MÜÜDUD: 4tk. NTM 28-26A 1200kv koos Accessory Pack-ga

Koht kus hea-ja-parem kraam leiab endale uue omaniku!
Post Reply
KRUAndu
Posts: 29
Joined: Wed Apr 09, 2014 18:34
Location: Tallinn, Pärnu

MÜÜDUD: 4tk. NTM 28-26A 1200kv koos Accessory Pack-ga

Post by KRUAndu »

MOOTORID MÜÜDUD!

Müügiks 4 NTM mootorit, kasutatud üheks sõiduks (mis kestis ~4min, PID tuuninguks), mootoritel oli 10x4.5 propellereid.
Müügi põhjuseks see, et mootorid on liiga võimsad minu quadcopteri jaoks.
Mootoritel on küljes prop adaptrid, kaasa saab ka cross mount-i ja kruvid, millega mootorid kere külge kinnitada (cross mounti tavaliselt pole vaja quadcopteri jaoks, vaid lennukitele vist?)

Image

Iga mootoriga saab kaasa kaks 3x7x3 laagrit.
Kahel mootoril neist on laager natuke läbi, kuid ei mõjuta väga midagi. Vaheta laager ära ning kõik loodetavasti korras ;)

Saadan SmartPOSTi või Post24 pakiteenusega, või käest-kätte Pärnu kesklinnas.

Hind ühe mootori ostmisel 11€, kõik neli mootorit kokku 40€ ning saab kaasa kümme 3x7x3 laagrit.
Kui hind ei sobi, võib tingida. Pakkuge julgelt ;)
Last edited by KRUAndu on Sat May 31, 2014 10:06, edited 2 times in total.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

.......neli minutit ja laagrid läbi??? ...ja veel,mootorid võimsad aga propid 10x,ka ei saa aru. Kui laagrid läbi siis peaks ju vibrama ka.
KRUAndu
Posts: 29
Joined: Wed Apr 09, 2014 18:34
Location: Tallinn, Pärnu

Post by KRUAndu »

Laagrid olid juba pakist välja võttes läbi... ning kusjuures vibra polnud üldse, lihtsalt minu jaoks on liiga agressiivsed jõu poolest.
Tellisin uued laagrid, kuid pole aega olnud neid vahetada.
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

Need on ju HK mootorid, onju? Ma oleks isegi huvitatud, aga see 4 minutit ja laagrid läbi kõlab liiga kahtlaselt... samas, ilmselt ausalt. :roll:
Psychology is my med´s
KRUAndu
Posts: 29
Joined: Wed Apr 09, 2014 18:34
Location: Tallinn, Pärnu

Post by KRUAndu »

Jah, mootorid on HK-st. Mina kartsin kõige rohkem seda, et võib-olla tulevad eri tugevusega, kuid tulid kõik ühe tugevused... aga kahel mootoril oli kohe juba laagrid läbi. HK-st asju osta on üks kahtlane värk, eriti kui tegu mootoritega.

Kui tahad, võid hinnas tingida.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Tahaks näha sellist mootorit millel uuest peast laagrid läbi,mulle pole küll ühtegi juhtunud ja kuidas eri tugevusega kui ühesugused mootorid? Muidugi eri tugevus tugevuseks aga võimalik panna quadile vähemalt neli erinevat mootorit,neli erinevat proppi ja regut,jamamist on aga toimib.
KRUAndu
Posts: 29
Joined: Wed Apr 09, 2014 18:34
Location: Tallinn, Pärnu

Post by KRUAndu »

Otsi youtube-st: ntm motor bad bearings. ; või loe ntm mootorite reviewe hobbykingi lehelt. Seda on paljudel ;)
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

Kuidas see võimalik on? Ma ole igast jama tellinud (x kohtadest) ja defektiga laagreid pole veel leidnud. Kui mootor on läbi läinud, siis ainult enda hooletusest, näiteks ülekoormusest tingitud ülekuumenemisest, kogemata lühistamine vm. Laagrid kõigil täitsa OK-d.
Ainult ülekoormust-kuumust talunud mootoritel käivad vahest laagrid jäigalt.
Psychology is my med´s
KRUAndu
Posts: 29
Joined: Wed Apr 09, 2014 18:34
Location: Tallinn, Pärnu

Post by KRUAndu »

Ma arvan, et te olete valesti aru saanud. Need laagrid pole täielikult läbi, käivad ilusti ringi kuid kõrisevad. Vabandan, et ei täpsustanud laagrite tegelikku seisukorda :(
Mul tuttav samuti oli tellinud HK-st mootoreid, täpsemalt NTM 35-30 1100kv mootoreid. Tellis 4 mootorit, kõik eri tugevusega, siis veel 4 mootorit, sama värk. Tellis 2 mootorit juurde ning leidis pärast seda 10-st mootorist 4 korralikku.
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

KRUAndu wrote:Tellis 4 mootorit, kõik eri tugevusega, siis veel 4 mootorit, sama värk. Tellis 2 mootorit juurde ning leidis pärast seda 10-st mootorist 4 korralikku.
Kuidas seda "mootori tugevust" mõõdad või võrdled?
Laagritega on vahel tõesti kõrvalisi helisid olnud kuid enamasti aitab
laagrikatte eemaldamine ja lisa õlitus.
KRUAndu
Posts: 29
Joined: Wed Apr 09, 2014 18:34
Location: Tallinn, Pärnu

Post by KRUAndu »

Mõned mootorid ei haaku oma "samme" nii hästi kui teised, kui käes ringi aeglaselt ajad (magnetite suhtes erinev tugevus või halb mähis sees). Sellist probleemi nende mootoritega pole! Selles mõttes võrdlen mootoreid "tugevuse" järgi.
Nendel kahel mootoril pole mingeid teisi anomaaliaid, vähemalt selle 4 minuti jooksul kui kasutasin, ei avastanud. Ning ülejäänud kahel mootoril on siis ainult laagrid läbi või n-ö kuivad.

Tahaks, et see jääks siiski müügi teemaks ning mitte arutluseks. Mootorid ei sobi minu kopterile ning minu vähesele kogemusele väga hästi.
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

KRUAndu wrote:Mõned mootorid ei haaku oma "samme" nii hästi kui teised, kui käes ringi aeglaselt ajad (magnetite suhtes erinev tugevus või halb mähis sees).
On sellise "mõõtmise-võrdlemise" kohta ka mingi füüsikaseadustega seotud usaldusväärne seletus anda?
Oled sa reaalselt nende mootoritega vähemalt dünaamilise tõmbejõu ja voolutarbe mõõtmisi teinud?
:roll: :roll: :roll:
KRUAndu
Posts: 29
Joined: Wed Apr 09, 2014 18:34
Location: Tallinn, Pärnu

Post by KRUAndu »

Minu teada loogika ütleb, et mootor töötab ju põhimõttel, kus elektromootor tõmbab püsimagnetit. Kui püsimagnet on nõrk, siis tuleb teda kõvemini elektromagnetiga sikutada kui tugevat püsimagnetit. Selleks on vaja rohkem voolu ning ESC peab välja andma rohkem voolu, mis läheb soojaks ja rohkem voolu läheb mootori mähisesse, kus kõik läheb soojaks.

Ja kui keegi ütleb, et püsimagneti tugevusel pole vahet, siis ma ei usu seda hästi, sest siis võiks ju panna sinna hoopis nõrgad magnetid (ferriit või keraamilised magnetid).

Teooria võib vale ka olla, kuna pole testinud voolutarvet ega tõmbejõudu.
Igatahes müügiks veel reedeni, siis on eBay-s müügiteema üleval. :roll:
User avatar
jtz
Posts: 70
Joined: Sat Apr 19, 2014 14:14

Post by jtz »

vabandan väga vana ja lõppenud teema torkimise pärast.
KRUAndu wrote:Laagrid olid juba pakist välja võttes läbi...
Täna tõi kuller paki. Sees HK mootorid (mitte sellised mis OP müügikuulutuses). Paigaldasin quadile - tööle pannes kuulda imelik heli. Ükshaaval proovides selgus, et üks mootor kõrisebki. Järeldus: laager/laagrid läbi - out of box laagrid kutud - tehtud, kogetud, reaalne. "Käe tunnetuse" järgi mingit vibreerimist sellel mootoril ka tunda ei olnud - töötab nagu teised aint kõriseb vms.
primaat wrote:Tahaks näha sellist mootorit millel uuest peast laagrid läbi,mulle pole küll ühtegi juhtunud...
Tln. satud siis tule vaata.
I'm immune 2 ur facts & logic...
was fun - https://www.youtube.com/watch?v=UE3Yuh9p2pU
Post Reply