Telefoni aku kasutamine

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
Post Reply
AndresO
Posts: 146
Joined: Mon Feb 12, 2007 10:32
Location: Tallinn

Telefoni aku kasutamine

Post by AndresO »

Kas on mõtekas spetsiaalsete LiPo akude asemel kasutada telefonide LiIo akusi?
Kas nad kannatavad piisavalt koormamist nii 10 A-ga?
Kuidas on nende laadimisega: kas tuleb elimineerida mingi aku korpuse sisene elektroonika, kuna neil on tavaliselt ju 3-5 klemmi?

Vaatasin telefoni akude hindu ja kaalu ning kahe 700...1000mAh aku (2*3,7V) summa oleks 60...80 g ja hind 200...300 kr. Seega veidi raskem, kuid 2 korda odavam kui LiPo.

Millised on kogemused?

Kunagi oli siin foorumis juttu kahe eritüübilise telefoni aku omavahelisest ühendamisest, aga muud pole leidnud.
User avatar
tarmotaja
Posts: 119
Joined: Wed Jul 05, 2006 13:43
Location: Märjamaa

Post by tarmotaja »

Minu käest on läbi käinud peamiselt Ericssoni telefonide Li-Ion ja Li-Po akud. Esimene asi, mida teha - tuleks kogu akut ümbritsev kola maha võtta. See sisaldab endas laadimiselektroonikat, kaitset ning korpust. Kätte saad "palja" elemendi. See skeem ja kaitse , mis asub akut ümbritsevas korpuses, piiravad aku voolu umbes 1A peale. Kui oled kogu selle sodi aku küljest kätte saanud, siis käitub aku element nagu tavaline Li-Io või Li-Po aku ja laadida saad seda tavalise Lixx laadijaga. Peale sellist "upgradet" kahaneb ka aku kaal tublisti - see ümbritsev kola on ligi pool aku elemendi kaalust.
Telefoni akud ei ole reeglina mõeldud suuremate voolude jaoks, kui seda on 1..3A. Need akud, mis minu käest läbi on käinud ( 650...800 mAh ) ei kipu andma üle 5A voolu. Kuumaks nad ei lähe kuid voolu ka ei anna. Olen kasutanud neid depronlennukitel. Sinna nad sobivad, kuna voolud on väikesed. 700mAh akuga on lennuaeg kuni 15 minutit. Lennuk ise aga kaalub alla 200g. Millegiks enamaks aga neist akudest minu lennukipargis asja ei ole.
Ehk on teistel teistsuguseid kogemusi.

Tarmo
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mul oli nö vahtplast 400grammise lennukiga isegi jama spetsiaalse LiIon aku kasutamisel, ei kippunud vajalikku voolu välja andma (nii 6-7A). Akupakk paar aastat vana, mitte vananenud, vaid siis olidki nõrgemad elemendid, odavamat sorti pakk vist ka. Eks nende telefoniakudega on jama üpris palju ja heal juhul tõesti, väikese voolutarbega lennukile sobiks!

Hetkel on 3S 1200mAh hinnad umbes alates 460kroonist. Mida suuremat voolu vaja kätte saada, seda kallim ka akupakk. 3S 2500mAh nii tuhande kanti väga korralik (Thunder Power, Hacker, Kokam) pakk 30+ A.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Post Reply