Parkzone Icon A5

Jutt elektrilennukitest üldiselt, mis ei sobi teiste alateemade juurde.
Post Reply
User avatar
Silversass
Posts: 149
Joined: Tue Sep 03, 2013 23:58
Location: Rakvere

Parkzone Icon A5

Post by Silversass »

Tervist!
Kas on kellelgi kogemust lennukiga Parkzone Icon A5? Simus tundub väga mõnus riist olema, läheb kergelt lendu, kuulab hästi rooli ja planeerib ka pikalt, sellse raske tüki kohta. Pean silmas 1330mm tiivaulatusega mudelit. Suurt, 1800 ei ole proovinud. Olen algaja sass ja pärin palju, ärge pahaks pange. Viide ka, kui keegi ei tea mis riistast on jutt:
http://www.wiredrc.com.au/shop/electric ... 5-bnf.html
Tee ise!
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

Eristuv välimus,aga milleks konkreetselt sa seda ostad? Päris kallis, ja ma pole kindel,et sa sellega paari kuu või maksimum aasta pärast iga päev lennata tahad? Suuri,stabiilseid ülatiivaseid trainereid leiab siit foorumist ka RTF kujul u kord kuus, umbes poole väiksema summa eest.
P28A- FPV
User avatar
Silversass
Posts: 149
Joined: Tue Sep 03, 2013 23:58
Location: Rakvere

Post by Silversass »

Vanem mees juba, reaktsioonid aeglasemad. Põhiliselt huvitab ülalt filmimine ja pildistamine. Ja see tundub, et veab ka päris suure ballastiga lendu. Panin simus massile kilo otsa ja lendas ka päris ilusasti. Võib-olla Phoenix 4 valetab ka, ei tea?
Tee ise!
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

Kiloga vast ei riskiks, gopro laadse asja veab kindlasti ära.
siis tõesti päris arvestatav variant, ujub ka veel ..
P28A- FPV
User avatar
Silversass
Posts: 149
Joined: Tue Sep 03, 2013 23:58
Location: Rakvere

Post by Silversass »

Aga proovi, Phoenix 4-s on see standardvarustuses sees. Mulle tundub küll väga mõnus riist. Nagu kangi keerad, hakkab kohe keerama ja igasugused vead päästad ka kõrgustüüriga päris hõlpsasti ära. Ka suhteliselt suure tuulega. Ujub jah, aga vette maandumine ei ole nii lihtne kui pinnasele, kipub õhku hüppama.

Muide, mida raskem kaamera, seda stabiilsema pildi saad. Mul on praegu "808 16" Hea pisike ja voolujooneline võrreldes GOPROga, aga liiga kerge. Isegi servo liigutamine paneb pildi kergelt võbelema. Ei aita ka geelvahust padjad.
Tee ise!
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

Eks ta simus ikka lendab . Muide,see lennuk on mu 5a poja üks lemmikuid,sellega saab ka veepeal sõita nagu paadiga,kui lendamisest isu täis saab :) Ma arvan,et lendab päriselus ka,iseasi kaua aku kestab ja kas ta mingil allatuulepöördel hammustama ka hakkab.
Raske kaamera on muidugi hea, aga korralik gimbal teeb imesid. Eile sai just katsetatud- pesu nööril laperdab pea horisontaalini, kopter kõikus ka paarkümmend kraadi, ja pilt oli absoluutselt paigal.
Minu videolennukiks on X8 vaidtiib ja selle üks hea omadus on suur ja paks kere, niiet loodan sinna talveperioodil Taroti gimbali toppida.
P28A- FPV
User avatar
Silversass
Posts: 149
Joined: Tue Sep 03, 2013 23:58
Location: Rakvere

Siis Condor Skywalker 1880?

Post by Silversass »

Järelikult on tegija asi kui istub nii viie- kui ka viiekümnesele. Mulle just see vesilennuki variant eriti ei meeldi. Selles suhtes on aga hea, et kui kuskil veekogu ligidal juhtub lennutama saab ka vesilennukit proovida. Ma ei tea kas ta nii ka toimib, et maa pealt õhku ja maanduda vette. Suuremal käivad rattad sisse ka. Kuigi kaamerat kasta pole just hea mõte.
Kas seda vaibtiib X8 Phoenixi pluginat ka kuskilt saada on? Vaatasin põgusalt ringi aga ei hakanud silma. Prooviks enne ära. See väike vaibtiib, mis simu standardvarustuses on, mulle igatahes üldse ei meeldinud. Käitub nagu tüüpiline alatiivaline.
Jäin seda gimbali ideed mõtlema, aga ei suutnud välja mõelda, kuidas selline lennuki peal käitub? Qopteril on iseasi, horisont ju suhteliselt stabiilne. Aga võimalik, et ma ei saa selle viguri tööpõhimõttest aru.
Mulle on hakanud silma aga ka Condor Skywalker 1880. See ei ole just ka mitte väga odav tükk aga väga kiidetakse foorumites. Kas on kellelgi kogemusi? Mõtlen, et ise käes hoidnud ja proovinud, mitte ei oleta!
Tee ise!
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

http://www.youtube.com/watch?v=vCSaFa4g ... e=youtu.be

gimbal kopteri peal, näed ise kui "suhteliselt stabiilne" see kopter tuulega on..
P28A- FPV
User avatar
Silversass
Posts: 149
Joined: Tue Sep 03, 2013 23:58
Location: Rakvere

Post by Silversass »

Kopteri peal ma saan aru aga lennuk tõstab ju pöörde peal ühe tiiva üles. Mõnikord võib ju ka 90° olla. Ja lennuki pöörded on ju ka palju järsemad. Kas siis kaamera vaatab vahepeal juhtmeid kõhus või?
Tee ise!
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Seda Parkzone Icon A5 lennukit saab muide lähemalt ka...
http://www.fasthobbies.eu/icon-a5-pnp-p-4974.html
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Silversass
Posts: 149
Joined: Tue Sep 03, 2013 23:58
Location: Rakvere

Post by Silversass »

Tean, tean!
Juba hulk aega käin ja imetlen! põhiline, miks mul seda veel ei ole, on 180 tugrikut, mida naine ei anna. Ise ei julge ka võtta. Väga esteetiline riist, sellega ei raatsigi väga lendama minnagi algajal. Aga minu põhiküsimus oli, et kas keegi on seda peale imetlemise ka lennutada proovinud?
Tee ise!
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

Silversass wrote:Kopteri peal ma saan aru aga lennuk tõstab ju pöörde peal ühe tiiva üles. Mõnikord võib ju ka 90° olla. Ja lennuki pöörded on ju ka palju järsemad. Kas siis kaamera vaatab vahepeal juhtmeid kõhus või?
X8-l on mul autopiloodist pamdud peale,et üle 35 kraadi ei lubata. Ja päris otse ma teda lennutan harva ja siis ka on trallitamiseks muud lennukid. Ja gimbali tahan lennu ajaks servoga kõhu alla keerata nagu multikopteril ja tõusu maandumise ajaks sisse.
Gimbal max nurk on defineeritav, vaikimisi 45 kraadi
P28A- FPV
User avatar
Silversass
Posts: 149
Joined: Tue Sep 03, 2013 23:58
Location: Rakvere

Post by Silversass »

Selge. Lennuki võlu läheb ju kaotsi, kallutused ja pikeerimised. Nagu trammi aknast oleks filmitud?! Mis eeliseks on Qopteri ees? Püsib kauem õhus ja läheb kõrgemale? Ohutum ka ilmselt? Tahaks seda X7 või X8 simus proovida, võib-olla hakkab meeldima? Väliskuju on minu jaoks küll jäle aga eks ta ole, maitse asi.
Tee ise!
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

kui on viitsimist pisut vaeva näha ja ehitada komplekteerida,siis - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=13848

Sellise raha eest on siin mudelit küllaga.....

Image
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
Silversass
Posts: 149
Joined: Tue Sep 03, 2013 23:58
Location: Rakvere

Post by Silversass »

Ervin2 wrote:kui on viitsimist pisut vaeva näha ja ehitada komplekteerida,siis - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=13848

Sellise raha eest on siin mudelit küllaga.....

Image
Tänan!

Mul on kaks täiesti toimivat riista olemas, mida igapäevaselt lõhkuda. Paar tükki on pooleli ka. Olen Hobbykingis seda vahtinud küll. Sellise teen mõne õhtuga valmis küll. Hiinast tellimine läheb arutult kalliks. Tõstsin ükspäev 37 taalase AXN-i korvi ja vaatasin, palju tugrikuid küsitakse ka ära- toomise eest. Ikka kohe küsiti, minul lõi vähemalt seieri põhja. Ma ei saa aru miks peaks 200g penoplasti ja kahte süsinikvarrast pakkima 2,5kg pakki? Mul oli plaan ka "vabriku lennuk" hankida ja siis jäigi pilk Iconi peale. Sellel on ju suur, kokkupandavate tiibadega analoog ka olemas. Koguni kahekesi saab sisse ronida ja ringi põristada. Vahva riist! Kole kallis ainult.
Last edited by Silversass on Fri Oct 25, 2013 19:38, edited 1 time in total.
Tee ise!
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

57 euri ei ole eriti hull raha,euroopast tellides tuleb isegi kallim,mudel küll kerge,aga suht suur kolakas,maksad siiski paki mõõtmete eest rohkem :D
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
Silversass
Posts: 149
Joined: Tue Sep 03, 2013 23:58
Location: Rakvere

Post by Silversass »

Vale vastus!

HK Hollandi laost tellides on suurte pakkide, kuni 47kg, puhul hind 15,97$, hiinast kõige odavam variant 41.33$ aga seda ei soovitata, kuna need pakid näevad välja nagu oleksid buldooseriga hiinast kohale veeretatud. Ekspress pakk on aga 86,67$! Lööb seieri põhja küll ju?
Tee ise!
Post Reply