T-Rex 500

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
User avatar
Ropskar
Posts: 177
Joined: Thu Oct 19, 2006 22:04

T-Rex 500

Post by Ropskar »

Leidsin siis täna infot, et on lootust et Align laseb Novembris välja T-Rex 500 mudeli. Hetkel käivad katsetamised ning varsti hakkab ka tootmine.
Saadud info põhjal saab T-Rex 500 omale esialgu kit komplekti 425mm labad. Lipode nõuded on ka päris suured - 6 elemendilised pidi olema vist. Lennukaaluks on ligikaudu 1800-1900 grammi.
Trextuning
Trexforums
Image

Kui leiate veel huvitavat informatsiooni T-Rex 500 kohta, siis võiks siin teemas seda jagada.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Tõeliselt hea uudis!
600 mootorite valik kippus väheseks jääma ja 450 oli mõneks eesmärgiks väikesevõitu.
500 võimalike komponentide valikuvõimalus on väga suur ja ka insenerid on ilmselt 450 ja 600-ga eelnevalt hea praktika saanud.
Jason Krause tegelevat tõsiselt veel Align firma T-Rex 700-ga, mis pidavat samuti tulemas olevat. T-Rexide puhul ennast tõestanud kompetents ilmselt defitsiit ei ole.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Hakatakse Pre-Ordereid vastu võtma ja pidavat enne jõule 2007 väljas olema...
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Eeldatakse, et umbes enne jõule või aastavahetuseks on Euroopas saadaval. Sain esialgsed hinnad ka teada (võivad veidi muutuda, kuid loodetavasti mitte):

KX017001TA T-Rex 500 CarbonFiber (Yellow Fiberglass Canopy)
6990kr

KX017004TA T-Rex 500 GlassFiber (Red Fiberglass Canopy)
5590kr

Komplektis peaks olema mootor, regu, labad. Ehk siis lisaks vaja aku, servod, vastuvõtja, güro. Juhul kui huvilisi oleks, siis saaks kätte umbes 2 nädala jooksul peale Euroopasse jõudmist, kui just kõiki ära ei osteta.

http://www.trextuning.com/trex500.php
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Post by tola555 »

et siis ennekõike elektrikaks mõeldud?
Mitu ja mis suuruses akud sinna optimaalne, lipo ja A123 ?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

6S lipo vist. Arvan, et jääbki elektrikaks. T-Rex 600 Nitro on olemas, eestiski lennanud. Väiksemat nitrot teha on suht küsitav (ehk siis 500-mõõdus).
Lauri Laidna - www.pistik.com
andrus
Posts: 27
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:54
Location: Tallinn, Kalamaja

Post by andrus »

Plaanin mõne kuu pärast elektrimootoriga kopteri ostu. Varasemast pole mul midagi, mis valikut lihtsustaks või piiraks. Saatja-vastuvõtja komplekt (2.4G Spektrum) on ainult olemas, millega ma siis Phoenix'i simulaatori peal lendamist harjutan.

Hinnas ei näi 450SE ja 500 vahel väga suurt erinevust olema. Mida muud ma peaksin arvesse võtma, kui valin 450SE ja 500 vahel? Suuruse vahe on muidugi olemas :D Aga midagi veel, mis ei ole ehk nii ilmselge, aga on kokkuvõttes oluline?

Tänud vastajatele!
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Trex 500 on suurem ja seetõttu saad teda ka akugemal paremini lennutada, kuna on paremini nähtav suuruse tõttu. Eeriti kui lennutaja on algaja (nagu mina näiteks), siis on kopteri nägemine väga tähtis. Trex450-ga seetõttu väga suuri poognaid taeva all teha ei saagi vähemalt esialgu.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Hinnas tuleb ka vahe, kasvõi aku näiteks mis võib minna kordades kallimaks kui 450'el kui see tõesti 6S peab olema, siis on ka laadijat vaja millega 6S akut laadida jne.
Samas ma ise vaatan ka suurema poole... aga siis vist juba 600, vahepealsel pole nagu ka mõtet?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Krt, ajasite mulle ka suurema isu peale ja uurisin seda asja natuke.... Suurem läheb ikka oluliselt kallimaks, näiteks servod 3x 1k umbes + mingi standard mõõdus saba servo 1,5k, lipo kuskile 2 ja 2,5k vahele...
Huvitav kes keegi oleks huvitatud umbes pool aastat vanast T-rex 450S'ist? Millele oleks juurde vaja ainult saatjat, et lendu tõusta...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
andrus
Posts: 27
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:54
Location: Tallinn, Kalamaja

Post by andrus »

Hmm... mis hinnaga sa oled valmis oma 450-st loobuma? Ma pole ka veel seni kindel, kas soetada 450 või 500. Neid saaks ka toas kapi otsas hoida. 600 on hiiglaslik ja nitro puhul ilmselt krimpsutaks naine nina :)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

hmm... selle peale peab mõtlema või siis arvutama natuke, valem on umbes selline, et liidad kõik kokku mis seal küljes on ja siis jagad kahega ja liidad natuke juurde :)
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Tegin väikese arvutuse palju läheb maksma T-rex 500CF, valikute tegemisel kasutasin manuali ja soovitusi mis internetist leidsin, võrreldes 450'ga on 500 kohta ikka masendavalt vähe infot netis, aga eks see 500 on uus asi ka. Tulemuseks sain ümmarguselt 16k, mis sisaldab siis 500CF'i, 3 servot, gyrot ja sabaservot, 6S akut 2500mah ja kõige odavamat laadijat mis mul leida õnnestus mis oskab 6S'i akut laadida. Ausalt öeldes tekkis teatud kahtlus kas on mõtet nii palju juurde investeerida...

Mis minu T-rex 450S'i puutub, siis ma arvutasin ja mina olen sinna investeerinud umbes 11k... Kui ma ta eest 7k küsiksin, kas see oleks liiga palju? Hind sisaldab lendavat kopterit (450S ARF'i, mootorit, ESC'i, 35mhz FM vastuvõtjat, 3 servot, gyrot + saba servot, 3S 2500mah akut, laadijat ja varuosasid mida peaks jätkuma paari allakukkumise jaoks).
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

vastuvõtja, servode ja gyro markide avalikustamine annaks hinna õigsuse kaalumisel palju juurde. :)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Futaba R137F
ACT Pico SSM Gyro
3x FS 61BB
Torque: 10.00 Ncm
Transit speed: 0.09 Sec/45°
1x FS 61BB Speed Cool
Torque: 5.50 Ncm
Transit speed: 0.07 Sec/45°

Laadija on Robbe Power Peak Compact
NC/NiMH 1 .. 14 cells, LiPo 1 .. 5 cells
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
andrus
Posts: 27
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:54
Location: Tallinn, Kalamaja

Post by andrus »

Ega see hind ilmselt liig kõrge pole. Sama raha eest saab v2 komplekti, kuhu tuleb paljud asjad veel alles juurde osta. Seda enam, et eks ka selle mudelismiga on nii, et ei tea ju ette, kui kaua see pisik sees püsib.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Pisiku kohta: Minul pigem süveneb see haigus :P
Mis V2'te puutub, siis minu teada sobivad sellele 450S'ile ka V2 jupid, See S ongi mingi kahe vahepealne variant vms. Mu oma küljes on V2 saba mingid liigutid (ei tea täpset eesti keelset nimetust), mis toimivad oluliselt paremini kui V1 omad.

Hinna kohta ei oska ma midagi tarka öelda, umbes nii neid kasutatud mudelite hindu arvutatakse... Palju odavamalt ei näe ka mõtet müüa, siis võin ta juba alles ka jätta. Lugesin netist et osad lendavad 500CF'iga kasutades kahte 450'e akut , ehk siis 2x 3S akusid, sellisel juhul ei peaks ma isegi laadijat uut ostma, peaksin ainult ühe 3S aku ostma, mis on peaaegu poole odavam kui 6S... Aga see vist pole ka kõige targem/parem lahendus.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Niih, mina tellisin T-rex 500CF'i ära, kui kõik hästi läheb, siis peaks laupäevaks käes olema (esimene eestis siis? :)).
Nüüd tuleb veel välja mõelda mida 450'ga teha...Vaatasin 450S hindasid ka ja selgus, et need on oluliselt odavamaks läinud võrreldes sellega palju nad siis maksid kui mina ostsin, seega peaksin ma enda oma eest ka natuke vähem küsima kui ma ta ikka maha müüa tahan... Kahel kopteril pole nagu ka erilist mõtet.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
andrus
Posts: 27
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:54
Location: Tallinn, Kalamaja

Post by andrus »

Ma mõtlesin siin, et kopteri esialgne kokkupanek ja häälestamine on ka üks väga huvitav tegevus. Ühesõnaga tellisin 450 ära, SE v2 variant. On vähemalt mõneks ajaks nokitsemist ja suurem stiimul veelgi usinamalt simus treenida :)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kokku panek on ka väga huvitav ja mõnus tegevus, selles on Sul õigus, aga mitte siis kui see on Sul esimene kokkupuude kopteriga, ma nägin ikka üsna palju vaeva, et peaaegu koos kopter lõpuni kokku panna, ei kujuta ettegi kuidas ma päris laiali asja kokku oleks saanud. Samas õpid palju rohkem kui ise kokku paned, nii et kahe otsaga asi. T-rex 450 kohta on netis palju infot, kuskil olid ka videod seadistamise kohta, millest oli mulle palju abi, võin need ülesse otsida kui huvi on. Ja eks siin foorumis on ka mitu omanikku kes kindlasti aidata oskavad kui mingi probleem tekib.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
andrus
Posts: 27
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:54
Location: Tallinn, Kalamaja

Post by andrus »

Netis on kellegi Finless nime all tuntud vennikese põhjalikud videod, kuidas 450 kokku käib, kuidas häälestada jne. Pealegi mul pole üldse kiire kokkusaamisega, kuna nagunii ei julgeks temaga veel välja minna :D Niiet saabki rahulikult toimetada. Vat suvel ei suudaks asja nii rahulikult vist võtta, siis tahaks juba väga lennata.

Muide, kui mõistlik on osta Align'i enda metallkohver, kuhu 450, saatja ja pudi-padi sisse mahub? Auto pagasnikus pole vist kopterit väga tark niisama lahtiselt vedada, ma mõtlen siin.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Finless Bob on jah üks tubli mees. Leiab tema foorumijupi HeliFreaks foorumi alt - http://www.helifreaks.com/forumdisplay.php?f=60

Panin minagi oma Trex450 tema videote järgi kokku. Umbes 5-6 õhtut läks väga rahulikult tehes ja süvenedes... Kõige tähtsam ongi see lõpu osa, timmimine ja trimmimine ja kontrollimine! Kui inglise keel enamvähem kohale jõuab, siis PEAB need videod läbi vaatama.

Mul seda Align kohvrit pole, kuid vaja oleks sarnast küll. Viimasel ajal transportisin Trex450 ühe lennuki (Tipsy) pappkastis, kuhu kopter ja saatja pea ideaalselt ära mahtusid. Sang ka küljepeal ja minek... Ilma kastita on kopteri autos transamine paras peavalu. Flybar kõveraks saada või midagi muud ära lõhkuda pole raske, mul seni veel pole õnneks juhtunud. Olen kopterit ka auto tagaistmel, turvavööga kinnitatult, transanud :roll:
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

Siit http://www.rc-fever.com/aluminium-case- ... y_code=EUR
on võimalus kohvrit tellida. Ma juba jupp aega võtan hoogu. :P
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Tulles tagasi algse teema juurde, siis minu T-rex 500CF jõudis kohale :) Tuli välja et tegelikult oli ta juba 23'dal Pärnu jõudnud, aga kuller väitis, et tal ei õnnestunud mind kätte saada.

EDIT: Esimene mõte kui karbi pakist kätte sain oli et mulle on vale asi saadetud, nimelt karp oli poole väiksem kui 450S'i oma (samas kiri karbil oli muidugi õige), aga kui karbi lahti tegin ja canopyt nägin... vot see oli suur, palju suurem kui piltidel tundus kus 500 oli 450 kõrval. Ka oma tehtud piltidel ei tundu ta nii suur kui tegelikkuses. Praeguseks on ta peaaegu koos ja minu jaoks piisavalt suur, kui mitte liiga suur, ma isegi mõtlesin ju 600 peale, hea et ümber mõtlesin.
Juppide kvaliteet tundub ka palju parem kui 450S'il, kõik asjad sobivad väga hästi kokku. Ainuke asi mille ma kokku pannes ära suutsin lõhkuda oli mixing arm, ball linkage't kinni keerates, keerasin lihtsalt liiga kõvasti ja pragu tuligi sisse :( Õnneks on juba upgrade metal mixing arm'id müügil, nii et peab need ka ära tellima.

EDIT 2: Niih, tellisin servod ka ära, külge lähevad siis manualis soovitatud 3x Hitec HS-82MG'd (ma lihtsalt ei jõudnud ära oodata kui HS-5245MG saadavaks muutub) ja sabale JR DS8900G (3.5Kg 0.05sec/60 @ 4,8V), mis on standard mõõdus servo, selle tarbeks tellisin ka T-rex 600 saba servo kinnituse.

EDIT 3: Nüüd siis servod ka küljes... Kui veel aku kuskilt leiaks, siis saaks ära ka proovida ehk. Nagu ma aru olen saanud, siis tegelikult on 5S ka täiesti kasutatav ja tõenäoliselt seda teed ma ka lähen, vaja on leida ainult 5S lipo mis oleks vähemalt 3200mah ja kaaluks 450 kuni 500 grammi.

PILDID:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by JazZ on Tue Feb 26, 2008 15:39, edited 1 time in total.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Nii, T-rex 500 tegi ka eile oma esimese lennu (Sauel saalis). Ikka tõsiselt stabiilsem on kui 450, hoopis teine asi kohe :) Akuks läks ikkagi 2x 3S 2500mah. Õhus olin täpselt 5 minutit, pärast akusse tagasi panin 1300mah'i, seega umbes 7 minutit lendu peaks reaalne olema.
PS Tahaks veel lennata!

EDIT: ahjaa, staatilise elektriga on sellel aparaadil tõsine probleem. CSM SL720 gyrol on peal funktsioon mis näitab kui gyro mingi laksu saab. Mootori mount sai mul maanduse juba kokku pannes ja kodus proovides, läks umbes 20 sekundit käima panemisest kui gyro tuluke vilkuma hakkas, et sai laksu kätte, proovisin 3x et kindel olla. Peale seda maandasin ka saba toru mootori mounti külge ja probleem kadus, soovitan seda teha kõigil kes selle aparaadi ostavad, et vältida võimalikke probleeme.

Sellega seoses jääb tõenäoliselt üle üks t-rex 450, kui keegi huvitatud on, siis võib hinda pakkuda. Jube tore oleks kui ta Pärnu jääks muidugi, siis oleks ehk kellegagi lendamas ka käia.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Staatilisega ka minu 450SE-l oli ja ka on muret... maskeerisin probleemi sellega, et kasutan PCM vastuvõtjat. PPM-iga ei saanud normaalselt lennata. Güro (GY401) ei ole probleemi teinud asjast.
CSM SL720 gyrol on peal funktsioon mis näitab kui gyro mingi laksu saab.


See on muidugi huvitav info... järgmise güro võiks siis juba selle võtta jah.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Aga proovi mis juhtub kui motor mount ja saba toru maandada aku - otsa külge, T-rex 500 puhul lahendas see probleemi või vähemalt vähendas nii palju et gyro ei kurda enam. Ise plaanin 450'l ka selle ära teha.
Gyrost kirjutasin natuke ka Tehnika ja elektroonika teema alla Gyro'dest
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Käisin täna lendamas, 500 on isegi tuulega väga seff aparaat :) Minu T-rex sai omale blingi ka, kõik metall jubinad mis hetkel müügil on ja 430mm align'i labad, mingi asi nendest mõjus hästi ja ta on nüüd veel stabiilsem kui stock variandis :)
Lisan eloggeri info ka siia, ehk on kellegil abi sellest, tegu siis FF lennuga, 3D'st olen ma väga kaugel... Lend kestis 6 minutit.
Throttle 95% - 85% - 80% - 85% - 95%
Pitch peaks olema kuskil +-12 kraadi kandis
Cyclic pitch on umbes 8 kraadi (expo -35)
Pinion 12t
Stock motor ja ESC
FlightPower EvoLite V2 6S1P 2500mah 20C (1649mah läks tagasi sisse)
Image
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

eLoggeri järgi on vool horisontaallennus kusagil 14 Amprit?
Ega äkki TRex450 diagramme pole.
Kas õkonoomsemalt õnnestuks ka selle komplektiga õhus püsida?
Millise anduriga on pöörded mõõdetud ja mis mulje sellest loggerist on jäänud?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Umbes nii jah.
Minul ei ole.
Kahtlen selles.
Brushless Motor RPM Sensor (RPM-KIT-BRS). Mulje on positiivne, mul on kopteri küljes veel PowerPanel ka, näeb kohe peale lendu ära kui madalale voldid langesid ja umbes palju mah'e kasutati.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Post Reply