Hüüru <-> Alliku = sageduskonflikt!

Teavita toimuvatest võistlustest ja kokkusaamistest ning treeningutest.

Moderators: Marek, mart63

Post Reply
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Hüüru <-> Alliku = sageduskonflikt!

Post by ints »

Kuno märkus (pärit eelmistest topicutest) sageduskonfliktide võimalikkusest on täiesti asjakohane: Hüürus käiakse üsna tihti lennutamas, niiet seoses Alliku kasutuselevõtuga muutuvad ilmselt mõlemad kohad suhteliselt riskantseteks. Kohtade omavaheline kaugus on enam-vähem 2 km piiril autoga mööda teed jõnksutadeski, aga kui mõõta linnulennult, on kaugus ilmselt oluliselt väiksem.

Kui otsida neutraalset pinda, siis kvartsipuu võiks ju tekitada Hüüru Veskisse ;), aga ma kardan, et purjus naljavennad ja hajameelsed piloodid kokku muudavad selle suht kiiresti mõttetuks.

Niiet, mis oleks lahenduseks?

Kuna kõik ei loe seda foorumit siin samuti mitte, peaks lahenduse välja panema vähemalt Hüüru platsile, ilmselt mngi suure ja silmapaistva sildi kujul.

Terv,
Indrek
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Mõlemal platsil lennutamine ei oma tegelikult sügavamat mõtet. Võiks ikkagi välja kujuneda üks põhiline plats, poleks konflikti sagedustega ja järgmisel aastal peaks ka "risti" maha niitma mootorlennukite/helikopterite tarvis.

Ise pooldan Hyyru platsi, kui see alles jääb ja omanikuga üle rääkida, et võib veidi niita-tasandada maad. Hyyru platsil pole muret sellega, et päris-lennuk võib maanduma tulla, kuigi seda ma ka ei tea, kas Allikule üldse lennukid see aasta maandunud on?! Igatahes on õigem mitte kahte asja kokku viia, kui VÄHEGI võimalik.

Regio kaardilt sain linnulennult platside vahelise kauguse 3 - 3.5km - mootor-lennuki puhul vast ei teki probleeme, aga plaanerit kõrgel pilve all lennutades võib ehk probleeme tekkida?!
Lauri Laidna - www.pistik.com
RandoM
Posts: 64
Joined: Mon Sep 25, 2006 16:16
Contact:

Post by RandoM »

Alliku platsi omanik on hea tuttav, usun et tal poleks midagi selle vastu, kui te seal maandumisraja sisse niidaksite. Kui muu poolest on plats sobiv, siis andke teada, räägin kodanikuga. Lisanduda võivad muidugi kõiksugused erinevad piirangud, ent eks need tulevad välja juba asja käigus.

Rando
(Lauril on mu number)
Edit: Signatuuril on ka :D
Hea tuju ametlik maaletooja

HOBIzone
randomvideo.eu
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Pooldan kahe käega Allikut.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Alliku lennuväli tundub mulle küll hetke valikutest kõige parem,linnale lähedal,niidetud ja hea juurdepääsuga.
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Mulle on jäänud mulje,et on nagu kaks seltskonda,plaanerimehed ja mootorlennukimehed.
Mõlemale seltskonnale vist sama plats ei pruugi sobida,kuna nõudmised erinevad vist,ma mudugi ei tea kas see täpselt nii on,olen ise väga vähe koos teistega käinud,kuna suurema osa ajast olen seal Kuusalu ja Loksa kandis,kus käin mulle lähedalolevatel platsidel,mis tegelikult ei vasta üleüldse mingitele tingimustele,lihtsalt heinamaa,mere ääres ja võsa ka veel peal kohati.
Oktoobrist olen aga Tallinnas ja tahaks kindlasti seltskonnaga tuttavamaks saada ja ühineda,mudellenunduse kuluka aga huvitava hobiga tegelejatega,olgu siis ükskõik kummal platsil,valik on kogemustega meeste teha.
Oi kui raske(ja kallis) on algus!
Kui mõistust pole siis kannatab rahakott!
Last edited by Ervin2 on Wed Oct 04, 2006 0:41, edited 1 time in total.
RandoM
Posts: 64
Joined: Mon Sep 25, 2006 16:16
Contact:

Post by RandoM »

Kas on mõtet asja uurida, või olete veel omavahelise kokkuleppimisega ametis?
Hea tuju ametlik maaletooja

HOBIzone
randomvideo.eu
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ise järgmine hooaega nii motoorlennukit kui plaanerit lennutan. Sobib mõlema jaoks nii Hüüru kui Alliku plats, mootorlennukite jaoks on vaja lihtsalt "rist" maha teha - rullida ja niita et saaks maast õhku tõusta.

Mudelistidele sobib see (seal olema käinud) kõige Laagri poolsem osa, ehk siis stardiraja alguse "tagune" mis on eemal kõigist majadest ja muust.
Lauri Laidna - www.pistik.com
RandoM
Posts: 64
Joined: Mon Sep 25, 2006 16:16
Contact:

Post by RandoM »

Ehk siis on mõtet edasi uurida?

Küsimusele on lubatud vahel ka ausalt ja otsekoheselt vastata.
Hea tuju ametlik maaletooja

HOBIzone
randomvideo.eu
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Kindlasti tuleb uurida,kuna hetkel minu meelest Tallinna lähiümbruses parimat võimalust annab otsida.Kõige tähtsam antud hetkel on see,mis saab sellest platsist edasi,kas see jääb lennuväljaks,või hakatakse seal järgmisel aastal ehitustegevust arendama või midagi sellist.Kui jääb lennuväljaks,siis tuleks võimalust mööda seda tagumist nurka kujundama hakata.Seal on vahva ka asjaolu,et kui maa on pehme,siis ei pea muru peale sõitma,saab autod jätta ka teele.Keilas Aadu Salumäe platsil on näha,mis tulemus on pehmele murule sõitmisel.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

PANEME LUKKU, et uurime Alliku lennuvälja diili - ja Kuno võiks sel teemal mudelistide esindaja olla, kuna tema leitud see Alliku lennuväli ja asjaga vist kõige enam kursis!

Mudelistid rulliksid siis mingis osas maa siledamaks ja niidaksid ära, et oleks kuni 1cm kõrgune hein-muru. Mingit platsi rikkumist pole, vaid teeme selle just ühes osas siledamaks...

Image
Lauri Laidna - www.pistik.com
RandoM
Posts: 64
Joined: Mon Sep 25, 2006 16:16
Contact:

Post by RandoM »

Lõpuks ometi :)
Homme üritan kodanikku tabada.

Kui olen esmase jutu ära rääkinud ja Hendrik ideega päri on, siis organiseerin Kunole temaga kohtumise platsil, kui see on teie soov.

Rando
Hea tuju ametlik maaletooja

HOBIzone
randomvideo.eu
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Suurepärane,teeme ära.
Post Reply