Balsast ribid CNC-ga

Ise tehtud - hästi tehtud. Näitame siin oma projekte teistele!
Post Reply
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Balsast ribid CNC-ga

Post by särts »

Kes kus lõikaks?Teab keegi juhatada.
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Isiklikud kogemused puuduvad, aga siinsamas foorumis üks asjakohane info: http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t=1309
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

CNC

Post by särts »

Tänud Tikka infi eest,üritan ühendust võtta Kristjaniga.Ei taibanud nii vana asja otsidagi.Aga teema jääb veel aktiivseks kuni tulemused selguvad.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Balsat....CNC-ga?Kas vähe owerkill ei ole?Äkki on lihtsam klassikaliselt vaibanoa ja sablooniga välja lõigata ja pakis liivapaberiklotsiga tasaseks töödelda?Saaks kiiremini ja odavamalt :idea:
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Kuno wrote:Balsat....CNC-ga?Kas vähe owerkill ei ole?Äkki on lihtsam klassikaliselt vaibanoa ja sablooniga välja lõigata ja pakis liivapaberiklotsiga tasaseks töödelda?Saaks kiiremini ja odavamalt :idea:
Eks see oleneb ka tiiva konstruktsioonist. Kui pingi operaatoril on vajalik ettenihe ja spindli pöörded teada ning mingi vastav programm olemas, peaks asi päris kiiresti käima. Iseasi muidugi mis formaadis on algne info. Mul on endal ka plaan omale väike CNC pinki muretseda, millega saaks igasugust materjali (balsast teraseni) töödelda.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

ribid

Post by särts »

Kasutasin antud vihjet ja suhtlesin Kristjaniga Helicamist.Ütles et frees kisub ikkagi karvad turri ja soovitas mul suhelda Laserstuudioga.Kui nennega kaupa ei saa siis lubas lahkelt teised kontaktid anda.Väga meeldiv oli suhelda asjaliku inimesega,isegi põgusalt.Lennuk ise üks kahest http://www.charlesriverrc.org/articles/ ... cer-3m.htm,http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1902657.See on tükk tööd,nii et väike lõikeabi on õigustatud,kui hind mõistlik tuleb.Täna uurida ei jõudnud,üritan homme,annan teada hinnas siis ka.
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Waterjet.ee näiteks

Ega see väga odav lõbu ei ole.
Last edited by Riff on Tue Feb 25, 2014 20:42, edited 1 time in total.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Ribid

Post by särts »

Suht odavalt pidi Koplis peksa ainult saama.Aga vaatame lennuki hinda ostes :roll: Eks uurin ja vaatan.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

ribid

Post by särts »

[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

särts wrote:Aga vaatame lennuki hinda ostes ! Eks uurin ja vaatan.
Vaatame :!: Kui lendamine piisavalt selge ja pilpapuru iga hetk enam tulemas ei ole, tasuks ka osta. Mina ostsin AVA2,5 omale 2009.a. lõpus ja nüüd läheb tal viies aasta. See on sellesama Bubbledanceri Ukrainas toodetud variant. Kui jagan hinna aastatega, tuleb palju odavam kui igal aastal uusi nn. odavaid ostes. Lisaväärtuseks on korralik söest-balsast lennuk, kus kõik piisavalt paigas.
Kui võistlustel silmad-kõrvad lahti hoida saab leida ka suhteliselt odavaid mõned aastad lennanud kasutatud lennukeid. Põhjuseks, et nn "suured ässad" tahavad ikka ideaalses korras tehnika viimast sõna ja veidi vanemad kipuvad nurka seisma jääma.
Mõtlemise koht on siin tõesti :!:
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

See on tükk tööd,nii et väike lõikeabi on õigustatud,kui hind mõistlik tuleb
sa juba paar päeva uurid....kui oleksid alustanud vaibanoaga,oleks ribid juba valmis olnud.Elliptilist tiiba on jah vähe tüütu teha,ehk ribid tuleb ükshaaval parajaks nüsida.Trapetstiiba tehti vanasti nii,et kõige suuremast ribist ja kõige väiksemast tuleb sabloon teha ka,siis pakk umbes välja lõigatud ribisid kokku ja liivapaberiklotsiga saab mõne hetkega ribid valmis.Igasugune laserlõikamine jne on mõttekas,kui plaanid neid tiibu teha sadades,ühe eksemplari puhul ei usu,et see mõttekas on - seda enam,kui plaanid kõik algusest peale ise teha,ehk joonised masinasse jne..,paar komplekti läheb aia taha ka 8) Ega muud häda polegi sellel leiutamisel,et energiat läheb tohutult ja tulemus tuleb kesine.Iseehitajal on mõistlik lähtuda käsitöönduslikest võtetest,tulemus on kindlalt parem,kiirem ja odavam.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Ribid

Post by särts »

Lennutamiseks lennukeid jagub,iseehitamisel omad võlud,kes proovinud see teab.Esimene plaaner sai ehitatud veel õndsal nõukaajal,ribide saagimine veel hästi meeles.
vl
Posts: 30
Joined: Tue Feb 20, 2007 21:37
Location: Haapsalu

Post by vl »

Tiib tee selle programmi abil http://www.devcad.com sealt otsi DevWing.
Lõpus saad CNC jaoks valmis faili ,tunnike freesimist ja valmis.Oluliselt täpsem kiirem ja huvitavam kui vaibanoaga.
Last edited by vl on Wed Feb 26, 2014 18:20, edited 1 time in total.
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Ma muidu pooldan ka käsitsi tegemist. Mõnda isevalmistatud mudelit on ikka kõige huvitavam vaadata. Mõnikord pole aega või korteris sobivat ruumi ehitamiseks. Siis oleks päris hea, kui keegi osad valmis teeks. CNC`ga on veel see pluss, et parandamise korral on lihtne uusi detaile saada. Programm on juba eelnevalt olemas.
[J] wrote:Mina ostsin AVA2,5 omale 2009.a. lõpus ja nüüd läheb tal viies aasta. See on sellesama Bubbledanceri Ukrainas toodetud variant. Kui jagan hinna aastatega, tuleb palju odavam kui igal aastal uusi nn. odavaid ostes. Lisaväärtuseks on korralik söest-balsast lennuk, kus kõik piisavalt paigas.
Mu 2008. aastal ostetud balsast tiivaga Reichard Champion on ka siiani lennukõlblik (teinud 285 lendu). Isegi originaalne pappkarp on kõik trammi, bussi jms sõidud ning mitme kilomeetri pikkused jalgsirännakud vastu pidanud. :)
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

ribid

Post by särts »

Asi niikaugel et saan vist kasutajaga Riho kaubale ja abi lõikamisel koos materjaliga.Tundub et hind tuleb soodne,vähemasti minu vaatevinklist.Enne ei hakka midagi täpsustama,kui tükid lõigatud.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Ribid

Post by särts »

Sain täna kätte esimese portsu ribisid,tulemus ületas ootused.Nädalavahetusel üritan pildid teha.Ise nikerdada kordades odavam aga mulle kui pedandile on oluline et iga tükk oleks perfekto,isegi kui näha ei jää.Suur pluss,kui aega vähe,tuled õhtul koju ja võtad pakist jupid ja liimid.Mugavus maksab ka midagi ja säilib ehitamisest saadav nauding.Ümmarguselt 60 hästi lõigatud ribi koos materjali,failitöötluse ja transaga ehk full service koju kätte 49.- on mulle igati hea hind sellise projekti puhul.Pikim ribi 247mm.Kel huvi,pöörduge Riho poole.
Post Reply