Soovitage kopterit Hero2 kaamerale

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
alpinist
Posts: 8
Joined: Wed May 09, 2012 20:18

Soovitage kopterit Hero2 kaamerale

Post by alpinist »

Tervist mudelismisõbrad. Olen ammu unistanud raadioteel juhitavast kopterist ning nüüd läheb ka asjapärast tarvis.

GoPro Hero2 kaalub umbes 100 grammi, seega väga raske pole. Küll aga peaks kopter suutma sellega vähemalt 10 minutit lennata ning püsima seejuures suht stabiilsena. Pean tähtsamaks stabiilsust kui kiirust.

Oleks vaja juba lähima kahe päeva jooksul osta. Kas keegi oskaks soovitada mõnda kopterit, mis Tallinnas kuskil poes müügil on või on omal riiulil midagi tolmu kogumas.

Hind võiks olla kuni 300 eurot. Soovituslik ca 200 eurot.

15 eurone kingitus sellele, kes sobiva kopteri ja ostukoha soovitab!

Tuhat tänu!
businessman
Posts: 74
Joined: Tue Apr 25, 2006 17:29
Location: Kuressaare

Post by businessman »

Tänapäeval üldjuhul kuum teema kasutada kaamerat multikopteriga, mitte tavalise kopteriga, üldjuhul eelkõige vist nii kandevõime kui stabiilsuse pärast. On sul videosaatja jms tehnika ka olemas või kavatsedki lennata ainult mõnekümne meetri raadiuses ja GoPro'ga lihtsalt salvestad, et pärast vaadata?
alpinist
Posts: 8
Joined: Wed May 09, 2012 20:18

Post by alpinist »

Jäi ka silma, et multikopter selleks hea, ei tea ainult kust ja millist osta. Plaan on jah panna kaamera filmima ja mõnekümne meetri raadiuses filmida, ülikaugele või -kõrgele pole tarvis.
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

Aga sa pead arvestama, et kopteri juhtimine ei ole niisama lihtne. Selleks, et asja korralikult selgeks saada kulub aastaid ja päris mitme kopteri jagu varuosi. See ei ole üldse võrraldav puldiauto juhtimisega. Kopter ei püsi ise õhus, sa pead teda hoidma õhus. Täiesti kogenematule inimesele kopteri kätte andmine lõpeb 99,9% kopteri lõhkumisega. Seega võiksid planeerida enda investeeringutesse ka simulaatori. Paraku sinu eelarvest ainult simulaatoriks piisabki :)
alpinist
Posts: 8
Joined: Wed May 09, 2012 20:18

Post by alpinist »

Tean, et ega ta meelakkumine ei ole, aga püüan alguses olla nii ettevaatlik kui oskan ja juhtkange võimalikult tundlikult liigutada. Suure kiiruse pealt äkilisi keeramisi polegi vaja kohe teha, vaid sujuvat rahulikku sõitu. 99,9% on ehk pisut liialdatult öeldud, aga ka kõrge protsendiga olen nõus seda riski võtma. Läheb metsa siis läheb, egas hirmu pärast, et katki läheb, ostmata ei jäta.

Oskab keegi öelda, kus Tallinnas multikoptereid müüakse ning millist mudelit soovitaks. Kasutatud mudeli saaks soodsamalt kätte, on kellelgi ehk mõni pakkumine silma jäänud? Tänud seniste vastuste eest!
businessman
Posts: 74
Joined: Tue Apr 25, 2006 17:29
Location: Kuressaare

Post by businessman »

Eestist kuskilt poest vast korralikku multikopterit ei saagi, vähemalt mina ei tea, et saaks. Odavam jupid tellida ja ise ehitada, aga juppide tellimine jällegi pikk protsess.

Ega kopterijuppide vahetamine polegi võib-olla nii hull, aga peaasi, et kallis GoPro kukkumisel viga ei saa, see vast oluliselt suurem kahju.
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

GoPro peaks koos kaitsekarbiga enamik crashe ikka üle elama (kui just 200 meetri pealt otse sellele ei kuku vms :D). Alpinist, tseki postkasti ka.
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
alpinist
Posts: 8
Joined: Wed May 09, 2012 20:18

Post by alpinist »

Kas see kõlbaks: http://www.fasthobbies.eu/blade-mqx-rtf-p-4918.html

Kas see ajaks asja ära?: http://tinyurl.com/d65talz

Tähtis oleks kasvõi mõni odavama otsa kopter saada, mis kaamera maast lahti jaksaks tõsta. Asjaga on kiire, muidu vaataks välismaalt midagi.

Edit: leidsin veel ka sellise: http://tinyurl.com/c4znvom
Ja selle: http://www.toys24.ee/woodon-helikopter-523.html
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

lennukaal - 75 gr :!:
Sa tahad sellisele GoPro kulge panna???

tundub, et 3x odavam on osta kohalik käsitöö, mis juba lennanud ja reguleeritud.

Ja kindlasti on vaja enne kaameraga tööle minekut kas-või tasuta fms-simuga vähemalt parem ja vasak käsi selgeks õppida.
alpinist
Posts: 8
Joined: Wed May 09, 2012 20:18

Post by alpinist »

Esimene neist ei sobi jah. Ma ei süvenenud nende nelja admetesse, mis vähegi silma jäi, postitasin, et teie ehk sobimatud kähku välja sõeluks. Aga teine ja kolmas - New Falcon Volitation 3.5 GYRO või E-SKY LAMA V3? Kas viimane neist üldse kaamera tassimisega hakkama saaks?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Kaks sooja soovitust:

1. Lähedastest *poodidest* vaevalt miskit valmisprodukti ja kiiresti leiad[1] - kui tahad kiiresti saada, siis pane siiasamma ostu-müüki kuulutus püsti, võibolla kellelgi on miskit valmiskraami pakkuda

2. Kui ise kunagi lennanud ei ole, siis mina küll harjutaksin esialgu *ilma* kaamerata simut ja/või nende Sinu poolt lingitud odavate, kergete (ja ühtlasi suhteliselt purunemiskindlate) asjadega.


Muideks, kuna rääkisid, et aeg pitsitab takka - siis järeldan, et tegu miski *konkreetse* projektiga. Kas poleks mõistlik selleks projektiks tegija koos varustusega "sisse osta"? Mina igatahes kaaluksin ka seda varjanti (anna andeks, kui oletuste peal täielikku jama ajan). Samas - kui tegu ei ole proffide tellimustööga (seepärast ma kasutasin jutumärke) - siis äkki mõõdaminnes räägitakse Sulle ka salanippidest, ning antakse soovitusi oma süsteemi tegemiseks.



[1] Ma tean, et vähemalt ühes mudelipoes Tlnas käib ka kliendi soovide järgi komplektide tellimine/kokkupanek, kuid kuna ma asjast rohkem ja täpsemalt ei tea, siis jäägu info parem sellisele umbmäärasele tasemele.
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

Mudeli pealt filmimine ei ole nii lihtne. See nõuab üsna suuri investeeringuid. Kui sa ka leiad mõne mikrokopteri, mis selle kaamera kuidagi üles suudab vedada, siis pole sellest suurt midagi kasu. Väike kopter on niigi suht ebastabiilne ja kui sa veel kaamera ka külge paned siis see pilt mis sealt kaamerast välja tuleb on lihtsalt kohutav. Et vähegi vaadatavat pilti saada peab olema ikka suurem ja stabiilsem kopter. Vähemalt mingi 500 klass või suurematsorti multikopter. sinna juurde oleks vaja ka mingit kaamera platvormi, mis stabiliseeriks raputusi ja vibratsiooni.
alpinist
Posts: 8
Joined: Wed May 09, 2012 20:18

Post by alpinist »

Mehed teil on õigus. Targem oleks siit leida keegi, kellel enamvähem sobilik kopter selleks olemas ning nõus ühel õhtupoolikul järgmise nädala alguses appi tulema. Kogun paar nädalat raha juurde ning tellin jah välismaalt midagi sobilikku. Aga suuret tänud teile vastamast ning kui kellelgi hea kopter olemas ja elab Tallinnas, võib mulle PM-i saata.
Aredx
Posts: 390
Joined: Tue Dec 01, 2009 16:40
Location: Eesti

Post by Aredx »

Sul tuleks xarvatavasti tellida keegi kes on kogenud.

Nt: kronja.com
alpinist
Posts: 8
Joined: Wed May 09, 2012 20:18

Post by alpinist »

www.helicam.ee pakkus abi. Aitäh!:)
Post Reply