plaat on samune Hobbykingi plaat ja juhe selle programaator?
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Just nii,plaat ja juhe kilide omad mõlemad.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Niihhh,sai siis see kontroller http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 68PA_.html puhur lenovo-le taha pandus et uus,lennuki programm peale lasta.Tema,tark aparaat,küsis et kas vana programm eest ära kustutada või mitte,ma lubasin ara kustutada ja siis uus peale............kas ma nüüd tegin mingi sita(vabandused)siin kokku sest nüüd kui uus program peal,ei saa enam kuidagi seda kontrollerit tööle.Vabandused lollidee teemade pärast aga kui vanast peast arvuti kätte saada siis veel vaja programmeerida......??? :oops:
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Loomulikult tuleb kivi enne tühjaks kustutada ja siis ueusti progeda. Miks uus kood tööle ei hakka, pole teada. Äkki mitte selle kivi versioon? Või miskit muud valesti. Kas progeja arvas, et sai tehtud? Vigu ei andnud?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Progeja arvamus eriti ei loe,samas ka minu oma!Seesamune kivike on plaadil Atmega168PA aga programm oli Atmega 168.Vigadest ei tea midagi,igatahes mingid sinised ruudukesed jooksid müüda joont ja samas põles programmeerijal ja kontrolleril punane tuli.......needsamused sinised ruudukesed jõudsid lõpuni ja punased tuled kustusid ära,jäi õlema ainult programmeerija roheline tuluke,tundus nigu korras olevat???
k3rpzor
Posts: 70
Joined: Mon Feb 13, 2012 18:26
Location: Hiiumaa

Post by k3rpzor »

Soovitaksin ka kasutada http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool. Väga lihtne kasutada. Kontrolli igaks juhuks kõik pistikute ühendused plaadil ära ja veendu et kuskil lühist ei oleks. Ning kas ta paneb plaadi tööle, kui kangidega mängid. Proovi kõiki kange korra igas asends hoida. Tüür vasakul või paremal all peaks plaadi ära aktiveerima.
Mis programmi plaadi peale lasid?
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Seesamune lennuki variant sai plaadi peale.........kui sai? http://www.kkmulticopter.kr/index.html? ... controller
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

No nii,korraks eestis aga hirmsast tahaks teada kas keegi on seda kilide kopteri kontrollerit reaalselt ka lennuki peale pannud?Asi selles et nagu gaasikangi näpid nii hakkavad ju servod ka liikuma ja vastupidi.Kontrolleril peaks nüüd peal olema lennuki tarkvara.......ilmselt lihtsam variant oleks ehk mingi lennukile mõeldud stabilisaator soetada või on kellelgi taolist asja olemas ja oleks ka valmis teda loovutama mingitel tingimustel.Ärge saage nüüd nõnna sellest asjast aru et tahan kingituseks :lol: ,ostaksin ju.
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

Tartu hobipoe Toomasel oli minuarust korea kontroller.
P28A- FPV
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

kas keegi teab miks see
http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool
keeldub töötamast 64bitise Win7 peal.Eelmine variant täiesti funksis
User avatar
rreims
Posts: 140
Joined: Mon Mar 12, 2012 14:30
Location: Pärnu

Post by rreims »

Siin masinas töötab (Win7-64bit). Kas progre üldse ei lähe käima või ei programeeri? Mul viskas program algul "fuse error" ... aga aitas, kui avatud softiga programaator korra usb'st välja tõmmata ja uuesti tagasi :roll:
Post Reply