Osalemine mudelisminäitusel...

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Osalemine mudelisminäitusel...

Post by ints »

>Mudelisminäitus MINIMAAILM 2009 18. aprillil kella 10 - 17.00.

Minu isiklik arvamus on, et kopterivanad võiks sinna oma boksi rajada. Aga enne kui ma hakkan uurima täpsemaid tingimusi, ootaks vabatahtlikke, kes kohale viitsivad tulla. Eelduseks on siis selle päeva reserveerimine mudelismi promomisele.

Vaja läheks:
- eelkõige 3..4 vana, kes on nõus enamuse päevast külastajatele seletama, misasi on mudelkoperdamine;
- kes on nõus jõu ja nõuga veidi planeerima ja ette valmistama veidi info ja promomaterjale.

Ära kuluks ka mingi valik koptereid kohapeale, aga selles osas ma usun, et saame hakkama. Pigem peab vaatama, et samat tüüpi asju liiga palju ei tekiks. Et oleks selline mitmekesine ja hea mudelivalik...

Lisaks võib mõelda paari simulaatorikoha peale (arvutid-ekraanid), ja võiks mõelda ka ntx. mingi 4x4m ruudu eraldamisele muust maailmast mingi kalavõrgu taolise turvapiirdega - sees saaks pisemaid elektrikaid demoda.

Et, kes kaasa lööb andku julgelt märku - midagi ei teki iseenesest, selle nimelt tuleb ikka väheke vaeva ka näha... ;)

Aga eesmärgiks võiiks olla, et oleme vingemalt esindatud kui soome kopterihuvilised nende model expol. Peaks olema piisavalt väljakutset...

Terv,
I.
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Paneks kirja ka inimesed [noored ja vanad ;] ja kopterid, kes on nõus kohale tulema...

Inimesed:
1. Ints
2. Ziilike
3. Jazz
4. Aidar
5. ...

Kopterid:
1. Eolo (Mait)
2..6 Hirobo Eagle, JR Ergo, Hirobo Sceadu, ?RJX XTreme50?, eFlite Blade mCX (Ints)
7..9 Lama, TRex500,TRex600 (Ziilike)
10. TRex500 (Jazz)
11..12. Hirobo 90 Evo, Trex 450 SE V2 (Aidar)
13. ...

Simud:
1. Realflight G3.5 + vastav pult (Ints)
2. Reflex + pult (Aidar)

Arvutid (GeForce kiirenditega) simudele:
1. ..
2. ..
ps. monitorid/klaviatuurid/hiired/toite leiab. Projektorid/ekraanid ehk ka.

Lennutusboxi ehitusmateral:
1. võrk ?
2. ridvad ?
3. ????
Last edited by ints on Mon Mar 02, 2009 20:41, edited 8 times in total.
User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

Mina kaa!

Väike Lama demolendudeks.

T-rex 500 ja 600 näitamiseks :twisted:
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ma ei ole küll mingis mõttes vana, aga selle päeva olen plaaninud küll seal veeta ja kopter tuleb ka kaasa.
Kui ma mingit pidi kasulik saan olla, siis teen seda heameelega.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

lihtsalt koptereid näitama ka võib tuua?
Ja kui ise kohale ei jõua kas siis leidub ka keegi kes pilt teeks üritusest?
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Koptereid näitama ja huviliste küsimustele vastama... See ongi peamine.

Enne tuleks veidi [koos] midagi ette ka valmistada. Näiteks, mida võiks mõelda:

- mingi 5x5 m lennuala võiks teha. Selleks oleks kuidagi vaja ajutine nöörvõrk-box püsti vaja ajada. Selleks oleks mõistagi ka vajalikku materjali (eelkõige võrku) vaja. Ilmselt 2 seina saab maja poolt, seega heal juhul aitaks ka mingi 10m võrgu, näiteks 3 m kõrge. Vms.
- võiks tutvustada HeliCampi ja teisi kopteriüritusi ning lennukavasid. See eeldaks veidi paberimäärimist.
- võiks tutvusta ala üldiselt. Eelaks mingit paari-nelja lehekülje suurust materjali, mida saaks huvilistele kaasa anda.
- võiks paar simulaatori"töökohta" püsti panna. Eeldab graafikakiirendiga arvuteid (softi ja monitoridega saab ilmselt hakkama). Ja olenevalt simust võib eeldada ka raadiot simu külge...
jne.
aidar
Posts: 10
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:31

Post by aidar »

Põhimõtteliselt aeg sobib. Ettevalmistusega küll pisut pahasti, sest olen kuni sama nädala neljapäevani tööl - ja minu töö on nüüd jälle 24 t päevas 2 nädalat jutti :D
Kopteritest oleks välja pakkuda Hirobo Freya 90 Evo (originaal, töökorras), Hirobo Shuttle Plus (põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud, originaalist järgi sisuliselt ainult raami pooled, mittetöökorras - puudub elekter ja elektroonika, samuti canopy), T-Rex 450 SE V2 - töökorras.
Simu Reflex ka olemas koos kõige vajalikuga, aga läpaka peal eriti hästi ei jookse ja suurt lauaarvutit ei tahaks nii kaugele tirima hakata.
Ja endiselt olen rohkem jutumees - lendamisest või õigemini lennutamisest asi ikka veel kaugel :D

Aidar
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Eelkõige jutumehi ongi vaja, jutuüritus ;-) Panen siis vähemalt Freya ja TRexi kirja.

Probleemidest:

- eelkõige ongi siis puudu kaks suht norm. desktop arvutit, mingite soovitavalt GeForce graafikakiirenditega. Vajadusel saaks ehk isegi kaks tühja kõvaketast, kuhu ainult opsüsteemi ja simu installida annaks. Simud (soft) on meil siis olemas, monitorid vms. saaks ka. Minimaalselt lahendamist vajab see, et tuleks leida graafikakiirendid, 2 tk...
- hea oleks ka 2 ekraani, saaks ehk monitori asemel projektorit kasutada. Nende laenamisega saab ilmselt häda korral hakkama.
- "kalavõrk" ja selle hoidjad - ???? ideed ????
- materjalid...

Kellel on lahendusi? Sobib ka privaatmailis...
User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

Ühe desktopi võin kodunt kaasa haarata! Simu kablad kah. :twisted:
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Messipäev läheneb kohutava kiirusega...
Taits
Posts: 116
Joined: Mon Oct 02, 2006 17:14
Location: Tallinn

Post by Taits »

Mereväravast kuni Lauluväljakuni on vaba maa. Kui ilm lubab ja teil tahtmist on saate ka seal lennata. Aga siis tuleks silma pidada, et ohutus ennekõike ja muru peab ka terveks jääma, ehk väga tagurpidi lennata ei saa ja muru niita :P
Burn more fuel!
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Taits wrote:Mereväravast kuni Lauluväljakuni on vaba maa. Kui ilm lubab ja teil tahtmist on saate ka seal lennata. Aga siis tuleks silma pidada, et ohutus ennekõike ja muru peab ka terveks jääma, ehk väga tagurpidi lennata ei saa ja muru niita :P
Seda ei tasuks väga reklaamida, nii võib lennupäev hoopis tulla :P
Ma arvan, et sellisel üritusel võiks lubada lennata ainult nendel kes teavad millega nad tegelevad ja kui ohtlik see olla võib.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Hetkel on siis meile tellitud 3 lauda (100 eek / tk) ja kui hästi läheb, saame ka mingi katte sinna peale. Ühtlasi võtan vastu annetusi antud kulu vennalikuks jagamiseks....

PS. Jäi mulje, et oleme lennukimeestega samas 6x6 m ruumiühikus. Kas me elektrit ka saame on esialgu veel selgusetu - täna polnud meeles täpsustada.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ints: saada mulle mingid andmed kuhu annetusi teha saaks.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Panin PM-i.

I.
aidar
Posts: 10
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:31

Post by aidar »

Kahjuks pean osalemisest loobuma, võib-olla järgmine kord siis...

Aidar
PeepK
Posts: 91
Joined: Fri Sep 29, 2006 11:57
Location: Tallinn

Post by PeepK »

saan olla laua taga ja muliseda algusest kuni ca 12-ni. saan kaasa võtta ka kopteri aga see samasugune nagu Maidul (Eolo) ja pole ka korraliiku canopy-t.

PeepK
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Need kes toovad kopteri - paluks tänase päeva jooksul mulle mailida kopteri kohta järgmised parameetrid:

1) Omaniku nimi
2) Kopteri mark
3) Pikkus/laius/kõrgus, pearootori diameeter/mass
4) mootor ja summuti või regu/aku (margid/tootjad)
5) servod (cyclic, throttle, saba)
6) güro/sabaservo
7) raadio vastuvõtja
Cool elektrisüsteem
9) labad
10) tuuningosad/lisavarustus

St., teeks midagi sarnast: http://www.hiie.com/download/simupaev_specs.ppt

Näide:
1)
2) Thunder Tiger Raptor 30 V.2
3) pikkus 1150mm; laius 140mm; kõrgus 400mm; pearootori diam. 1245mm; mass 3,0 kg
4) Thunder Tiger TT-PRO39H mootor
5) 4x S3001 Futaba analoogservod
6) CSM ICG-400 Heading Lock ja SEC350 servo
7) Futaba R137m 7 kanaliga PPM vastuvõtja
Cool pardaaku Sanyo 3300 mAh;
9) MAH 550mm süsiniklabad / MAH 90mm süsinik sabalabad
10) metallist rootoripea;
metallist sabarootori mehaanika;
metallist jalased;
metallist sabatoru.


NB! Kuna ma sain öösel autorilt loa demoda ka SKSVIDEO toodetud videosid, ja juhuslikult potsatas nädala alguses minu postkasti tervelt kaks sellist, siis oleks hädasti vaja ka DVD mängijat!!!! Eelistaks mitte-arvutit. Iseenesest loodan täna saada sarnase vastuse ka Trapletilt, kui see õnnestub, on meil võibolla rohkem materjali kui ürituse ajaline kestvus Wink

-- update -- hetkeks on olemas ka Trapleti 4 DVD kohta sama luba olemas Wink

Homme, hiljemalt 8:00 kohal olla - proovin ise olla 7:00..7:30 kohal, et Maidu käest saada veidi suurem koht kui esialgselt planeeritud ja alustada installatsiooni.

I.
User avatar
JT
Posts: 94
Joined: Wed May 17, 2006 12:04
Contact:

Post by JT »

Olid kogemata pisikese veaga lingi pannud. Õige peaks olema:
http://www.hiie.com/download/Simupaev_specs.ppt
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Tänud! Tegelikult oli lausa kaks viga, see on kui mälu järgi toxid...

Anyway: nagu arvata oligi, ühe õhtuga tervet messiosakonda ei orgunni. Või õigemini, messiosakonna orgunnib täpselt ära, aga oma kopteritega ei jõua tegeleda. Seetõttu on meil homme ilmselt-loodetavasti kyll pilt ja pabermaterjal, aga ntx. RJX Xtreme saab heal juhul kaasa moodulite kaupa, kui sellel üldse mõtet on. Ma pole nimelt 4 kuu jooksul leidnud aega tema taas-kokku-keeramiseks peale sügist sabalingi kaotust.

I.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Väga tänuväärt üritus näis. Külastajaid oli täiesti piisavalt, et mitte öelda, liiga palju isegi. RC Lennukid/kopterid olid kõige vägevamalt esil kesksel kohal :wink:

Tõenäoliselt näeb mingit lookest ka TV3 Teler.TV saatest (neljapäeva õhtul?).
Lauri Laidna - www.pistik.com
motokrosser
Posts: 142
Joined: Wed Apr 12, 2006 17:05

Post by motokrosser »

Minuarust oli sellise ürituse läbiviimiseks see ruum ilmselgelt LIIIGA väike. :/
õhk lõppes, ei mahtunud keerama ega olema.
casio
Posts: 21
Joined: Sat Jul 26, 2008 19:55
Location: Tallinn
Contact:

Post by casio »

minule üritus meeldis..
ja õhku oli kah (kuidas võtta :lol:)
paelus kopterisektor... ja hämmastas mind see venelaste nurk, kus oli vene mudeleid ja terve kogu ikaruse busse, kaasa arvatud selline millega ma lapsepõlves linna ja kodu vahet sõitsin :wink:

kokkuvõtteks - TORE!!
tiivutu..:)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kõigepealt tänud kõigile kes asja ajasid!
Üritus oli tore ja rahvast oli tõesti üle ootuste palju. Minu meelest oli märgata tõsist edasiminekut võrreldes eelmise aastaga.
Loodame, et tekkis uusi huvilisi ka. Olen kuulnud, et nii see ka oli ja tuleb vist paar kopterit juurde :)
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Post Reply