Deproni värvimine

Ehitusnipid, materjalid, joonised, konstruktsioon...
Post Reply
User avatar
parkjet
Posts: 33
Joined: Mon Feb 25, 2008 21:25
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Deproni värvimine

Post by parkjet »

Järsku teadjamad mehed oskavad öelda, kas meie ehitus/autovaruosade poodides vms on mingit aerosool värvi millega sobiks värvida depronit (ei söövita seda). Foorumites on juttu mingitest vesialusel akrüülvärvidest (acrylic), st et peab hakkama tellima spets värve. Uuemad autovärvid on samuti vesialausel, kuid nende hind on üle mõistuse.
Ehituspoodides on olemas igasuguseid vesialusel värve, aga mulle tundub, et kui pintsliga hakata värvima, siis läheb seda lennukile palju (kaalu tuleb juurde lennukile). Mudugi on võimalik kasutada värvipüstolit, kuid siis on vaja ka kompressorit, seda mul ei ole või on järsku kellelgi mingi kaval nipp olemas?

Ühesõnaga, kui kellelgi on olemas kogemus, siis andke inffi.

NB! Selle foorumi olen läbi otsinud - info üsna üldine, lääne foorumites keskendub jutt nendele värvidele, mis on neil saadaval või siis tellimiskaup.
pipercub
Posts: 516
Joined: Wed Dec 13, 2006 13:10
Location: Tartu

Post by pipercub »

Akrüülvärve saab kunstnike-käsitööliste poodidest. Hinnad on õige soolased Tartus asub üks Tähe tn. alguses. Kollaseid ja pruunikaid aerosoole oli odavalt saada Realiseerimiskeskusest Riia ringi juurest.
User avatar
lemps
Posts: 121
Joined: Thu May 03, 2007 11:25
Location: haapsalu
Contact:

Post by lemps »

Calmato trainer 40
SILENCE
MX-12 kanal 79
User avatar
silver
Posts: 185
Joined: Fri Nov 16, 2007 13:37
Location: Värska

Post by silver »

Kui kompressorit ei ole, aga püstol on, siis mina isiklikult olen selle probleemi lahendanud auto tagavara rattaga, pistad kusagil teeninduses sutsu rohkem ôhku sisse ja asi toimib :D Olen ise niimodi oma suurt paati värvinud, enne kui omal kompressorit polnud.
53 401 449
Kopter: T-Rex 450 Sport , Mini Titan E325
Raadio: Spektrum DX6i 2,4GHz
User avatar
parkjet
Posts: 33
Joined: Mon Feb 25, 2008 21:25
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Post by parkjet »

Vot see on hea nipp! Katsetan ära.
silver wrote:Kui kompressorit ei ole, aga püstol on, siis mina isiklikult olen selle probleemi lahendanud auto tagavara rattaga, pistad kusagil teeninduses sutsu rohkem ôhku sisse ja asi toimib :D Olen ise niimodi oma suurt paati värvinud, enne kui omal kompressorit polnud.
Maja värvimisest oli alles veidi vesialusel värvi "Vivacolor VILLA AKVA". Tegin hästi lahja segu: 1 osa vett, 2 osa värvi. Kandsin pintsliga peale, vedel värv valgus ise ilusti laiali, et ei jäänud piltsli jälgi näha. Moodustus kile pind ja siis panin tavalise aerosoolvärvi (saadav igas ehituspoes, ColorWorks värvid) selga, nüüd enam ei sulatanud deproni.
User avatar
parkjet
Posts: 33
Joined: Mon Feb 25, 2008 21:25
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Post by parkjet »

Image

No nii, siin on siis lõpptulemus, kiitke heaks või laitke maha. Lennuk tehtud siin http://www.parkjets.com/t-38.html olevate jooniste järgi. Proovi lend oli stabiilne, vajalik veits timmida (kole äkiline). 100% rahule ei jää tulemusega, sest enda kärsitusest ei viimistlenud enne värvimist korralikult (nt pahteldamine). Kuid sellegi poolest on see tegelikult esimene linnuke, mille olen jõudnud/viitsinud lõpuni valmis tehe, enne kui ta ribadeks sõidan. Aga tänu Teile on nüüd palju uusi ideid ja kohen hakkne ka uut lindu tegema.[/url]
Last edited by parkjet on Sat Aug 09, 2008 13:29, edited 3 times in total.
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Maja värvimisest oli alles veidi vesialusel värvi "Vivacolor VILLA AKVA". Tegin hästi lahja segu: 1 osa vett, 2 osa värvi. Kandsin pintsliga peale, vedel värv valgus ise ilusti laiali, et ei jäänud piltsli jälgi näha. Moodustus kile pind ja siis panin tavalise aerosoolvärvi (saadav igas ehituspoes, ColorWorks värvid) selga, nüüd enam ei sulatanud deproni.
Mina tegin samat asja, ainult pva liimiga kunagi, kellel huvi on, vist vähe odavamalt kätte saadav. tekitas ka kaitsekihi peale.
56481228- Erkki
AndresO
Posts: 146
Joined: Mon Feb 12, 2007 10:32
Location: Tallinn

Post by AndresO »

Olen katsetanud tavaliste neoon-aerosoolidega (dupli-color ja plasti-kote). Kui pealekantav kiht on hästi õhuke, siis maerjal sulama ei jõua hakata. Neid kihe tuleb siis kanda peale päris mitmeid. Samas kui pihustada liiga vähe ja kaugelt, on oht et kate jääb 'pulbriline' ja tuleb nühkides maha.
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

On kõiksugu katsetusi tehtud ja parimaks osutus PVA liimi(23eeku) sisse segatud tavaline guass värv,ei pea olema kallis akrüül. Vajadusel võib vett sisse panna et vedelam oleks.Pintsliga on täiesti võimalik värvida.Võibolla kõlbavad ka tavalised lastele mõeldud vesivärvid - igatahes väga odav
User avatar
parkjet
Posts: 33
Joined: Mon Feb 25, 2008 21:25
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Post by parkjet »

AndresO wrote:Olen katsetanud tavaliste neoon-aerosoolidega (dupli-color ja plasti-kote). Kui pealekantav kiht on hästi õhuke, siis maerjal sulama ei jõua hakata. Neid kihe tuleb siis kanda peale päris mitmeid. Samas kui pihustada liiga vähe ja kaugelt, on oht et kate jääb 'pulbriline' ja tuleb nühkides maha.
Sama "pulbrilist" värvi kihti täheldasin minagi, kui värvisin lennukit. See värv mis aerosooliga lennukist mööda läks, see kogunes alusele millel värvisin ning hiljem pühkisin selle aluse nö "tolmust" puhtaks.

See PVA liimi variant tundub kah hea - tõenäoliselt annab depronile ka elastsust juurde.

Järsku on kellelegi veel mõni nipp varuks, kuidas depronit värvida.

Huvitav, kas käepäraste vahenditega on võimalik ka depronist tehtud lennukitele värvimisel saada näiteks selline läige
Image
User avatar
Nullpointer
Posts: 110
Joined: Tue Jul 03, 2007 13:26
Location: Tartu

Post by Nullpointer »

Autovärvid katavad väga hästi.
Võib-olla ei hakka vesialusel autovärvidega depron sulama. Minimaalne kogus on tavaliselt 100g paksu (ma ei tea kas vesialusel värvide töösegule pannakse vedeldit). Sikkens/Lesonal on tõenäoliselt kõige odavam, aga ma pole kaua aega selle teemaga enam tegelenud. "Ajavaim" oli firma nimi, mis sikkens/lesonali vanasti müüs.
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

Minu jaoks on see autovärv siuke kahtlane asi .Ostsin akrüülautovärci (kui juba akrüül-siis minu loogika järgi peaks see nagu vee baasil olema)aga tutkit, hea et enne proovisin vahutüki peal - kohe tegi suure augu sisse. Panin siis prilli pähe ja loen sellelt pisikeselt sildilt,et atsetooni baasil.Mina olen siiamaani aru saanud,et KÕIK akrüülid on vee baasi.Pole nagu värvi ala spets aga ju olen ma siis asjadet täitsa valesti aru saanud.
Kui juba depronit vaja kõvemaks teha siis võiks seda tollesama PVA liimiga ja pruuni jõupaberiga üle kleepida.Pind jääb üsna kõva -ise proovisin, muidugi kaalu tuleb ka juurde.Paber tuleb enne kleepimist märjaks teha siis liim läheb paremini sisse ja paber ise on pehmem ja liibub paremini ka kõverpindade ümber.Võibolla tasuks katsetada parketilakiga see peaks väga kõva pinna tekitama
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Nullpointer wrote:Autovärvid katavad väga hästi.
Võib-olla ei hakka vesialusel autovärvidega depron sulama. Minimaalne kogus on tavaliselt 100g paksu (ma ei tea kas vesialusel värvide töösegule pannakse vedeldit). Sikkens/Lesonal on tõenäoliselt kõige odavam, aga ma pole kaua aega selle teemaga enam tegelenud. "Ajavaim" oli firma nimi, mis sikkens/lesonali vanasti müüs.
Mingi depronist tüki jaoks sikkensi ostmine tundub natuke kahtlase kulutusena, tegu on üpris kalli kraamiga. Kas see vedeldi ei ole ise miskit lahusti sarnast ja seetõttu ka vahule kõlbmatu?
Algse paksusega sikkens on minumeelest küll ilmselgelt liiga paks, et otse mudeli peale pihustada.
User avatar
MadDriver
Posts: 63
Joined: Mon Apr 07, 2008 1:22
Location: Viljandi

Post by MadDriver »

Mäletan, et aastaid tagasi sai ehitatud penost paat. Värvimine käis mul tookord nii - mitu kihti juukselakki alla ja lasin ikka päris kaua kuivada, siis kannatas juba tavalise aerosoolvärviga üle teha.
User avatar
Nullpointer
Posts: 110
Joined: Tue Jul 03, 2007 13:26
Location: Tartu

Post by Nullpointer »

Ma ei tea, millega nad neid nn uue põlvkonna st vesialusel värve lahjendavad.
Tegelikult on olemas ka igasuguseid plastiku krunte jms., aga kõike seda on mõttekam poest küsida (ja deproni tükk kaasa võtta).
Sikkensist odavam bränd on Lesonal (aga sisuliselt sama firma). Vanasti oli Lesonal Sikkensist ca poole odavam. Kallis vist ikkagi.
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

parkjet wrote:Huvitav, kas käepäraste vahenditega on võimalik ka depronist tehtud lennukitele värvimisel saada näiteks selline läige
Image
kui sa peale cbjuss tehnikat kasutades oled oma lennuki ära värvinud ja siis aerosoolpurgiga lakki peale lased mitu õhukest kihti, peaks läikima jääma küll.
56481228- Erkki
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

Ma tegin hetk tagasi katsetusi kahe värviga .Üks osa oli PVA liimiga krunditud ja sinna peale lasin musta matti aerosoolvärvi ja sinna kõrvale pitseldasin PVA ja musta guass värvi segu.Ma ei tea kui objektiivne selline võrdlemine saab olla ,aga PVA&guassi segu oli ikka tunduvalt läikivam.Paketi lakk,mis on tehtud vee baasil peaks olema ju seesama PVA ja läigib vägagi.Muidugi mina oma loogika järgi teeks kogu kupatuse võimalikult matiks,sest depronit ikka nii siledaks ei tee,et kõrgläige seal peal ilus välja näeks.Matt värv aga näitab vähem aluspinna konarusi välja
Post Reply