GPS'il läheb 1 jubin kuumaks

Saatjad, vastuvõtjad, servod, elektroonika jms
Post Reply
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

GPS'il läheb 1 jubin kuumaks

Post by pohjakas »

peale multikopteri allasadamist ladusin asjad kokku,et kontrollida allesjäänud vara korrasolu ja
esimeseks probleemiks on GPS mis ei anna märku plaadil ja 1 must jubin läheb kuumaks, väga praadima ma teda ei lasknud katsetades
ja peale kukkumist sain ka 7 sec hiljem aku lahti harutatud
Allakukkumise põhjuseks oli ilmselt udus lennutamine. peale 5 minutit lendamist tegi järsku paar saltot ja all ta oligi :)

Image
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

Eks mustal jubinal ole oma nimetus ka, aga see gps on küll teise ringi toode vist...
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

teiseringi toode või mitte(kes seda teab)pildistamiseks lõikasin ta kileümbrisest välja,see GPS töötas täiesti korralikult enne crashi muidu.vähemalt need paarkümmend lendu mis mina teinud olen.
mõtlesin,et äkki keegi teab mis selle musta jubina töö on ja kui ta kuumaks läheb siis on kogu asi pekkis või mitte?
peal näeb selline välja:
Image
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Kas putitasid ise või ütled saladuskatte all kelle käest ostsid........no nii igaks juhuks???....ei tea kuis teistega aga ma tahaks küll teada.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

gps

Post by särts »

Meenutab zeneri ja transiga tehtud pingestabilisaatori käkkmontaaZi :lol: .Seda on keegi vist ise lappinud ja väga oskamatult.
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

töötava quadi ostsin kasutaja: Dreddix käest. see gps oli ilusti sellel teisel pildil oleva paksu kile sees,lahti lõikasin kile ise,et pilti teha.mulle vähemalt tundub,et toode oli puutumatta ikka eelnevalt. eks odavatel toodetel võibolla ongi teiseringi toote välimus :lol: aga enne ta töötas kenasti. quad sai kukkudes esimesena ühe käpaga vastu maad ja jäi jalad taevapoole lamama,ilmselt lendas põrutusega küljest minema,mida tegid ka ülejäänud asjad(lihtsalt murdusid raamilt lahti).
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

....Juhuks kui soovid siis mul selline asi olemas,GPS-ssi antenn,ka kasutatud kuid ainult esimese APM-mmi aju häälestamisel,töötas ja mingi jubin kuumaks ei lähe.Ka kile sees kuid kile panin ise ümber,nad tulevad,vähemalt osa,ilma kileta ja vaesekesed täiesti kaitsetud :) .
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

See must jubin on pingestabilisaator LM1117: http://www.oomipood.ee/product/farnell_ ... b&s=lm1117
Algselt oli skeemis ilmselt säärane (pisem): http://www.oomipood.ee/product/farnell_ ... a-33dbvte4

Kas GPSi moodul (või see pusa seal ümbruses) on lühises? Seletaks kuumenemist. Igal juhul - GPS tahab 3,3V toidet.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Post Reply