Soovitage Nimh, Lipo jt laadijat

Arutelu kõigist mootoritest ja sellega seonduvast... elektrimootorid, sisepõlemismootorid, kiiruseregulaatorid jms
Post Reply
demo
Posts: 6
Joined: Sat Nov 26, 2011 22:18

Soovitage Nimh, Lipo jt laadijat

Post by demo »

Tere!
Palun soovitage eelkõige siis nimh ja lipo laadijat, mis on piisavalt korralik, et teenida kaua-ajale vastu pidada ja piisavalt normaalse hinnaga (võimalikult odav, aga piisavalt hea). Amatöörile, kuid mitte nii rikkale et seda 2x ostma hakata, kui lipo cell’ide arv tõusma hakkab:). Laadimine ei pea toimuma megakiirelt, et selline keskmine.
Aitüma!
Swen
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

demo
Posts: 6
Joined: Sat Nov 26, 2011 22:18

Post by demo »

tänud!
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Kui nüüd HK-st valima hakkad siis :!:
Ära unusta ka seda, kas laadija töötab 110V pealt või 220V
milline on võrgupistik, kas CE märgistus ikka on?

12V laadijate puhul on Sul kindlasti vaja ka korralikku toitteplokki.

Samuti ära lase ennast eksitada max. purkide arvu ja max. voolu koha peal. :!:
Näiteks see laadija:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ories.html

on küll max. 6LiPo purki (6x 4,2V = 25,2V)
ja max. laadimisvool 5 Amprit
:!: aga max. võimsus on ikkagi 50 Watti
ehk siis 5 Ampriga saad laadida max. 2..3 purgist LiPot.

(3Sx 4,2V) x 5A = 63W - juba ületab laadija max võimsust!
demo
Posts: 6
Joined: Sat Nov 26, 2011 22:18

Post by demo »

see info kulub minule kui algajale küll väga hästi ära! eks see oli ka põhjus miks ma teema üldse algatasin - et ei ostaks mingit karpi koju, mis osutub kasutamatuks. tänud, Oehh!:)
kristot
Posts: 4
Joined: Mon Apr 16, 2012 9:07

Post by kristot »

Tere

Küsimus, et kui palju madalama voolutugevusega võib üldse laadida? Igal pool räägitakse, et üle 1C ei tohi, aga aeglasemast laadimisest on ainult aku taastamisega seoses juttu olnud.

Mul on 2-3 Cell DC LiPo Balancing Charger (http://www.fasthobbies.eu/cell-lipo-bal ... -3665.html) ja ParkZone 1300mAh 11.1V 3S (15C) Li-Po aku EC3 pistikuga (http://www.fasthobbies.eu/parkzone-1300 ... -2939.html). Laadija käib auto sigaretisüütajasse, aga mul oleks huvi akut kodus laadida.

Oomipoest leidsin 10€ eest 0.8A adapteri http://www.oomipood.ee/product/cel.psup ... v-0-8a-car aga müüja vaatas, et laadija väljund on 3A ja kindlasti ei sobi.

Kuid kui ma laadimisvoolu 0,5A peale paneks ja oleks nõus 3h akut laadima, siis kas see adapter oleks ikkagi töötav variant? Või mis hinnaga saaks mingi korralikuma lahenduse? Mulle soovitati ka vana läppari laadija sobilikuks ümber ehitada, aga ma nii häkker pole.

See küsimus ka, et kas aku poolikult laadimine ja siis hiljem edasi laadimine on akule väga kahjulik? Kusagilt olen kuulnud, et jämedalt võttes on igal akul mingi laadimistsüklite arv.

Parimat,
Kristo
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Ooot, kas Sa tahad seda jubinat (toiteadapter) kasutada laadijale alaldiks või tahad sellega kohe LiPo-t laadima minna?

Esimeseks ta võiks isegi sobida - kuigi jah, 0.8A on ikka väääääääga vähe, ning laadija põletab antud toiteka tõenäoliselt varem või hiljem läbi. Isegi, kui sätid laadimisvoolud võimatult väikeseks. Mis minimumvoolu puutub, siis mina sellest ei ole kuulnud - võibolla pole piisavalt otsinud kah.
Muideks, miks mitte kaautada sellist alaldit?

LiPo-t selle seadme taha ära kindlasti otse ühenda - tuletõrjujatel niigi tööd palju.


Aga küsimus - ega Sul juhuslikult kuskil autot ja selle akut/laadijat vedele?
Oma LiPo laadija saaksid ilusti autoaku (kas siis auto küljes või eraldi) pealt ära toita. Kui aku auto küljes, siis pole jätkusuutlikusega probleemi - kui eraldi, siis vaja ringi vaadata, äkki vedeleb kuskil ka autoaku laadija. Loominguliselt lähenedes võib igatsugu imelisi asju välja mõelda 8) aga tegelikult.... kui vähegi kavatsed selle ala külge jääda, siis hangi KORRALIKUD toiteplokk ja laadija - need on asjad, mis jäävad Sind teenima aastateks. Lennukid tulevad/lähevad, aga korralik laadija ja saatja jäävad.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

toiteplokk

Post by särts »

Sellest miljon korda jahutud-vana arvuti toiteplokk:5v ahelasse mõneoomine takisti ja asi tahe.Kui otsid siis netis sellest juttu küllaga.
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Re: toiteplokk

Post by Scoop »

särts wrote:Sellest miljon korda jahutud-vana arvuti toiteplokk:5v ahelasse mõneoomine takisti ja asi tahe.Kui otsid siis netis sellest juttu küllaga.
Lihtsam on ilmselt lihtsalt must (ground) ja pruun kokku joota. Seinakontakti pannes hakkab kohe tööle ja pole lisamanti vahele tarvis.
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Re: toiteplokk

Post by KristoR »

Scoop wrote:
särts wrote:Sellest miljon korda jahutud-vana arvuti toiteplokk:5v ahelasse mõneoomine takisti ja asi tahe.Kui otsid siis netis sellest juttu küllaga.
Lihtsam on ilmselt lihtsalt must (ground) ja pruun kokku joota. Seinakontakti pannes hakkab kohe tööle ja pole lisamanti vahele tarvis.
Takistit 5V ahelas on vaja ,et 12V ahelast rohkem voolu kätte saada...
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Re: toiteplokk

Post by Scoop »

tuhkur wrote:
Scoop wrote:
särts wrote:Sellest miljon korda jahutud-vana arvuti toiteplokk:5v ahelasse mõneoomine takisti ja asi tahe.Kui otsid siis netis sellest juttu küllaga.
Lihtsam on ilmselt lihtsalt must (ground) ja pruun kokku joota. Seinakontakti pannes hakkab kohe tööle ja pole lisamanti vahele tarvis.
Takistit 5V ahelas on vaja ,et 12V ahelast rohkem voolu kätte saada...
Ja jälle targem! Ma sain koguaeg aru, et sinna topiti midagi vahele, et toiteplokk lihtsalt tööle saada. Missugusest vahest me räägime (takisti vs ilma takistita)?
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

See sõltub toiteplokist ja tema võimsusest...
Samamoodi ka erinevatel toiteplokkidel vaja erinevad juhtmed kokku ühendada ,et asi toimiks.

Google otsing
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

roheline massi selleks, et plokk üldse tööle hakkaks

et ta ka pinget hoidma jääks, siis takisti 5V ja massi vahele, muidu lülitab ta ploki välja kui ainult 12V ahelat koormad

nii vanasid AT toitekaid vist pole enam kuskil millega ei pidanud midagi ette võtma, lüliti oli ka juhtme küljes olemas ( a need olid kole lahjad ka karbi suuruse kohta)
kogun vanu vene lennukimootoreid
chrysler
Posts: 37
Joined: Fri Mar 19, 2010 17:42
Location: Lõuna Eesti

Post by chrysler »

Mina kasutan I max B6 AC laadijat. Toitub tema siis nii seina seest tuleva 220v kui vajadusel 12v. Laadida saab igat sorti akusi-LiPo, Lion, LiFe-kuni 6purki. NiMh. Nicd-kuni 15 purki. Pb-kuni 20 V(jube edukalt laeb ka päris auto akut) Välja annab kuni 5 A.
Mina soetasin ta Osta.ee keskkonnast uuena ja maksis 25 euroraha.
Parimat Jaanus.
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Ise kasutan Accucel-6 (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=7028). Ostetud FPVmarko kaudu ca 29€ eest. Toiteks on 400W lauaarvuti toiteplokk (5€ soov.ee'st). Lükkasin rohelise-musta kokku, jätsin viis +12V ja viis musta (ground) alles ja jootsin mõlemate juhtmed kokku. Kõik teised said maha lõigatud. Aku on 4900 mAh 3S2P. Täis laeb üsna kiirelt, tühjaks terve igaviku :D
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
kristot
Posts: 4
Joined: Mon Apr 16, 2012 9:07

Post by kristot »

Aitäh vastanuile. Juba hakkasin vana autoakut tuttavate hulgast välja ajama, aga siis tuli meelde, et koridoris seisab üks vana arvuti, mille vend äraviskamiseks andis. Saigi kolme traadijupi ja teibiga aku laadima :)

Lihtsalt polnud varem sellise pingega aukudesse juhtmeid toppinud.

Kristo
Post Reply